Dziś mamy 9 kwietnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

09 kwietnia 2020 0

Nie wysyłaj wniosków do ZUS e-mailem. Takowe nie będą rozpatrywane

Wszyscy, którzy chcą złożyć wniosek do ZUS elektronicznie, mogą go przekazać #wyłącznie za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Skany, zdjęcia czy wypełnione pliki word lub pdf przesłane e-mailem nie będą traktowane jak wnioski i nie będą przez ZUS rozpatrywane - przekazuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2020 0

ZUS informuje: Będzie szybkie rozpatrywanie wniosków ws. tarczy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchamia specjalny system do automatycznej obsługi #wniosków składanych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. To zdecydowanie ułatwi weryfikację dokumentów. Pierwsze tzw. świadczenia postojowe trafią na konta uprawnionych klientów już 15 kwietnia.

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2020 0

Przerwa w dostawie wody. Awaria przyłącza wodociągowego

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o. o. informuje, że w dniu# 09.04.2020 od godziny 8:00 do odwołania nastąpi przerwa w dostawie wody do nieruchomości zlokalizowanych przy ul. M. Dąbrowskiej ze względu na awarię przyłącza wodociągowego.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2020 0

Dla zwolnionych ze składek nie będzie postępowań egzekucyjnych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie będzie wszczynał postępowań egzekucyjnych# za marzec, kwiecień i maj wobec przedsiębiorców, którzy są uprawnieni do zwolnienia ze składek - przekazuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2020 0

Ponad 5,6 tys. wniosków o dodatkowy zasiłek opiekuńczy w województwie

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie kujawsko pomorskim od początku #kwietnia wpłynęło pond 5,6 tys. wniosków o dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Najwięcej wniosków wpłynęło do bydgoskiego oddziału ZUS – 3049, trochę mniej do toruńskiego oddziału ZUS – 2576.

(czytaj więcej)
06 kwietnia 2020 2

W środę sesja sejmiku. Obrady będą transmitowane w internecie

Pierwsza przeprowadzona w trybie zdalnym (online) sesja sejmiku województwa odbędzie #się w najbliższą środę (8 kwietnia). Spodziewane jest m.in. przyjęcie przygotowanego przez zarząd województwa programu pomocy dla małych i średnich przedsiębiorstw, wśród których wiele znalazło się w bardzo trudnej sytuacji w związku z epidemią Covid-19. Środowe obrady będą transmitowane w internecie na zwykłych zasadach.

(czytaj więcej)
06 kwietnia 2020 2

„Oni tworzyli naszą historię”. Wydłużono termin składania prac w konkursie

Przeszukują biblioteki i publiczne archiwa, docierają do rodzinnych pamiątek i zapisków sprzed #lat, by opisać losy nieznanych bohaterów, uczestników ważnych wydarzeń w dziejach Polski i regionu – już po raz dwunasty uczniowie VII i VIII klas szkół podstawowych, uczniowie liceów, techników i szkół branżowych z naszego województwa mogą wziąć udział w wojewódzkim konkursie im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną i zawieszeniem zajęć w szkołach Urząd Marszałkowski w Toruniu wydłużył termin składania prac do 30 czerwca.

(czytaj więcej)
06 kwietnia 2020 3

Komu należy się świadczenie postojowe i ile wynosi? Zapytaj eksperta ZUS

Wśród rozwiązań, które mają zapobiegać skutkom epidemii koronawirusa w Polsce, #jest wsparcie realizowane przez ZUS. Jedną z form pomocy jest świadczenie postojowe dla osób wykonujących umowy cywilnoprawne oraz dla samozatrudnionych.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2020 0

Akcja szycia maseczek dla szpitala trwa. Masz maszynę? Przyłącz się!

By wspomóc służbę zdrowia, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w #Sipiorach w marcu zapoczątkowali akcję szycia maseczek ochronnych. Obecnie poszukują chętnych osób, które chcą się włączyć w pomoc.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2020 3

Od 9 do 14 kwietnia przerwa świąteczna w szkołach. Nie będzie zdalnych zajęć

Zajęcia w przedszkolach, szkołach i placówkach zostały zawieszone do 10 kwietnia. #W tym roku na ten czas nałożyła się wiosenna przerwa świąteczna w szkołach (od 9 do 14 kwietnia). Co to oznacza?

