Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

Rolnictwo

04 grudnia 2019 1

Zaliczki na poczet dopłat. Na kontach rolników trafiło już 10,8 mld zł

Ponad 10,8 mld zł trafiło na konta rolników w ramach zaliczek na poczet płatności bezpośrednich# za 2019 r. oraz płatności obszarowych z PROW 2014 - 2020. 29 listopada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zakończyła ich wypłatę.

(czytaj więcej)
29 listopada 2019 2

Pomoc suszowa dla rolników. Wnioski można było składać

Do piątku 29 listopada 2019 r. rolnicy, którzy ponieśli straty w uprawach z # powodu suszy lub innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych mogli składać w biurach powiatowych ARiMR wnioski o pomoc.

(czytaj więcej)
29 listopada 2019 0

"Jak legalnie zatrudnić pracownika w rolnictwie”. Konferencja w Minikowie

27 listopada w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w # Minikowie odbyła konferencja pn. „Jak legalnie zatrudnić pracownika w rolnictwie”.

(czytaj więcej)
24 listopada 2019 1

Rolniczy handel detaliczny. Można uzyskać wsparcie od ARiMR

Rolnicy i ich małżonkowie, którzy zajmują się lub chcą podjąć działalność w # ramach rolniczego handlu detalicznego mogą ubiegać się o wsparcie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wnioski na tzw. małe przetwórstwo można składać od 21 listopada do 20 grudnia 2019 r.

(czytaj więcej)
20 listopada 2019 0

Inwestycje na nawadnianie gospodarstw. Kończy się nabór wniosków

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchamia nowy program pomocy # z PROW 2014-2020.

(czytaj więcej)
20 listopada 2019 0

Zapobieganie klęskom żywiołowym. Skończył się nabór wniosków

Do 22 listopada 2019 r. w oddziałach regionalnych ARiMR można składać wnioski o # „Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof”.

(czytaj więcej)
19 listopada 2019 1

Inwestycje na obszarach Natura 2000. Niedługo rusza nabór wniosków

Od 29 listopada do 28 grudnia 2019 r. rolnicy gospodarujący na # obszarach cennych przyrodniczo będą mogli składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o przyznanie pomocy na „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000”.

(czytaj więcej)
06 listopada 2019 0

Rozwój usług rolniczych. Wnioski można było składać do 20 listopada

Jesteś przedsiębiorcą? Świadczysz usługi na rzecz rolników i chcesz rozwijać swoją działalność?# Do 20 listopada w oddziale regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa możesz złożyć wniosek o pomoc na „Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych”. Wsparcie finansowane jest z PROW 2014-2020.

(czytaj więcej)
06 listopada 2019 0

eWniosek już dostępny. Teraz w szybki i prosty sposób wystąpisz o świadczenie

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od dnia 31.10.2019 r. na stronie# www.krus.gov.pl dostępny jest elektroniczny wniosek o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Wniosek elektroniczny zawiera taką samą treść, jak wniosek w wersji tradycyjnej. Umożliwia on wystąpienia o świadczenie w prosty i szybki sposób, bez konieczności wizyty w jednostce terenowej Kasy.

(czytaj więcej)
03 listopada 2019 0

Zaliczki dopłat za 2019 rok. Na kontach rolników ponad miliard złotych

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła 16 października # po raz czwarty w historii obowiązującego w Polsce systemu dopłat, wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich i po raz pierwszy zaliczek na poczet płatności obszarowych PROW.

(czytaj więcej)
27 października 2019 0

Pomoc dla KGW. 31 października minął termin składania wniosków

Koła Gospodyń Wiejskich tylko do 31 października (czwartek) mogły składać # wnioski o wsparcie finansowe.

(czytaj więcej)
27 października 2019 2

Rolniczy handel detaliczny. Można uzyskać wsparcie od ARiMR

Rolnicy i ich małżonkowie, którzy zajmują się lub chcą podjąć działalność w # ramach rolniczego handlu detalicznego mogą ubiegać się o wsparcie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nabór wniosków na tzw. małe przetwórstwo rozpoczął się 21 listopada i potrwa do 20 grudnia 2019 r.

(czytaj więcej)
27 października 2019 0

Rozpoczęcie działalności pozarolniczej. Ostatnie dni na złożenie wniosku

Do 29 października br. rolnicy, którzy chcą założyć biznes na wsi, mogą ubiegać się # w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przyznanie premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej, finansowanej z PROW 2014-2020. Tegoroczny nabór wniosków odbywa się na korzystniejszych niż do tej pory zasadach.

(czytaj więcej)
25 października 2019 0

Wypłaty dopłat ruszyły. 2,54 mld zł na kontach rolników

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła, 16 października, po raz czwarty w historii# obowiązującego w Polsce systemu dopłat wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich i po raz pierwszy zaliczek na poczet płatności obszarowych PROW.

(czytaj więcej)
20 października 2019 0

Pomoc suszowa. Termin składania wniosków przedłużony

O dwa tygodnie, do 15 listopada 2019 r., został przedłużony termin składania wniosków# o pomoc przez tych rolników, którzy w bieżącym roku ponieśli straty w uprawach w wyniku suszy i innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

(czytaj więcej)
14 października 2019 0

Rekompensata za przekazanie gospodarstwa. Trwa nabór wniosków

Właściciel gospodarstwa uczestniczącego w tzw. systemie dla małych # gospodarstw, który zdecyduje się zakończyć działalność rolniczą i przekazać lub sprzedać swoją ziemię innemu rolnikowi, może do 29 października br. ubiegać się w ARiMR o specjalną rekompensatę z PROW na lata 2014-2020.

(czytaj więcej)
12 października 2019 0

Wyższe stawki dopłat bezpośrednich. Jest kilka wyjątków

Dzięki korzystnemu kursowi wymiany euro na złotówki, tegoroczne stawki # płatności bezpośrednich są w większości wyższe od ubiegłorocznych. To dobra informacja dla rolników, choć pojawiają się komentarze, że to i tak minimalna pomoc dla gospodarstw.

(czytaj więcej)
11 października 2019 0

Rozwój usług rolniczych. Można ubiegać się o dotację

Jesteś przedsiębiorcą? Świadczysz usługi na rzecz rolników i chcesz rozwijać # swoją działalność?

(czytaj więcej)
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40. roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)