Dziś mamy 15 lipca 2025, wtorek, imieniny obchodzą:

20 października 2020

I Turniej UKW Bydgoszcz. Piotr Szybowicz pomysłodawcą i organizatorem

fot. archiwum

fot. archiwum

19 października odbył się turniej szachowy# online „I TURNIEJ UKW BYDGOSZCZ”, który został rozegrany na stronie lichess.org. Były to pierwsze zmagania w nowym roku akademickim.

Organizatorem i pomysłodawcą rozgrywek jest znany szubiński działacz szachowy Piotr Szybowicz. Turniej trwał godzinę, a czas na partię dla każdego zawodnika wynosił 10 minut. W rozgrywkach wzięli udział zawodnicy z różnych miejscowości m.in. z Kcyni, Szubina, Mroczy i Bydgoszczy. Mistrzostwa podzielono na 2 grupy: na grupę A oraz na grupę B. W grupie A wystąpili zawodnicy z rankingiem powyżej 1500 punktów, a w grupie B gracze z rankingiem do 1500 punktów. W grupie A triumfował Przemysław Chudzik (Kcynia), który wywalczył 15 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Jan Rosiński (LUKS Feniks Mrocza) z dorobkiem 14 punktów. Co ciekawe, walka o zwycięstwo w grupie A przez cały turniej toczyła się między tymi dwoma zawodnikami, a o końcowym rezultacie zadecydował zaledwie 1 punkt. Trzecie miejsce w tej grupie zajął Adam Jagodziński z 5 punktami na koncie (I LO Szubin). Grupę B dosyć pewnie zwyciężyła Julia Rocławska (I LO Szubin). Tuż za nią uplasowała się Paulina Rusińska (UKW Bydgoszcz), a trzecią pozycję wywalczył Konrad Hilscher (I LO Szubin). W turnieju zagrali także: Sandra Kołodziej, Piotr Szybowicz i Hubert Zdralek. Zawody przyniosło sporo emocji. Byliśmy świadkami wielu zaciętych partii. Poziom turniejów UKW regularnie rośnie.

Najlepsza trójka grupy A:
1. Przemysław Chudzik (Kcynia) – 15 punktów,
2. Jan Rosiński (LUKS Feniks Mrocza) – 14 punktów,
3. Adam Jagodziński (I LO Szubin) – 5 punktów.

Najlepsza trójka grupy B:
1. Julia Rocławska (I LO Szubin) – 8 punktów,
2. Paulina Rusińska (UKW Bydgoszcz) – 4 punkty,
3. Konrad Hilscher (I LO Szubin) – 2 punkty.

Materiał: Jan Rosiński

Oceń artykuł: 72 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
KOBIZE
500PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
0

"Zosia z Pnia". Perełka archeologiczna regionu

W miejscowości Pień, na terenie gminy# Dąbrowa Chełmińska w powiecie bydgoskim, historia przeszłości dosłownie wychodzi z ziemi. To właśnie tam, od ponad dwóch dekad, naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prowadzą intensywne badania archeologiczne, które odkrywają tajemnice codziennego życia, śmierci, a także wiary i obyczajów dawnych mieszkańców tych ziem.

(czytaj więcej)
0

Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.

(czytaj więcej)
0

615. rocznica Bitwy pod Grunwaldem. Symbol zwycięstwa i jedności

15 lipca 1410 roku zapisał się na kartach historii# jako dzień jednego z najważniejszych zwycięstw w dziejach Europy Środkowo-Wschodniej. Tego dnia wojska Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego, dowodzone przez króla Władysława Jagiełłę, pokonały potężny Zakon Krzyżacki w wielkiej Bitwie pod Grunwaldem.

(czytaj więcej)
0

Nieprzyjemny czas dla alergików. Co pyli w lipcu?

Lipiec to sezon wypoczynku, wycieczek i pikników. Niestety #może jednocześnie być nieprzyjemnym czasem dla alergików.

(czytaj więcej)