Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

28 lipca 2021 42

Prace oficjalnie rozpoczęte! Protest na tle inauguracji budowy mieszkań

Jak już informowaliśmy wcześniej, w rejonie ul. Mroteckiej powstanie# 190 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Dzisiaj, 28 lipca – dokonano oficjalnej inauguracji budowy.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 1

Województwo kusi różnorodnością smaków. Zasmakuj lokalnych produktów

Pasztety i kiełbasy, sery, syropy, powidła, galaretki oraz# miody – te i wiele innych regionalnych przysmaków prosto od producentów z Kujaw i Pomorza można nabyć w sklepie internetowym www.lokalna-zywnosc.pl. W ofercie blisko 200 różnych produktów. Zamówienia można składać do poniedziałku (2 sierpnia). Odbiór w czwartek (5 sierpnia) w punkcie podawczo-kancelaryjnym przed głównym wejściem do Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym, budynku Urzędu przy ulicy Skłodowskiej-Curie w Toruniu lub w Auli UMK.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 10

Wykonano ponad 50 testów w powiecie. Zobacz środowy raport

28 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 138 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Zmarły trzy osoby, z czego dwie miały choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 2

Nietypowy spacerowicz przechadzał się ulicami miasta. Zwierzę schwytano

W sobotnie popołudnie 24 lipca br. ulicą Grodzką w# okolicy hotelu „Holiday Inn” w Bydgoszczy przechadzał się nietypowy spacerowicz – Agama brunatna.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 0

Masowo aktywujemy bony turystyczne. Przypominamy, komu przysługuje

Bon turystyczny jest coraz popularniejszy. Z początkiem wakacji rodzice# zaczęli masowo aktywować bony turystyczne i coraz częściej nimi płacić. Już niemal 2,5 mln Polaków aktywowało bony turystyczne na kwotę 2,1 mld zł. Na Kujawach i Pomorzu 60 proc. uprawnionych do bonu już aktywowało go na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 19

Czwarta fala coraz bliżej? Sprawdzamy statystyki szczepień

Eksperci i analitycy alarmują. Akcja szczepień przeciwko# koronawirusowi w naszym kraju w ostatnim czasie znacznie wyhamowała. Nie pomagają liczne zachęty skierowane do obywateli. Przedstawiciele rządu RP coraz częściej kierując swoje apele o to, żeby się szczepić przestrzegają, że czwarta fala pandemii jest coraz bliżej, a do jej wybuchu może dojść nawet za trzy tygodnie.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 1

Droga wojewódzka nr 241 w remoncie. Na jakim jej odcinku trwają prace?

Rozpoczęły się prace przy przebudowie dwóch# odcinków drogi wojewódzkiej nr 241 w powiecie sępoleńskim. Prace są prowadzone pomiędzy miejscowościami Trzciany-Sikorz oraz Więcbork – Zboże. Urząd Marszałkowski zabezpieczył na te zadania ponad 4 mln zł. Na tej drodze zlecimy również remonty na terenie Tucholi.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 1

„Psy służbowe skutecznie usprawniają pracę policjantów”. Dostaną nowe pojazdy

Psy służbowe - szkolone do zadań zwiadowczych, patrolujących i# tropiących, nieocenione podczas akcji poszukiwawczych. Pięć specjalistycznych pojazdów umożliwiających ich bezpieczny transport trafi do komend miejskich i powiatowych w całym regionie. To kolejny po samochodach osobowych zakup dla policji, który wsparł finansowo samorząd województwa. Porozumienie w tej sprawie wręczyli wczoraj (27 lipca) komendantowi wojewódzkiemu policji nadinspektorowi Piotrowi Leciejewskiemu marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 1

104. urodziny pani Aurelii. Składamy najserdeczniejsze życzenia!

Śmiej się z ludźmi, płacz w ukryciu, bądź lekki w tańcu, ale# nigdy w życiu – to recepta na długowieczność pani Aurelii Liwińskiej, pełnej energii mieszkanki Torunia, która w sobotę (24 lipca) świętowała swoje 104. urodziny. Nestorka, która należy do grona osób uhonorowanych marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis, towarzyszy nam podczas wielu ważnych dla województwa wydarzeń i uroczystości.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 2

Panie przygotowały chłodnik litewski. Warsztaty na przystani

23 lipca odbyły się przedostatnie zajęcia z# dietetykiem w ramach zajęć „Zdrowie na talerzu”, w których uczestniczyły seniorki z naszego powiatu.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 0

Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia. 65 osób na kwarantannie

27 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 106 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Zmarło siedem osób, z czego sześć miało choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 0

Piknik w Wąsoszu. Wśród atrakcji pokazy sprzętu pożarniczego

24 lipca 2021 roku w ramach Kampanii Kręci Mnie Bezpieczeństwo nad# Wodą odbyły się pokazy sprzętu pożarniczego oraz ratowniczego.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 13

Dzięki szczepieniom zmniejszyła się zachorowalność na wiele chorób zakaźnych

Szczepienia ochronne przeprowadzane są w# celu uniknięcia chorób zakaźnych, które stanowią, w szczególności dla dzieci, ryzyko ciężkiego przebiegu, groźnych powikłań, a nawet zgonu. To właśnie dzięki szczepieniom możliwe jest wytworzenie odporności wobec chorób bez ich przechorowania.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 0

Regionalny Program Operacyjny. Strategia zdała egzamin

Przystępując do prac nad programem regionalnym nowej# perspektywy, podsumowujemy nasz Regionalny Program Operacyjny (RPO) 2014-2020. Kolejna unijna siedmiolatka była w Kujawsko-Pomorskiem czasem intensywnej modernizacji, podnoszenia poziomu życia i odrabiania dystansu do najbardziej rozwiniętych europejskich regionów. Na ostatnie realizowane projekty i rozliczenia mamy jeszcze dwa lata. Środkom unijnym dla naszego regionu w kończącym się i przyszłym okresie programowania poświęcone było wczorajsze (26 lipca) posiedzenie Komitetu Monitorującego RPO.

(czytaj więcej)
26 lipca 2021 17

Akcja mobilnych szczepień rozpoczęta. Konferencja w Sadkach

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz zainaugurował dziś w# Sadkach trasę kujawsko-pomorskiego szczepionkobusa. Mobilny punkt szczepień w najbliższych tygodniach odwiedzi małe miejscowości naszego regionu.

(czytaj więcej)
26 lipca 2021 1

Optymistyczne dane z ministerstwa. Nie odnotowano żadnego zgonu

26 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 74 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Nikt nie zmarł.

(czytaj więcej)
26 lipca 2021 0

Pożar osobówki i ewakuacja. Ćwiczenia JRS Kowalewko

W ramach niezapowiedzianych ćwiczeń gotowości operacyjnej# dowódca JOT rat.spec. Maciej Studziński w minioną sobotę 24 lipca br. postawił w stan gotowości Jednostkę Operacyjno Techniczną.

(czytaj więcej)
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)