Dziś mamy 24 marca 2017, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

23 marca 2017 1

Problemów nie brakuje. Budowa drogi na pierwszym planie

Mieszkańcy Rozpętka spotkali się na sołeckim zebraniu sprawozdawczym, by podsumować miniony # rok, omówić plany na ten bieżący i podyskutować o problemach wsi. Jak się okazuje, to kolejne sołectwo, któremu najbardziej doskwierają dziurawe i nieutwardzone drogi.

(czytaj więcej)
23 marca 2017 0

MLUKS Orlik Kcynia otrzymał dotację. Zorganizowane zostaną 3 turnieje

W lutym 2017 roku, Urząd Marszałkowski w Toruniu zakończył ocenę wniosków składanych #przez organizacje pozarządowe i kluby sportowe w odpowiedzi na otwarte konkursy ofert. Wyniki opublikowano w ostatnich dniach na stronach Urzędu.

(czytaj więcej)
23 marca 2017 6

Wojewódzkie stypendia dla najzdolniejszych. Zobacz, kto je otrzymał

Prymus Pomorza i Kujaw to uruchomiony po raz pierwszy w tym roku szkolnym #marszałkowski program stypendialny dla najzdolniejszych uczniów gimnazjów oraz liceów i techników.

(czytaj więcej)
22 marca 2017 4

Spotkanie w nakielskiej komendzie. Rozmawiano o szeroko pojętym bezpieczeństwie obywateli

W środowy ranek w Komendzie Powiatowej Policji w Nakle odbyło się posiedzenie komisji # bezpieczeństwa i porządku oraz powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego.

(czytaj więcej)
22 marca 2017 1

Mieszkańcy Górek Dąbskich na zebraniu. Wiele mówiono o inwestycjach

W Górkach Dąbskich odbyło się kolejne zebranie sprawozdawcze na terenie gminy #Kcynia. Sołectwo czeka kilka znaczących inwestycji w obecnym roku.

(czytaj więcej)
21 marca 2017 2

Trzecie Forum Samorządowe. W debacie uczestniczyli samorządowcy z naszego powiatu

Samorządowcy z całego województwa kujawsko-pomorskiego spotkali się w poniedziałek, 20 marca, # w Przysieku. Podczas III Forum Samorządowego przyjęto stanowisko wyrażające zaniepokojenie kierunkiem rozwoju samorządności terytorialnej w Polsce.

(czytaj więcej)
21 marca 2017 0

Spotkanie ws. reformy oświaty. Szkołę w Dobieszewie czeka wiele zmian

Na zaproszenie dyrektora Szkoły Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie, dnia 13 marca # 2017 r. gościł w murach dobieszewskiej szkoły Burmistrz Kcyni Pan Marek Szaruga.

(czytaj więcej)
21 marca 2017 0

Wybrano logo Gminy Kcynia. Autorem projektu jest Katarzyna Smykała

Znamy wyniki konkursu na logo Gminy Kcynia.

(czytaj więcej)
20 marca 2017 0

Trwa odnawianie gminnych witaczy Wymienione zostaną wszystkie elementy

Aktualnie trwa remont witaczy zlokalizowanych na granicach Gminy Kcynia, szczególnie #tych od strony Nakła oraz Wągrowca. Prace remontowe mają na celu odświeżenie witaczy.

(czytaj więcej)
18 marca 2017 6

Program 500+ pochłonął ponad 7,5 mln zł. Zmalały natomiast inne koszty

Niebawem minie rok, gdy w Polsce funkcjonuje program Rodzina 500+. Pierwsze wnioski #składać można było 1 kwietnia 2016 roku. Gmina Kcynia wydała na ten cel ponad 7,5 miliona złotych.

