Dziś mamy 7 grudnia 2016, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

06 grudnia 2016 0

Zakupy przez internet? Lepiej być ostrożnym (sonda)

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu o zachowanie ostrożności podczas dokonywania #zakupów za pośrednictwem Internetu. Pamiętajmy, że nie każdy sprzedawca jest wiarygodny i dokonując zakupów warto wybrać ofertę, która pozwala na zapłatę przy odbiorze.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2016 2

Cykl szkoleń zakończony. Uczestniczyli w nich przedsiębiorcy

W ubiegłym tygodniu Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” (LGD) zakończyło tegoroczny # cykl szkoleń nt. zasad przyznawania pomocy w ramach środków Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność dla obszaru powiatu nakielskiego na lata 2016-2023 (LSR) oraz wypełniania wniosków o przyznanie pomocy wraz z załącznikami.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2016 7

Materiał odzyskany z przebudowy dróg. Już wiemy, jak jest wykorzystywany

Jakiś czas temu na naszym portalu Internauta poruszył temat dotyczący wykorzystywania #materiałów budowlanych odzyskanych z przebudowy dróg. Co tak naprawdę się z nimi dzieje? Zapytaliśmy o to zarządców dróg powiatowych i gminnych.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2016 22

Uważaj, by nie odholowali ci auta. To może drogo kosztować!

Zdecydowanie lepiej jest parkować tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Na pewno #przekonali się o tym ci, których pojazd został usunięty z drogi na koszt właściciela. Ci, którzy nadal ryzykują, stając gdzie popadnie, powinni zapoznać się z „cennikiem” usunięcia pojazdu i przechowywania go na parkingu niestrzeżonym.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2016 4

Nowa odsłona remizy OSP. Budynek prezentuje się okazale

28 października odbył się końcowy odbiór inwestycji pn. "Termomodernizacja i remont budynku # administracyjno-socjalno-garażowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni".

(czytaj więcej)
01 grudnia 2016 12

Konferencja o reformie oświaty. Na pytania zebranych odpowiadał kurator

W czwartek w Nakle odbyła się konferencja na temat reformy oświaty, zorganizowana przez # bydgoskie kuratorium. Frekwencja była niewielka, a rodziców niemal nie było widać. Na część pytań kurator nie potrafił odpowiedzieć.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2016 2

95-lecie WKU w Bydgoszczy. Na uroczystość przybyło wielu gości

25 listopada w Bydgoszczy odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu 95-lecia powstania Wojskowej Komendy Uzupełnień.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2016 10

Najdłuższa sesja rady powiatu tej kadencji

Pretensje radnych opozycji do zarządu starostwa za nieukaranie obecnego dyrektora ZSP #Staszic, dyskusja na temat stanu dróg powiatowych i planów najbliższe lata oraz długa wymiana zdań z rodzicami dwóch szkól w Szubinie przeciwnych lokalizacji nowej placówki dla seniorów w szubińskim internacie zdominowały środowa sesję rady powiatu.

(czytaj więcej)
30 listopada 2016 24

"Wszyscy się chwalą, że są gotowi na zimę". Czy rzeczywiście? (sonda)

Odkąd w powiecie nakielskim pojawiły się pierwsze opady śniegu, do naszej redakcji #dotarły wiadomości od Internautów o fatalnym stanie dróg, które nie zostały należycie odśnieżone i posypane. Czyżby drogowcy, mimo zapewnień, jednak nie byli przygotowani do zimy?

(czytaj więcej)
29 listopada 2016 1

Nasza młodzież ma talent. Rozdano nagrody w plebiscycie

Podczas dzisiejszego Forum Inicjatyw Młodzieżowych została podsumowana tegoroczna edycja # Plebiscytu "Młody Talent Krajny i Pałuk".

