Dziś mamy 29 lipca 2014, wtorek, imieniny obchodzą:

Fakty

29 lipca 2014 2

Nie będzie wiatraków?

Uchwałę o planie zagospodarowania terenu, na którym miały stanąć siłownie wiatrowe, unieważnił wojewoda kujawsko-pomorski. Mimo długiej listy zarzutów, radni zdecydowali o wniesieniu skargi na tę decyzję.

(czytaj więcej)
29 lipca 2014 2

Powiększają parking

Na płycie Rynku trwają prace wykonywane przez pracowników ZGKiM w Kcyni, na zlecenie Gminy Kcynia, związane z utworzeniem czterech dodatkowych miejsc parkingowych.

(czytaj więcej)

Uważaj na ASF!

Główny Lekarz Weterynarii informuje o występowaniu licznych liczne ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terytorium Federacji Rosyjskiej. #Dodatkowo ogniska ASF wykryto w 2012r. na Ukrainie, w 2013r. na Białorusi i w 2014r. na Ukrainie i Litwie.

(czytaj więcej)
27 lipca 2014 8

Totalny bałagan

W Studzienkach, nieopodal przystanku, stoi znak ograniczający prędkość do 50 km/godz. Kierowcy zwalniają, a później... nie mogą przyspieszyć, bo odwołania znaku po prostu nie ma.

(czytaj więcej)
25 lipca 2014 3

Nowy samochód dla OSP

Kcyńska jednostka OSP przygotowuje się na przyjęcie nowego wozu strażackiego marki Scania. Środki finansowe na zakup nowego samochodu ciężkiego pochodzą z kilku źródeł.

(czytaj więcej)
24 lipca 2014 0

Ćwiczą już w nowej sali

W uchwale budżetowej gminy Kcynia na rok 2014 określono kwoty, jakie Gmina przeznaczy na dotacje udzielane w trybie otwartych konkursów skierowanych do sektora NGO. Ogółem przewidziane na ten cel zostało 60.000,00 zł.

(czytaj więcej)
22 lipca 2014 0

Podróżuj bezpiecznie w czasie upałów

Bezchmurne, słoneczne niebo i temperatura powietrza o wartości sięgającej nawet 30°C, to jeden z czynników, mający wpływ na bezpieczeństwo na drogach.

(czytaj więcej)
21 lipca 2014 1

Spotkanie z ministrem

16 lipca w ministerstwie doszło do spotkania rolniczych organizacji ekologicznych z szefem resortu, Markiem Sawickim.

(czytaj więcej)
21 lipca 2014 0

Msza w intencji policjantów i ich rodzin

W ramach Powiatowych Obchodów Święta Policji, w niedzielę (20.07) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią wzięli udział w Mszy Świętej, która odbyła się w nakielskiej parafii pw. świętego Wawrzyńca.

(czytaj więcej)
21 lipca 2014 35

Konferencja Prawa i Sprawiedliwości

W poniedziałkowe popołudnie w Cafe Emilia w Nakle zorganizowana została konferencja prasowa z przedstawicielem powiatowego PiS w Nakle, Adamem Tchórzewskim oraz przedstawicielem Gazety Polskiej Mariuszem Skoczkiem pod hasłem "Czas na zmiany".

(czytaj więcej)
21 lipca 2014 3

Pielgrzymują do Matki Bożej

„Przyjacielu! Zastanawiasz się czasem nad Wiarą? Wierzysz w Nadzieję? Wierzysz Miłości? Kimkolwiek jesteś, gdziekolwiek żyjesz i cokolwiek porabiasz. #Zapraszam Ciebie byś powędrował z nami do Matki Bożej na Jasną Górę i spróbował sobie odpowiedzieć na pytanie: czy ja jeszcze potrafię wierzyć Jezusowi?”

(czytaj więcej)
19 lipca 2014 43

Reprezentanci powiatu na kongresie (film)

Członkowie i sympatycy PiS powiatu nakielskiego Mateusz Konopka i Łukasz Stypczyński wzięli udział w Kongresie Zgromadzenie Obywatelskie ,,Czas na zmiany'' w Centrum Expo XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.

(czytaj więcej)
17 lipca 2014 10

Świętowali policjanci (film)

Zapraszamy do obejrzenia filmu z obchodów Powiatowego Święta Policji. Odbyło się ono 12 lipca.

(czytaj więcej)
17 lipca 2014 0

Z paszportem na podbój regionu

Trwa trzecia edycja wakacyjnej kampanii „Paszport turystyczny”, promującej turystyczne atrakcje województwa kujawsko-pomorskiego i nasz region, jako interesujący cel letnich wyjazdów. #Najbliższa impreza „Przystań w kolorze blue” odbędzie w ten weekend (18-19 lipca) w Nakle. Zapraszamy!

(czytaj więcej)

Mają najpiękniejsze ogródki!

Już po raz siódmy pod patronatem Burmistrza Kcyni Piotra Hemmerlinga Urząd Miejski zorganizował dla mieszkańców Gminy Kcynia konkurs na najładniejszy ogród kwiatowy "Zieleń wokół nas".

(czytaj więcej)
16 lipca 2014 1

PCPR ogłasza nabór na szkolenia

W powiecie nakielskim mimo, że dopiero upłynęła połowa roku 2014 doszło już do umieszczenia kilkanaściorga dzieci w pieczy zastępczej, w związku ze stosowaniem przepisów ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

(czytaj więcej)
15 lipca 2014 7

Dojdzie do przejęcia?

Od kilku lat kcyński magistrat miał chrapkę na działki naprzeciw cmentarza, należące do PKP.

(czytaj więcej)
14 lipca 2014 18

Odznaczeni i nominowani

12 lipca w Kcyni odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Dobra dieta

Głód powoduje, że przestajemy myśleć o tym co jemy. W każdym innym przypadku decyzję tą uzależniamy od czynników ekonomicznych, zdrowotnych, a nawet etycznych.

(czytaj więcej)
0

Prestiżowy tytuł dla Studia Urody

Dnia 24 kwietnia zakończono III edycję ogólnopolskiego konkursu, o tytuł „Firma Przyjazna Internautom” 2013, organizowanego przez Firmy.net, w którym już po raz trzeci #Studio Urody i Odnowy Biologicznej Lidii Gwóźdź w Nakle jako jedyne w branży: uroda i relaks, salony piękności i odnowa biologiczna i SPA, otrzymało prestiżowy tytuł „Firma Przyjazna Internautom” - Rzetelna firma przyjazna klientom.

(czytaj więcej)
0

Niemcy po raz czwarty!

Wczoraj rozegrano finał brazylijskiego mundialu. W ostatnim meczu turnieju zagrały reprezentacje Niemiec i Argentyny. Pod wieloma względami był to bardzo dobry mecz.

(czytaj więcej)
0

Podziękowania

Państwo Łuczakowie i Kolińscy z Dębowa składają serdeczne podziękowania funkcjonariuszom Straży Miejskiej w Mroczy za natychmiastową pomoc, po ukazaniu się ogłoszenia, w odnalezieniu psa Dżekiego.

(czytaj więcej)

Złap aktualne okazje

Zabiegi dla panów
Izrael
Odchudzanie
Botox i kwas hialuronowy
Kamień Polny
od 100 za tonęPLN
Kratka stabilizujaca