Dziś mamy 27 marca 2015, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

27 marca 2015 0

Zmiana czasu na letni. W niedzielę pośpimy krócej

W nocy z soboty na niedzielę zmienimy czas z zimowego na letni. Wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 2.00 na 3.00.

(czytaj więcej)
27 marca 2015 2

Prawie podzielili los Miastowic

Niewiele brakowało, aby mieszkańcy Dębogóry pozostali bez sołtysa. Ostatecznie Danuta Piechowiak zgodziła się na kandydowanie. Zastrzegła jednak, że bez pomocy pozostałych osób zrezygnuje z funkcji po roku.

(czytaj więcej)
26 marca 2015 14

Zacięta walka w Górkach

140 osób na sali i 3 godziny wyborów połączonych z dyskusją - oto bilans zebrania wiejskiego w Górkach Zagajnych. Sołtysem po emocjonującej walce z Tomaszem Świercem pozostał Tomasz Osial.

(czytaj więcej)
26 marca 2015 0

Danuta Rudzka nadal sołtysem

Mieszkańcy jednogłośnie zdecydowali o reelekcji dotychczasowej gospodarz sołectwa Smogulecka Wieś. Sporo czasu podczas zebrania zabrała kwestia wpięcia wsi do sieci kanalizacji.

(czytaj więcej)
26 marca 2015 12

Kinga Gwit i Monika Jasińska na stażu w Brukseli

Od 23 lutego Monika Jasińska i Kinga Gwit przebywają w Brukseli. Tam dziewczyny odbywają staż studencki w brukselskim biurze posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Zemke

(czytaj więcej)
26 marca 2015 11

VI Sesja Rady Powiatu Nakielskiego

Z powodu remontu Nakielskiego Ośrodka Kultury, VI sesja Rady Powiatu odbyła się w świetlicy Komendy Powiatowej PSP w Nakle.

(czytaj więcej)
26 marca 2015 3

Nici ze świetlicy?

W Żarczynie nastąpiła zmiana na stanowisku sołtysa. Gospodarzem wsi został wybrany Romuald Łasut. Mieszkańcy mieli sporo uwag do przedstawiciela gminy, który prowadził zebranie.

(czytaj więcej)
26 marca 2015 0

Domowe zebranie

W domu sołtys Słupowca odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, w którym 14 osób zdecydowało, że kolejną kadencję swój urząd będzie pełnić Małgorzata Stachowiak.

(czytaj więcej)
25 marca 2015 7

Delegacja Belgów i przedstawicielki Flandrii na spotkaniu w Kcyni

24 marca w ramach promocji zdrowia Gminy Kcynia, gościliśmy przedstawicieli znanego już na terenie Gminy Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Flandria w osobach #p. Agnieszka Ruczyńska (koordynator regionalny) oraz Zastępca dyrektora ds. koordynacji regionów, jak również Federacji Chrześcijańskich Kas Chorych z Belgii (CM) – w osobach: Filiep Decanq i Pieter Portier z kasy chorych CM oraz Jean Paul De Rudder z Gandawy.

(czytaj więcej)
25 marca 2015 0

Znamy finalistów Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

W piątek 20 marca 2015 roku, w Toruniu odbył się finał V Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”.

(czytaj więcej)
24 marca 2015 9

Czekają na wizytę nawet 2 godziny

Rejestracja do lekarza na konkretne godziny, obowiązująca w Sadkowskiej przychodni nie wszystkim się podoba. – Zapisałem się na godz. 9.00, a do gabinetu wszedłem ok. godz. 10.30 – poinformował pacjent.

(czytaj więcej)
24 marca 2015 3

Beata Budzyńska sołtysem Palmierowa

Dotychczasowy sołtys Palmierowa nie zdecydował się ponownie kandydować. Mieszkańcy podziękowali mu za długoletnie prowadzenie sołectwa

(czytaj więcej)
24 marca 2015 0

Gruźlica - choroba, o której nie można zapomnieć…

Gruźlica, to choroba zakaźna, która rozwija się, gdy organizm jest słaby i nie ma biologicznych sił do obrony. Może to wynikać ze złych warunków lub niehigienicznego trybu życia- pracy ponad siły, stresu, niewyspania, używek.

(czytaj więcej)
23 marca 2015 9

Dzisiaj w You Can Dance wystąpi Agata Stachowiak. Trzymajmy za nią kciuki!

Już za niecałe 2 godziny w programie You Can Dance zobaczymy Agatę Stachowiak z Sadek. Program rusza o 21.30.

(czytaj więcej)
23 marca 2015 20

Wzmożone kontrole ruchu pieszych

W dniach 16 – 20 marca br. we wszystkich gminach powiatu nakielskiego policjanci prowadzili wzmożone działania polegające na kontroli prawidłowości #poruszania się po drogach pieszych. Nie obyło się bez mandatów

(czytaj więcej)
21 marca 2015 0

NGO podpisały umowy z Powiatem Nakielskim

19 marca na Przystani Wodnej w Nakle nad Notecią, miało miejsce uroczyste podpisanie umów z organizacjami pozarządowymi z terenu powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
21 marca 2015 7

Szkolenie dowódców OSP

21 marca Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nakle rozpoczęła kurs dowódców dla strażaków ratowników ochotniczych straży pożarnych z powiatu nakielskiego. #Szkolenie przeprowadzone jest w jednostkach ratowniczo-gaśniczych w Nakle i Szubinie.

(czytaj więcej)
21 marca 2015 0

Mieszkańcy przekonali sołtysa

Mimo, że dotychczasowy sołtys nie chciał początkowo brać udziału w wyborach na kolejną kadencję gospodarza sołectwa, mieszkańcy #przekonali Tomasza Bagnerowskiego, aby dalej poprowadził Turzyn. W głosowaniu otrzymał pełne poparcie zebranych osób.

(czytaj więcej)
0

Już czas na wiosenne porządki!

Zbliża się wiosna, zbliżają się święta wielkanocne, a co za tym idzie, czas pożegnać zimowy nieporządek.

(czytaj więcej)
0

Innowacja w odchudzaniu. Pokochaj swoje ciało na nowo!

Zabiegi najnowszym laserem to najskuteczniejsza, bezinwazyjna metoda redukcji rozstępów, cellulitu i tkanki tłuszczowej oraz liftingu twarzy, szyi i okolicy oka. Pozwala na zmniejszenie obwodów ciała w bardzo krótkim czasie nawet o kilka centymetrów. Zastępuje zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

(czytaj więcej)
0

Wygrywają silniejsi i bardziej bezwzględni

John Terrier pracował kiedyś jako likwidator dla amerykańskich służb. Teraz sam stał się celem grupy wykwalifikowanych morderców, którzy ścigają go od afrykańskiej dżungli, poprzez ulice Londynu, aż po tętniącą życiem Barcelonę.

(czytaj więcej)
0

Wiosna już przyszła

Na pogodę nie mamy co narzekać. Od paru dni towarzyszą nam dość ciepłe dni, które zachęcają do spacerów i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Tymczasem w kalendarzu rozpoczęła się wiosna.

(czytaj więcej)

Złap aktualne okazje

Kanapa
Drobny Otoczak 2/8mm
od 100 za tonęPLN
Pamięć Goodram 16GB
34,90PLN 29,90PLN
Pióro wycieraczki - BOSCH
35PLN 31,50PLN
Badania dla kierowców
Tajlandia