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2020 6

Ministerstwo Środowisko informuje. Do lasów nie mają wstępu także myśliwi

- Pojawiające się w mediach informacje, że wprowadzony zakaz wstępu do lasów nie #obejmuje myśliwych, to nieprawda – informuje Ministerstwo Środowiska. Od 3 do 11 kwietnia myśliwi nie mogą organizować w lesie polowań ani – tak jak każdy inny obywatel – nawet przebywać w lasach.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2020 29

Wprowadzono zakaz wstępu do lasów. Obowiązuje do 11 kwietnia

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera #RP, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2020 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe. Nocą i nad ranem prognozowane są przymrozki

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje od dnia 3 kwietnia od godziny #22.00 do #dnia 5 kwietnia do godz. 8.00 na terenie powiatu nakielskiego prognozuje się lokalnie, w nocy i wcześnie rano spadek temperatury od -2°C, a przy gruncie do -4°C. Temperatura maksymalna w ciągu dnia 10°C.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2020 0

Nagrody Zarządu Powiatu Nakielskiego za rok 2019 odłożone w czasie

Starostwo Powiatowe w Nakle dziękuje serdecznie wszystkim za złożone wnioski o #Nagrody Zarządu Powiatu Nakielskiego za rok 2019 w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i sztuki oraz za znaczące osiągniecia sportowe.

(czytaj więcej)
02 kwietnia 2020 0

Niskooprocentowana pożyczka. Nabór wniosków dla mikroprzedsiębiorców

Starosta Nakielski ogłasza nabór wniosków mikroprzedsiębiorców o przyznanie# niskooprocentowanej pożyczki z funduszu pracy z przeznaczeniem na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w sytuacji ogłoszonego stanu epidemicznego na terytorium Polski.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 20

Jak przebiega obsługa interesantów w starostwie? Starosta informuje

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Nakielskiego, Klienci Starostwa Powiatowego!

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2020 0

Składanie dokumentów do ZUS. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

W trosce o bezpieczeństwo klientów oraz pracowników Zakładu od 16 marca br. sale obsługi #klientów w ZUS są dostępne tylko w ramach wydzielonych stref, w których klienci mogą samodzielnie składać wnioski do specjalnych skrzynek (bez kontaktu z pracownikiem). Tym samym nie ma możliwości zweryfikowania składanej dokumentacji przez pracownika Zakładu. Poniżej kilka wskazówek, na co należy zwrócić szczególną uwagę, by uniknąć postępowań wyjaśniających.

(czytaj więcej)
30 marca 2020 5

Prognozowane jest zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje, że od dnia 30 marca #od godz. 21.00 do dnia 21 marca do godz. 9.00 na terenie powiatu nakielskiego prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura minimalna – -4°C, temperatura minimalna gruntu około -6°C.

(czytaj więcej)
0

Pandemie na przestrzeni wieków . O chorobach, których już nie pamiętamy

W marcu Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię wirusa SARS-CoV-2. Dla #współczesnego społeczeństwa to nowa sytuacja, jednak ludzie na przestrzeni wieków znacznie częściej doświadczali plagi chorób zakaźnych. Ratunek niósł postęp medycyny - w szczególności rozwój wakcynologii. Dziś znów czekamy na szczepionkę, dzięki której uda się opanować pandemię.

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

„Różowy Księżyc” zagościł na niebie. Największa pełnia w roku

W ciągu ostatniej nocy Księżyc wyglądał zjawiskowo. Na niebie mogliśmy #obserwować Różową Pełnią. Macie zdjęcia? Przyślijcie na kontakt@powiat24.pl

(czytaj więcej)
0

Prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację. Wykonasz ją razem z dziećmi

Zamieszczamy prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację i dodatek do #świątecznego śniadania – Wielkanocne ryżowe jajeczka. Ich wykonanie będzie z pewnością świetną zabawą dla dzieci!

(czytaj więcej)