Dziś mamy 25 czerwca 2017, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

22 czerwca 2017 0

Przeżyli razem wiele lat. Jubilaci otrzymali medale, bukiety i listy gratulacyjne

22 czerwca miała miejsce piękna uroczystość. Jubileusze 55-lecia i 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodziło 13 par.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2017 49

Sesja Rady Powiatu. Temat szpitala cały czas na tapecie

XXXI sesja Rady Powiatu Nakielskiego odbyła się 21 czerwca na Przystani Powiat Nakielski. Podczas # niej zarząd powiatu nakielskiego otrzymał absolutorium z wykonania budżetu powiatu za 2016 rok. Nie zabrakło także głośnego ostatnio tematu planowanych zmian w nakielskim i szubińskim szpitalu.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2017 0

Wspólne działania logopedów zaowocowały projektami. Podsumowano rok działalności

W minionym roku szkolnym w PPPP w Nakle nad Notecią powstała Sieć współpracy i # samokształcenia logopedów z terenu powiatu nakielskiego, która swoją działalność rozpoczęła w latach ubiegłych jako spotkania Zespołu Logopedów z gmin: Nakło nad Notecią, Sadki i Mrocza oraz Zespołu Logopedów z gmin: Szubin, Kcynia. Ta forma współpracy została życzliwie przyjęta w środowisku i zaowocowała realizacją wspólnych projektów.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2017 20

Posiedzenie komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Powstanie wodny posterunek policji?

We wtorek, 20 czerwca w sali konferencyjnej KP PSP odbyło się posiedzenie Komisji # Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2017 6

Odsłonięto tablicę śp. Witolda Jurczyka. "Z dumą wspominamy dokonania profesora"

20 czerwca odsłonięto tablicę zmarłego 8 kwietnia 2016 roku profesora Witolda #Jurczyka. W uroczystości udział wzięli gospodarze uroczystości, rodzina i przyjaciele oraz zaproszeni goście.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2017 48

Zmiany w parafii. Odchodzi ks. Marek Januchowski

Wikariusz parafii pw. św. Michała Archanioła w Kcyni ks. Marek Januchowski zostaje #przeniesiony do parafii pw. św. Łukasza Ewangelisty w Bydgoszczy. W najbliższą niedzielę odbędzie się Msza św. dziękczynna.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2017 0

Powiatowo-gminne święto ludowców. Obchodom towarzyszyła piękna pogoda

Wczoraj, w niedzielę 18 czerwca 2017 r. urokliwy Rościmin w gminie Mrocza gościł członków, # sympatyków i przyjaciół Polskiego Stronnictwa Ludowego na uroczystych obchodach powiatowo-gminnego Święta Ludowego.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2017 18

Mieszkańcy długo czekali na ten moment. Niebawem otwarcie ronda

Prace na kcyńskim rondzie dobiegają końca. Wykonane są ostatnie #poprawki. Pod koniec czerwca rondo zostanie oficjalnie oddane do użytku.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2017 0

Spotkanie po latach. Odwiedzili szkolne mury w rocznicę swoich matur

Absolwenci Kcyńskiego Liceum Ogólnokształcącego z lat 1961,1962,1963 pamiętają o #swojej szkole, którą opuścili przed 50 laty. Wrócili tu w rocznicę swoich matur, która otworzyła im drogę do dalszych sukcesów.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2017 14

Wciąż zalewają ich wody opadowe. Mieszkańcy bezskutecznie proszą o pomoc

Budowa ronda miała wszystko zmienić. Ulica Nowa miała przestać być zalewana przez wody # opadowe. Niestety, rondo jest już zakończone a Nowa jak była zalewana tak jest nadal. Mieszkańcy apelują o pomoc nie pierwszy raz.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2017 2

Procesja do czterech ołtarzy. Uroczystości towarzyszyła piękna pogoda

15 czerwca o godz. 10.00 w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kcyni rozpoczęły się #uroczystości związane z Bożym Ciałem. Tłumy wiernych zebrały się na rynku, by uczestniczyć w procesji, która zakończyła się w Farze.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2017 0

Eliminacje wyłoniły najlepszych. Zobacz, kto będzie reprezentował nasz powiat

Dzielnicowi z powiatu nakielskiego rywalizowali 14.06 w powiatowych eliminacjach #zawodów „Dzielnicowy Roku”. Zwycięzcy reprezentować będą nakielską komendę w etapie wojewódzkim, który odbędzie się we wrześniu.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2017 7

Nowa dyrektor otrzymała akt powołania

12 czerwca 2017 r., w gabinecie Starosty Nakielskiego Tomasza Miłowskiego, odbyło się uroczyste # powierzenie stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2017 0

Wyjątkowy jubileusz. Państwo Bugaj są małżeństwem 60 lat

W dniu dzisieszym Burmistrz Kcyni Marek Szaruga wraz z Kierownik USC Beatą Pietruszewską # uczestniczyli w rodzinnej uroczystości jubileuszu 60-rocznicy małżeństwa Państwa Weroniki i Benona Bugaj z Mieczkowa.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2017 1

Święto strażaków w Solcu Kujawskim. Druhowie z Górek Zagajnych odebrali nagrodę

Kolejna odsłona wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka odbyła się w sobotę (10 czerwca) w # Solcu Kujawskim, podczas IV Zjazd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2017 0

Jubileusz w parafii. Ksiądz kanonik obchodził 45-lecie święceń kapłańskich

10 czerwca jubileusz 45-lecia święceń kapłańskich obchodził Proboszcz Parafii # pw. WNMP w Kcyni Ks. Kanonik Michał Kostecki.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2017 0

Wakacje coraz bliżej. Dzielnicowy radził, jak spędzić je bezpiecznie

Mł. asp. Bartosz Królczyk w kcyńskiego komisariatu w ramach prowadzonej działalności # profilaktycznej odwiedził dzieci w SP w Dobieszewie oraz Gimnazjum w Chwaliszewie. Policjant opowiadał swoim słuchaczom o bezpieczeństwie w trakcie wakacji oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2017 41

Po gminnych pora na powiatowe. W zawodach wystartowało 30 drużyn

W ostatnim czasie na terenie poszczególnych gmin powiatu nakielskiego odbywały się #zawody sportowo-pożarnicze. Miały na celu m.in. wyłonienie najlepszych drużyn, które 10 czerwca rywalizowały w zawodach powiatowych na stadionie miejskim w Nakle.

(czytaj więcej)
0

Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego - NOWOŚĆ!

Medyczny laser Q - Switch wykorzystuje impulsy rozbijające barwniki znajdujące się w skórze. Niezastąpione urządzenie przeznaczone do usuwania tatuażu i makijażu permanentnego.

(czytaj więcej)
0

Biblioteki w liczbach. Jest ich ponad pół tysiąca w województwie

8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. W związku z tym Urząd Marszałkowski #w Bydgoszczy przygotował informacje na temat bibliotek działających w naszym regionie.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)