Dziś mamy 9 kwietnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

09 kwietnia 2020 0

Koronawirus a sport. Aktywność fizyczną na dworze lepiej odłożyć na później

Gdy mamy więcej wolnego czasu, a pogoda dopisuje, chętniej uprawiamy sport na #powietrzu. W końcu wybór jest spory m.in. rower, rolki, bieganie. Czy jednak w czasie pandemii taka aktywność jest wskazana?

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2020 16

Ograniczenia związane z koronawirusem. Czy można iść na cmentarz?

W dalszym ciągu obowiązuje zakaz przemieszczania się i gromadzenia. Wyjść z domu #można tylko w celu załatwienia niezbędnych spraw. Czy takową jest wizyta na cmentarzu? Policja nie wyklucza takiej możliwości, zaleca jednak ostrożność.

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2020 4

Uczniowie jeszcze nie wrócą do szkół. Egzaminy w innym terminie

Decyzja zapadła. Terminy matur i egzaminu ósmoklasisty ulegną zmianie.

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2020 1

Zasady bezpieczeństwa na dłużej. Już wkrótce obowiązek zasłaniania ust i nosa

Od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania #ust i nosa. Oprócz tego przedłużone zostaje obowiązywanie wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa. To oznacza, że ograniczenia w przemieszczaniu się, czy limity wiernych w kościołach obowiązują również podczas świąt wielkanocnych.

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2020 2

Przed szpitalami pojawiły się specjalne namioty. Czemu służą?

Przed szpitalami w Nakle i Szubinie rozstawione zostały namioty, w których odbywać #się będzie selekcja pacjentów.

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2020 0

Dezynfekcja w przestrzeni publicznej. Są to działania profilaktyczne

8 kwietnia na terenie Kcyni, po raz drugi, prowadzona była dezynfekcja przestrzeni #publicznej w związku z zagrożeniem epidemicznym z powodu kornawirusa.

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2020 0

Inwestycje są realizowane. Chodnik na ul. Tupadzkiej gotowy

Mimo trudnej sytuacji epidemicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa #realizowane są zadania inwestycyjne.

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2020 0

W Smoguleckiej Wsi na cele społeczne adaptowana jest świetlica. Prace trwają

W Smoguleckiej Wsi trwa realizacja zadania inwestycyjnego pn. Remont i adaptacja na #cele społeczne budynku świetlicy w Smoguleckiej Wsi.

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2020 2

Kolejne działania Terytorialsów. Dostarczają wielkanocne paczki

Wielkanocna paczka świąteczna jest kolejnym wspólnym projektem Urzędu Marszałka #Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”. Projekt jest skierowany do osób najbardziej potrzebujących, seniorów, żołnierzy AK, żołnierzy podziemia niepodległościowego z okresu po 1945r. oraz weteranów poszkodowanych podczas pełnienia misji poza granicami kraju.

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2020 1

Zakup sprzętu i środków ochrony osobistej. 144 mln dla szpitali w regionie

Zakupy aparatury leczniczej i diagnostycznej, urządzeń i środków dezynfekcyjnych, środków #ochrony osobistej dla personelu szpitali w całym regionie oraz potrzebnych służbie zdrowia w obecnej sytuacji rozwiązań teleinformatycznych, a także finansowanie testów w kierunku koronawirusa – taki jest zakres przygotowywanych do szybkiej realizacji dwóch marszałkowskich projektów, które zostaną sfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego. Ich łączna wartość to 144 miliony złotych.

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2020 7

Liczba zakażonych rośnie, ale jest też dobra wiadomość. 6 osób wyzdrowiało

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy poinformował o kolejnych #3 osobach zakażonych koronawirusem w województwie.

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2020 5

Koronawirus. Aktualne statystyki w województwie kujawsko-pomorskim

Liczba zakażeń z każdym dniem wzrasta. W Polsce mamy już 5205 przypadków# potwierdzonych oraz 159 ofiar śmiertelnych z powodu koronawirusa COVID-19.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2020 1

Sesja sejmiku województwa. Przyjęto program pomocy dla przedsiębiorstw

W związku z epidemią Covid-19 sejmik województwa obradował dziś (8 kwietnia) w trybie #zdalnym (online). Zgromadzenie przyjęło przygotowany przez zarząd województwa program pomocy dla małych i średnich przedsiębiorstw, wśród których wiele znalazło się obecnie w bardzo trudnej sytuacji.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2020 10

Zakaz wstępu do lasu podczas pandemii to dobra decyzja? (sonda)

Kilka dni temu Lasy Państwowe wprowadziły zakaz wstępu do lasów. Sprawa ta budzi wiele kontrowersji.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2020 0

Świąteczne upominki dla najstarszych mieszkańców regionu

Urząd Marszałkowski w Toruniu w okresie przedświątecznym pamięta o stuletnich i #starszych mieszkańcach naszego województwa. Wszystkim uhonorowanym marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis przekazuje świąteczne życzenia i upominki, które dostarcza do ich domów i miejsc pobytu.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2020 0

Wielkanoc 2020. Większość z nas musiała zmienić swoje świąteczne plany

Wielkanocne zwyczaje są niezwykle ważne dla Polaków – wynika z badania #Barometr Providenta. Jednak w tym roku zaledwie 10 proc. spędzi święta zgodnie z tradycją i wcześniejszymi planami.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2020 0

Nowe rozwiązania. Wydłużenie ważności uprawnień do kierowania pojazdami

W projekcie nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach #związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, zostały ujęte zaproponowane przez Ministerstwo Infrastruktury rozwiązania, polegające na przedłużeniu ważności:

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2020 39

Koronawirus u kolejnych 13 osób. W tym gronie mieszkańcy powiatu (film)

U kolejnych 13 osób potwierdzono zakażenie koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
0

Pandemie na przestrzeni wieków . O chorobach, których już nie pamiętamy

W marcu Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię wirusa SARS-CoV-2. Dla #współczesnego społeczeństwa to nowa sytuacja, jednak ludzie na przestrzeni wieków znacznie częściej doświadczali plagi chorób zakaźnych. Ratunek niósł postęp medycyny - w szczególności rozwój wakcynologii. Dziś znów czekamy na szczepionkę, dzięki której uda się opanować pandemię.

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

„Różowy Księżyc” zagościł na niebie. Największa pełnia w roku

W ciągu ostatniej nocy Księżyc wyglądał zjawiskowo. Na niebie mogliśmy #obserwować Różową Pełnią. Macie zdjęcia? Przyślijcie na kontakt@powiat24.pl

(czytaj więcej)
0

Prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację. Wykonasz ją razem z dziećmi

Zamieszczamy prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację i dodatek do #świątecznego śniadania – Wielkanocne ryżowe jajeczka. Ich wykonanie będzie z pewnością świetną zabawą dla dzieci!

(czytaj więcej)