Dziś mamy 14 października 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

07 października 2019 0

Warsztaty plastyczne w ramach projektu. Uczestniczyło 31 dzieci

Drugie warsztaty w ramach projektu pn. „Powstanie Wielkopolskie – kluczem do # Naszej Wolności” realizowanego przez KGW Młode Łanki odbyły się w sobotę, 5 października.

(czytaj więcej)
07 października 2019 0

Inauguracja UTW. Rozpoczęły się zajęcia

W minioną środę w Sali Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni# odbyła się inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który działa przy Centrum Kultury już od 2012 roku.

(czytaj więcej)
06 października 2019 0

Aktywni seniorzy w powiecie nakielskim. Projekt trwa!

Klub Turystyki "Noteć" realizuje projekt "Seniorzy aktywnie", który trwać będzie do # końca marca 2020 r.

(czytaj więcej)
04 października 2019 0

Warsztaty literackie. Magda Podbylska opowiedziała o swojej książce

KGW Młode Łanki oficjalnie rozpoczęło realizację projektu pn. "Powstanie Wielkopolskie - kluczem do Naszej Wolności".

(czytaj więcej)
03 października 2019 0

Jak nie kochać kajakowej jesieni? Pokonali najtrudniejszy odcinek rzeki

Dnia 29 września 2019 r. kajakarze z Koła Turystów Górskich im. Klimka Bachledy# w Kcyni,# przy aktywnym udziale wychowanków i pracowników naszego zakładu poprawczego, dzięki wsparciu Dyrektora Zakładu Poprawczego w Kcyni, zorganizowali jesienny spływ na rzece Drawie na odcinku z Barnimia do Bogdanki. Wzięli w nim udział kajakarze z Sępólna Krajeńskiego, Pakości, Niemczyna, Wapna i Kcyni.

(czytaj więcej)
27 września 2019 0

Wrześniowe spływy Klimków. Nie zabrakło "wojny morskiej"

W dniach 8 i 15 września 2019 r. kajakarze z Koła Turystów Górskich im. Klimka Bachledy #w Kcyni wspólnie z grupą entuzjastów kajakarstwa z naszego regionu, dzięki wsparciu Zakładu Poprawczego w Kcyni, zorganizowali dwa spływy na rzece Dobrzycy: na odcinkach Golce-Ostrowiec (15 km) i Ostrowiec -Tarnowo (21 km).

(czytaj więcej)
25 września 2019 0

"Losy kcynian w czasie II wojny światowej". Odbyło się otwarcie wystawy

23 września na kcyńskim rynku, w obecności zaproszonych # gości: osób, które przekazały materiały na wystawę, burmistrza Marka Szarugi, przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Kuranta oraz radnych otworzyliśmy wystawę plenerową "Losy kcynian w czasie II wojny światowej".

(czytaj więcej)
25 września 2019 0

„Sprzątanie świata”. To już 25. edycja ogólnopolskiej akcji

W dniach 20-21 września 2019 r. wychowankowie oraz pracownicy naszego # zakładu wspólnie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”.

(czytaj więcej)
24 września 2019 0

Piknik rodzinny w Minikowie. Policyjne stoisko z mnóstwem atrakcji

W niedzielę na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego w # Minikowie odbył się piknik rodzinny, nad którym patronat honorowy objął Wojewoda Kujawsko-Pomorski. Wśród wielu atrakcji uczestnicy przedsięwzięcia mieli okazję zapoznać się z ofertą przygotowaną przez Policję.

(czytaj więcej)
23 września 2019 1

Działania "Prędkość". Funkcjonariusze ujawnili 38 wykroczeń

Działania pod kryptonimem „Prędkość” prowadzili w piątek na # powiatowych drogach funkcjonariusze nakielskiej „drogówki”. Akcja miała na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych związanych z nadmierną prędkością oraz poprawę bezpieczeństwa na trasach.

(czytaj więcej)
23 września 2019 2

Integrowało się 100 osób. III Zjazd rodu Fac/Fatz

Dnia 21 września 2019r w domu kultury odbył się III Zjazd rodu Fac/Fatz.

(czytaj więcej)
22 września 2019 11

Pazura, Trojanowska i Kayah. Muzyczny piknik przeszedł do historii

Z okazji obchodów 720-lecia nadania praw miejskich Nakłu przez Władysława Łokietka w Minikowie zorganizowano imprezę pod nazwą „720 Minut Muzyki Festiwal”

(czytaj więcej)
22 września 2019 12

„Jesień w ogrodzie”. Trwa impreza w Minikowie

W Minikowie trwa właśnie impreza „Jesień w ogrodzie”. Atrakcje jakie przygotowali # organizatorzy przyciągnęły wielu mieszkańców powiatu nakielskiego i nie tylko.

(czytaj więcej)
22 września 2019 0

Na pomoc środowisku. Wspólna akcja przyniosła efekty

Kilka organizacji pozarządowych z Szubina, ponad czterdziestu uczestników i # wsparcie Nadleśnictwa zaowocowało sprzątaniem lasu.

(czytaj więcej)
21 września 2019 0

„Moja pocztówka z Ekomuzeum Doliny Noteci”. Poznaliśmy laureatów konkursu

Już w sierpniu bieżącego roku Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zorganizowało # konkurs dla dzieci z terenu powiatu nakielskiego pn. „Moja pocztówka z Ekomuzeum Doliny Noteci”. Prace można było wysyłać do 13 września, a w ostatni czwartek poznaliśmy zwycięzców.

(czytaj więcej)
21 września 2019 0

„Światło, kolor i ekspresja”. Uroczyste otwarcie wystawy

W związku z tegorocznymi obchodami Jubileuszu 20-lecia partnerskiej współpracy # pomiędzy Powiatem Elbe-Elster w Niemczech i Powiatem Nakielskim zaplanowanych jest m.in. wiele wspólnych projektów kulturalnych.

(czytaj więcej)
21 września 2019 1

Magiczne sztuczki i dobry humor. Damian Spętany zachwycił publiczność

W czwartkowe popołudnie w Nakielskim Ośrodku Kultury gościł iluzjonista # Damian Spętany – uczestnik telewizyjnego programu „Mam Talent”. Magik zrobił spore wrażenie na publiczności zasiadającej w sali konferencyjnej.

(czytaj więcej)
20 września 2019 0

Jubileuszowy Festyn Archeologiczny w Biskupinie. Atrakcji jest wiele

Przy słonecznej pogodzie i wysokiej frekwencji rozpoczął się # XXV Festyn Archeologiczny w Biskupinie.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

V miesiąc życia dziecka. „Mamo to JA twój mały akrobata"

Czas biegnie nieubłaganie, codziennie twoje dziecko robi ogromne postępy.

(czytaj więcej)