Dziś mamy 28 kwietnia 2017, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

28 kwietnia 2017 0

Dzielnicowi na warsztatach z zakresu przeciwdziałania przemocy

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kcyni wzięli udział w szkoleniu zainicjowanym przez kcyński #Zespół Interdyscyplinarny. Swoim uczestnictwem w zajęciach promowali program MSWiA „Dzielnicowy bliżej nas”.

(czytaj więcej)
27 kwietnia 2017 17

Obradowali kcyńscy radni. Śmieci pójdą w górę?

Ocena zasobów pomocy społecznej gminy Kcynia za rok 2016 i sprawozdanie z realizacji #Programu współpracy Gminy Kcynia z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami pożytku publicznego za rok 2016 to najważniejsze punkty obrad sesji, jaka odbyła się 27 kwietnia w Kcyni.

(czytaj więcej)
27 kwietnia 2017 0

Majowy weekend za pasem. O bezpieczeństwo dbać będą policjanci

28 kwietnia kujawsko-pomorscy policjanci rozpoczynają działania pod #kryptonimem „Bezpieczny majowy weekend”. Akcja potrwa do środy (3.05.17). Wzmożone działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze nie tylko będą kontrolowali prędkość, ale przede wszystkim stan trzeźwości kierujących.

(czytaj więcej)
27 kwietnia 2017 13

Podsumowanie działań MGOPS. Ośrodek wspiera rodziny

Gmina Kcynia posiada 3-letni gminny program wspierania rodziny. Jego założeniem jest #wsparcie rodziny naturalnej już na etapie, gdy pojawią się problemy. Jak można wesprzeć? Poprzez poprawę sytuacji dziecka i rodziny, systematyczną pracę na rzecz zwiększenia poczucia bezpieczeństwa rodziny, ograniczania patologii społecznych, minimalizowania negatywnych zachowań.

(czytaj więcej)
27 kwietnia 2017 3

Dotacje na prace w zabytkach. Zobacz, które, obiekty otrzymają wsparcie

Blisko 10 milionów złotych wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu #województwa trafi w tym roku na remonty konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane w zabytkowych obiektach Kujaw i Pomorza. Na liście dotacji znajduje się 211 zadań.

(czytaj więcej)
27 kwietnia 2017 13

PCPR i Nowy Szpital zdominowały obrady radnych powiatowych

Sprawozdania rodzinnej pieczy zastępczej, ocena zasobów pomocy społecznej i wykaz potrzeb #na rok 2017, sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i informacje o działalności Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie w roku 2016 to tematy, którym w większości poświęcone były obrady 26 kwietnia 2017 roku na Przystani Powiat Nakielski.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2017 3

Przebudowa dróg w Chwaliszewie i Dębogórze. Wpłynęły 3 oferty

Wyłoniono firmy, które wykonają przebudowę dróg gminnych w Chwaliszewie i #Dębogórze. Zadania te wsparł finansowo powiat.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2017 4

Program opieki nad zwierzętami. Gmina przeznaczyła na ten cel ponad 50 tys. zł

Rada miejska w Kcyni przyjęła program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz #zapobiegania bezdomności zwierząt w gminie Kcynia w 2017 roku.

(czytaj więcej)
23 kwietnia 2017 15

Przy drodze wojewódzkiej nie ma chodników. Jest niebezpiecznie

W gminie Kcynia przy drodze wojewódzkiej w wielu miejscach nie ma chodników. Mieszkańcy # czują się zagrożeni i proszą o szybkie działanie władz.

(czytaj więcej)
23 kwietnia 2017 18

Bezrobocie w Polsce spada. A jak jest w powiecie?

Powiatowy Urząd Pracy w Nakle nad Notecią opublikował dane na temat bezrobocia.

(czytaj więcej)
21 kwietnia 2017 15

Zarząd Powiatu przyznał nagrody. Uhonorowano kilkadziesiąt osób

W piątkowe popołudnie, w sali Nakielskiego Ośrodka Kultury uroczyście wręczono # Nagrody Zarządu Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2017 0

Laureat nagrody Nobla odwiedził miasto Jana Czochralskiego

Na zaproszenie Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni Michała #Poczobutta Kcynię odwiedziła wyjątkowa osoba - laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, prof. Klaus von Klitzing wraz z małżonką Renate.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2017 41

W budżecie nie ma pieniędzy. Piłkarze nie doczekają się szatni

Niedawno odbyło się spotkanie prezesa MLKS Orzeł Kcynia z włodarzami gminy Kcynia i radnymi. # Zbigniew Gurda zwrócił się z prośbą o stworzenie zaplecza sportowego dla piłkarzy. Krótko mówiąc, Orzeł potrzebuje szatni.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2017 2

Rondo nabiera kształtów. Sprawdziliśmy, co udało się zrobić w ostatnim czasie

W Kcyni w dalszym ciągu trwa budowa ronda. Sprawdziliśmy, co udało się zrobić w #czasie minionych dwóch tygodni.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2017 11

Stan wiaduktu martwi mieszkańców. Może dojść do tragedii?

Wiadukt kolejowy, należący do ciągu drogi wojewódzkiej nr 247 jest w kiepskim stanie. Asfalt pęka, # tworzą się w nim dziury. Mieszkańcy Kcyni oraz przejeżdżający przez niego kierowcy boją się o swoje bezpieczeństwo.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2017 4

Zalewane pola i łąki. Zawodzi system melioracyjny

Częste opady deszczu w okresie jesienno-zimowym przyczyniły się do pojawienia kłopotów z # melioracją. Nieczyszczone rowy melioracyjne w wielu miejscach przestały pełnić swoją funkcję.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2017 8

Rewitalizacja zmieni miasto na lepsze?

W gminie Kcynia, zarówno na obszarach miejskich, jak i wiejskich będą prowadzone #procesy rewitalizacyjne. Tylko jak dostosować infrastrukturę bez księgi standardów?

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2017 0

Jutro śmigus-dyngus. Lanie wody może skończyć się mandatem

Święta Wielkanocne to czas nieodłącznie związany z tradycją "lanego poniedziałku". #Często, oblewający wodą, nie potrafią zachować umiaru, a kultywowanie tradycji w ich wykonaniu przeradza się w zwykłe chuligańskie wybryki.

(czytaj więcej)
0

Trenuj przynajmniej 30 minut dziennie – poczujesz różnicę!

Trening to podstawa. Regularny, systematyczny, rzetelny i przemyślany. W przeciwieństwie do powszechnego mniemania ruch w pracy nie może być traktowany jako trening, ćwiczenia. Jeśli pracujesz fizycznie to właśnie Ty, w szczególności, powinieneś ćwiczyć by móc pracować fizycznie!

(czytaj więcej)
0

Czy Polska to bezpieczny kraj? Przeprowadzono badania (sonda)

Z najnowszego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez CBOS 89 % badanych #uważa Polskę za kraj, w którym żyje się bezpiecznie, zaś 95 % badanych uważa swoją okolicę za bezpieczną.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)