Dziś mamy 24 listopada 2014, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

24 listopada 2014 0

Medal za obronność kraju

W Urzędzie Miejskim w Kcyni odbyła się uroczystość przyznania srebrnego medalu "Za zasługi dla obronności kraju" Państwu Irenie i Stanisławowi Łydka z Sipior, których potomstwo odbyło służbę wojskową.

(czytaj więcej)

Święto Orkiestrantów

22 listopada, przypadało święto św. Cecylii, która jest patronką chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.

(czytaj więcej)
22 listopada 2014 18

Mniej wolnego w 2015 roku

W przyszłym roku czeka nas w sumie 252 dni pracy oraz 113 wolnych od niej. W tym roku mieliśmy dwa dni więcej dla siebie.

(czytaj więcej)
22 listopada 2014 16

Podnoszą swoje kwalifikacje

Obsługa sprzętu hydraulicznego, pneumatycznego, metody uwalniania poszkodowanych osób w wypadkach drogowych. Rozpoczął się kurs dla strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu.

(czytaj więcej)
21 listopada 2014 16

Dzień Pracownika Socjalnego

W dniu dzisiejszym, 21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego.

(czytaj więcej)
21 listopada 2014 2

Odbiór techniczny świetlicy w Iwnie

W dniu dzisiejszym dokonano odbioru technicznego świetlicy wiejskiej w Iwnie.

(czytaj więcej)
21 listopada 2014 35

Żaden z naszych nie wszedł do sejmiku

Znamy już oficjalne skład sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Niestety, żaden z radnych elektów nie wywodzi się z powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
21 listopada 2014 93

Powiatem będą rządzić PSL z PO

Po rozmowach koalicyjnych ugrupowań, które weszły w skład rady powiatu nakielskiego, zapadła decyzja: koalicję stworzą radni z PSL i PO.

(czytaj więcej)
20 listopada 2014 5

Potrzebne umiejętności, nie dyplomy

Bezrobotny absolwent to zjawisko dość typowe. Choć ofert pracy nie brakuje, to zwykle młodzi ludzie nie mają odpowiednich kwalifikacji, nawet jeśli formalnie ukończyli szkołę.

(czytaj więcej)
20 listopada 2014 24

Sportowcy się ucieszą

Do sportowców osiągających wysokie wyniki, którzy przynoszą chlubę gminie Kcynia należą m.in. Helena Dalke, Patryk Pozorski czy Justyna Wika.

(czytaj więcej)
19 listopada 2014 35

Co z tymi wynikami?

Od kilku dni wszyscy czekają na oficjalne wyniki wyborów. PKW nadal ich nie podaje, a medialne informacje o błędach systemu poddają w wątpliwość prawdziwość danych. Kto jest winien tej sytuacji?

(czytaj więcej)
19 listopada 2014 0

Odblaskowo w szkole w Sipiorach

Odblaskowe kamizelki rozdawali uczniom Szkoły Podstawowej w Sipiorach nakielscy policjanci. Spotkanie było też okazją do przeprowadzenia pogadanek profilaktycznych na temat bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
19 listopada 2014 0

Wycieczki jednoczą mieszkańców

Co zrobić, kiedy we wsi nie ma świetlicy, a mieszkańcy chcą się integrować? Dobrym pomysłem jest wycieczka, która znakomicie zastępuje festyn.

(czytaj więcej)
19 listopada 2014 0

Wnuk Czochralskiego z USA odwiedził Kcynię

W poniedziałek, 17 listopada Kcynię odwiedził wnuk prof. Jana Czochralskiego - Fred Schmidt, mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych. Do Polski przyleciał na kilka dni.

(czytaj więcej)
18 listopada 2014 104

Skład Rady Powiatu - wstępne wyniki

Podczas niedzielnych wyborów samorządowych, oprócz włodarzy gmin, wybieraliśmy także radnych gminnych, powiatowych oraz sejmiku województwa.

(czytaj więcej)
17 listopada 2014 148

Spotkają się w II turze

W dniu 16 listopada 2014 r. odbyły się wybory samorządowe, w których wybieraliśmy radnych Rady Miejskiej w Kcyni, radnych Rady Powiatu Nakielskiego, radnych Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a także Burmistrza Kcyni.

(czytaj więcej)
17 listopada 2014 0

25-lecie Konwencji o Prawach Dziecka (film)

W dniu 20 listopada 2014 roku będziemy obchodzić 25. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Dzień ten również został ogłoszony uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka.

(czytaj więcej)
16 listopada 2014 76
komunikat pkw do godziny 17.30

Frekwencja wyborcza w powiecie

Trwają wybory samorządowe. W naszym powiecie o godzinie 7:00 wszystkie lokale wyborcze zostały otwarte bez żadnych zakłóceń.

(czytaj więcej)
0

Kasza na stół, na zdrowie, na co dzień

Gotować kaszę każdy może. Ale czy wiemy jak ją przyrządzić, by wydobyć z niej właściwy smak oraz aromat? To już nie lada sztuka! O tajnikach gotowania kaszy – zarówno w sposób tradycyjny,# jak i nowatorski opowiadają eksperci kampanii „Lubię kaszę – kasza na stół, na zdrowie, na co dzień” – szef kuchni Andrzej Polan oraz specjalista ds. żywienia Katarzyna Foszner.

(czytaj więcej)
0

Jak dbać o skórę jesienią i zimą?

Jesień i zima to szczególny okres dla naszej skóry. Zimny wiatr i mróz, to największe zagrożenia. Niewłaściwa pielęgnacja i brak kosmetyków ochronnych przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi może spowodować, że skóra stanie się sucha i nadwrażliwa.

(czytaj więcej)
0

Będzie się działo! Będzie zabawa!

Tym razem mamy coś dla najmłodszych. Specjalnie dla wielbicieli bajek przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania jest podwójne zaproszenie do kina Helios na premierę filmu animowanego pt. Piorun i magiczny dom.

(czytaj więcej)
0

Wspominamy ofiary wypadków

"Prędkość zabija" - to tegoroczne hasło Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

(czytaj więcej)

Złap aktualne okazje

Sypialnia Ibiza
Drobny Otoczak 2/8mm
od 100 za tonęPLN
DIETA 7-DNIOWA W DANEJ JEDNOSTCE CHOROBOWEJ
80PLN
Ładowarki - Finansowanie
Usługi brukarskie
od 79,90PLN
GPS Blow 50C
289PLN