Dziś mamy 24 lipca 2016, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

22 lipca 2016 3

Płacenie kartą jest wygodne, ale może być kosztowne, zwłaszcza za granicą

Wypłacanie pieniędzy z bankomatów i przewalutowanie – te dwie rzeczy mogą dać się we# znaki osobom wyjeżdżającym na zagraniczny urlop. Nie bez przyczyny na wakacjach poza granicami kraju kart płatniczych używa tylko 34% Polaków, podczas gdy w przypadku osób spędzających wczasy w Polsce ten odsetek sięga 61%. Mówimy, jak mądrze korzystać z płatności bezgotówkowych i nie przepłacać.

(czytaj więcej)
22 lipca 2016 3

Wybory w sołectwach Górki Zagajne i Górki Dąbskie

W dniu 21 lipca 2016 r. w miejscowości Górki Zagajne odbyło się zebranie sołeckie, któremu# przewodniczył Burmistrz Kcyni p. Marek Szaruga. Celem zebrania był wybór nowej Rady Sołeckiej.

(czytaj więcej)
21 lipca 2016 11

Nieustanne awarie sieci. Gmina i spółka "sprzątają" po poprzednikach

Niezmodernizowana sieć podziemna przy niemal każdym bardziej ulewnym deszczu # ma awarię na części ulic w Kcyni. Gmina wraz ze spółką mogą usuwać skutki tylko doraźnie. Na przebudowę sieci gmina jest za biedna. Sytuacja jest o tyle poważna, że w niektórych miejscach zapada się niedawno położony asfalt.

(czytaj więcej)
21 lipca 2016 5

Nowe kcyńskie rondo – bezpieczeństwo i płynność ruchu

Najnowsza inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich rozwiąże problem ruchliwego, trudnego i potencjalnie kolizyjnego, skrzyżowania w# Kcyni w powiecie nakielskim. Dzięki zaangażowaniu środków z budżetu województwa powstanie tu rondo łączące cztery ulice (Dworcową, Nową, Nakielską i 22 Stycznia). Przetarg już ogłoszono, roboty zostaną wykonane jesienią.

(czytaj więcej)
20 lipca 2016 2

Fundusze unijne w pigułce

We wtorek, 19.07.2016 r., w Centrum Ekologiczno-Kulturalnym w Trzeciewnicy odbyły się # dwa spotkania informacyjne nt. funduszy unijnych, które zorganizowało Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”.

(czytaj więcej)
20 lipca 2016 1

Akcje w ramach promocji zdrowia. Na ulotkach znajduje się wiele istotnych informacji

W ostatnim czasie dzięki współpracy Urzędu Miejskiego w Kcyni z Powiatową Stacją# Sanitarno – Epidemiologiczną w Nakle nad Notecią, udało się przygotować stoisko z materiałami promującymi zdrowie.

(czytaj więcej)
20 lipca 2016 0

Parkowanie na "kopercie" przez osoby nieuprawnione

Każdy kierowca wie, że znalezienie wolnego miejsca do zaparkowania pojazdu nie jest# łatwą sprawą w mieście, ale nie zwalnia go to z obowiązku stosowania się do przepisów ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
19 lipca 2016 1

Smartfony zmieniamy jak rękawiczki. Dlaczego?

Użytkownicy smartfonów w Polsce nie są zbytnio przywiązani do swoich urządzeń – zwykle wymieniają je# na nowe mniej więcej co rok. Dzieje się tak dlatego, że chcemy korzystać z najnowocześniejszych technologii, a zakup telefonu nie jest dla nas ogromnym wydatkiem. Mimo tego najczęściej kupujemy smartfony z niższej bądź średniej półki, za 1000–1500 zł.

(czytaj więcej)
19 lipca 2016 70

Burmistrz powierzył stanowisko dyrektora Katarzynie Kluczyńskiej. Funkcję obejmie od września

Rada pedagogiczna wyraziła negatywną opinię na temat objęcia stanowiska dyrektorskiego Zespołu# Szkół Ogólnokształcących w Kcyni przez Katarzynę Kluczyńską.

(czytaj więcej)
18 lipca 2016 0

Wybór świec zapachowych jest bardzo duży. Na co powinno się zwracać uwagę?

Udekorowanie domu lub stworzenie miłej atmosfery – to główne powody, dla których# kupujemy świece zapachowe. Te naturalne, z dodatkiem olejków eterycznych, mają jednak więcej zalet. Wpływają nie tylko na nasze samopoczucie, lecz także na zdrowie.

