Dziś mamy 18 stycznia 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

17 stycznia 2018 20

Kto ma wystąpić na Przytani w Kolorze Blue? Są dwie propozycje (sonda)

Organizatorzy, czyli Starostwo Powiatowe w Nakle przygotowuje się do kolejnej odsłony Przystani # w Kolorze Blue. W związku z tym, w ręce mieszkańców oddano decyzję dotyczącą tego, jaki artysta ma zagościć na scenie podczas tego festynu na nakielskiej przystani. Zaproponowano dwóch wykonawców.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2018 0

O bezpieczeństwie pieszych. Policjanci odwiedzili ośrodek "Judym"

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Szubinie, mł. asp. Przemysław Błaszkowski oraz # sierż. szt. Tomasz Bukowski spotkali się z mieszkańcami Kujawsko – Pomorskiego Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu „Judym” w Kołaczkowie. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo pieszych.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2018 0

Odprawa roczna w nakielskiej komendzie. Podsumowano pracę policjantów w minionym roku

Wczoraj (16.01.18r.) w Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią Komendant mł. insp. # Krzysztof Stefaniak podsumował pracę policjantów powiatu nakielskiego w 2017 roku. W spotkaniu udział wziął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Artur Malinowski.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2018 40

Trudne warunki na drogach powiatu. Zima znowu zaskoczyła?

Wczesnym rankiem przywitał nas śnieg, co spowodowało pogorszenie warunków na drogach #powiatu. Do godz. 12.00 doszło do dwóch kolizji, w których nikt nie został poszkodowany. Czyżby zima znowu zaskoczyła kierowców i drogowców?

(czytaj więcej)
14 stycznia 2018 2

Podobnie jak rok temu. Zobacz, ile gmina Kcynia zebrała podczas WOŚP

Znamy już kwotę jaką udało się uzbierać sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w # Kcyni.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2018 16

Mieszkańcy dopytują o dofinansowanie do wymiany pieców. Pieniędzy nie ma i nie będzie

Problem z jakością powietrza coraz częściej staje się przedmiotem debat oraz działań władz także na # szczeblu samorządowym. Gminy przeznaczają środki na dofinansowanie wymiany starych kotłów c.o. na te bardziej ekologiczne. Mieszkańcy także mają coraz większą świadomość na temat potrzeby ratowania środowiska naturalnego oraz własnego zdrowia, w związku z tym, coraz częściej dopytują o możliwość otrzymania środków na wymianę pieców. Jednak nie w każdej gminie są na to pieniądze.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2018 34

Rynek pracy w powiecie. Stopa bezrobocia spada

Powiatowy Urząd Pracy w Nakle nad Notecią cyklicznie publikuje dane na temat bezrobocia w # powiecie nakielskim. Aktualne dane dotyczą listopada 2017 roku.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2018 5

Wybory uzupełniające do zarządu MLKS Orzeł Kcynia. Wybrano nowego prezesa

12 stycznia 2018 roku odbyły się wybory uzupełniające do zarządu MLKS Orzeł # Kcynia. Członkowie klubu wybrali nowego prezesa, którym jednogłośnie został Tomasz Zmudziński.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2018 0

Zabytki opatrzone historią. Nowe tabliczki pojawiły się w mieście

W ostatnim czasie na zabytkach Kcyni można dostrzec tabliczki informacyjne podkreślające #atuty miasteczka i jego zabytków. Tabliczki będą pojawiać się sukcesywnie na najciekawszych zabytkach i miejscach historycznych.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2018 11

Od nawałnicy minęło kilka miesięcy. W Nadleśnictwie Szubin praca wre

Mija 5 miesięcy odkąd przez powiat przeszła nawałnica, która wyrządziła ogromne #szkody. Część z nich już została usunięta, ale wiele prac potrwa jeszcze miesiącami. W dużym stopniu uszkodzone zostały lasy. Zapytaliśmy więc nadleśniczego o postęp prac.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2018 0

Gmina stawia na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Przejścia dla pieszych są doświetlane

Z początkiem stycznia rozpoczęła się realizacja inwestycyjnego zadania gminy Kcynia, której # efektem będzie poprawa bezpieczeństwa mieszkańców. Na podstawie umowy zawartej pomiędzy gminą Kcynia a firmą Enea Oświetlenie sp. z.o.o. na terenie miasta rozpoczęła się bowiem inwestycja pod nazwą "Budowa oświetlenie przejść dla pieszych w Gminie Kcynia".

