Dziś mamy 25 czerwca 2017, niedziela, imieniny obchodzą:

Rolnictwo

17 czerwca 2017 0
Notowania rolnicze

Podwyżki i obniżki. Ceny ulegają zmianom

Analizując cotygodniowe raporty publikowane przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa # Rolniczego w Minikowie można zauważyć, że ceny zmieniają się dynamicznie.

(czytaj więcej)
23 maja 2017 0

Jak unowocześnić rolnictwo? Przygotowano pakiet szkoleń

Prawie 100 tys. rolników, domowników i osób zatrudnionych w rolnictwie będzie mogło w ciągu # najbliższych dwóch lat skorzystać ze szkoleń, które przyczynią się do podniesienia ich wiedzy i umiejętności.

(czytaj więcej)
20 maja 2017 0
Notowania rolnicze

Wiosna w hurtowniach i na targowiskach. Tanieją warzywa

W porównaniu do zeszłotygodniowego raportu cen produktów rolnych z KPODR w Minikowie, na # targowiskach i w hurtowniach ceny warzyw są nieco niższe.

(czytaj więcej)
17 maja 2017 17

Ginie coraz więcej pszczół. Rolniku pamiętaj o tych zasadach!

Nieprawidłowo wykonywane zabiegi, zwłaszcza przy użyciu insektycydów, niosą niezwykle duże # zagrożenie dla pszczół i innych owadów pożytecznych.

(czytaj więcej)
17 maja 2017 0

Niekorzystne zjawiska atmosferyczne dotknęły rolników. Komisje nadal szacują straty

Na podstawie danych przekazanych przez wojewodów w 295 gminach na terenie # kraju działają lub działały komisje ds. szacowania strat w rolnictwie.

(czytaj więcej)
12 maja 2017 0
Notowania rolnicze

W hurtowniach stabilnie, na targowiskach niewielkie wahania cen. Zboża w górę

Tak można w skrócie podsumować tygodniowy raport cenowy opracowany przez # Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

(czytaj więcej)
05 maja 2017 0

Rozpoczyna się sezon agrotechniczny. Prezes KRUS apeluje do rolników

Prezes KRUS Adam Sekściński w liście skierowanym do rolników apeluje o bezpieczne stosowanie # nawozów i środków ochrony roślin w rozpoczynającym się właśnie sezonie agrotechnicznym. Treść listu prezesa KRUS do rolników znajduje się w pliku.

(czytaj więcej)
04 maja 2017 2

ARMiR przypomina o złożeniu wniosku o przyznanie płatności na 2017 rok

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, iż wnioski o przyznanie #płatności na 2017 rok z wymaganymi załącznikami można składać w terminie od 15 marca br. do 15 maja br.

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2017 0
Notowania rolnicze

Niewielkie zmiany cen. Staniały truskawki i brokuły

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie opracował raport cen produktów rolniczych.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2017 0

Premia dla młodych rolników. Za kilka dni można składać wnioski

Od 27 kwietnia do 26 maja 2017 r. młodzi rolnicy będą mogli składać w Oddziałach Regionalnych # ARiMR wnioski o przyznanie 100 tys. zł. premii na samodzielne rozpoczęcie gospodarowania. Jest to wsparcie finansowane z budżetu PROW 2014 - 2020.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2017 7

Rolniku, uważaj na kleszcze. Te pajęczaki przenoszą groźne choroby!

Ponad 1 500 osób – tyle ubezpieczonych w KRUS w ciągu ostatnich dziecięciu lat doznało #uszczerbku na zdrowiu wskutek zakaźnych chorób zawodowych roznoszonych przez kleszcze (w większości z powodu boreliozy).

(czytaj więcej)
07 kwietnia 2017 2

Drób już na wolności. Minister złagodził ograniczenia związane z ptasią grypą

Od wczoraj obowiązuje rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi łagodzące ograniczenia związane z #wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków. Obecnie drób można wypuszczać na wybiegi.

(czytaj więcej)
04 kwietnia 2017 1

Uprawy rzepaku zagrożone. Wydano komunikaty

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa wydał komunikat o zagrożeniu upraw roślin.

(czytaj więcej)
31 marca 2017 0

Stabilne ceny na koniec marca. Na targowiskach kilka obniżek

Kończy się kolejny miesiąc, a wraz z nim pora na podsumowanie cen produktów rolniczych # opracowywanych przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

(czytaj więcej)
26 marca 2017 10

Nowy projekt ministerstwa rolnictwa. Ewidencja wejść do obory to absurd?

Ministerstwo rolnictwa pracuje nad projektem wprowadzenia ewidencji wejść do obory. Zdaniem wielu # rolników propozycja jest absurdalna.

(czytaj więcej)
25 marca 2017 4

Spotkanie członków Izby Rolniczej. Producenci rzepaku mają problem

24 marca 2017 w Szubinie odbyło się posiedzenie członków Rady Powiatowej Kujawsko-Pomorskiej # Izby Rolniczej w Nakle nad Notecią. Rozmawiano m.in. o sytuacji rolnictwa w województwie, przygotowaniach do konferencji Euro-Rzepak 2017 w Minikowie i o bieżących problemach rolników.

(czytaj więcej)
23 marca 2017 0
Notowania rolnicze

Pozytywne zaskoczenie. Ceny są niższe niż przed tygodniem

W ostatnich tygodniach, zgodnie z raportem opracowanym przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie coraz większa liczba produktów rolnych ma niższe ceny. Z tego faktu na pewno ucieszą się konsumenci.

(czytaj więcej)
16 marca 2017 0
Notowania rolnicze

Tydzień pod znakiem zróżnicowanych cen. Najbardziej podrożała wczesna kapusta

Jak co tydzień, publikujemy raport cenowy produktów rolniczych Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka # Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

(czytaj więcej)
0

Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego - NOWOŚĆ!

Medyczny laser Q - Switch wykorzystuje impulsy rozbijające barwniki znajdujące się w skórze. Niezastąpione urządzenie przeznaczone do usuwania tatuażu i makijażu permanentnego.

(czytaj więcej)
0

Biblioteki w liczbach. Jest ich ponad pół tysiąca w województwie

8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. W związku z tym Urząd Marszałkowski #w Bydgoszczy przygotował informacje na temat bibliotek działających w naszym regionie.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)