Dziś mamy 19 kwietnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

18 kwietnia 2019 0

Zwiedzanie historycznych zabytków. Piękna pogoda dopisywała uczestnikom

W dniach 13 – 14 kwietnia 2019 roku odbyła się kolejna wycieczka do # Malborka i Trójmiasta zorganizowana przez Sołtysa Siernik.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2019 0

Kwesta na rzecz potrzebujących. Darczyńcy nie zawiedli

Tradycyjnie już w Niedzielę Palmową wolontariusze Fundacji „Salus Homini” i nasi # przyjaciele kwestowali na rzecz chorych (szczególnie pacjentów w stanie terminalnym i ich rodzin) i niepełnosprawnych.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2019 0

Podsumowanie cyklu warsztatów. Panie poznały historię sztuki ludowej

W środę 10. kwietnia w Gumnowicach odbyło się spotkanie podsumowujące # cykl warsztatów tradycyjnego haftu krajeńskiego i pałuckiego, w ramach którego zajęcia prowadziła p. Aleksandra Agata Minda z Olszewki.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2019 0

„Z tradycją i kulturą na co dzień, przywoływki Wielkanocne”

Stowarzyszenie Miłośników Regionalnego Zespołu Pałuki w Kcyni#, realizuje projekt pn. „Z tradycją i kulturą na co dzień, przywoływki Wielkanocne” dotowany przez Zarząd Powiatu Nakielskiego w ramach otwartego konkursu ofert nr 3/2019 na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań powiatu nakielskiego w 2019 roku w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w ramach którego 13 kwietnia, odbyło się tradycyjne śniadanie wielkanocne.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2019 2

Chłód im nie straszny. Krajeńskie Morsy „Przerębel” zakończyły sezon

Kolejny sezon na morsowanie dobiegł końca. Z tej okazji miłośnicy zimnych kąpieli tradycyjnie# spotkali się w Zabartowie, gdzie po raz ostatni w sezonie 2018-2019 zażyli kąpieli w tamtejszym Jeziorze Proboszczowskim

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2019 0

Obradowała komisja 57 Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk. W maju poznamy laureatów

W czwartek 11 kwietnia w Szubińskim Domu Kultury komisja etnograficzna dokonała oceny prac # zgłoszonych do 57. Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2019 0

Spotkania dla seniorów trwają. Tym razem tematem prac były palmy

Seniorzy się animują i integrują, a my ich w tym # wspieramy.

(czytaj więcej)
04 kwietnia 2019 0

Mistrzowie Polski na spotkaniu u Burmistrza. Przekazali medal z mistrzostw

W dniu dzisiejszym Burmistrz Kcyni Marek Szaruga gościł drużynę Zakładu Poprawczego# w Kcyni - laureatów XXIII Mistrzostw Polski Pracowników Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich w Barczewie. Mistrzowie z Kcyni zagrali w składzie: A. Kozłowski (bramkarz), T. Leśniewski, R. Nowicki, P. Strzępek, M. Pezacki, J. Prybiński, K. Ziarnecki, M. Kubanek i M. Wełnicki.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2019 0

Spóźnione świętowanie Dnia Kobiet. Panie otrzymały drobne podarunki

29. marca w Świetlicy Wiejskiej w Miastowicach sołtys Michał Kubalewski wraz z # radą sołecką zaprosił panie na spóźniony nieco Dzień Kobiet.

(czytaj więcej)
27 marca 2019 0

Seniorzy skarbnicą wiedzy. Inspiracja dla młodego pokolenia

Seniorzy są niewyczerpaną skarbnicą wiedzy, posiadają bogate doświadczenie życiowe i rozliczne # umiejętności, mogą być inspiracją dla młodego pokolenia, by nieustannie rozwijać swoje pasje i angażować się w działania na rzecz mieszkańców.

(czytaj więcej)
25 marca 2019 0

„Ciekawość świata”. Warsztaty mydlarskie

W dniu 14 marca br. gościliśmy Darię Kieraszewicz z Muzeum Mydła i Historii Brudu#, która w ramach cyklu "Ciekawość świata" przedstawiła nam temat "Bydgoszcz nieoczywista".

(czytaj więcej)
21 marca 2019 0

Kcyńskie Klimki na wiosennej Łobżonce. Były potrzebne spore umiejętności

W dniach 15 i 17 marca 2019 r. kajakarze z Koła Turystów Górskich im. Klimka Bachledy w Kcyni # wspólnie z wychowankami kcyńskiego zakładu poprawczego, zorganizowali dwa spływy na rzece Łobżonce.

(czytaj więcej)
20 marca 2019 0

Uczestnicy GPCCC-3 odwiedzili Kcynię - miasto Jana Czochralskiego

We wtorek, 19 marca Kcynię – miasto rodzinne profesora Jana Czochralskiego# odwiedzili uczestniczy Niemiecko-Polskiej Konferencji na Temat Wzrostu Kryształów GPCCG-3, która w dniach 17-21 marca odbywa się na Politechnice Poznańskiej.

(czytaj więcej)
15 marca 2019 4

„WIEŚ PO PAŁUCKU”. 50-lecie twórczości Piotra Wolińskiego

Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna zaprezentowało w czwartek, 14 marca 2019 r. # wystawę pt. WIEŚ PO PAŁUCKU. Wystawa powstała w roku jubileuszu 50-lecia pracy twórczej artysty ludowego Piotra Wolińskiego z Kcyni.

(czytaj więcej)
13 marca 2019 0

Dzień Sołtysa. Idealna okazja do podziękowań

11 marca obchodzono Dzień Sołtysa. Tradycją w Gminie Kcynia jest spotkanie z tej okazji # dedykowane tym, którzy zajmując funkcję sołtysa podejmują trud i angażują się na rzecz najbliższego otoczenia.

(czytaj więcej)
11 marca 2019 0

Dzień Kobiet w Szczepicach. Wszyscy bawili się wspaniale

Dnia 10 marca 2019 roku w świetlicy wiejskiej w Szczepicach odbyło się spotkanie z okazji Dnia # Kobiet, zorganizowane przez Sołtysa, Radę Sołecką oraz Koło Gospodyń Wiejskich.

(czytaj więcej)
11 marca 2019 0

Niesamowity świat wspomnień. Wyjątkowy koncert nie lada atrakcją

10 marca w auli zakładu poprawczego w Kcyni zorganizowano koncert # Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego. Była to kolejna muzyczna propozycja dla mieszkańców, za której przygotowanie odpowiadało Gminne Centrum Kultury i Biblioteki.

(czytaj więcej)
11 marca 2019 0

Panie spotkały się z okazji swojego święta. Zabawie nie było końca

Dnia 8 marca o godzinie 17.30 mieszkanki Dziewierzewa spotkały się na obchodach # Dnia Kobiet w świetlicy wiejskiej.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)