Dziś mamy 20 lutego 2019, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

19 lutego 2019 0

Gminna reforma oświaty. Ważne informacje dla mieszkańców

Dlaczego reforma gminnego systemu # oświaty?

(czytaj więcej)
19 lutego 2019 0

Kolejny otwarty konkurs rozstrzygnięty. Wpłynęło 8 ofert

Kultura i dziedzictwo narodowe to kolejne dziedziny, w zakresie których rozstrzygnięto #otwarty konkurs ofert na wykonanie zadań w gminie Kcynia w 2019 roku. Wpłynęło 8 ofert.

(czytaj więcej)
18 lutego 2019 0

Spotkanie ws. planowanej likwidacji szkół. Pierwsze konsultacje

W dniu 14 lutego 2019 roku Poseł Prawa i Sprawiedliwości pani # Ewa Kozanecka spotkała się z reprezentacją – Dyrektorami, Nauczycielami i Rodzicami Szkół Podstawowych z Palmierowa, Rozstrzębowa i Sipior.

(czytaj więcej)
17 lutego 2019 36

Druhowie na walnym zebraniu. Podsumowano ubiegły rok

W sobotę, 16 lutego w świetlicy OSP # Kcynia odbyło się zebranie sprawozdawcze za ubiegły rok. Wyróżniający się druhowie otrzymali nagrody i podziękowania.

(czytaj więcej)
17 lutego 2019 0

Narada koordynacyjna. Poruszono ważne tematy

W piątek, 15 lutego w Nadleśnictwie Szubin odbyła się # narada koordynacyjna. Omówiono ochronę przeciwpożarową, szkodnictwo leśne oraz postęp prac związanych z usuwaniem skutków nawałnicy z 2017 roku.

(czytaj więcej)
14 lutego 2019 23

Żałoba narodowa. Żegnamy wyjątkowego człowieka

"Był człowiekiem o wymiarze męża stanu” - tak wspominał na antenie TVP# Info zmarłego premiera Jana Olszewskiego Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

(czytaj więcej)
15 lutego 2019 3

Wspólne działania na rzecz osób bezdomnych

Kontrole pustostanów, ogródków działkowych oraz innych miejsc, gdzie grupują się osoby# pozostające bez dachu nad głową, prowadzili wraz z pracownikami opieki społecznej policjanci z Nakła i Kcyni. Działania przeprowadzono w ramach ogólnopolskiego badania ilości osób bezdomnych.

(czytaj więcej)
14 lutego 2019 3

Na edukację i zdrowie. Przyznano dotacje z budżetu gminy

21 stycznia rozstrzygnięto otwarte konkursy ofert na realizację zadań w 2019 roku w #zakresie nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania pod nazwą "Edukacja" oraz w zakresie ochrony i promocji zdrowia pn. „Zdrowie i wolontariat”. Jakim podmiotom przyznano dotacje z budżetu gminy Kcynia?

(czytaj więcej)
14 lutego 2019 43

Gmina Kcynia robi porządek w oświacie. Co się zmieni od 1 września?

Najbliższa sesja Rady Miejskiej w Kcyni zostanie w dużej mierze poświęcona #oświacie. Do podjęcia jest 8 uchwał związanych z likwidacją kilku szkół i nie tylko. Co planuje gmina?

(czytaj więcej)
14 lutego 2019 0

Attyka zabezpieczona. Prace przy budynku po byłym młynie.

W dniu dzisiejszym na zlecenie Gminy Kcynia firma dokonała zabezpieczenia attyki budynku po # byłym młynie.

(czytaj więcej)
14 lutego 2019 4

Otwarty konkurs ofert rozstrzygnięty. Sprawdź, na jakie projekty przyznano dotacje

Pod koniec stycznia gmina Kcynia rozstrzygnęła otwarty konkurs ofert na wykonanie #zadań publicznych w 2019 roku w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

(czytaj więcej)
14 lutego 2019 6

Powołano Gminną Komisję Urbanistyczno-Architektoniczną. Czym się zajmie?

21 stycznia Burmistrz Kcyni powołał Gminną Komisję Urbanistyczno-Architektoniczną #jako organ doradczy. Czym będą zajmować się jej członkowie?

(czytaj więcej)
12 lutego 2019 16

Wyłożono księgę kondolencyjną po śmierci Jana Olszewskiego

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy została wystawiona księga # kondolencyjna po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego. Do księgi mogą wpisywać się wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
12 lutego 2019 2

Nasi nowi rodacy. Wręczono polskie obywatelstwa

Kolejni mieszkańcy naszego regionu otrzymali dzisiaj akty nadania obywatelstwa polskiego od # wojewody Mikołaja Bogdanowicza. Wśród nich jest 20 dorosłych i 12 dzieci. Na uroczystości w urzędzie wojewódzkim towarzyszyli im rodziny i bliscy.

(czytaj więcej)
12 lutego 2019 0

Policjanci żegnali się z mundurem. Trzech funkcjonariuszy odeszło na emeryturę

Komendant Powiatowy Policji w Nakle nad Notecią, insp. Krzysztof Stefaniak uroczyście pożegnał# trzech funkcjonariuszy, którzy po wielu latach pracy w mundurze odchodzą na emeryturę. Uroczystość była okazją do podziękowania za ich dotychczasowe zaangażowanie i poświęcenie w służbie.

(czytaj więcej)
12 lutego 2019 4

Stawiamy na rozwój terytorialsów w 8 Kujawsko-Pomorskiej BOT

W lutym w 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej odbył się cykl spotkań# z przedstawicielami Ośrodka Aktywizacji Zawodowej w Krakowie.

(czytaj więcej)
11 lutego 2019 1

Dotacje dla spółek wodnych. Na ten cel przeznaczono 100 tys. zł

Zarząd Powiatu Nakielskiego przyznał spółkom wodnym dotacje celowe na rok 2019. #Łącznie na ten cel przeznaczono z budżetu powiatu 100 tys. zł.

(czytaj więcej)
11 lutego 2019 13

Dotacja dla jednostki OSP. Jaką kwotę przekazała gmina?

Gmina Kcynia przekazała Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni dotację celową na rok #2019 w wysokości 23 tys. zł. Na jakie wydatki przeznaczona zostanie ta kwota?

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)