Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

19 września 2019 4

Poszukiwanie świadków zdarzenia w Mroczy. Policja prosi o kontakt

Policjanci z nakielskiego zespołu ds. wykroczeń poszukują osób, które # pomóc mogą przy ustaleniu okoliczności oraz przebiegu zdarzenia, do jakiego doszło w lipcu na ul. 5 Stycznia w Mroczy. W zdarzeniu udział brał vw crafter i rowerzystka.

(czytaj więcej)
19 września 2019 0

Znaleziono rower górski. Policjanci poszukują właściciela

Szubińscy policjanci poszukują właściciela roweru, który został znaleziony w # Smolnikach. Właściciel może odebrać swoją zgubę u dzielnicowego.

(czytaj więcej)
19 września 2019 0

Edukacyjny wtorek z ZUS. Najbliższy odbędzie się 24 września

Bydgoski Oddział ZUS zaprasza pracodawców i biura rachunkowe na # dyżur telefoniczny poświęcony zagadnieniom dotyczącym nowych zasad przechowywania akt pracowniczych.

(czytaj więcej)
19 września 2019 0

„Tydzień Przedsiębiorcy”. Cykl szkoleń i porad ekspertów z ZUS

23 września we wszystkich oddziałach ZUS rozpocznie się cykl szkoleń i # porad ekspertów w ramach akcji „Tydzień Przedsiębiorcy”, który w tym roku przebiegać będzie pod hasłem „Zatrudniam legalnie – pracuję legalnie”. Przez pięć dni każdy chętny będzie mógł sięgnąć po poradę eksperta, czy wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach.

(czytaj więcej)
19 września 2019 0

Jesienny Turniej Szachowy. Do zdobycia Puchar Wójta Sadek

W dniu 29 września o godzinie 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w # Sadkach rozegrany zostanie Jesienny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Sadki. Więcej informacji w załączniku.

(czytaj więcej)
19 września 2019 0

Spotkanie otwarte w Kcyni. Najbliższe już 24 września

We wtorek 24 września o godzinie 17:00 w Gminnym Centrum Kultury i # Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni odbędzie się spotkanie z Łukaszem Schreiberem – Ministrem Kancelarii Premiera oraz Mikołajem Bogdanowiczem – Wojewodą Kujawsko-Pomorskim. Zapraszamy!

(czytaj więcej)
19 września 2019 0

Konkurs na najciekawszy witacz dożynkowy. Zgłoszenia do 25 września

Jeszcze do 25 września czekamy na zgłoszenia gmin z województwa w # konkursie na najciekawszy witacz dożynkowy w województwie kujawsko-pomorskim w 2019 roku.

(czytaj więcej)
19 września 2019 0

Jesienny Festiwal Chórów. To już trzecia edycja wydarzenia

Już po raz trzeci Stowarzyszenie Nakielsis Deo wraz z Nakielskim Ośrodkiem Kultury # organizują Jesienny Festiwal Chórów Nakielsis Cantat.

(czytaj więcej)
18 września 2019 0

Zdarzenie drogowe w Paterku. Policja poszukuje świadków zdarzenia

Policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń nakielskiej komendy poszukują # świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło 7 września br. około godziny 11.40 w rejonie ul. Przemysłowej w Paterku.

(czytaj więcej)
18 września 2019 3

XII sesja Rady Powiatu Nakielskiego. Porządek obrad

W dniu 25 września 2019 roku o godzinie 12:00 w sali konferencyjnej # Przystani Powiat Nakielski w Nakle odbędzie się XII sesja Rady Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
18 września 2019 3

Pokaz iluzji w NOK-u. Wystąpi uczestnik "Mam Talent" Damian Spętany

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza najmłodszych # mieszkańców powiatu nakielskiego na pokaz iluzji w wykonaniu Damiana Spętanego – uczestnika telewizyjnego programu „Mam Talent”.

(czytaj więcej)
18 września 2019 0

„Z nurtem i pod prąd – po raz szósty”. Spływ kajakowy na rzece Orla

Fundacja Wspierania Edukacji im. ks. Stanisława Staszica realizuje projekt # dofinansowany przez Powiat Nakielski: „Z nurtem i pod prąd – po raz szósty”.

(czytaj więcej)
18 września 2019 0

Konkurs „Ekologicznym krokiem do pracy!”. Zostały jeszcze dwa dni!

Jeszcze przez dwa dni możecie nadsyłać zdjęcia przedstawiające # ekologiczną podróż do Waszego miejsca pracy. Na laureatów konkursu czeka szereg atrakcyjnych nagród!

(czytaj więcej)
17 września 2019 0

Ostrzeżenie meteorologiczne. Może wystąpić silny wiatr

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje, że # od dnia 17.09.2019r. od godziny 15:00 do dnia 18.09.2019 do godziny 5:00.

(czytaj więcej)
17 września 2019 0

Planowane wyłączenia. Kiedy i gdzie nie będzie prądu?

Planowane wyłączenia prądu na terenie # powiatu nakielskiego. Więcej informacji poniżej oraz w załączniku.

(czytaj więcej)
17 września 2019 0

Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Można uzyskać bezpłatną pomoc

W naszym regionie działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Bezpłatną pomoc # prawną i psychologiczną można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 800 154 030. Linia jest otwarta codziennie (również w dni wolne od pracy) w godzinach 17-21.

(czytaj więcej)
16 września 2019 0

Jesienna odsłona „Ciekawości świata”. Pierwsze spotkanie już jutro!

W dniu 17 września (wtorek) o g. 17.30 zapraszamy do kcyńskiego urzędu na # pierwsze spotkanie z jesiennej odsłony „Ciekawości świata”.

(czytaj więcej)
16 września 2019 0

Pokaż region na zdjęciach! Konkurs dla miłośników fotografii

Zapraszamy do uczestnictwa w drugiej edycji konkursu fotograficznego dla # mieszkańców „Kujawsko-Pomorskie: podoba mi się”.

(czytaj więcej)
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)