Dziś mamy 11 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

11 lipca 2020 2

Nagrody Marszałka Województwa. Przedłużono termin składania wniosków

Po raz dwudziesty przyznamy# Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, nasze prestiżowe wyróżnienia, będące wyrazem uznania za najbardziej wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej w roku 2019. Termin składania wniosków przedłużyliśmy do 7 września.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 4

Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed nagłym wzrostem stanu wód w #zlewni Noteci górnej w okresie od godz. 16:00 dnia 10 lipca 2020 roku do godz. 6:00 dnia 11 lipca 2020 roku.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 0

Uszkodzenia na skateparku. Niektóre elementy są wyłączone z użytkowania

W związku z licznymi uszkodzeniami, elementy skateparku w Kcyni przedstawione na #zdjęciach zostają wyłączone z użytkowania.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 0

Wakacje ze sportem w Kcyni. Zajęcia z animatorami

Lokalni animatorzy sportu zapraszają dziewczęta i chłopców na zajęcia# szkółki i do drużyny gry w palanta na boisku Orlik w Kcyni ul. Bolesława Pobożnego 1. Lokalni animatorzy sportu zapraszają również dzieci, młodzież i osoby dorosłe – grupy zorganizowane na zajęcia w piłce nożnej, piłce siatkowej, piłce koszykowej, badmintonie.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 0

Przed nami burzowe popołudnie. Nie zabraknie wiatru i deszczu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje#, że dnia #10 lipca od godz. 14:00 do godz. 21:00 na terenie powiatu nakielskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 20 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad.

(czytaj więcej)
09 lipca 2020 0

Utrudnienia na ulicy Klasztornej w Kcyni. Prace budowlane 14 lipca

Urząd Miejski w Kcyni poinformował, że w najbliższy wtorek#, tj. 14 lipca w godzinach 7-15 nastąpi brak możliwości przejazdu na ulicy Klasztornej w Kcyni na odcinku od posesji numer 3 do posesji numer 5. Wszystkie nieudogodnienia będą spowodowane prowadzonymi pracami budowlanymi.

(czytaj więcej)
08 lipca 2020 8

Spotkanie z liderem Konfederacji. Grzegorz Braun odwiedzi Bydgoszcz

Konfederacja zaprasza na spotkanie z Grzegorzem Braunem - reżyserem, posłem i #liderem Konfederacji. Spotkanie odbędzie się 14 lipca o godzinie 20:00 w Przystani Bydgoszcz (Tamka 2).

(czytaj więcej)
08 lipca 2020 0

"Położna na medal". Wydłużenie czasu nominacji do konkursu

Trwa konkurs na najlepszą położną w Polsce i w# województwach. Organizatorzy kampanii społeczno-edukacyjnej "Położna na medal" i prowadzonego w jej ramach konkursu postanowili wydłużyć termin składania nominacji położnych z końca lipca na koniec września. Powód wydłużenia składania zgłoszeń to czas pandemii, który dość mocno zmienił bieg wydarzeń w kraju.

(czytaj więcej)
07 lipca 2020 80

Spotkanie z Rafałem Trzaskowskim w Radziczu już dzisiaj

Przypominamy o dzisiejszym spotkaniu kandydata na Prezydenta RP Rafała #Trzaskowskiego z rolnikami w powiecie nakielskim.

(czytaj więcej)
07 lipca 2020 0

Wracają spacery z historią. Dźwiękowe Archiwum Kcyni zaprasza

Wracają Spacery z historią – wakacyjna inicjatywa organizowana przez# Dźwiękowe Archiwum Kcyni.

(czytaj więcej)
06 lipca 2020 102

Informacja z ostatniej chwili. Mateusz Morawiecki przyjedzie do Nakła

W dniu dzisiejszym premier Mateusz Morawiecki odwiedzi kilka miejscowości w #województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim. Spotka się z mieszkańcami m. in. Chełmna, Świecia, Tucholi i Więcborka. Uzyskaliśmy informacje, że przyjedzie także do Nakła. Spotkanie odbędzie się o godz. 19.00 w Nakielskim Ośrodku Kultury.

(czytaj więcej)
06 lipca 2020 0

Uhonorują najlepszych z najlepszych. Urząd czeka na wnioski do 13 lipca

Po raz dwudziesty Urząd Marszałkowski w Toruniu przyzna Nagrody Marszałka #Województwa Kujawsko-Pomorskiego, nasze prestiżowe wyróżnienia, będące wyrazem uznania za najbardziej wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej w roku 2019. Na wnioski czekamy do 13 lipca.

(czytaj więcej)
06 lipca 2020 61

Rafał Trzaskowski spotka się z rolnikami w Radziczu. Spotkanie już jutro

Już jutro rolnicy z powiatu nakielskiego i nie tylko będą mieli okazję spotkać się z kandydatem #na prezydenta RP Rafałem Trzaskowskim, który przyjedzie do Radzicza. Spotkanie odbędzie się o godz. 18.30 w gospodarstwie rolnym Juliusza Młodeckiego.

(czytaj więcej)
06 lipca 2020 1

Praca na rzecz drugiego człowieka to misja. Kto zasłużył na Stalowego Anioła?

Nagrodzimy najbardziej zaangażowanych, rzetelnych i twórczych w działaniach w dziedzinie #pomocy społecznej. Kandydatury mogą zgłaszać zarówno osoby indywidualne, jaki i zespoły. Na wnioski w ramach XIV edycji naród Stalowy Anioł czekamy do 30 września.

(czytaj więcej)
05 lipca 2020 46

Prezes Rady Ministrów odwiedzi Więcbork. Spotka się z mieszkańcami

Premier Mateusz Morawiecki 6 lipca 2020 roku (poniedziałek) o godzinie 18.00 spotka #się z mieszkańcami regionu na Placu Jana Pawła II w Więcborku.

(czytaj więcej)
05 lipca 2020 0

Czekoladowe co nieco z KGW Żurawia. Będzie słodko i pysznie!

Gminne Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni zaprasza na# zajęcia kulinarne "Czekoladowe co nieco". Odbędą się one w 2 grupach 15 i 23 lipca. Zajęcia są organizowane w ramach wakacje z GCKiB w Kcyni. Więcej informacji na plakacie.

(czytaj więcej)
04 lipca 2020 13

Na kąpielisku brakuje ratownika. Gmina Szubin czeka na chętnych

W tym sezonie póki co kąpielisko w Wąsoszu nie jest strzeżone. Od wykonywania #działań ratowniczych odstąpiło bowiem Pałuckie WOPR.

(czytaj więcej)
04 lipca 2020 0

Seniorze wytańcz sobie zdrowie. Zajęcia z instruktorką Marią Kordyś

Gminne Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni zaprasza na zajęcia# pod tytułem "Seniorze wytańcz sobie zdrowie". Poprowadzi je instruktorka Maria Kordyś.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)