Dziś mamy 22 października 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

01 października 2018 0

Pogadanka w przedszkolu. Maluchy ćwiczyły poznane przepisy

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym i nie tylko rozmawiali z kcyńskimi przedszkolakami policjanci. # Po części teoretycznej, część maluchów ćwiczyła wspólnie z mundurowymi, jak prawidłowo zachowywać się na drodze.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2018 0

Przedszkolaki zakończyły rok szkolny. Dzieci zaprezentowały program artystyczny

21 czerwca odbyła się uroczystość Zakończenia Roku Przedszkolnego w oddziałach # przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Mycielewie, na którą przybyli: pani dyrektor – Katarzyna Walasiewicz, przewodnicząca Rady Rodziców – Joanna Stypczyńska, nauczyciele uczący w oddziałach oraz rodzice.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2018 0

Bezpieczny przedszkolak w kcyńskim przedszkolu miejskim

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych policjanci spotkali się wczoraj z dziećmi w # Przedszkolu Miejskim w Kcyni.

(czytaj więcej)
14 maja 2018 0

Dzieci złożyły wizytę miejscowym policjantom. Zwiedziły komisariat

Zwiedzanie komisariatu, pokaz policyjnego sprzętu i radiowozów oraz rozmowy na #temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, to atrakcje, jakie dla dzieci z Przedszkola Miejskiego w Kcyni przygotowali policjanci z miejscowego komisariatu. Atrakcją dla maluchów była też możliwość spotkania z policyjnym czworonogiem Rokim.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2018 1

Nietypowi goście w komisariacie. Dzieci przyglądały się pracy policjantów

Dzieci z oddziału przedszkolnego kcyńskiej „podstawówki” odwiedziły policjantów i przyglądały #się ich pracy. Maluchy miały okazję zwiedzić komisariat oraz wysłuchać prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko.

(czytaj więcej)
22 listopada 2017 0

Ważne wydarzenie w życiu maluszków. W dwóch grupach odbyło się pasowanie

W dniach 9 i 10 listopada 2017 r. w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni odbyły #się bardzo ważne uroczystości. W czwartek w grupie „Pszczółki”, a w piątek w grupie „Sówki” miało miejsce pasowanie na przedszkolaka.

(czytaj więcej)
20 września 2017 0

Mundurowi spotkali się z przedszkolakami. Maluchy poznały także policyjnego psa

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym i nie tylko rozmawiali z kcyńskimi przedszkolakami # policjanci z Nakła. Atrakcją dla maluchów była też możliwość spotkania z policyjnym czworonogiem Rokim.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2017 0

O bezpieczeństwie podczas wakacji. Przygotowano lekcję dla przedszkolaków

Dzieci z Przedszkola Miejskiego w Kcyni, miały niebywałą okazję poznać pracę policjantów #oraz strażaków. Mundurowi przygotowali dla nich lekcję o bezpieczeństwie podczas nadchodzących wakacji, połączoną z pokazem specjalistycznego sprzętu oraz pojazdów ratowniczych. Działania zorganizowano w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2017 0

Kcyńskie przedszkolaki świętowały swój dzień. Czekało na nie wiele atrakcji

Na maluchy uczęszczające do Przedszkola Miejskiego w Kcyni czekało w dzisiejszym, #wyjątkowym dniu mnóstwo atrakcji. Uroczystego otwarcia Dnia Dziecka dokonała dyrektor Przedszkola p. Beata Szymczak, która życzyła maluchom wspaniałej zabawy.

(czytaj więcej)
09 maja 2017 0

„4 minuty warte życia”. Ćwiczyły grupy przedszkolne i dorośli

Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Orlik Kcynia realizował projekt „4 minuty #warte życia - warsztaty pierwszej pomocy od przedszkola do seniora”.

(czytaj więcej)
22 marca 2017 0

Kcyńskie przedszkolaki witały wiosnę. Było głośno, kolorowo i radośnie

Dzieci z Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni 21 marca 2017 r. #powitały wiosnę.

(czytaj więcej)
16 lutego 2017 0

Sukces przedszkolaków z Mycielewa. 20 miejsce na 651 sklasyfikowanych grup!

Dzieci z oddziału przedszkolnego 6-latków Zespołu Szkół w Mycielewie, pod opieką #wychowawczyni – Gabrieli Wesół (jako jedyne z gminy Kcynia) wzięły udział w VII edycji projektu „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM” realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w Warszawie.

(czytaj więcej)

Rodzice spisali się na medal. Ich występ dostarczył dzieciom mnóstwo radości

We wtorek 6 grudnia, w Przedszkolu Miejskim w Kcyni królowały czerwone czapeczki mikołajkowe!

(czytaj więcej)
25 listopada 2016 0

Uczniowie gościli w przedszkolu. Wspólnie świętowano Dzień Pluszowego Misia

Chyba nie ma pokoju dziecięcego, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Wielu z nas ma # swojego ulubionego pluszaka, którego pamięta z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
10 listopada 2016 0

Kcyńskie dzieje dla przedszkolaków

Grupa Krasnali i Pajacyków z Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni wraz z # wychowawczyniami Ewą Zawistowską i Iwoną Polańską miała okazję uczestniczyć w prawdziwej lekcji historii, którą poprowadził historyk Marcin Lisiecki.

(czytaj więcej)
20 września 2016 0

Burmistrz odwiedził maluchy

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji Przedszkole # Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni zaprosiło na spotkanie z przedszkolakami Burmistrza Kcyni Marka Szarugę.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2016 0

"Nadeszły wakacje, minął roczek szkolny..."

Tymi słowami rozpoczęła się inscenizacja dzieci z oddziałów przedszkolnych Zespołu Szkół w # Mycielewie, z okazji zakończenia roku przedszkolnego w dniu 23 czerwca 2016 r.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2016 0

Lekcja bezpieczeństwa dla najmłodszych

Sierż. szt. Mirosław Handzlik z nakielskiej „drogówki” złożył wizytę przedszkolakom # z Kcyni. Mundurowy opowiadał maluchom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i bezpiecznych wakacjach.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)