(czytaj więcej)
16 marca 2017 0

Powiatowe władze PSL spotkały się w Rozpętku. Omówiono kilka kwestii

W niedzielne popołudnie, 12 marca 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Rozpętku, w gminie Kcynia #odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatowego PSL w Nakle oraz Powiatowej Komisji Rewizyjnej Stronnictwa z udziałem członków Koła z tej miejscowości.

(czytaj więcej)
15 marca 2017 4

Włączenie gimnazjum do szkoły podstawowej. Mieszkańcy Chwaliszewa są za!

W gimnazjum w Chwaliszewie odbyło się zebranie w sprawie nowej reformy szkolnictwa. #Mieszkańcy - tak jak w Dobieszewie - byli zgodni i opowiedzieli się za połączeniem szkół.

(czytaj więcej)
14 marca 2017 6

Dyskutowano o reformie szkolnictwa. Dojdzie do połączenia dwóch szkół

W jednej z sal lekcyjnych szkoły w Dobieszewie, późnym popołudniem odbyło się spotkanie #z mieszkańcami wsi nt. pomysłów władz gminy w sprawie przywrócenia 8 – letniej szkoły podstawowej.

(czytaj więcej)
12 marca 2017 0

Prąd w świetlicy, drogi i rowy – problemów jest wiele

Mieszkańcy Dobieszewa największy problem mają z pozalewanymi rowami i stanem dróg. Te, jak # również inne ważne tematy, zostały poruszone na zebraniu sołeckim 10 marca 2017.

(czytaj więcej)
10 marca 2017 8

Okazja, by podziękować sołtysom. Uroczystość odbyła się w GCKiB

9 marca 2017 roku w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni odbył się Gminny Dzień #Sołtysa. Uroczystość była okazją do podziękowania wszystkim sołtysom za codzienną, ciężką pracę na rzecz swoich wsi, a tym samym gminy Kcynia.

(czytaj więcej)
09 marca 2017 0

Reforma oświaty w gminie Kcynia. Jakie zmiany zostaną wprowadzone?

Trwają spotkania Burmistrza Kcyni Marka Szarugi ze społecznościami szkolnymi w szkołach naszej # gminy. Tematem spotkań jest rządowa reforma oświaty i zmiany, które w wyniku jej wprowadzenia nastąpią.

(czytaj więcej)
08 marca 2017 0

Konkurs na logo: wybrano 10 projektów. Teraz czas na głosowanie!

Wybrano 10 prac, które zgłoszone zostały do konkursu na opracowanie projektu graficznego logo Gminy Kcynia.

(czytaj więcej)
08 marca 2017 2

Przebudowa drogi powiatowej stanie się faktem. Rozpoczęła się procedura przetargowa

Dzisiaj, tj. 8 marca otwarto oferty w ramach przetargu związanego z realizacją inwestycji w ciągu # drogi powiatowej nr 1935C Turzyn-Królikowo na odcinku ponad 800 metrów.

(czytaj więcej)
0

Chcesz uniknąć tych dolegliwości? Po prostu się ruszaj!

W moim gabinecie bardzo często spotykam się z dolegliwością określaną przez pacjentów jako „ból kręgosłupa”. Statystyki pokazują, że przynajmniej 84% z nas przynajmniej raz w życiu go odczuje.

(czytaj więcej)
0

Gdzie w regionie rodzi się najwięcej dzieci? Sprawdzamy statystyki

Najwięcej dzieci rodzi się w naszym regionie w rodzinach dobrze wykształconych #matek – wynika z danych przygotowanych przez Urząd Statystyczny w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej

Michalina Wisłocka, najsłynniejsza seksuolog czasów PRL-u, walczy o wydanie książki, która na zawsze odmieni życie seksualne Polaków.

(czytaj więcej)
0

Dermokonsultacje w Studio Urody Lidii Gwóźdź

Zapraszamy na specjalistyczną konsultację i diagnostykę skóry. Dobierzemy odpowiednie zabiegi oraz kosmetyki do pielęgnacji domowej.

(czytaj więcej)