Dziś mamy 20 czerwca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

14 czerwca 2024 0

"Sprintem do maratonu". W przedszkolu promowano zdrowy styl życia

W czwartek, 6 czerwca Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego# im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni wzięły udział w wyjątkowym wydarzeniu - X edycji Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków "Sprintem do maratonu".

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 0

"Dzień Rodziny". Wspólna zabawa i radosny taniec

Dnia 29 maja na Placu Zabaw przy Przedszkolu Miejskim# im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni grupa Żabek razem z rodzicami i rodzeństwem świętowała "Dzień Rodziny".

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 0

Radosny czas dla najmłodszych. W przedszkolu obchodzono Dzień Dziecka

Pod koniec maja w Przedszkolu Miejskim #im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni obchodzono Dzień Dziecka.

(czytaj więcej)
29 maja 2024 0

Dzień pełen niespodzianek. Nowe gry zręcznościowe i zabawki

Dzień 27 maja bieżącego roku dla przedszkolaków #z grup "Biedronki" i "Motylki" ze Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie od samego rana był pełen niespodzianek.

(czytaj więcej)
23 maja 2024 0

O pszczołach w przedszkolu. Edukacyjne zajęcia dla najmłodszych

20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji #w grupach przeprowadzonych zostało wiele działań, których celem było budzenie świadomości u dzieci o pożyteczności pszczół, pokonywaniu strachu przed tymi pożytecznymi owadami, ale również pomoc pszczołom w ich przetrwaniu.

(czytaj więcej)
18 maja 2024 0

Wartościowa lekcja historii. Wycieczka przedszkolaków do skansenu

Dnia 16 maja bieżącego roku dzieci z #dziewierzewskiego przedszkola pod opieką Pani Renaty Murawskiej, Pani Kingi Słapek oraz Pani Oliwii Kędziory wyruszyły na wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią.

(czytaj więcej)
12 maja 2024 0

"Niebieskie Igrzyska”. Dobra zabawa i duże zaangażowanie dzieci

Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni po raz pierwszy zorganizowało# „Niebieskie Igrzyska”, ogólnopolskie integracyjne zawody sportowe, których celem było zwiększenie wrażliwości i świadomości w zakresie zaburzeń ze spektrum autyzmu, a także kształtowania prospołecznych postaw obywatelskich opartych na szacunku i tolerancji.

(czytaj więcej)
12 maja 2024 0

Dzień Fryzur z Papieru 2024. Udział w międzynarodowym projekcie

Nasze przedszkole wzięło udział w Międzynarodowym Projekcie Artystycznym #- Dzień Fryzur z Papieru 2024 realizowanym przez Przedszkole nr 2 oraz Przedszkole nr 85 w Lublinie.

(czytaj więcej)
10 maja 2024 0

Przedszkolaki z wizytą. Sówki i Żabki odwiedziły bibliotekę

W miniony czwartek bibliotekę w #Kcyni odwiedziły przedszkolaki.

(czytaj więcej)
08 maja 2024 0

Przedszkolaki poznały tradycje pałuckie. Taniec i przyśpiewki w szkole

Dzisiaj Zespół Regionalny Pałuki z Kcyni gościł w Szkole Podstawowej #im. Polskich Olimpijczyków w Turze.

(czytaj więcej)
27 kwietnia 2024 0

Gromkie brawa od publiczności. Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków

Dnia 26 kwietnia bieżącego roku #w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Recytatorski poezji Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Zorganizowany dla dzieci z grup "Biedronki" i "Motylki" w dwóch kategoriach wiekowych 3 - 4 latki i 5 - 6 latki.

(czytaj więcej)
25 kwietnia 2024 0

Niezwykła podróż. Planeta Ziemia pełna tajeminic

W miniony czwartek wszystkie dzieci #z Przedszkola Miejskiego im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni miały okazję uczestniczyć w niezwykłej podróży.

(czytaj więcej)
23 kwietnia 2024 0

Dzieci otrzymały odznakę "Przyjaciela Ziemi". Coroczna akcja w przedszkolu

Każdego roku 22 kwietnia, na całym globie, obchodzony jest# "Światowy Dzień Ziemi". Również w naszym dziewierzewskim przedszkolu dzień ten wpisał się na stałe w kalendarz imprez i uroczystości. Ta coroczna akcja ma na celu promocję ekologii już wśród najmłodszych mieszkańców naszej planety.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2024 0

Wizyta w bibliotece. Spotkanie z książką i zwiedzanie izby muzealnej

Dnia 16 kwietnia# bieżącego roku dzieci z grup "Biedronki" i "Motylki" pod opieką Pani Renaty Murawskiej, Pani Kingi Słapek oraz Pani Oliwii Kędziory udały się na wycieczkę do Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni.

(czytaj więcej)
02 kwietnia 2024 0

Niespodzianka dla seniorów. Piękne stroiki w prezencie

W środę 27 marca 2024 r. kolejną niespodziankę# dla naszych Mieszkańców przygotowały przedszkolaki z grupy "Michasie" z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle nad Notecią, które z rodzicami podczas warsztatów zrobiły stroiki wielkanocne.

(czytaj więcej)
02 kwietnia 2024 0

Mazurki według własnego pomysłu. Trafiły do wielkanocnych koszyków

Dnia 26 marca bieżącego roku dzieci z grup# przedszkolnych "Biedronki" i "Motylki" spacerkiem udały się do świetlicy wiejskiej w Dziewierzewie na zajęcia wielkanocne. W drodze oplatały nas ciepłe promienie słońca, a dzieci z entuzjazmem przemierzały trasę, dostrzegając oznaki przyrody budzącej się do życia.

(czytaj więcej)
26 marca 2024 0

Przedszkolaki w bibliotece. Dzieci poznały zasady wypożyczania książek

Dzisiaj naszą Bibliotekę odwiedziły dzieci# z Niepublicznego Przedszkola "Mini Akademia".

(czytaj więcej)
24 marca 2024 0

Pokaz mody wiosennej. Dzieci zaprezentowały specjalną kolekcję

To już drugi pokaz mody w wykonaniu młodszych i starszych przedszkolaków# ze Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie.

(czytaj więcej)
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)