Dziś mamy 27 listopada 2014, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

26 listopada 2014 0

Aktywna integracja szansą rozwoju

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią w 2014 roku jest realizatorem projektu systemowego pn. „Aktywna integracja szansą aktywnego rozwoju mieszkańców Powiatu Nakielskiego” .

(czytaj więcej)
26 listopada 2014 0

Utwardzono plac przed świetlicą w Elizewie

Korzystając z ostatnich pogodnych dni wykonane zostało utwardzenie placu przed świetlicą w Elizewie.

(czytaj więcej)
26 listopada 2014 13

Radni z zaświadczeniami

Dziś radni, wybrani 16 listopada do rady powiatu, otrzymali zaświadczenia o wyborze. Zaświadczenia stwierdzające wybór na okres kadencji 2014 – 2018 otrzymało 21 radnych.

(czytaj więcej)
26 listopada 2014 0
"Gepard Biznesu 2014"

Bank Spółdzielczy w Kcyni

Powodzenie w branży przedsiębiorstw, gospodarki czy bankowości bardzo cieszy, szczególnie jeśli sukcesy dotyczą instytucji czy firm działających na terenie naszej gminy.

(czytaj więcej)
26 listopada 2014 49

Przybył tylko jeden

Dzisiaj w siedzibie Radia Nakło odbyła się kolejna debata wyborcza uczestniczących w II turze wyborów. Z zaproszenia skorzystał jedynie jeden z kandydatów na burmistrza, Piotr Hemmerling.

(czytaj więcej)
25 listopada 2014 0

Pamiętajmy o bezdomnych

Pamiętajmy o osobach bezdomnych, dla których nadchodzący okres zimowy, jest szczególnie ciężki. Policja przypomina, że na terenie powiatu nakielskiego funkcjonują placówki, #w których osoby bezdomne mogą otrzymać pomoc.

(czytaj więcej)
25 listopada 2014 0

Jubileusz Państwa Paradowskich

W dniu dzisiejszym Burmistrz Kcyni Piotr Hemmerling odwiedził jubilatów obchodzących 50-lecie pożycia małżeńskiego - Państwa Helenę i Eugeniusza Paradowskich z Kowalewka Folwark.

(czytaj więcej)
25 listopada 2014 10

Zagrożenie dla pieszych i kierowców

Nie da się ukryć, że nadeszła typowa polska jesień. Mokro, zimno, wcześniej zapadający zmrok, mgły i leżące na drodze liście są zagrożeniem dla pieszych i kierowców.

(czytaj więcej)
25 listopada 2014 1

Nowa wiata przystankowa w Elizewie

W celu poprawy warunków oczekiwania na autobusy szkolne Burmistrz Kcyni zlecił postawienie nowej wiaty przystankowej w miejscowości Elizewo.

(czytaj więcej)
24 listopada 2014 1

Medal za obronność kraju

W Urzędzie Miejskim w Kcyni odbyła się uroczystość przyznania srebrnego medalu "Za zasługi dla obronności kraju" Państwu Irenie i Stanisławowi Łydka z Sipior, których potomstwo odbyło służbę wojskową.

(czytaj więcej)

Święto Orkiestrantów

22 listopada, przypadało święto św. Cecylii, która jest patronką chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.

(czytaj więcej)
22 listopada 2014 18

Mniej wolnego w 2015 roku

W przyszłym roku czeka nas w sumie 252 dni pracy oraz 113 wolnych od niej. W tym roku mieliśmy dwa dni więcej dla siebie.

(czytaj więcej)
22 listopada 2014 18

Podnoszą swoje kwalifikacje

Obsługa sprzętu hydraulicznego, pneumatycznego, metody uwalniania poszkodowanych osób w wypadkach drogowych. Rozpoczął się kurs dla strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu.

(czytaj więcej)
21 listopada 2014 18

Dzień Pracownika Socjalnego

W dniu dzisiejszym, 21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego.

(czytaj więcej)
21 listopada 2014 2

Odbiór techniczny świetlicy w Iwnie

W dniu dzisiejszym dokonano odbioru technicznego świetlicy wiejskiej w Iwnie.

(czytaj więcej)
21 listopada 2014 35

Żaden z naszych nie wszedł do sejmiku

Znamy już oficjalne skład sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Niestety, żaden z radnych elektów nie wywodzi się z powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
21 listopada 2014 95

Powiatem będą rządzić PSL z PO

Po rozmowach koalicyjnych ugrupowań, które weszły w skład rady powiatu nakielskiego, zapadła decyzja: koalicję stworzą radni z PSL i PO.

(czytaj więcej)
20 listopada 2014 5

Potrzebne umiejętności, nie dyplomy

Bezrobotny absolwent to zjawisko dość typowe. Choć ofert pracy nie brakuje, to zwykle młodzi ludzie nie mają odpowiednich kwalifikacji, nawet jeśli formalnie ukończyli szkołę.

(czytaj więcej)
0

Kasza na stół, na zdrowie, na co dzień

Gotować kaszę każdy może. Ale czy wiemy jak ją przyrządzić, by wydobyć z niej właściwy smak oraz aromat? To już nie lada sztuka! O tajnikach gotowania kaszy – zarówno w sposób tradycyjny,# jak i nowatorski opowiadają eksperci kampanii „Lubię kaszę – kasza na stół, na zdrowie, na co dzień” – szef kuchni Andrzej Polan oraz specjalista ds. żywienia Katarzyna Foszner.

(czytaj więcej)
0

Jak dbać o skórę jesienią i zimą?

Jesień i zima to szczególny okres dla naszej skóry. Zimny wiatr i mróz, to największe zagrożenia. Niewłaściwa pielęgnacja i brak kosmetyków ochronnych przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi może spowodować, że skóra stanie się sucha i nadwrażliwa.

(czytaj więcej)
0

Kłopoty to ich specjalność

Ciąg dalszy perypetii trójki przyjaciół z filmu Szefowie wrogowie. Mając po uszy pracy pod dyktando szefów, Nick, Dale i Kurt postanawiają tym razem przejąć ster i założyć własny biznes.

(czytaj więcej)
0

Wspominamy ofiary wypadków

"Prędkość zabija" - to tegoroczne hasło Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

(czytaj więcej)

Złap aktualne okazje

Meble systemowe Kinga
MARO STONE
Termostat - VERNET 6847.87 VITO CDi 2,2
135PLN 121,50PLN
Pamięć Goodram 16GB
34,90PLN 29,90PLN
Sofa 3-osobowa Celcio
od 1379PLN