Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

04 grudnia 2019 0

Nowi obywatele Rzeczypospolitej. Wojewoda wręczył akty nadania

15 osób dorosłych i troje dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego odebrało dzisiaj akty nadania # obywatelstwa polskiego. Dokumenty oraz egzemplarz Konstytucji RP otrzymali z rąk wojewody Mikołaja Bogdanowicza oraz Zastępcy Dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Roberta Góreckiego.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2019 8

„Młodzi bez nienawiści”. Interesujące wykłady i prezentacje

Tegoroczne Forum Inicjatyw Młodzieżowych odbyło się w # Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle. Aktywnie uczestniczący w wydarzeniu uczniowie z zainteresowaniem słuchali przedstawianych tego dnia wykładów oraz prezentacji.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2019 20

Młody Talent Krajny i Pałuk. Poznaliśmy zwycięzcę konkursu!

3 grudnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle ogłoszono # tegorocznych laureatów konkursu „Młody Talent Krajny i Pałuk”. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2019 1

Wręczono stypendia Prezesa Rady Ministrów. Odbyła się uroczysta gala

2 grudnia Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wraz z # Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty Markiem Gralikiem spotkał się ze Stypendystami Prezesa Rady Ministrów z terenu Miasta Bydgoszczy oraz powiatów bydgoskiego, inowrocławskiego, żnińskiego, mogileńskiego, świeckiego, tucholskiego, sępoleńskiego i nakielskiego.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2019 24

Solidarnie z sędziami. Ochotnicy pikietowali w Nakle

1 grudnia br. odbyła się ogólnopolska manifestacja pod hasłem # „Robimy to dla wszystkich – solidarnie z sędziami”. Akcja miała na celu obronę niezawisłości sędziów.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2019 1

Została uszkodzona w wyniku nawałnicy. Trwa odbudowa drogi powiatowej

Trwa remont drogi powiatowej Sadki - Samostrzel - Gromadno. Na ten cel powiat nakielski otrzymał #wsparcie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach podziału środków finansowych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2019 5

90 lat minęło. Druhowie z Górek Zagajnych obchodzili jubileusz

30 listopada na terenie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Górkach Zagajnych (gm. Kcynia) #odbyły się uroczyste obchody 90-lecia jednostki. Z tej okazji odsłonięty został również pamiątkowy obelisk.

(czytaj więcej)
29 listopada 2019 0

Awans na nauczyciela mianowanego. Wręczono akty nadania

29 listopada 2019 r. w Nakle miało miejsce miłe wydarzenie, mianowicie wręczenie # aktów nadania kolejnego stopnia zawodowego – nauczyciela mianowanego.

(czytaj więcej)
29 listopada 2019 25

Obradowali Radni z Kcyni. Nie brakowało licznych dyskusji

Po przedstawieniu przez burmistrza Kcyni sprawozdania przyszedł czas na # interpelacje radnych.

(czytaj więcej)
27 listopada 2019 39

Temat likwidacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej na pierwszym planie

Środa 27 listopada to kolejna sesja Rady Powiatu Nakielskiego. Została ona #zdominowana przez temat likwidacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Szubinie.

(czytaj więcej)
27 listopada 2019 0

Budowa chodnika na ul. Wyrzyskiej. Prace dobiegają końca

Ku końcowi mają się prace przy budowie chodnika w Kcyni. Na ul. Wyrzyskiej #(nieutwardzony odcinek drogi) trwa jego budowa.

(czytaj więcej)
27 listopada 2019 0

W Górkach Zagajnych powstaje chodnik. Naprawione zostaną także wjazdy

W sołectwie Górki Zagajne powstaje chodnik. Prace wykonują pracownicy kcyńskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

(czytaj więcej)
27 listopada 2019 0

Pożar i barykada celi. Na szczęście to tylko ćwiczenia

W Zakładzie Karnym w Potulicach odbyły się ćwiczenia specjalistyczne, które #miały na celu sprawdzenie współdziałania funkcjonariuszy różnych służb mundurowych w sytuacji zagrożenia wewnętrznego jednostki penitencjarnej oraz prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. W ćwiczeniach oprócz funkcjonariuszy Służby Więziennej wzięli udział również funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Przeprowadzono trening praktyczny na podstawie dwóch scenariuszy zagrożenia bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
26 listopada 2019 1

Delegacja na uroczystościach. Marszałkowi towarzyszyli radni

Oficjalna delegacja województwa kujawsko-pomorskiego, pod przewodnictwem #marszałka Piotra Całbeckiego, złożyła oficjalną wizytę w hrabstwie Fife w Szkocji, gdzie uczestniczyła w uroczystościach związanych z odsłonięciem nagrobka generała Mikołaja Osikowskiego, bohatera wojny bolszewickiej, obrońcy Włocławka w 1920 roku. Generał Osikowski został pośmiertnie odznaczony najwyższym wojewódzkim odznaczeniem, medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

(czytaj więcej)
26 listopada 2019 5

Mikołaj Bogdanowicz będzie kontynuował swoją misję jako wojewoda

25 listopada w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Premier Mateusz Morawiecki #wręczył powołania nowym wojewodom, którzy zajmą miejsce tych przedstawicieli rządu w województwach, którzy w ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskali mandaty poselskie. Pozostali wojewodowie będą kontynuowali swoją misję. Wśród nich wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

(czytaj więcej)
25 listopada 2019 1

Wizyta komandosów w Kowalewku. Zaplanowano szkolenia dla młodzieży

W sobotni ranek teren Bazy Operacyjnej JRS w Kowalewku odwiedził # weteran Jednostki Wojskowej 2305, bardziej znanej jako "GROM" im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, Andrzej K. Kisiel.

(czytaj więcej)
24 listopada 2019 0

Popularyzowanie myśli penitencjarnej. Wręczono Odznaki Honorowe SOW

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Pałacu Hrabiny Anieli Potulickiej w Potulicach odbyła się # uroczysta odprawa, w trakcie której wręczono Odznaki Honorowe Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa.

(czytaj więcej)
23 listopada 2019 0

Uroczysta odprawa w Pałacu. Odznaczenia i awanse dla funkcjonariuszy

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Pałacu Hrabiny Anieli Potulickiej w Potulicach odbyła się # uroczysta odprawa, w trakcie której wręczono funkcjonariuszom odznaki resortowe, akty nadania wyższych stopni służbowych oraz Odznaki Honorowe Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa.

(czytaj więcej)
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40. roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)