(czytaj więcej)
07 stycznia 2018 13

Inwestycyjne plany Powiatu. Większość zadań dotyczy przebudowy dróg

Na grudniowej sesji radni Powiatu Nakielskiego uchwalili budżet na obecny rok. W planach #jest kilkadziesiąt inwestycji, w tym większość drogowych. Sprawdzamy, co ma zostać wykonane.

(czytaj więcej)
07 stycznia 2018 19

Radni byli zgodni. Ustalono wysokości opłat za usuwanie i przechowywanie pojazdu

Zdecydowanie lepiej jest parkować tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Na pewno #przekonali się o tym ci, których pojazd został usunięty z drogi na koszt właściciela. Ci, którzy nadal ryzykują, stając gdzie popadnie, powinni zapoznać się z „cennikiem” usunięcia pojazdu i przechowywania go na parkingu niestrzeżonym.

(czytaj więcej)
06 stycznia 2018 21

Siłownia na bagnach. "Musimy zająć się odwodnieniem"

W listopadzie ubiegłego roku, dla mieszkańców Kcyni została otwarta siłownia plenerowa. Szkoda # tylko, że teren, na którym zostały zamontowane urządzenia jest na tyle grząski, że tak naprawdę korzystanie z nich jest praktycznie niemożliwe.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2018 5

Polacy marnują miliony ton żywności. Jedzenie nie musi trafiać na śmietnik

W Polsce marnuje się mniej więcej 9 mln ton żywności rocznie. Około 50% – #marnotrawią konsumenci. Reszta przepada podczas produkcji, dystrybucji i transportu jedzenia. Tymczasem prawie 2 mln osób w naszym kraju potrzebuje codziennego wsparcia w postaci żywności. Jak można im pomóc?

(czytaj więcej)
05 stycznia 2018 14

Zakupy w internecie? Tylko wczoraj zgłosiło się trzech poszkodowanych

Tylko wczoraj (04.01) do nakielskiej policji zgłosiło się trzech pokrzywdzonych, którzy #zostali oszukani przez osoby oferujące sprzedaż produktów za pośrednictwem Internetu. Aby nie paść ofiarą oszustów najlepiej wybrać opcję płatności przy odbiorze towaru.

(czytaj więcej)
04 stycznia 2018 5

Połowa sołectw pominięta. "Równiarka przez dłuższy czas stała"

Stan dróg w powiecie, jak wielokrotnie pisaliśmy, pozostawia ich użytkownikom wiele do życzenia. # Oczywiście, gminy radzą sobie jak mogą na przykład korzystając z napraw bieżących przy pomocy równiarki. Jak przedstawia się sprawa korzystania z tego sprzętu w gminie Kcynia?

(czytaj więcej)
02 stycznia 2018 8

Zarząd Powiatu ocenił wnioski. Dotacje celowe przyznano czterem spółkom

Zarząd Powiatu Nakielskiego podjął decyzję o przyznaniu dotacji celowych spółkom #wodnym w powiecie nakielskim.

(czytaj więcej)
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Masz 18 lat i pierwszy raz wnioskujesz o paszport? Otrzymasz wyjątkowy prezent!

W 2018 roku, w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, każdy 18-latek #wnioskujący po raz pierwszy o paszport otrzyma wraz z nim pakiet jubileuszowy. W specjalnej kopercie znajdują się: flaga Polski, znaczek z logotypem Niepodległej oraz miniprzewodnik z opisem jak szanować biało-czerwone barwy i poprawnie śpiewać hymn Polski.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)