(czytaj więcej)
29 listopada 2016 0

Forum Inicjatyw Młodzieżowych. Uczestnicy wzięli udział w debacie

29.11.2016 Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” (LGD) było organizatorem Forum # Inicjatyw Młodzieżowych. Uczestnikami forum była młodzież zamieszkująca teren powiatu nakielskiego oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)
29 listopada 2016 1

Dyrektorzy oddziałów ZUS wybrani. Niektórzy będą kontynuować kierowanie oddziałami

Znani już są wszyscy 43 dyrektorzy oddziałów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. #Wśród nich są osoby, które potwierdziły swoje kompetencje i będą kontynuować kierowanie oddziałem. Duża grupa nowych dyrektorów pochodzi z awansu wewnątrz ZUS. Wszyscy będą oficjalnie powołani na swoje stanowiska z końcem listopada.

(czytaj więcej)
27 listopada 2016 30

Wystawa cieszyła się zainteresowaniem. Hodowcy otrzymali puchary

Ponad 200 gołębi pocztowych można było obejrzeć na wystawie, którą w sali OSP Cukrownia #Nakło zorganizował PZHGP oddział Nakło. Hodowcom wręczono natomiast puchary.

(czytaj więcej)
26 listopada 2016 14

Publiczne odtwarzanie muzyki. ZAiKS i inne stowarzyszenia domagają się opłat

Sołtysi i inni organizatorzy niezarobkowych imprez rekreacyjnych są zdziwieni obowiązkiem #opłat na rzecz ZAiKS-u. Właściciele restauracji i innych zakładów mają jeszcze gorzej, bo po ich pieniądze za puszczanie muzyki ręce wyciągają przedstawiciele aż 4 instytucji. Są różne sposoby radzenia sobie z tym zjawiskiem.

(czytaj więcej)
26 listopada 2016 2

Oświata w liczbach. Co zmieniło się w ostatnich latach? Sprawdź

Przedstawiamy statystyki dotyczące oświaty w powiecie nakielskim. Zobacz, jak zmieniła #się w ciągu ostatnich lat.

(czytaj więcej)
25 listopada 2016 41

Ich praca to duże poświęcenie. Pracownicy socjalni obchodzili swoje święto

21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji dzisiaj, tj. 25 listopada w Ośrodku Kursal odbyły się powiatowe obchody tego święta.

(czytaj więcej)
25 listopada 2016 0

Strażacy ukończyli szkolenie

25 listopada w Komendzie Powiatowej PSP w Nakle odbył się egzamin kończący #szkolenie podstawowe strażaków ochotników OSP z terenu powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
25 listopada 2016 0

Odśnieżanie dróg i chodników. Do kogo się zwrócić?

Śniegu na razie nie ma, ale, gdy spadnie, warto wiedzieć do kogo zwrócić się o #zminimalizowanie jej skutków.

(czytaj więcej)
0

Nasze ciało nie lubi siedzieć. Zadbaj o zdrowy kręgosłup!

Nasze ciało nie jest naturalnie przystosowane do długotrwałego przyjmowania pozycji siedzącej. By zapobiec nieuniknionemu powinniśmy zadbać o siebie, o swoje miejsce pracy oraz dodać do# codziennego harmonogramu dodatkową aktywność fizyczną. Jeśli już miewasz sporadyczne lub chronicznie bóle to jako fizjoterapeuta przychodzę z pomocą.

(czytaj więcej)
0

W kalendarzu listopad, a w sklepach święta. Pora na zakupy? (sonda)

Jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po reklamach produktów związanych ze #Wszystkimi Świętymi, a już zaczęliśmy być informowani o świętach Bożego Narodzenia. W wielu sklepach, zwłaszcza marketach, już od początku listopada można napotkać świąteczny asortyment.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwa historia cudu na rzece Hudson w reżyserii Clinta Eastwooda. Sully od piątku w kinach

15 stycznia 2009 roku cały świat był świadkiem „Cudu na rzece Hudson”, kiedy to kapitan „Sully” Sullenberger posadził uszkodzony samolot na zimnych wodach rzeki Hudson, ratując życie 155 osobom znajdującym się na pokładzie.

(czytaj więcej)
0

Dermokonsultacje w Studio Urody Lidii Gwóźdź

Zapraszamy na specjalistyczną konsultację i diagnostykę skóry. Dobierzemy odpowiednie zabiegi oraz kosmetyki do pielęgnacji domowej.

(czytaj więcej)