Dziś mamy 3 grudnia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

03 grudnia 2022 1

18 lat konkursu kulinarnego. Jak pyszna wigilia, to z KGW Wąsosz

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprosiło stowarzyszenia, sołectwa, fundacje, OSP do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym#, którego tematem przewodnim była „Wigilia na Krajnie i Pałukach”. Zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich z Wąsosza.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2022 0

Świąteczny kiermasz na Rynku. Jarmark w zimowej aurze

3 grudnia 2022 roku na kcyńskim Rynku po raz kolejny odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy organizowany przez Gminne Centrum Kultury# i Biblioteki. Na mieszkańców, oprócz stoisk, czekał sam Święty Mikołaj, który przyjechał prosto z Laponii!

(czytaj więcej)
03 grudnia 2022 0

Dzieci umorusane, ale zadowolone. Pieczenie pierników w świetlicy

W środę, 30 listopada w Świetlicy Wiejskiej w Dziewierzewie odbyły się warsztaty pieczenia i dekorowania pierników.

(czytaj więcej)
28 listopada 2022 0

Publikacja "Sanktuarium Krzyża Świętego w Kcyni". Spotkanie z autorami

Proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kcyni ks. Michał Kostecki oraz Burmistrz Kcyni Marek Szaruga zapraszają #na spotkanie z autorami publikacji „Sanktuarium Krzyża Świętego w Kcyni. Przewodnik pielgrzyma.”

(czytaj więcej)
26 listopada 2022 0

Zaczęli od tradycyjnego lania wosku. Kto sołtysem, a kto prezydentem?

W piątek, 25 listopada Sołectwo Sierniki zorganizowało spotkanie andrzejkowe dla dzieci i dorosłych.

(czytaj więcej)
26 listopada 2022 0

Rozmowy przy poczęstunku. Odwiedziny z chrupiącym chlebem

W czwartek, 24 listopada odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich.

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 0

Warsztaty muzyczne z młodzieżą. Nauka i integracja z Pałukami

Wtorkowe popołudnie dla Zespołu Regionalnego Pałuki było bardzo owocne. Tancerze prowadzili warsztaty muzyczne #z młodzieżą z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Kampanii Gołanieckiej w Gołańczy.

(czytaj więcej)
23 listopada 2022 0

Spotkanie Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. O zabytkach gminy

Dzisiejszym prelegentem podczas spotkania Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku był dr Sławomir Łaniecki,# który przedstawił zabytki gminy Kcynia i promował książkę swojego autorstwa Turzyn przedstawiając od zarania dziejów jak wyglądał majątek w Turzynie.

(czytaj więcej)
18 listopada 2022 0

Badania słuchu połączone z wykładem. Klub Aktywnego Seniora

W minioną środę 16 listopada 2022r. podczas spotkania członków Klubu Aktywnego Seniora odbyły się badania słuchu połączone z wykładem #nt. dbałości o zdrowy słuch.

(czytaj więcej)
17 listopada 2022 0

Zgłębiali tajniki rzeźby. Dzieła o tematyce ludowej

Dnia 16 listopada 2022r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni#, członkowie koła czytelniczego „Odkrywców Świata” zgłębiali tajniki rzeźby podczas spotkania w bibliotece szkolnej z kcyńskim rzeźbiarzem ludowym, panem Piotrem Wolińskim.

(czytaj więcej)
17 listopada 2022 0

Profesjonalnie filetowały ryby. Warsztaty KGW

W świetlicy wiejskiej w Dziewierzewie odbyły się warsztaty z filetowania ryby.

(czytaj więcej)
11 listopada 2022 0

Krystyna Giżowska zachwyciła. Muzyczna uczta

Co roku w dniu 11 listopada w Kcyni organizowany jest wieczorny koncert. W tym roku do miasteczka przyjechała Krystyna Giżowska.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 0

"Wróć do mnie w czerwcu". Spotkanie klubowiczów z autorką

Dzisiejsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni odbyło się #w wyjątkowo miłej atmosferze, bowiem gościliśmy dzisiaj autorkę książki Panią Monikę Kantorską -Suty,która przyszła do nas z pierwszą swoją książką wydaną latem tego roku, książka nosi tytuł "Wróć do mnie w czerwcu".

(czytaj więcej)
07 listopada 2022 0

Poznali historię dworca. Pod wrażeniem karabinu

W piękną, słoneczną niedzielę 6 listopada w budynku dawnego dworca PKP# w Kcyni gościliśmy uczestników 6 Zlotu Wielkopolskich Instruktorów Krajoznawstwa PTTK. Siedziba Towarzystwa Historycznego w Kcyni stanowiła jeden z celów zwiedzania regionu Pałuk.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Zaproszenie do wspólnego wspominania. Pamięć o zmarłych

W listopadzie częściej niż zwykle wracamy myślami do tych, którzy odeszli.

(czytaj więcej)
03 listopada 2022 2

Wielkie święto gęsiny. Pokazy kulinarne i inne atrakcje

Listopad to dumne celebrowanie Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie temu #świętowaniu, już tradycyjnie, towarzyszą rodzinne spotkania przy stole przy daniach z gęsiny. Już w kolejny weekend (11-12 listopada) plac przy dawnym budynku Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Przysieku zamieni się w największy w Polsce gęsi jarmark w ramach akcji „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”. Na odwiedzających czekać będą świeże gęsi, potrawy z gęsiny i produkty regionalne.

(czytaj więcej)
02 listopada 2022 0

Dwa spotkania w listopadzie. Jutro gościem Anna Perlik-Piątkowska

W listopadzie czekają nas aż dwa spotkania w cyklu "Ciekawość świata". Jesień sypnęła nie tylko# liśćmi, ale także obfitością listopadowych spotkań. Pierwsze już jutro, 3 listopada.

(czytaj więcej)
02 listopada 2022 0

Najbardziej kultowe miejsca. Plebiscyt zainspirowany dyskusją

Jakie są/były kultowe miejsca w Kcyni? Dźwiękowe Archiwum Kcyni, zainspirowane dyskusją, jaka wywiązała się# ostatnio na naszym profilu na Facebooku, zaprasza do udziału w plebiscycie.

(czytaj więcej)
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)