Dziś mamy 24 października 2016, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

23 października 2016 10

Duże utrudnienia przy budowie ronda. Problem z przejazdem miał kombajn (film)

Intensywnie trwają prace przy budowie ronda w Kcyni. Wiąże się to jednak z niemałymi #utrudnieniami. Niektóre pojazdy mają problem z przejazdem przez wąski pas ruchu. Jeden taki przypadek miał miejsce wczoraj.

(czytaj więcej)
22 października 2016 3

Turniej Wiedzy Pożarniczej. Sprawdź, kto poradził sobie najlepiej

22 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kcyni odbyły się miejsko-gminne #eliminacje 40. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej dla dzieci i młodzieży z terenu gminy.

(czytaj więcej)
22 października 2016 5

70 lat minęło. Biblioteka obchodzi jubileusz

W 2016 roku jubileusz 70-lecia obchodzi Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna #w Nakle. Z tej okazji w restauracji Art Cafe zorganizowano oficjalną uroczystość.

(czytaj więcej)
21 października 2016 8

Młodzieżowa akcja krwiodawstwa w ZST

Wolontariusze Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni od pięciu lat popularyzują wśród społeczności szkolnej ideę honorowego krwiodawstwa.

(czytaj więcej)
20 października 2016 12

Na drogi i linie kolejowe. W puli RPO jest ponad 800 mln zł

Komisja Europejska zatwierdziła kluczowy wojewódzki dokument planistyczny w #dziedzinie infrastruktury transportowej, kujawsko-pomorski plan spójności komunikacji drogowej i kolejowej do 2020 roku. W puli RPO 2014-2020 jest ponad 800 milionów złotych na inwestycje drogowe i kolejowe.

(czytaj więcej)
19 października 2016 8

50 lat po ślubie. Dziewięć par otrzymało medale od burmistrza

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miejskim w Kcyni odbyła się piękna uroczystość z udziałem par # małżeńskich, które obchodziły jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Z tej okazji w imieniu Prezydenta RP Burmistrz Kcyni Marek Szaruga odznaczył medalami dziewięć par składając im przy tym serdeczne życzenia.

(czytaj więcej)
17 października 2016 3

Spotkanie zespołów roboczych. Omawiano kwestie oświatowe

Dzisiaj, 17 października miało miejsce spotkanie zespołów roboczych związanych z gminną oświatą.

(czytaj więcej)
15 października 2016 7

Uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela. Połączono je z 50-leciem szkoły

Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej w gminie Kcynia obchodzone były tego roku w Szkole # Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni, która obchodziła 50-lecie istnienia. W tym dniu burmistrz Marek Szaruga wraz z zastępcą Bogną Adamską wręczyli dyrektorom i nauczycielom szkół nagrody.

(czytaj więcej)
14 października 2016 28

Dziś Dzień Edukacji Narodowej. Składamy najserdeczniejsze życzenia

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy skierować najlepsze życzenia do wszystkich Pracowników Oświaty.

(czytaj więcej)
13 października 2016 1

Pierwsze spotkanie Rady NGO Powiatu Nakielskiego

W dniu 12 października na Przystani Powiat Nakielski odbyło się pierwsze spotkanie #Powiatowej Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
12 października 2016 19

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Nauczyciele otrzymali nagrody

Podczas dzisiejszej uroczystości w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w # Samostrzelu wręczono nauczycielom nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

(czytaj więcej)
12 października 2016 2

Ośrodek istnieje od 10. lat. Jego patronką została Irena Sendler

Wyjątkowa uroczystość odbyła się dzisiaj w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Samostrzelu. # Placówka świętuje 10-lecie istnienia. Z tej okazji, nadano Ośrodkowi imienia Ireny Sendler. Ponadto, dzisiaj w Samostrzelu odbyły się Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej.

(czytaj więcej)
12 października 2016 7

Delegaci PSL spotkali się na zjeździe. Jednym z punktów był wybór zarządu

W niedzielę 9 października 2016 r. w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w #Świeciu odbył się V Wojewódzki Zjazd Delegatów Polskiego Stronnictwa Ludowego.

(czytaj więcej)
11 października 2016 26

Intensywne prace przy budowie ronda. Utrudnienia irytują niektórych kierowców

Od czwartku, 6 października rozpoczęły się prace przy budowie ronda w Kcyni. # Obecnie po sfrezowaniu nawierzchni, rozpoczęła się rozbiórka ogrodzenia części cmentarza.

(czytaj więcej)
10 października 2016 0

Młodzież wyjechała na bydgoską „Karoliadę”

W ubiegłą niedzielę 9 października 2016 cała Polska obchodziła XVI Dzień Papieski. Z tej #okazji młodzież z dekanatów Kcynia, Mrocza, Nakło i Szubin wzięła udział w obchodach diecezjalnych, czyli w V Bydgoskiej Karoliadzie.

(czytaj więcej)
09 października 2016 4

Nie wszystkie pomniki są zadbane. Kto za nie odpowiada?

W całej gminie Kcynia wiele jest miejsc, które upamiętniają miejsca męczeństwa lub #wybitnych Polaków, często wywodzących się z tych terenów. Na terenie miasta i gminy nie brakuje licznych tablic pamiątkowych, pomników i obelisków. Większość z nich jest zadbana, jednak zdarzają się też takie, o których niestety, zapomniano.

(czytaj więcej)
08 października 2016 15

Obradował Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Wybrano zarząd na nową kadencję

8 października w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle odbył się IV Zjazd #Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Nakle. Jednym z punktów zebrania było wybranie nowego zarządu.

(czytaj więcej)
08 października 2016 13

Mieszkańcy czekają od lat. Jest szansa na utwardzenie drogi?

Mieszkańcy Sipior od lat poruszają problem drogi gruntowej prowadzącej #do kościoła i cmentarza. Czy w końcu doczekają się remontu?

(czytaj więcej)
0

Fizjoterapeuta, to nie tylko masażysta. Zobacz kiedy i dlaczego warto się do niego udać

Wszyscy już kiedyś słyszeli o zawodzie fizjoterapeuty, czyli rehabilitanta. Jednak nie wszyscy wiedzą czym on tak naprawdę się zajmuje.

(czytaj więcej)
0

Czas na zabiegi laserowe

Laser sPTF+ jest to najnowsza opatentowana technologia. Łączy w sobie wiele funkcji dostosowanych indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Został zaprojektowany na podstawie# doświadczeń lekarzy i inżynierów, co pozwoliło na ustalenie terapii odpowiedniej do każdego rodzaju skóry. Zabiegi są całkowicie bezbolesne dzięki zastosowaniu systemu PTF. Jak dowiodły badania laser daje skuteczność na poziomie 98,8%.

(czytaj więcej)
0

Prosta historia o morderstwie. Zobacz zwiastun

Trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji historia policyjnej rodziny, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia.

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy za pasem – jaki węgiel wybrać?

Każdy kto ogrzewa swój dom węglem wie, że najlepiej zaopatrzyć się w opał latem, kiedy jego ceny są najniższe. To już ostatni moment, by zakupić odpowiedni opał w rozsądnej cenie. Aby zakup #węgla nie uszczuplił domowego budżetu, aż tak bardzo, jego wybór musi być dobrze przemyślany. Nie bez znaczenia jest też solidny i zaufany sprzedawca, który służy poradą. Jaki zatem węgiel wybrać?

(czytaj więcej)