(czytaj więcej)
17 lipca 2016 5

Teraz jest wygodniej i bezpieczniej

W Kcyni na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Młyńskiej został# poszerzony wjazd.

(czytaj więcej)
17 lipca 2016 4

Uważaj! Zmęczenie to jedna z przyczyn wypadków

Aż 92% Polaków stwierdza, że zmęczenie podczas jazdy jest istotną przyczyną# wypadków na drodze. Co drugi Polak przyznaje, że był zmuszony do przerwania jazdy samochodem z powodu zmęczenia. Mimo to w trasie zatrzymujemy się rzadko i na krótko. Tylko co 10 kierowca zatrzymuje się już po 1 godzinie, a blisko połowa badanych robi przerwy rzadziej niż co 3 godziny – wynika z raportu pt. „Komfort jazdy”, przeprowadzonego na zlecenie Kongsberg Automotive Pruszków.

(czytaj więcej)
16 lipca 2016 6

Nie schładzaj zwierzęcia wodą. Możesz mu zrobić krzywdę

30°C i żar lejący się z nieba doskwierają nie tylko ludziom. Tropikalne upały, z którymi# coraz częściej mamy do czynienia, źle znoszą również zwierzęta. Narażone są one nie tylko na odwodnienie, lecz także przegrzanie, a nawet udar cieplny.

(czytaj więcej)
15 lipca 2016 13

Starych drzew się nie przesadza, ale czasem nie ma innego wyjścia

Kiedy matka, ojciec lub dziadkowie nie mogą już dłużej mieszkać sami, a nasza sytuacja nie pozwala na opiekę nad nimi, pojawia się pytanie: co dalej?

(czytaj więcej)
15 lipca 2016 0

W Polsce upada coraz mniej firm. Na tle innych państw wypadamy dobrze

W pierwszych pięciu miesiącach 2016 r. upadły w Polsce 302 firmy. To o 10% mniej niż# w analogicznym okresie ubiegłego roku. Na tle innych państw Europy wypadamy dobrze. Niestety są regiony w naszym kraju, w których bankructw przybywa.

(czytaj więcej)
15 lipca 2016 0

Zaszczep się i podróżuj bezpiecznie

Bukowanie biletów na loty, planowanie, zakupy, pakowanie – lista spraw do załatwienia przed# dalekimi wyjazdami jest bardzo długa. Liczy się każdy szczegół. Nie powinno na niej zabraknąć szczepień ochronnych. To bezpieczna forma profilaktyki, zapewniająca odporność na długi czas. Dlatego warto rozważyć szczepienia nie tylko w odniesieniu do jednego sezonu, ale także w perspektywie kolejnych wyjazdów.

(czytaj więcej)
14 lipca 2016 5

Cała wieś jest przeciwna. Czy siłownie wiatrowe powstaną?

Inwestorzy ścigają się ustawą "odległościową", mieszkańcy protestują, a gmina # zajmuje się opracowywaniem warunków środowiskowych.

(czytaj więcej)
14 lipca 2016 3

Branża motoryzacyjna domaga się kar dla cofających liczniki

Już 50 zł wystarczy, by „odmłodzić” auto o kilkadziesiąt tysięcy# przejechanych kilometrów. Proceder przekręcania liczników to w Polsce istna patologia. Dotyczy on nawet 60% sprzedawanych samochodów używanych. Nic dziwnego, że branża motoryzacyjna chce go ukrócić.

(czytaj więcej)
0

Bieganie przynosi wiele korzyści. Lubisz uprawiać ten sport? (sonda)

Nie ulega wątpliwości, że bieganie zyskuje coraz większą# popularność. Niektórzy uprawiają ten sport regularnie, inni wyłącznie okazjonalnie, natomiast każdy czerpie z niego mnóstwo korzyści.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Kolejna odsłona kultowej serii wchodzi do kin

Twórcy Star Treka ponownie zabiorą nas w emocjonującą międzygalaktyczną podróż. Wspólnie z bohaterami filmu znów będziemy „śmiało kroczyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek".

(czytaj więcej)
0

20 zalet picia kawy

Kawa ma zarówno swoich zagorzałych miłośników, jak i przeciwników. Jednak tych drugich jest znaczniej mniej, bo większość z nas wręcz nie wyobraża sobie poranka bez „małej czarnej”.

(czytaj więcej)