Dziś mamy 22 marca 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

22 marca 2018 0

Korzystasz z kcyńskiego skateparku? Jeden element jest uszkodzony

Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni informuje wszystkich użytkowników #skateparku, że został uszkodzony jeden z elementów, który nie nadaje się do użytkowania.

(czytaj więcej)
22 marca 2018 0

Kto zasłużył na Nagrodę Marszałka? Zgłoszenia przyjmowane są do 6 kwietnia

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza do składania #wniosków o przyznanie Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To nasze najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej. Na zgłoszenia czekamy do 6 kwietnia.

(czytaj więcej)
22 marca 2018 15

Niebawem kolejna sesja Rady Powiatu. Do podjęcia jest kilka uchwał

W najbliższą środę w sali konferencyjnej na Przystani Powiat Nakielski odbędzie się #XXXIX sesja Rady Powiatu Nakielskiego. Początek #o godz. 12.00. Porządek obrad nie jest długi.

(czytaj więcej)
21 marca 2018 0

Poznań Motor Show 2018 już w kwietniu. Tej imprezy nie można przegapić!

Poznań Motor Show 2018 to największe targi motoryzacyjne w Polsce i czwarte w #Europie. To obowiązkowe wydarzenie dla każdego pasjonata motoryzacji oraz dla rodzin, które w wyjątkowej motoryzacyjnej atmosferze chcą spędzić czas. Tegoroczna edycja odsłoni zwiedzającymi pojazdy w ramach czterech salonów: samochodowego, motocyklowego, caravaningowego, ciężarowego.

(czytaj więcej)
20 marca 2018 5

W kwietniu Targi Pracy i Edukacji. To okazja do zapoznania się z ofertami

18 kwietnia odbędzie się VIII edycja Targów Pracy i Edukacji w Nakle.

(czytaj więcej)
18 marca 2018 1

Jutro zebranie mieszkańców osiedla nr 3. Miejscem spotkania będzie Urząd Miejski

19 marca w sali nr 001 UM odbędzie się ogólne zebranie mieszkańców osiedla nr #3 w Kcyni. Początek o godz. 17.00. W skład osiedla wchodzą ulice: Adama Asnyka, Bolesława Prusa, Czesława Miłosza, Elizy Orzeszkowej, Henryka Sieniewicza, Marii Dąbrowskiej, Marii Konopnickiej, Pałucka, Powstańców Wielkopolskich, Stefana Żeromskiego, Wisławy Szymborskiej, Zielona i Zofii Nałkowskiej.

(czytaj więcej)
16 marca 2018 3

Bezpłatne szczepienie przeciw pneumokokom. Sprawdź, co musisz wiedzieć

Ministerstwo Zdrowia organizuje akcję pn. "Wiosna bez pneumokoków". Szczegółowe informacje znajdują się poniżej oraz w plikach do pobrania.

(czytaj więcej)
16 marca 2018 0

Samorząd województwa wspiera prace w zabytkach. Będą dotacje

Przed nami kolejny sezon wspieranych przez samorząd województwa remontów konserwatorskich #i prac restauratorskich w kujawsko-pomorskich zabytkach. Projekt zarządu województwa zakłada dofinansowanie 233 tego rodzaju przedsięwzięć na łączną kwotę 10,2 miliona złotych. Decyzję w sprawie przyznania dotacji podejmie w poniedziałek (19 marca) sejmik województwa.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 0

Kolejny turniej z cyklu Grand Prix w tenisie. Rozgrywki w najbliższą niedzielę

18 marca rozegrany zostanie VI turniej z cyklu Grand Prix w tenisie stołowym. Zapisy #od godz. 9.00 przed turniejem, a początek rozgrywek o 10.00. Szczegóły na plakacie.

(czytaj więcej)
14 marca 2018 3

Zima jeszcze nas nie opuści. Meteorolodzy zapowiadają oblodzenia

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje, że od godz. 21.00 dnia #14 marca do godz. 10.00 dnia 15 marca na terenie województwa kujawsko-pomorskiego prognozuje się spadek temperatury poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, przy gruncie ok. - 2°C.

(czytaj więcej)
10 marca 2018 0

Przypominamy. Niedługo wyjazd na badania profilaktyczne

Dnia 21 marca odbędzie się zorganizowany wyjazd na badania profilaktyczne do Zakładu # Profilaktyki i Promocji Zdrowia w Fordonie.

(czytaj więcej)
10 marca 2018 0

„Las wyłonił się zza drzew”. To motto tegorocznej edycji konkursu plastycznego

Ogłoszono XII edycję konkursu "Leśne Impresje" organizowanego przez Nadleśnictwo Szubin.

(czytaj więcej)
09 marca 2018 0

Za kilka dni kolejna "Ciekawość świata". Gościem będzie Mirosław Binkowski

Urząd Miejski w Kcyni zaprasza wszystkich na najbliższą odsłonę cyklu "Ciekawość świata", #która odbędzie się we czwartek, 15 marca o g. 17.30 w Urzędzie Miejskim w Kcyni. Naszym gościem będzie Mirosław Kaźmiyrz Binkowski - popularyzator gwary pałuckiej, autor książek i piosenek.

(czytaj więcej)
07 marca 2018 0

Mistrzostwa Województwa Juniorów w Szachach. Przyjmowane są zgłoszenia

24 marca w Sadkach rozegrane zostaną Mistrzostwa Województwa Juniorów #w Szachach Szybkich.

(czytaj więcej)
05 marca 2018 0

Z myślą o Żołnierzach Wyklętych. Na sobotę zaplanowano uroczystości i piknik

10 marca w Kcyni odbędą się uroczystości z okazji Narodowego Dnia #Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

(czytaj więcej)
02 marca 2018 3

Waloryzacja emerytur i rent tematem dyżuru. Szczegóły zdradzą eksperci ZUS

Kolejny dyżur telefoniczny z ekspertami ZUS odbędzie się 6 marca w godz. #09:00-12:00, pod nr tel. 52 3418704. Tematem dyżuru będzie waloryzacja emerytur i rent od 1 marca.

(czytaj więcej)
02 marca 2018 0

Na sportowo w Kcyni. W niedzielę rozegrany zostanie memoriał w tenisie

Burmistrz Kcyni i Rada Miejsko-Gminna Zrzeszenia LZS w Kcyni zapraszają na XXVIII #Memoriał Braci Roberta i Marka Mocnych w Tenisie Stołowym do Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)