Dziś mamy 18 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

16 stycznia 2020 14

Stało się! Centrum Badawczo-Rozwojowe rozpoczyna swoją działalność

16 stycznia w Śmielinie zorganizowano uroczystość związaną z otwarciem Centrum #Badawczo-Rozwojowego. Prace nad opracowaniem, doskonaleniem i wdrażaniem innowacji w rolnictwie to główna misja nowo otwartego centrum.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2020 0

Konkursy rozstrzygnięte. Zobacz, jakie stowarzyszenia otrzymały dotacje

Gmina Kcynia rozstrzygnęła otwarte konkursy ofert dla stowarzyszeń na 2020 rok.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2020 0

Jednostka gościła wyjątkowych gości. Odbyło się dwudniowe spotkanie

W minionym tygodniu Jednostka Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku gościła # przedstawicieli Jednostki Wojskowej AGAT im. gen. dyw. Stefana Roweckiego "GROTA" stacjonującej w Gliwicach.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2020 0

Przeciw alkoholowi i narkotykom. Realizacja zadań pochłonie 185 tys. zł

Do zadań własnych gminy należy prowadzenie działań związanych z profilaktyką i #rozwiązywaniem problemów alkoholowych, przeciwdziałaniem narkomanii oraz integracją społeczną osób uzależnionych od alkoholu i substancji psychoaktywnych.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2020 0

Kupa na kupie. "Czy tak trudno zadbać o swojego pupila i po nim posprzątać?"

Kcynia. Miasto. A w nim jedno publiczne przedszkole. W pięknym zabytkowym #budynku. Otoczone równie zabytkowym murem. I tak można być snuć dalej opowieść....gdyby nie jeden fakt.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2020 0

"Akceptuję - aktywizacja osób niesamodzielnych". Trwają zajęcia dla seniorów

W Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku trwają zajęcia dla # seniorów w ramach projektu "Akceptuję - aktywizacja osób niesamodzielnych". Uczestnicy biorą udział w zajęciach aktywizujących.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2020 9

Dokończenie S5 Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ. Poznaliśmy najkorzystniejszą ofertę

Oferta konsorcjum PBDiM Kobylarnia (lider) i Mirbud (partner) została wskazana jako # najkorzystniejsza w przetargu na wyłonienie nowego wykonawcy jednego z odcinków drogi ekspresowej S5 w woj. kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2020 0

Stypendia dla najlepszych uczniów. W tym roku otrzyma je 1746 osób

Znamy listę 1746 uczniów, którzy otrzymają stypendia w ramach # trzech marszałkowskich programów edukacyjnych „Prymus Kujaw i Pomorza”, „Humaniści na start” oraz "Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza". Wysokość wsparcia dla najlepszych to nawet 500 złotych miesięcznie.

(czytaj więcej)
07 stycznia 2020 0

Wiele osób przyłączyło się do akcji. Dary trafiły do rodaków ze wschodu

3 stycznia br. ratownicy JRS w składzie dowódca JOT Błażej Treliński oraz st. rat. #Maciej Studziński wyruszyli z terenu bazy w Kowalewku na Litwę z zebranymi darami dla rodaków ze wschodu.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2020 25

Bydgoszczanin wiceministrem. Jarosław Wenderlich wybrany na Podsekretarza Stanu

- To wielkie zadanie i odpowiedzialność - tak podczas wczorajszej konferencji # prasowej w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, Jarosław Wenderlich, szef Klubu Radnych PiS w Bydgoszczy, skomentował powołanie go na stanowisko Podsekretarzu Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

(czytaj więcej)
03 stycznia 2020 0

Nawierzchnie pozostawiają wiele do życzenia. To jednak nie jedyny problem

Wielu mieszkańców powiatu nakielskiego, którzy korzystają z „usług” szpitala, #skarży się na to, jak wyglądają drogi na terenie placówki. – Budynki już takie ładne, odmalowane, ocieplone, a po tych ich drogach to przejechać nie idzie – mówią pacjenci.

(czytaj więcej)
03 stycznia 2020 88

W parafiach rozpoczęły się kolędy. Przyjmujesz księdza?

– Przyjąć księdza czy nie przyjąć? – to dylemat wielu mieszkańców. Jeszcze inni szukają #odpowiedzi na pytanie, ile pieniędzy dać księdzu po kolędzie. Jak jest w Waszym przypadku?

(czytaj więcej)
03 stycznia 2020 11

Dwa lata Brygady Obrony Terytorialnej. Dziś liczy już ponad 1300 żołnierzy!

Dwa lata temu, 15 stycznia 2018 roku powstała 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony #Terytorialnej. Dowódca płk Krzysztof Stańczyk tworzył przez cały ten czas odpowiednie warunki szkoleniowe, pozyskiwał infrastrukturę oraz budował etos żołnierskiego ducha. Dziś brygada liczy już ponad 1300 żołnierzy!

(czytaj więcej)
02 stycznia 2020 0

Towarzystwo Historyczne podsumowuje miniony rok. Był bardzo owocny

Koniec 2019 roku to okres podsumowań, przemyśleń, planów na przyszłość. To również #czas na przypomnienie wspólnych historycznych wojaży, rekonstrukcji, inscenizacji, historycznych imprez oraz wydarzeń w których braliśmy czynny udział.

(czytaj więcej)
02 stycznia 2020 5

Nie będzie „wolnej amerykanki”. Gmina określiła górne stawki opłat

Gmina Kcynia ustaliła górne stawki opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości, #którzy nie są zobowiązani do ponoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz gminy, za usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych oraz opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.

(czytaj więcej)
01 stycznia 2020 4

Radni ustalili średnią cenę paliwa w gminie. Sprawdź obowiązujące stawki

Zwrot kosztów przejazdu niepełnosprawnego ucznia będzie uwzględniał cenę paliwa#w danej gminie i jego średnie zużycie. Kcyńscy radni podjęli uchwałę w sprawie obowiązujących stawek.

(czytaj więcej)
01 stycznia 2020 3

Kcyńska Rada Seniorów powołana. Niebawem ogłoszony zostanie nabór

Na ostatniej w minionym roku, grudniowej sesji Rady Miejskiej w Kcyni wyrażono zgodę #na powołanie Kcyńskiej Rady Seniorów. Niebawem ruszy nabór na członków.

(czytaj więcej)
01 stycznia 2020 0

Podsumowania, nowe spotkania i tematy. "Dziękuję bardzo za ten rok"

Koniec starego i początek nowego roku to zwykle pora na podsumowania i plany. #Ludzie czują potrzebę czynienia postanowień noworocznych, które zwykle z początkiem stycznia zostaną zarzucone, zapału wystarcza na niewielki czas. My - Dźwiękowe Archiwum Kcyni życzymy sobie KONTYNUACJI i ROZWOJU. Tylko tyle. Co to oznacza dla naszej działalności?

(czytaj więcej)
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)