Dziś mamy 25 sierpnia 2016, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

25 sierpnia 2016 0

Rok szkolny za pasem. Jakie zmiany czekają uczniów i nauczycieli?

24 sierpnia Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska skierowała list do dyrektorów, #nauczycieli i pracowników oświaty w związku z rozpoczęciem nowego roku 2016/2017.

(czytaj więcej)
25 sierpnia 2016 1

Umowa podpisana. Prace ruszą jesienią

Jak już informowaliśmy, przetarg na budowę ronda w Kcyni wygrało Przedsiębiorstwo #Budowa Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A. W miniony wtorek podpisano umowę z wykonawcą robót.

(czytaj więcej)
24 sierpnia 2016 12

Wielu kierowców ukaranych mandatami. To efekt prewencyjnej akcji policji

Nakielska „drogówka” wspólnie z policjantami bydgoskich oddziałów prewencji, prowadziła na terenie # powiatu działania prewencyjne ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Podczas trwania akcji nie odnotowano żadnych zdarzeń drogowych.

(czytaj więcej)
24 sierpnia 2016 1

Ile km dróg przebiega przez województwo? Te i podobne dane opracował GUS

Na Kujawach i Pomorzu mamy blisko 17 tysięcy kilometrów dróg o twardej #nawierzchni oraz 1,2 tysiąca kilometrów czynnych linii kolejowych. Jesteśmy w pierwszej piątce województw jeśli chodzi o gęstość sieci kolejowej (6,7 km na 100 km kwadratowych), a także w krajowej czołówce pod względem liczby obsługiwanych linii komunikacji autobusowej i liczby korzystających z nich pasażerów.

(czytaj więcej)
24 sierpnia 2016 1

Spotkania odbyły się w całym powiecie. Prezentowano założenia LSR

W minionym tygodniu Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” przeprowadziło #wśród mieszkańców regionu kolejną kampanię informacyjną na temat głównych założeń Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność dla obszaru powiatu nakielskiego na lata 2016-2023 „Aktywna i przedsiębiorcza Dolina Noteci” (LSR).

(czytaj więcej)
24 sierpnia 2016 0

Ostatnia szansa dla maturzystów. Piszą egzamin poprawkowy

We wtorek, 23 sierpnia rozpoczęła się matura poprawkowa. Przystąpić mogą do #niej osoby, które w maju nie zdały jednego egzaminu.

(czytaj więcej)
23 sierpnia 2016 6

Monika Ciaciuch musi oddać swój medal. Pojawiły się problemy

O tym, że Monika Ciaciuch wraz z koleżankami odniosła wielki sukces, nie trzeba już #nikogo informować. Okazało się jednak, że brązowy medal przywieziony z Rio ma pewne mankamenty. Wkrótce wioślarka otrzyma nowy krążek.

(czytaj więcej)
23 sierpnia 2016 1

Prezydent RP ponownie odwiedzi Dziewierzewo. Weźmie udział w uroczystościach

Dzień 1 września w Dziewierzewie będzie wiązał się z dużymi emocjami. Miejscowy zespół #szkół otrzyma imię ppor. Marka Uleryka. W uroczystości weźmie udział także Prezydent RP Andrzej Duda.

(czytaj więcej)
23 sierpnia 2016 16

Znikną papierowe paragony. Co je zastąpi?

Gubisz często sklepowe paragony? Już niedługo przestanie to być twoim problemem, dlatego #że zostaną one zastąpione elektronicznymi. Konsumentom ułatwi to składanie reklamacji i monitorowanie swoich wydatków, państwu – pomoże w walce z nieuczciwymi przedsiębiorcami.

(czytaj więcej)
22 sierpnia 2016 8

Powiat planuje kilka inwestycji. Sprawdzamy, które drogi zostaną wyremontowane

W przyszłych latach powiat planuje modernizację dwóch dróg, tym razem nie na #terenie gm. Nakło, ale gm. Kcynia, Sadki i Mrocza.

(czytaj więcej)
19 sierpnia 2016 3

Jeszcze zdążysz oznakować swój rower

W powiecie nakielskim policjanci w dalszym ciągu znakują rowery. Tym razem akcję #zorganizowano w siedzibie sadkowskiej straży gminnej. Działania te, mają zapobiec kradzieżom jednośladów.

(czytaj więcej)
19 sierpnia 2016 8

Stalowe Anioły po raz 10. Kto może zostać laureatem?

Trwa nabór wniosków w X edycji Nagród Stalowy Anioł, przyznawanych przez #zarząd województwa osobom wyróżniającym się w pomocy społecznej.

(czytaj więcej)
19 sierpnia 2016 2

Tych przysmaków warto spróbować. Wpisane są na Listę Produktów Tradycyjnych

Karp nakielski, kluski ziemniaczane z białym serem, kujawskie pierogi z kapustą i grzybami, #poliwka oraz szczaniówka - to produkty z Kujaw i Pomorza wpisane ostatnio na ogólnopolską Listę Produktów Tradycyjnych. Wykaz prowadzony przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zawiera już 70 wyrobów i potraw z naszego regionu. Zachęcamy do zgłaszania kolejnych

(czytaj więcej)
18 sierpnia 2016 13

Przetarg rozstrzygnięty. Wiadomo już, jaka firma wybuduje rondo

Wiemy już, jaka firma będzie wykonawcą robót przy budowie ronda w #Kcyni. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A.

(czytaj więcej)

Konferencja z udziałem medalistów. Otrzymali liczne gratulacje i podziękowania

Jeszcze przed przybyciem do Ślesina, Monika Ciaciuch wraz z pozostałymi #medalistami należącymi do klubu LOTTO-Bydgostia wzięła udział w konferencji prasowej, która odbyła się w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
18 sierpnia 2016 25

Gorące powitanie Moniki w Ślesinie. Tam się działo! (film)

Późnym wieczorem Monika Ciaciuch przyjechała do swojej rodzinnej #miejscowości. W Ślesinie gorąco powitali ją mieszkańcy, rodzina, znajomi, sołtys i Rada Sołecka oraz strażacy.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2016 14

Brązowa medalistka powitana na lotnisku. Mamy zdjęcia!

Jak informowaliśmy Monika Ciaciuch dzisiaj wróciła do Polski. Po godz. 15.00 na #lotnisku powitali ją m.in. znajomi i rodzina.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2016 1

Polskie prawo pracy dyskryminuje kobiety. Komisja Europejska wymusiła zmianę

W Polsce zgodnie z obowiązującym prawem nie wolno zatrudniać kobiet do prac #szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia. Chodzi głównie o zajęcia związane z wysiłkiem fizycznym, np. transport ręczny. Zdaniem Komisji Europejskiej jest to przejaw dyskryminacji płciowej, który należy zlikwidować.

(czytaj więcej)
0

Perseidy. W tym roku mają być wyjątkowe

W nocy z czwartku na piątek, przy czystym niebie będziemy mogli być świadkami prawdziwego widowiska.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Niewielu przeżyło jego przesłuchania. Czerwony Kapitan od piątku w kinach!

Rok 1992. Po upadku komunizmu pozostało wiele nierozwiązanych spraw kryminalnych, których sprawcy nigdy nie ponieśli kary. W ręce Krauza – ambitnego, młodego detektywa z Wydziału Zabójstw, wpada jedna z nich.

(czytaj więcej)
0

20 zalet picia kawy

Kawa ma zarówno swoich zagorzałych miłośników, jak i przeciwników. Jednak tych drugich jest znaczniej mniej, bo większość z nas wręcz nie wyobraża sobie poranka bez „małej czarnej”.

(czytaj więcej)