Dziś mamy 11 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

11 lipca 2020 0

Najnowszy raport! 2 kolejne osoby zarażone koronawirusem

Informujemy o 2 kolejnych osobach zarażonych koronawirusem w naszym województwie. Są to# mieszkańcy powiatów mogileńskiego i radziejowskiego. Mamy również 8 nowych ozdrowieńców.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 2

WOPRowcy zadbają o bezpieczeństwo. Kąpielisko w Wąsoszu oficjalnie otwarte!

9 lipca 2020 r. zostały umocowane bojki wyznaczające granice kąpieliska w #Wąsoszu, 10 lipca br. kąpielisko w Wąsoszu zostało oficjalnie otwarte.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 8

Od północy będzie obowiązywać cisza wyborcza. Jak długo potrwa?

Podczas ciszy wyborczej obowiązuje bezwzględny zakaz prowadzenia# wszelkich czynności, które mają na celu przekonać, czy też odwieść zagłosowanie na danego kandydata.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 2

Nowe zasady w lokalach wyborczych. Kto zagłosuje w pierwszej kolejności?

Już w tę niedzielę odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. 8 lipca weszły w życie nowe #przepisy regulujące to, kto będzie miał pierwszeństwo do wejścia do lokalu wyborczego i oddania głosu.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 7

Rowerem z Szubina do Berlina. Nie działał telefon, nie było mapy, a dojechał!

Dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie Mirosław Rzeszowski wybrał się #rowerem z Szubina do Berlina i z powrotem. Po drodze nie ominęły go liczne trudności, ale szczęśliwie wrócił do domu.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 6

Kolejna osoba zarażona koronawirusem! Jest nią mieszkanka Bydgoszczy

Rzecznik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól poinformował o# kolejnej osobie zarażonej koronawirusem w naszym województwie. Jest to mieszkanka Bydgoszczy. Mamy również 4 nowych ozdrowieńców.

(czytaj więcej)
10 lipca 2020 22

Wyrok za znęcanie się nad dziećmi. Jaką karę wymierzono sprawcom?

Zapadł wyrok w sprawie bulwersującego znęcania się nad małoletnimi, do którego doszło w# Mroczy w lutym br.

(czytaj więcej)
09 lipca 2020 70

Prawie 6 mln dofinansowania na przebudowę stadionu. Minister sportu w Nakle

W czwartkowe popołudnie na płycie stadionu miejskiego im. Klemensa Biniakowskiego w Nakle odbyło się #oficjalne wręczenie czeku na kwotę 5 mln 910 tys. zł w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Dofinansowanie, jakie przyznano gminie Nakło, zostanie w pełni przeznaczone na przebudowę istniejącego już stadionu.

(czytaj więcej)
09 lipca 2020 10

Dofinansowanie z FDS dla samorządów województwa kujawsko-pomorskiego

Już po raz kolejny, ogromna kwota przeszło 150 milionów złotych trafi z Budżetu Państwa do# samorządów województwa kujawsko-pomorskiego. Środki te będą mogły być wykorzystane na budowę, przebudowę lub remont dróg powiatowych i dróg gminnych w 2021 roku - poinformował Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

(czytaj więcej)
09 lipca 2020 0

Raport o pakiecie antykryzysowym. ARR w Toruniu ogłosiła nabór wniosków

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego ogłosiła drugi nabór wniosków o# cieszące się olbrzymim zainteresowaniem mikrogranty inwestycyjne dla przedsiębiorców w ramach samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w gospodarce i sferze społecznej.

(czytaj więcej)
09 lipca 2020 4

Zmiana organizacji ruchu od 10 lipca. Prace budowlane na drodze S5

Na budowie trasy S5 odc. 5 w. Bydgoszcz Błonie - w. Szubin Północ w najbliższy piątek (10 lipca) zostanie przełożony ruch z# istniejącej drogi krajowej nr 5 na drogi dojazdowe równoległe do przyszłej drogi ekspresowej między Rynarzewem a Łachowem o długości ok. 4 km. Dzięki tej zmianie zostanie otwarty front robót do budowy jezdni zasadniczej przyszłej ekspresówki.

(czytaj więcej)
09 lipca 2020 21

W niedzielę II tura wyborów. Nagrody dla samorządów za frekwencję

W najbliższą niedzielę (12 lipca) druga tura wyborów prezydenckich. Samorząd województwa przygotował bonusy dla# najaktywniejszych obywatelsko społeczności lokalnych w naszym regionie. Gminy, które wykażą największą frekwencję przy urnach, otrzymają 20 tysięcy złotych, które pozwolą im zorganizować duże i atrakcyjne imprezy masowe.

(czytaj więcej)
09 lipca 2020 3

Trzy kolejne osoby zarażone koronawirusem! Aktualne dane

Informujemy o kolejnych 3 osobach zarażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Wśród nich jest 1 osoba z# Bydgoszczy, 1 osoba z Torunia oraz 1 osoba z powiatu lipnowskiego.

(czytaj więcej)
08 lipca 2020 1

Koronawirus potwierdzony u kolejnych 5 osób. Sprawdź aktualny raport!

Rzecznik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól przekazał najnowsze informacje #dotyczące zachorowań na koronawirusa. W naszym województwie potwierdzono kolejne 5 zachorowań. Są to 3 osoby z powiatu lipnowskiego i 2 z powiatu rypińskiego. Mamy też czterech kolejnych ozdrowieńców.

(czytaj więcej)
08 lipca 2020 0

10 lipca ostatnim dniem na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie

Dobiega końca tegoroczna kampania składania wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe #z PROW. 10 lipca jest ostatnim możliwym dniem na ich złożenie. Tego dnia przyjmujące dokumenty biura powiatowe ARiMR będą otwarte do godz. 19:00.

(czytaj więcej)
08 lipca 2020 111

Spotkanie z Rafałem Trzaskowskim w Radziczu w wersji filmowej (film)

7 lipca do Radzicza przybył kandydat KO na prezydenta RP Rafał #Trzaskowski. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej ze spotkania.

(czytaj więcej)
07 lipca 2020 215

Rafał Trzaskowski z wizytą w Radziczu. Spotkał się z rolnikami

7 lipca w Radziczu odbyło się spotkanie z kandydatem KO na prezydenta RP Rafałem #Trzaskowskim. Mimo, iż wizyta była zaplanowana na godzinę 18:30 to już wcześniej sympatycy zbierali się w miejscu spotkania.

(czytaj więcej)
07 lipca 2020 19

Premier spotkał się z samorządowcami. Mamy dla Was relację filmową (film)

6 lipca Premier RP Mateusz Morawiecki spotkał się w Nakle z samorządowcami, którym wręczył #czeki w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z wizyty.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)