Dziś mamy 6 maja 2015, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

05 maja 2015 31

Poparcie dla Andrzeja Dudy

W powiecie nakielskim zawiązał się Społeczny Komitet Poparcia Andrzeja Dudy #na Prezydenta RP. Poniżej zamieszczamy treść deklaracji.

(czytaj więcej)
03 maja 2015 5

Obchody 3 maja w Kcyni

Z okazji 224 rocznicy uchwalenia konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, w Kcyni odbył się uroczysty przemarsz delegacji na tamtejszy rynek.

(czytaj więcej)
01 maja 2015 18

Uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka

Z okazji święta straży uhonorowano wielu druhów.

(czytaj więcej)
30 kwietnia 2015 0

Kolejna konferencja na temat zagrożeń współczesnego świata

Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nakle nad Notecią po raz czwarty organizowała konferencję powiatową pod honorowym patronatem starosty nakielskiego # pt. „Zagrożenia we współczesnym świecie, a wsparcie specjalistyczne dla uczniów szkoły i rodziny”.

(czytaj więcej)
30 kwietnia 2015 26

PCPR i niepełnosprawni głównym tematem

Czwartkowa sesja Rady Powiatu Nakielskiego odbyła się po raz pierwszy na nakielskiej przystani rzecznej.

(czytaj więcej)
30 kwietnia 2015 7

Sesja podziękowań i wyróżnień

Młodzi sportowcy z Kcyni oraz odchodzący ze swoich stanowisk sołtysi zajęli najwięcej uwagi podczas minionej sesji rady miejskiej.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2015 3

50 - lecie pożycia małżeńskiego

W dniu dzisiejszym Burmistrz Kcyni p. Marek Szaruga wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego p. Beatą Pietruszewską udali się do Mieczkowa, by pogratulować wyjątkowego, #pięknego jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego państwu Jadwidze i Romanowi Dęboszom.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2015 4

Jak uniknąć wykluczenia społecznego?

W Ośrodku Kształcenia Zawodowego Kursal w Nakle odbyła się konferencja dotycząca zaburzeń zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2015 8

Podarujmy Zuzi nowe „zdrowe” życie

Przyszła na świat i już ją bolało. Nie rączka, nie nóżka - bolało ją wszystko. Jakby ktoś cały czas polewał ją wrzącą wodą... Pamiętam ten grymas twarzy kilka sekund po urodzeniu i ten ciągły płacz.

(czytaj więcej)
28 kwietnia 2015 9

Udział Powiatu Nakielskiego w Święcie Regionów

W ubiegłym roku obchodzony był Jubileusz 15-lecia współpracy partnerskiej Powiatu Nakielskiego z Powiatem Elbe-Elster w Niemczech.

(czytaj więcej)
28 kwietnia 2015 2

Otwarcie świetlicy w Górkach Zagajnych

W sobotę, 25 kwietnia, miało miejsce uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Górkach Zagajnych, zmodernizowanej w ramach środków unijnych PROW na lata 2007 – 2013.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2015 27

Prezydent musi być aktywny. Spotkanie z Adamem Jarubasem

Mieszkańcy powiatu nakielskiego mieli dzisiaj okazję do osobistego spotkania Adama Jarubasa – jednego z kandydatów na prezydenta RP. Adam Jarubas jest kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2015 10

Obchody 3 maja w Kcyni

3 maja w Kcyni odbędą się uroczystości z okazji Święta Narodowego 3 maja.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2015 3

Uroczystości w Potulicach (filmy)

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z obchodów 70. rocznicy wyzwolenia hitlerowskiego obozu Potulice - Lebrechtsdorf i 10. rocznicy nadania imienia Dzieci Potulic Zespołowi Szkół w Potulicach.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2015 8

Wyrzyska do poprawek

Podczas remontu ul. Wyrzyskiej w Kcyni okazało się, że nie tylko będzie on polegać na wymianie nawierzchni i budowie chodników, ale także zmieni się szerokość skrzyżowania z ul. Witosa.

(czytaj więcej)
25 kwietnia 2015 2

Apel Pamięci i honorowe salwy

Druga część uroczystości 70.rocznicy wyzwolenia obozu hitlerowskiego Potulice - Lebrechdorf odbyła się przed Pomnikiem Ofiar.

(czytaj więcej)

Potrzebna jest światu pamięć

Przeżyli obóz, aby dawać świadectwo prawdzie. Choć to dla nich niewyobrażalnie trudne i bolesne wspomnienia, przyjeżdżają tu co roku.

(czytaj więcej)
25 kwietnia 2015 2

Narada z sołtysami

Wczoraj, tj. 24 kwietnia 2015 r., w Urzędzie Miejskim w Kcyni odbyła się narada z sołtysami. Była to pierwsza okazja do spotkania z nowo wybranymi szefami sołectw.

(czytaj więcej)
0

Rusza sezon grillowy

Coraz cieplejsze dni i wieczory, a także nadchodzący długi weekend majowy skłaniają do przyrządzania pierwszego w tym sezonie grilla. Jaki jest ten najlepszy?

(czytaj więcej)
0

Chudnij z nami. Efekt widoczny w mgnieniu oka - sprawdź!

Zabiegi najnowszym laserem to najskuteczniejsza, bezinwazyjna metoda redukcji rozstępów, cellulitu i tkanki tłuszczowej oraz liftingu twarzy, szyi i okolicy oka. Pozwala na zmniejszenie obwodów ciała w bardzo krótkim czasie nawet o kilka centymetrów. Zastępuje zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

(czytaj więcej)
0

Wierzył w ideały partii, ale w końcu przeciwstawił się systemowi. Prawda wymaga odwagi!

Stalinowska Rosja. Lew Stiepanowicz Demidow (Tom Hardy) to młody funkcjonariusz Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego, sprawnie pnący się po szczeblach kariery. Jest posłusznym sługą systemu. Jednak pewnego dnia jego wiara w ideały Partii zostaje zachwiana.

(czytaj więcej)
0

Woda i kreatywność. Relacja, od której wiele zależy

Nasz mózg składa się w 75 proc. z wody i aby optymalnie funkcjonował, potrzebuje systematycznego nawadniania. #Bez niego pogarsza się nasza koncentracja uwagi, możemy odczuwać zmęczenie oraz ból głowy. Regularne picie wody pozytywnie wpływa na zdolność uczenia się, która jest niezbędna w codziennej pracy oraz zapamiętywaniu.

(czytaj więcej)

Złap aktualne okazje

Sofa 3-osobowa Palma
od 1277PLN
Ładowarka USB
13,90PLN
Piasek
od 25 za tonęPLN
Narożnik Atlanta
1899PLN 1750PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
pomiar składu ciała wraz z analizą
30PLN