Dziś mamy 23 października 2017, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

20 października 2017 9

Nie udało się dojść do porozumienia z dyrekcją szpitala. Ratownicy medyczni rozpoczęli protest

Niepowodzeniem zakończyły się trwające od ponad 3 miesięcy negocjacje pomiędzy ratownikami # medycznymi a dyrekcją Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie. Tym samym z dniem 18 października 2017 ratownicy ogłosili rozpoczęcie protestu.

(czytaj więcej)
17 października 2017 0

Uroczystość w nakielskiej komendzie. Dwa komisariaty mają nowych komendantów

16 października w nakielskiej komendzie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji #wprowadzenia komendantów komisariatów policji w Szubinie i Mroczy. W uroczystości udział wzięli także przedstawiciele władz gminnych.

(czytaj więcej)
17 października 2017 53

Petycja części mieszkańców upadła. Bogusława Piasecka nadal sołtysem

Na początku października część mieszkańców Dobieszewka zwróciła się do burmistrza Kcyni #Marka Szarugi z petycją o odwołanie z funkcji sołtysa Bogusławy Piaseckiej i Rady Sołeckiej Dobieszewka oraz przyspieszenie wyborów nowego sołtysa i nowej Rady Sołeckiej. Zebranie sołeckie w tej sprawie odbyło się w poniedziałkowy wieczór.

(czytaj więcej)
13 października 2017 38

Wyjątkowy dzień dla nauczycieli i nie tylko. Były nagrody i życzenia

W piątek, 13 października w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego #w Nakle odbyły się obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Nie był to pechowy dzień szczególnie dla nauczyciel, którzy otrzymali Nagrody Starosty i Dyrektora Szkoły.

(czytaj więcej)
13 października 2017 4

Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Burmistrz nagrodził nauczycieli

Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej w gminie Kcynia obchodzone były tego roku w #Szkole Podstawowej w Mycielewie. W tym dniu burmistrz Marek Szaruga wraz z kierownikiem Referatu Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury Wojciechem Jaskulskim wręczyli nauczycielom z gminnych szkół nagrody.

(czytaj więcej)
13 października 2017 0

Firmy przekazują materiały budowlane. Trafią one do gmin w powiecie nakielskim

Powiat Nakielski zajmuje się dystrybucją pomocy na rzecz osób poszkodowanych w wyniku #burz i nawałnic, które wystąpiły w nocy z 11/12 sierpnia 2017 r. na terenie powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
12 października 2017 30

Stery w PCPR przejęte. Zarząd Powiatu podjął ostateczne decyzje

Kilka miesięcy temu Zarząd Powiatu podjął decyzję o zatrudnieniu na czas określony #nowego dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią – Marka Durałka. Umowa wygasła 30 września, co dalej?

(czytaj więcej)
09 października 2017 79

Radni wzięci pod lupę. Sprawdź jak wypadli

Interpelacje to skuteczny oręż w rękach radnych, służący do walki o interesy mieszkańców oraz kontroli poczynań wójtów i burmistrzów. Wielu radnych nie waha się go użyć, ale są też tacy, którzy nie chcą, nie potrafią albo boją się z niego korzystać.

(czytaj więcej)
07 października 2017 1

Świetlice wiejskie nie zawsze tętnią życiem. Jakie są koszty ich utrzymania?

Świetlice z założenia są miejscami gdzie może spotykać się społeczność danego # sołectwa czy wsi. To w nich odbywają się różnego rodzaju imprezy integracyjne oraz zebrania wiejskie. Sprawdzamy, ile kosztuje utrzymanie świetlic na terenie gminy Kcynia.

(czytaj więcej)
07 października 2017 0

Maluchem dookoła gminy Kcynia

Cztery koła, charakterystyczny warkot silnika, czerwień niczym Ferrari... objeżdżał gminę Kcynia przez ok. 7 miesięcy. Zaglądał do najciekawszych miejsc gminy, zajeżdżał pod wszystkie dworki, płoty, figurki święte, przystanki i tablice. Tak to on - maluch 126p.

(czytaj więcej)
06 października 2017 3

Gmina otrzyma pomoc z powiatu. Na co zostanie przeznaczone ponad 110 tys. zł?

Podczas sierpniowej sesji rady powiatu nakielskiego radni zdecydowali o przydzieleniu pomocy # gminie Kcynia. W piątek, 6 października podpisano umowę między starostą nakielskim Tomaszem Miłowskim a burmistrzem Kcyni Markiem Szarugą.

(czytaj więcej)
06 października 2017 11

Reforma oświaty daje się we znaki. W Kcyni planowane są zmiany. Warianty są dwa

Szkoła Podstawowa na ulicy Wyrzyskiej w Kcyni już teraz #est przepełniona, a od przyszłego roku szkolnego będzie jeszcze ciaśniej. Co zrobić, żeby uniknąć dwuzmianowości w Czochralskim? Pomysł jest. Trwają też rozmowy z nauczycielami.

(czytaj więcej)
06 października 2017 3

Najstarsza mieszkanka gminy skończyła 104 lata. Z życzeniami udali się burmistrz i kierownik USC

2 października Burmistrz Kcyni Marek Szaruga wraz z Kierownik USC w Kcyni Beatą #Pietruszewską udali się z życzeniami do p. Łucji Szyperskiej – najstarszej mieszkanki gminy Kcynia.

(czytaj więcej)
04 października 2017 6

Wojewoda obecny na posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski zorganizowano posiedzenie Powiatowego #Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
04 października 2017 0

Nadleśnictwo likwiduje szkody po nawałnicy. Prace będą trwały miesiącami

Największa klęska w historii Lasów Państwowych w znacznym stopniu dotknęła #również Nadleśnictwo Szubin.

(czytaj więcej)
02 października 2017 145

Parafianie są oburzeni. Odkryli, że ksiądz sprzedaje parafialną ziemię

Proboszcz z Dziewierzewa, ks. Zbigniew Plewa, sprzedaje grunty parafialne wraz z #plebanią. Faktem tym oburzeni są parafianie, którzy nic o tym wcześniej nie wiedzieli. Księdzu zamknięto już kościół na łańcuch, w minioną niedzielę zablokowano mu wyjazd ze świątyni.

(czytaj więcej)
28 września 2017 7

Deficyt w budżecie przedmiotem obrad. Nie zabrakło wniosków i interpelacji

W czwartek 28 września w kcyńskim ratuszu odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej. Debatowano # nad wykonaniem budżetu gminy w pierwszym półroczu 2017 roku. Nie zabrakło także licznych wniosków radnych i sołtysów.

(czytaj więcej)
28 września 2017 0

Po burzliwych dyskusjach udało się podzielić fundusz

Po burzliwych dyskusjach, przeanalizowaniu licznych problemów i wymianie poglądów udało #się podzielić fundusz sołecki przeznaczony na 2018 rok dla Górek Zagajnych. Nad czym debatowano w świetlicy wiejskiej w środowe popołudnie?

(czytaj więcej)
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Rok szkolny 2017/2018. Sprawdź, kiedy wypadają dni wolne

Ferie, zimowa, wiosenna przerwa świąteczna – ile wolnego czeka uczniów w roku #szkolnym 2017/2018? Sprawdziliśmy.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)