Dziś mamy 14 grudnia 2018, piątek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

12 grudnia 2018 0

Kajakowe zmagania z zimową Studnicą. Przepłynęli 16 kilometrów

9 grudnia 2018 r. wczesnym rankiem grupa kajakarzy z Koła Turystów Górskich# im. Klimka Bachledy w Kcyni (pracownicy i wychowankowie Zakładu Poprawczego w Kcyni) wspólnie z kolegami kajakarzami z Sępólna Krajeńskiego, wyprawiła się na najdzikszą rzekę Pomorza Środkowego – na Studnicę.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 0

„Moja opowieść wigilijna”. Rozstrzygnięcie konkursu

9 grudnia 2018 na nakielskim rynku rozstrzygnięty został# Konkurs Plastyczny „Moja opowieść wigilijna”.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 0

Świąteczne paczki dla potrzebujących. Wolontariusze okazali wsparcie

Jak co roku, po wielu tygodniach starannych przygotowań (między innymi zbiórek pieniędzy, zakupów # produktów spożywczych oraz kompletowania prezentów) wolontariusze wraz z opiekunem – panią Wioletą Zymni przygotowali w dniu 06.12.2018 r. świąteczne paczki.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 0

Udana wycieczka do Gdańska. Jarmark bożonarodzeniowy główną atrakcją

W sobotę 8 grudnia 2018 r. 52 osobowa grupa wyjechała do Gdańska na # Jarmark Bożonarodzeniowy. Organizatorami szóstego już wyjazdu na jarmark było Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni i Filia Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2018 0

Wizyta Św. Mikołaja. Dla każdego miał upominki i słodycze

6 grudnia to wyjątkowy dzień, który dzieci bardzo kochają, gdyż w tym dniu otrzymują # prezenty od Świętego Mikołaja, na które czekają przez cały rok.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2018 0

Fortyfikacje Wału Pomorskiego. Wycieczka śladami dramatycznych walk

3 grudnia 2018 r. grupa wychowanków z naszej placówki pod opieką wychowawców - Instruktorów # Turystyki po Fortyfikacjach, a zarazem Instruktorów Kajakarstwa PZKaj, wyjechała na wycieczkę historyczno-krajoznawczą w rejon Bornego Sulinowa, Nadarzyc oraz Szwecji.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2018 2

„Cztery pory roku …”. Kujawy i Pomorze oczami mieszkańców

"Cztery pory roku w województwie kujawsko-pomorskim" – kolejna edycja konkursu # fotograficznego za nami. Najlepsze zdjęcia twórców z naszego regionu opublikowane zostały w albumie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Laureaci spotkali się w urzędzie wojewódzkim.

(czytaj więcej)
04 grudnia 2018 0

Zabawa Andrzejkowa. Mieszkańcy miło spędzili piątkowy wieczór

Dnia 30.11.2018r. w świetlicy wiejskiej# w Szczepicach odbyła się zabawa Andrzejkowa, zorganizowana przez Sołtysa i Radę Sołecką.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2018 0

Koncerty w Kowalewku i Sipiorach. Zbierano pieniądze dla dzieci

Zgodnie z tradycją, kilka tygodni przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowano koncerty pt. „Dar # Dominiki”. Dokładnie 2 grudnia młodzież szkolna po raz kolejny zaprezentowała próbkę swojego muzycznego talentu

(czytaj więcej)
01 grudnia 2018 0

Andrzejkowe spływy kajakowe. Niezapomniana przygoda dla uczestników

Zgodnie z zapowiedzią sprzed dwóch tygodni kajakarze# z Koła Turystów Górskich im. Klimka Bachledy w Kcyni, wspierani przez wychowanków i pracowników kcyńskiego zakładu poprawczego, zorganizowali w mijającym tygodniu dwa spływy: 23 listopada na Łobżonce i 24 listopada na Sępolence.

(czytaj więcej)
28 listopada 2018 0

Spotkanie andrzejkowe. Wróżby wprawiły wszystkich w dobry nastrój

W miniony wtorek, 27 listopada w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni miało miejsce # spotkanie andrzejkowe grup działających przy Centrum Kultury.

(czytaj więcej)
27 listopada 2018 0

Patriotyczne śpiewanie. Mieszkańcy wzięli udział w wyjątkowym koncercie

Mieszkańcy Chwaliszewa wciąż świętują setną rocznicę odzyskania przez Polskę # niepodległości. Z tej okazji, w poniedziałkowy wieczór w świetlicy wiejskiej zorganizowano koncert.

(czytaj więcej)
23 listopada 2018 7

Kcyńska premiera filmu „Karolewo 1939”. O wojnie trzeba pamiętać

Są co najmniej dwa powody, dla których zorganizowano projekcję filmu „Karolewo 1939” i spotkanie# z jego reżyserem Sebastianem Bartkowskim. Pierwszy to zbliżająca się w przyszłym roku okrągła rocznica wybuchu II wojny światowej. Drugim z powodów jest fakt, że w filmie wystąpili aktorzy mieszkający na terenie gminy Kcynia.

(czytaj więcej)
22 listopada 2018 0

Wyprawy kajakarzy z KTG im. K. Bachledy w Kcyni z okazji Święta Niepodległości

Listopadowe święto stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r. kajakarze# z Koła Turystów Górskich im. Klimka Bachledy w Kcyni uświetnili w charakterystyczny dla siebie sposób. Zorganizowali cykl spływów po rzekach naszego regionu. Dzięki współpracy z dyrekcją kcyńskiego zakładu poprawczego wzięli w nich aktywny udział wychowankowie tej placówki oraz zaproszeni goście i grupy przyjaciół kajakarzy z regionu.

(czytaj więcej)
22 listopada 2018 0

Gala VII edycji Powiatowego Konkursu "Barwy Jesieni" za nami. Sprawdź kto został wyróżniony

W środę, 21 listopada 2018r. w sali OSP w Kcyni odbyła się gala wręczenia nagród# w VII Powiatowym Konkursie "Barwy Jesieni", którego organizatorem było Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni.

(czytaj więcej)
18 listopada 2018 12

„Jak za dawnych lat”. Soliści śpiewali znane piosenki

17 listopada w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni zorganizowano # koncert z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
17 listopada 2018 6

Doskonała okazja do wspomnień. Podsumowano 4 lata działalności sołectwa

W ostatni piątek w Dziewierzewie, w tamtejszej remizie OSP zorganizowano spotkanie # podsumowujące ostatnie 4 lata działalności całego sołectwa.

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 1

Pegaz przekracza granice. Podsumowano tegoroczną edycję

Międzypowiatowy Konkurs Literacki „ Pegaz na Pałukach i Krajnie” za nami. Jesteśmy dumni, że od# zarania, jego współorganizatorem jest Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)