Dziś mamy 20 czerwca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

20 czerwca 2024 13

Pociągiem do Kołobrzegu. Trasa obejmuje przystanek w Nakle

W najbliższy weekend uruchamiamy nowe bezpośrednie połączenie #kolejowe z Torunia do Kołobrzegu. Pociąg Rybitwa będzie kursował we wszystkie wakacyjne soboty i niedziele do 31 sierpnia. Przejazd inauguracyjny: sobota (22 czerwca), godz. 5.32, Toruń Wschodni

(czytaj więcej)
19 czerwca 2024 7

Młodzieżowy Sejmik Województwa. Wybrani na drugą kadencję

Reprezentujący powiat bydgoski Gracjan Szuwała został# przewodniczącym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego drugiej kadencji. Gremium zebrało się w dziś (19 czerwca) na swym pierwszym posiedzeniu. Gośćmi obrad są przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, wiceprzewodniczący sejmiku Przemysław Sznajdrowski i radna województwa Anna Niewiadomska oraz radna województwa poprzedniej kadencji Ewa Mes, członkini komisji rekrutacyjnej.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2024 0

Odpust ku czci Świętego Brata Alberta Chmielowskiego. Uroczysta msza św.

17 czerwca 2024 r.- to czas wyjątkowy dla #Mieszkańców naszego Domu. Tego dnia obchodzimy odpust ku czci Świętego Brata Alberta Chmielowskiego, patrona Naszej Kaplicy. Z tej okazji odbyła się uroczysta msza św.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2024 9

Nagrody za frekwencję przy urnach. Jaką kwotę otrzyma gmina Nakło?

Toruń, Nakło nad Notecią, Ciechocinek, gminy Solec Kujawski i Osielsko #(obie w powiecie bydgoskim) – otrzymają marszałkowskie nagrody za najwyższą frekwencję podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się 9 czerwca. Niebawem (8 lipca) poznamy także przedstawicieli najaktywniejszych społeczności lokalnych: koła gospodyń wiejskich, jednostki OSP i sołectwa, które przygotowały kampanię zachęcającą do udziału w wyborach. Zdjęcie w załączniku: fot. Andrzej Goiński UMWKP

(czytaj więcej)
18 czerwca 2024 48

Nakło ma problem z przykrym zapachem. "Nie czujecie odstojników?"

W ostatnim czasie mieszkańcy Nakła znowu muszą# borykać się z przykrym zapachem. Za uciążliwości odpowiada nakielska cukrownia.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2024 0

Adam Kontowicz zastępcą burmistrza Kcyni. Nowe stanowisko

Informuję, iż w dniu dzisiejszym powołany został na stanowisko# Zastępcy Burmistrza Kcyni p. Adam Kontowicz. Zastępca Burmistrza pracować będzie w wymiarze 3/4 etatu i już dziś zaczął pełnić swoje obowiązki.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 2

"Musimy czekać". Przebudowa ulicy pod znakiem zapytania

Kolejna ulica w Kcyni czeka na przebudowę. Potrzebne są na to #pieniądze z rządowego dofinansowania. Czy gmina je otrzyma?

(czytaj więcej)
15 czerwca 2024 4

Strażacy rywalizowali w Górkach Zagajnych. Gminne zawody

15 czerwca w Górkach Zagajnych zorganizowano #gminne zawody sportowo-pożarnicze. Druhowie przystąpili do rywalizacji w iście bojowych nastrojach, dając z siebie wszystko.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2024 0

Ćwiczenia międzypowiatowe. Gaszenie pożarów na obszarach leśnych

13 czerwca 2024 roku w miejscowości Gąbin oraz Kowalewo #(gm. Szubin, powiat nakielski) przeprowadzone zostały ćwiczenia międzypowiatowe z zakresu gaszenia pożarów na obszarach leśnych.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2024 21

Znacznie więcej od poprzednika. Jakie wynagrodzenie dla nowego burmistrza?

Zadaniem rady miejskiej jest ustalenie wysokości pensji# dla włodarza gminy. Na koniec maja radni Rady Miejskiej w Kcyni podjęli uchwałę na temat wysokości wynagrodzenia dla nowego burmistrza tej gminy Mateusza Stachowiaka.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2024 10

Apelacja rozpatrzona. Sąd wydał wyrok ws. oszustki

Sprawa bankowych oszustw, do których dochodziło #w siedzibie banku PKO w Szubinie, dobiegła końca. Sąd apelacyjny w Gdańsku rozpatrzył złożoną apelację.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2024 0

Remiza w nowej odsłonie. Budynek został odświeżony i odmalowany

Wiele serca i sił, a przede wszystkim czasu włożyliśmy# w odnowienie naszej remizy, gdzie została "obrobiona" brama wjazdowa do remizy, a budynek został odświeżony i odmalowany.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 2

Wyzwania na najbliższe lata. Dyskusja na temat samorządów

13 czerwca br. w Bydgoskim Centrum Sportu odbyła się# konferencja pn.:"Mieszkaniec, samorząd, rząd – wyzwania na najbliższe lata", zorganizowana przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Michała Sztybla. Wydarzenie to stało się ważnym forum dyskusji na temat roli samorządów w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 17

Nowy kierownik biura ARiMR. Zmiany w zarządzaniu

Sławomir Krainski, pełniący od 2021 roku funkcję kierownika #biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Nakle został niemal z dnia na dzień odwołany z tego stanowiska. Powody są najwyraźniej polityczne, bowiem po wyborach parlamentarnych w październiku ubiegłego roku kierownictwo biur ARiMR w niemal całym kraju zmieniło się.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 2

Konwent Burmistrzów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wybrano zarząd

W środę, 12 czerwca w Minikowie, odbył się XVIII Konwent Burmistrzów #Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 0

Uczcili pamięć żołnierza. Oddał życie w obronie granic Ojczyzny

Nakielscy strażacy oddali hołd #dla tragicznie zmarłego żołnierza śp. sierż. Mateusza Sitka.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 0

Rozbrzmiały syreny radiowozów. Policjanci oddali cześć żołnierzowi

Dziś o godzinie 12:00 w powiecie nakielskim rozbrzmiały syreny# radiowozów. Policjanci w ten sposób oddali cześć sierż. Mateuszowi Sitce – żołnierzowi, który oddał życie w obronie polskiej granicy na wschodzie.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 0

Szlak Akademii Superbohaterów. "Czochralski" ruszył w trasę

Dziś w Katowicach odbyła się konferencja inaugurująca# współpracę PKP i Fundacji Nauka. To Lubię, a co za tym idzie… lokomotywa Griffin została ozdobiona wizerunkiem Jana Czochralskiego - wybranego w plebiscycie przez internautów. Przez najbliższe miesiące będziecie mogli spotkać ją na… Szlaku Akademii SuperBohaterów, czyli w całej Polsce! (źródło: https://www.facebook.com/naukatolubie). W inauguracji wzięli udział członkowie bliższej i dalszej rodziny Czochralskiego.

(czytaj więcej)
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)