Dziś mamy 24 marca 2018, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

24 marca 2018 0

Modlitwa i refleksja. Wierni wzięli udział w drodze krzyżowej

W piątek, 23 marca wierni z kcyńskiej parafii wzięli udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.

(czytaj więcej)
22 marca 2018 0

Część organizacji podpisało już umowy. Odbyły się dwa spotkania

Zarząd Powiatu Nakielskiego 26 lutego 2018 roku podjął uchwałę nr 504/2018 w #sprawie rozstrzygnięcia otwartych konkursów ofert nr 2-6/2018 na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań powiatu nakielskiego w 2018 roku.

(czytaj więcej)
21 marca 2018 41

Ratownicy z Kowalewka na spotkaniu z prezydentem. Poruszono kilka tematów

20 marca br. w miejscowości Brusy delegacja Ochotniczej Straży Pożarnej Jednostki #Ratownictwa Specjalnego z Kowalewka wspólnie z przedstawicielami Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego na czele z wicewojewodą Panem Józef Ramlau oraz Caritas Diecezji Bydgoskiej pod przewodnictwem ks. dyrektora Wojciecha Przybyła, uczestniczyła w spotkaniu z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Panem Andrzejem Dudą.

(czytaj więcej)
20 marca 2018 0

Powiatowa konwencja SLD. Wyznaczono nowe obszary działania formacji

W sobotę 17 lutego, w muzeum Ziemi Szubińskiej, odbyła się Powiatowa Konwencja Sojuszu Lewicy # Demokratycznej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
20 marca 2018 7

O budżecie i bieżących sprawach. Największym problemem są drogi

Mieszkańcy Osiedla nr 3 w Kcyni spotkali się na zebraniu w Urzędzie Miejskim, by podzielić #budżet na rok 2018 oraz przedyskutować osiedlowe problemy. Największą bolączką mieszkańców jest stan dróg.

(czytaj więcej)
18 marca 2018 3

Szkolenia, seminaria, studia. Prawie 114 tysięcy na kształcenie nauczycieli

113 tys. 880 zł – tyle w roku 2018 gmina Kcynia przeznacza na dofinansowanie form #doskonalenia zawodowego nauczycieli. Kwota stanowi 1% planowanych rocznych środków przeznaczonych na wynagrodzenia osobowe nauczycieli.

(czytaj więcej)
16 marca 2018 0

Ruszył II etap remontu ul. Dworcowej. Powstaną nowe krawężniki i wjazdy

Ruszył II etap remontu odcinka ul. Dworcowej. W ramach tego etapu wykonane zostaną #nowe krawężniki oraz wjazdy. Powstanie również nowa wiata przystankowa. Prace zostały podzielone na dwa etapy. Etap I rozpoczęto jeszcze w ubiegłym roku.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 66

Odwilż odsłania stan naszych dróg. Gdzie jest najgorzej? (sonda)

Nie milkną głosy, często zbulwersowanych mieszkańców odnośnie stanu dróg gruntowych czy # powiatowych na terenie naszego powiatu. Mimo, że ich zarządcy doraźnie starają się poprawić ich przejezdność, to w wielu przypadkach tylko pogarsza sprawę.

(czytaj więcej)
15 marca 2018 0

Pozimowe remonty dróg powiatowych. Naprawiane są kolejne odcinki

14 marca Zarząd Dróg Powiatowych w Nakle nad Notecią rozpoczął remont cząstkowy dróg masą na # gorąco. Prace wykonuje firma EL-KAJO z Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
14 marca 2018 0

Drogi na wsiach są w coraz lepszym stanie. W tym roku zostaną wykonane kolejne inwestycje

Poprawa stanu technicznego dróg, poprzez ich remont i przebudowę, służąca podniesieniu # bezpieczeństwa na drogach i komfortu komunikacyjnego jest jednym ze strategicznych celów rozwoju powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
14 marca 2018 12

O bezpieczeństwie i porządku publicznym. Przedstawiono wyniki pracy mundurowych w minionym roku

W środę, 14 marca w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią odbyło się # wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

(czytaj więcej)
10 marca 2018 29

"Namioty Wyklętych". Msza, apel pamięci i piknik

W Kcyni nadal pamięta się o Żołnierzach Wyklętych. Z okazji narodowego dna pamięci o nich, na # rynku pojawiły się specjalne namioty, a w każdym z nich czekały na zwiedzających różne atrakcje.

(czytaj więcej)
08 marca 2018 0

Narada koordynacyjna. Poruszono kwestię bezpieczeństwa

1 marca odbyła się narada koordynacyjna, dotycząca szkodnictwa leśnego oraz ochrony # przeciwpożarowej w Nadleśnictwie Szubin.

(czytaj więcej)
08 marca 2018 0

Nietypowa intwerwencja służb. Próbowali uratować łosia

Nie udało się uratować łosia, który próbował przepłynąć Noteć w okolicy miejscowości # Kowalewko Folwark.

(czytaj więcej)
08 marca 2018 23

Zebranie Osiedla nr 2. Mieszkańcy uchwalili budżet dla wszystkich pokoleń

7 marca 2018 roku w murach Urzędu Miejskiego w Kcyni odbyło się zebranie sprawozdawcze # mieszkańców Osiedla nr 2, którzy przede wszystkim zajęli się podziałem środków finansowych przyznanych im na rok 2018. Nie obyło się także bez drobnych uwag dotyczących osiedlowych potrzeb.

(czytaj więcej)
08 marca 2018 0

Dzielnicowy na spotkaniu z samorządem i mieszkańcami

Wczoraj ( 07.03.18 r.) w Urzędzie Miejskim w Kcyni odbyło się spotkanie Samorządu #Mieszkańców Osiedla nr 2, w którym uczestniczył dzielnicowy.

(czytaj więcej)
07 marca 2018 0

Spotkanie z sołtysami z okazji ich święta. Były podziękowania i życzenia

11 marca przypada Dzień Sołtysa. Z tej okazji Burmistrz Kcyni Marek Szaruga #wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Zbigniewem Witczakiem byli gospodarzami wczorajszego spotkania z sołtysami z Gminy Kcynia.

(czytaj więcej)
04 marca 2018 10

Od września dalsze zmiany w kcyńskiej oświacie. Co czeka uczniów i rodziców?

Od nowego roku szkolnego planowane są dalsze zmiany, które mają wygenerować #oszczędności w gminie Kcynia. Rodzice mogą być jednak spokojni – ich pociechy nie będą musiały zmieniać szkoły, bowiem żadna nie zostanie zamknięta, żadna nie będzie także prowadzona przez stowarzyszenie.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)