Dziś mamy 2 września 2014, wtorek, imieniny obchodzą:

Fakty

02 września 2014 9

Złożono kwiaty i znicze

1. września, w 75. rocznicę napaści Niemiec na Polskę Delegacja Prawa i Sprawiedliwości złożyła kwiaty i znicze w Miejscach Pamięci znajdujących się w okolicach miejscowości Studzienki i Sipiory.

(czytaj więcej)
01 września 2014 1

Pamiętamy o 1 września

1. września 1939 roku hitlerowskie Niemcy napadły na Polskę. Rozpoczęła się II wojna światowa - największy konflikt zbrojny w dziejach.

(czytaj więcej)
01 września 2014 5
Rzeka Roku 2014

Głosowanie rozpoczęte!

Konkurs Rzeka Roku 2014 pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego jest organizowany przez Klub Gaja w ramach programu „Zaadoptuj rzekę” już po raz drugi.

(czytaj więcej)
01 września 2014 9

Jeszcze raz o współpracy

W 2014 roku przypada 15 lat współpracy partnerskiej pomiędzy Powiatem Nakielskim, a Powiatem Elbe-Elster w Niemczech. 23 października 1999 roku w jednym z miast niemieckich, #w Elsterwerdzie podpisana została umowa partnerska, która została asygnowana po stronie polskiej przez Lechosława Dreagera, ówczesnego Starostę Nakielskiego i Józefa Kimber przewodniczącego Rady Powiatu, natomiast po stronie niemieckiej przez Pana Waltera Kroker – Starostę Powiatu Elbe-Elster i Panią Barbarę Hackenschmidt – Przewodniczącą Rady Powiatu.

(czytaj więcej)
31 sierpnia 2014 9

Biesiadnik oficjalnie otwarty

Choć od jakiegoś czas stoi za remizą OSP, w sobotę, 30. sierpnia, został oficjalnie otwarty. Biesiadnik w Sipiorach ma służyć sołectwu do wspólnych zabaw.

(czytaj więcej)
30 sierpnia 2014 2

Niepokojące statystyki „kleszczowe”

- Każda wycieczka poza miasto, w tereny łąk czy lasów, powinna wiązać się ze stosowanie środków przeciw kleszczom i stosowaniem odpowiedniego ubioru – apelują lekarze, aby zabezpieczać się przed atakiem kleszczy.

(czytaj więcej)
30 sierpnia 2014 18

Sztandar Bractwa poświęcony

Dziś do Kcyni zjechali członkowie bractw kurkowych z okręgu naszego województwa, by uczestniczyć w niecodziennej uroczystości.

(czytaj więcej)
29 sierpnia 2014 6

Obowiązkowe odblaski o zmroku!

Niechlubna czołówka europejskich państw o najwyższym odsetku wypadków z udziałem pieszych z naszym krajem.# Ustawodawca chce to zmienić i od 31 sierpnia w życie wchodzi przepis o obowiązkowym wyposażeniu osób poruszających się wzdłuż dróg o zmroku.

(czytaj więcej)
29 sierpnia 2014 0
wypoczywali i szkolili się

Strażacko-orkiestrowe biwakowanie

Strażacko-orkiestrowe biwakowanie - wypoczywali i szkolili się

(czytaj więcej)
29 sierpnia 2014 10

Rozmawiali o strategii

Około 20 osób odpowiedziało na zaproszenie starostwa powiatowego w Nakle, zjawiając się w restauracji Art Cafe, by porozmawiać o strategii rozwoju powiatu na lata 2014-2020.

(czytaj więcej)
28 sierpnia 2014 3

Spokojna sesja w Kcyni

Po wakacyjnej przerwie w posiedzeniach rady, jej członkowie oraz uczestniczący goście mieli okazję zapytać o umowę partnerską pomiędzy Kcynią a Doberlug-Kirchhain.

(czytaj więcej)
27 sierpnia 2014 8

Radni powiatowi obradowali po wakacjach

Dzisiaj w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyła się pierwsza po wakacyjnej przerwie sesja rady powiatu. W posiedzeniu brało udział 19 radnych.

(czytaj więcej)
27 sierpnia 2014 36

Pikietowali i przekazali petycję (film)

W samo południe pracownicy Nowego Szpitala w Nakle przeszli pikietując na sesję rady powiatu, aby władzom powiatu i zarządowi szpitala przekazać treść swojej petycji.

(czytaj więcej)
25 sierpnia 2014 7

Masa inwestycji ze środków unijnych

Ponad 5,5 mln zł gmina Kcynia pozyskała z unijnej kasy na własne inwestycje w ciągu ostatnich 4 lat. Realizacja większości z nich już się zakończyła, a niektóre zostaną dokończone jeszcze w tym roku.

(czytaj więcej)

15-lecie podpisania umowy partnerskiej

Dnia 22 sierpnia na terenie zamkowym w Doberlug-Kirchhain odbyły się uroczystości z okazji 15-lecia podpisania umowy partnerskiej pomiędzy Powiatem Nakielskim, a Powiatem Elbe-Elster.

(czytaj więcej)
25 sierpnia 2014 8

Kcynia ma zagranicznego partnera

22 sierpnia miało miejsce historyczne wydarzenia dla Gminy Kcynia. Gmina zyskała zagranicznego partnera.

(czytaj więcej)
23 sierpnia 2014 7

Usuwają w miarę możliwości

Często bywa, że plamy oleju, pojawiające się najczęściej po wypadkach lub kolizjach, usuwane są przez strażaków. Jednak czy to straż powinna się tym zajmować?

(czytaj więcej)
23 sierpnia 2014 0

Ostrzeżenie przed naciągaczami

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przestrzega przed nieuczciwymi osobami, które podając się za pracowników urzędów gmin bądź jednostek KRUS, proponują w domu u klienta #darmowy masaż leczniczy oraz kupno sprzętu rehabilitacyjnego, po podpisaniu umowy.

(czytaj więcej)
0

Miły grzybiarzu

Przed wybraniem się na grzybobranie lub wycieczkę do lasu warto poznać pewne zasady właściwego przebywania w nim.

(czytaj więcej)
0

Film o Lidii Gwóźdź (film)

Ekipa filmowa nagrała materiał o Lidii Gwóźdź właścicielce Studio Urody i Odnowy Biologicznej w Nakle nad Notecią, z uwagi na to, że jest osobą działającą bardzo aktywnie.

(czytaj więcej)
0

Ponadczasowa historia o niemożliwym porozumieniu i nienawiści

Jesień – ulubiona pora roku poetów i melancholików – to też czas, w którym w jednych z sadów w Abchazji dojrzewają mandarynki. Od morza wieje jeszcze ciepły wiatr, lasy na wzgórzach pokrywają się złotymi liśćmi.# Jest rok 1992, więc ciszę przerywają odgłosy toczącej się wokół wojny. To początek historii z którą związany jest nasz konkurs.

(czytaj więcej)
0

Podziękowania

Państwo Łuczakowie i Kolińscy z Dębowa składają serdeczne podziękowania funkcjonariuszom Straży Miejskiej w Mroczy za natychmiastową pomoc, po ukazaniu się ogłoszenia, w odnalezieniu psa Dżekiego.

(czytaj więcej)

Złap aktualne okazje

Klimatyzacja: napełnianie
Systemy alarmowe
Schwarzkopf BC Hair&Scalp Hair Growth Serum serum wspomagające wzrost włosów 100 ml
99PLN 20PLN
Śnieżne Szaleństwo
Dekoracje kościołów
Nowy sklep w Nakle