Dziś mamy 23 sierpnia 2017, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

22 sierpnia 2017 15

Ten raport miażdży. Lista zarzutów jest długa!

Jak wynika z raportu NIK dotyczącego funkcjonowania spółek komunalnych, gminy często prowadzą działalność gospodarczą poza sferą użyteczności publicznej. Tworzy się w ten sposób toksyczny układ, ponieważ samorządy - zamiast wspierać lokalnych przedsiębiorców - fundują im pod nosem niezdrową konkurencję, przez co skutecznie zwalczają własnych podatników. Takie działania mają niszczycielską moc dla lokalnej gospodarki.

(czytaj więcej)
22 sierpnia 2017 10

Rada seniorów zabrała głos w sprawie szpitala. Wyraża kategoryczny sprzeciw

W dniu 14 sierpnia Nakielska Rada Seniorów podjęła uchwałę, w której wypowiada się #w temacie zmian, jakie zaproponował zarząd Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie. Wyraża zdecydowany sprzeciw wobec zamiaru likwidacji kolejnych oddziałów i przenoszeniu ich do Szubina.

(czytaj więcej)
22 sierpnia 2017 2

W kolejce do specjalisty. Jak długo trzeba czekać na wizytę?

Jak długo czeka się w kolejce do specjalisty? Czy lepiej zapłacić i skrócić ten czas, czy #czekać w długich kolejkach? Którzy specjaliści są w powiecie nakielskim najtrudniej osiągalni? Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy w statystykach prowadzonych przez bydgoski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

(czytaj więcej)
20 sierpnia 2017 8

Sprawdzono jakość wody w kranach. Nie ma powodów do obaw

W powiecie nakielskim woda przeznaczona do zbiorowego zaopatrzenia ludności jest #uzyskiwana z ujęć wód podziemnych. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią w roku 2016 obejmował nadzorem 39 urządzeń dostarczających wodę do spożycia dla ludzi.

(czytaj więcej)
20 sierpnia 2017 4

Sołectwa otrzymają więcej pieniędzy. Na co mogą je przeznaczyć?

Wielkimi krokami nadchodzi wrzesień – miesiąc zebrań sołeckich, w czasie których #mieszkańcy wsi decydują, na co chcą wydać fundusze przekazane przez gminę. Wiemy już, ile pieniędzy dostanie każde sołectwo w gminie Kcynia. Kwoty są większe niż w roku ubiegłym.

(czytaj więcej)
19 sierpnia 2017 0

Uczniowie mogą liczyć na wsparcie. Rząd przeznaczył na ten cel 5 mln zł

Zasiłki, wyjazdy, zajęcia terapeutyczno-edukacyjne, opiekuńcze dla uczniów poszkodowanych #w wyniku nawałnic – takie wsparcie przewiduje rządowy program przyjęty przez Radę Ministrów.

(czytaj więcej)
19 sierpnia 2017 7

OSP otrzymały środki zewnętrzne. Jednostki doczekają się nowych bram

Strażacy-ochotnicy z 3 jednostek OSP w gminie Kcynia mogą się cieszyć. Otrzymali #pieniądze z zewnątrz, dzięki czemu uda się wymienić aż 4 bramy wjazdowe do strażnic.

(czytaj więcej)
18 sierpnia 2017 0

Zmiana organizacji ruchu. Rozpoczął się remont chodnika na Szewskiej

ZGKiM w Kcyni na zlecenie Gminy Kcynia od 16 sierpnia br. (środa) realizuje zadanie #inwestycyjne pn.„Remont chodnika na ul. Szewskiej w Kcyni”.

(czytaj więcej)
18 sierpnia 2017 20

Wojsko już w powiecie nakielskim. Ma pomóc w przywróceniu prądu

Kilka dni po nawałnicy wielu mieszkańców powiatu nakielskiego nadal nie ma #prądu. By temu zaradzić, firma Enea poprosiła o wsparcie wojska, które wczoraj zostało skierowane w nasz rejon.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2017 27

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W związku z wystąpieniem na terenie powiatu nakielskiego gwałtownych zjawisk atmosferycznych #17 sierpnia w sali konferencyjnej KP PSP w Nakle odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Uczestniczył w nim m.in. Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2017 9

Lasy prywatne po nawałnicy. Jak powinni postępować właściciele?

Internauta zwrócił się do nas z pytaniem, jak po nawałnicy mają zachować się właściciele #lasów prywatnych - Drzewo niszczeje, dojechać nie idzie, niektórzy są starsi i tego nie sprzątną, więc inni nie dojadą do swoich lasów – pisze w mailu do naszej redakcji. W tej sprawie skontaktowaliśmy się ze Starostwem Powiatowym w Nakle, które pełni nadzór nad lasami prywatnymi.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2017 0

Nadleśnictwo liczy straty po wichurze. Zniszczenia są ogromne

Nawałnica, która wystąpiła późnym wieczorem 11 sierpnia br., nie oszczędziła lasów szubińskich.

(czytaj więcej)
15 sierpnia 2017 13

Uczczono Święto Wojska Polskiego. Delegacje złożyły wiązanki

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. W Kcyni z tej okazji spotkano się #na płycie rynku.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2017 41

W jednej chwili stracili dach nad głową. Pomogli im sąsiedzi

Wskutek burzy, która przeszła z piątku na sobotę przez nasz powiat, w dużej mierze #ucierpieli mieszkańcy Gabrielina (gmina Nakło). Ich dom uległ zniszczeniu. Na szczęście mogli liczyć na pomoc sąsiadów.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2017 4

Zdjęcia i filmy mówią same za siebie. Nawałnica niszczyła to, co spotkała na swej drodze

Kilkakrotnie w miniony weekend zamieszczaliśmy zdjęcia szkód, jakie wyrządziła #nawałnica. Dzisiaj zamieszczamy kolejną porcję, gdyż w dalszym ciągu nadsyłacie nam zdjęcia, za co bardzo dziękujemy. Tym razem zdjęcia obrazują takie miejscowości jak. Ciężkowo, Słupy, Królikowo, Rozstrzębowo, Paterek, Mrocza, Kaźmierzewo, Orzelski Młyn.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2017 10

Obowiązuje zakaz wstępu do lasu. "Dla nas, leśników, to bardzo duża tragedia"

W wyniku nawałnicy w bardzo dużej mierze ucierpiały lasy Nadleśnictwa #Szubin. Z uwagi na bezpieczeństwo wprowadzono zakaz wstępu. Szkody są bardzo duże.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2017 3

Krajobraz jak po bitwie. Mamy kolejne relacje filmowe (filmy)

Cały czas do naszej redakcji nadsyłane są materiały dokumentujące ogrom zniszczeń, jakie # dokonała piątkowa nawałnica. Przygotowaliśmy także materiał z terenu gminy Kcynia, który obrazuje jak sytuacja wyglądała dzisiaj. Zachęcamy do obejrzenia kolejnych filmów.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2017 15

Niszcząca siła żywiołu. Kolejne zdjęcia Internautów oraz (filmy)

Służby cały czas wytrwale pracują usuwając skutki piątkowej wichury. Przedstawiamy kolejne # zdjęcia nadesłane do naszej redakcji, na których widać zniszczenia powstałe przez huraganowe wiatry.

(czytaj więcej)
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Sierpień miesiącem abstynencji tylko w teorii? Praktyka jest inna

Od 33 lat Kościół niezmiennie apeluje, by w sierpniu Polacy odstawili kieliszki i zafundowali #sobie miesiąc trzeźwości. Ilu z Was byłoby w stanie na ten czas zrezygnować z alkoholu?

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)