Dziś mamy 9 kwietnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

28 marca 2020 0

Dźwiękowe Archiwum Kcyni prowadzi własną akcję. Tematyczne artykuły

Dźwiękowe Archiwum Kcyni od 14 marca 2020 r. prowadzi akcję „DAK na zostań w domu”. Polega ona# na tym, że codziennie około godz. 18 na naszym fanpage na portalu społecznościowym Facebook publikowany jest materiał opatrzony hasztagiem „DAKNaZostanWDomu”.

(czytaj więcej)
15 marca 2020 0

Czytanie on-line bez ryzyka zakażenia. Największa biblioteka cyfrowa w Polsce

3 miliony obiektów cyfrowych - książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków,# grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych - dostępnych jest w Internecie dzięki cyfrowej Bibliotece Narodowej POLONA. To obecnie jedna z największych bibliotek cyfrowych w Europie.

(czytaj więcej)
12 marca 2020 0

Panie miło spędziły czas przy poczęstunku. Każda otrzymała kwiatka

6 marca odbył się Dzień Kobiet w Dobieszewie, który zorganizowała Pani Sołtys #Lucyna Bojarczuk wraz z Radą Sołecką i Stowarzyszeniem Kobiet.

(czytaj więcej)
12 marca 2020 0

Burmistrz i Przewodniczący spotkali się z sołtysami. Otrzymali listy i życzenia

Z okazji Dnia Sołtysa w dniu wczorajszym tj. 11 marca Burmistrz Kcyni Marek #Szaruga wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Kurantem spotkał się z sołtysami z Gminy Kcynia.

(czytaj więcej)
09 marca 2020 3

Sentymentalna podróż do dawnych lat. Koncert oczarował publiczność

W dniu wczorajszym (8 marca 2020 r.) w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni odbył się# koncert "Powróćmy jak za dawnych lat...". Okazją do organizacji tego wydarzenia był Dzień Kobiet.

(czytaj więcej)
07 marca 2020 0

Tematyka spotkania bliska kobietom. Mówiono o historii mody w Polsce

Dlaczego Polska we wczesnym Średniowieczu miała monopol na wytwarzanie czerwonych #tkanin, co to był "klawis", czym się różniła moda hiszpańska od francuskiej - to tylko niektóre z zagadnień, które w swojej prezentacji omówiła Anna Sergott (na zdjęciu), nasz gość marcowego spotkania z cyklu 'Ciekawość świata' w Kcyni.

(czytaj więcej)
28 lutego 2020 0

Pokazać taką przyrodę, jaką nie każdy ma szansę zobaczyć. Spotkanie cieszyło się zainteresowaniem

Wczorajsza "Ciekawość świata" przyniosła jej uczestnikom niezwykłą przyjemność #spotkania człowieka, który kocha przyrodę i czuje się jej częścią. Ciekawość świata cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy przybyli, by posłuchać o różnorodności i pięknie przyrody naszej okolicy.

(czytaj więcej)
26 lutego 2020 0

Integracja pokoleń. KGW Młode Łanki zaznajamia młode pokolenie z tradycjami

W zapustny wtorek, 25 lutego 2020 r. odbyły się warsztaty kulinarne dedykowane #głównie dzieciom i młodzieży nawiązujące do tradycji "Podkoziołka".

(czytaj więcej)
23 lutego 2020 0

Pałucki podkoziołek. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami

Stowarzyszenie Miłośników Regionalnego Zespołu Pałuki w Kcyni zainaugurowało #realizację projektu pn. „Z Pałukami tanecznie i śpiewająco przez pałuckie tradycje i nie tylko…”, dofinansowanego z budżetu gminy w ramach otwartego konkursu ofert nr 2/2020 Kultura i dziedzictwo narodowe.

(czytaj więcej)
20 lutego 2020 2

Kolejna edycja powiatowego konkursu za nami. Najlepszy okazał się Staszic!

19 lutego 2020 roku odbyła się XXII edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy #Historycznej "Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych".

(czytaj więcej)
11 lutego 2020 0

KGW Młode Łanki. Podsumowanie projektu

Od poniedziałku do piątku, tj. 3-7 lutego trwały zajęcia w świetlicy wiejskiej w Łankowicach w# ramach projektu "Powstańcze ferie - cykl zajęć edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży" dofinansowanego ze środków Zarządu Powiatu Nakielskiego w ramach konkursu ofert nr 1/2020.

(czytaj więcej)
09 lutego 2020 0

Frekwencja zaskoczyła organizatorów. Na bal przybyły dzieci w różnym wieku

Dnia 07 lutego 2020 r. w miejscowości Rusiec po raz kolejny odbył się balik dla dzieci #z okazji trwającego karnawału. Pomysłodawcą wydarzenia był ks. Proboszcz Zbigniew Plewa z Parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Dziewierzewie oraz miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.

(czytaj więcej)
06 lutego 2020 0

Konkurs MUSEJON. Zostaną wyróżnione najlepsze projekty muzealne

Organizują wystawy i konferencje, edukują i promują dziedzictwo naszego regionu – działalność muzealników# na Kujawach i Pomorzu odgrywa ważna rolę w budowaniu tożsamości lokalnej i regionalnej. Doceniając ich codzienną pracę i zaangażowanie, Urząd Marszałkowski po raz pierwszy wyróżni najlepsze przedsięwzięcia muzealne w konkursie Musejon – Kujawsko-Pomorskie Muzealne Wydarzenie Roku. Na zgłoszenia projektów czekamy do 28 lutego.

(czytaj więcej)
06 lutego 2020 0

Kreatywnie i aktywnie podczas ferii w Sipiorach. Liczne atrakcje

Ferie zimowe to okres odpoczynku od zajęć szkolnych, to również możliwość aktywnego spędzania wolnego# czasu. Zgodnie z coroczną tradycją, Szkoła Podstawowa im. Pamięci Obrońców Niepodległości w Sipiorach po raz kolejny zorganizowała zimowy wypoczynek dla dzieci i młodzieży.

(czytaj więcej)
04 lutego 2020 0

Podwójne święto. 15-lecie KGW Turzyn oraz Dzień Babci i Dziadka

31 stycznia br. Koło Gospodyń Wiejskich w Turzynie wraz z sołtysem i radą sołecką #zorganizowało uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka, a także jubileusz 15-lecia istnienia KGW.

(czytaj więcej)
04 lutego 2020 0

Powstańcze ferie rozpoczęte. Na początek praca z mapą gminy i zadania

W 101. rocznicę "Boju pod Kcynią", który rozegrał się 3 lutego 1919 r. w Łankowicach #rozpoczęto realizację projektu "Powstańcze ferie - cykl zajęć edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży".

(czytaj więcej)
31 stycznia 2020 0

Pierwsze spotkanie w Nowym Roku. Rozmawiano o akcji POLENAKTION

Pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "Ciekawość świata" odbyło się # 30 stycznia w kcyńskim urzędzie. Przypomnijmy - cykl odbywa się od 6 lat. Jego organizatorem jest Dźwiękowe Archiwum Kcyni. Patronatem medialnym w tym roku objęło go Radio Nakło 107,5 FM.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2020 0

Świętowanie Dnia Babci i Dziadka. Przygotowano ciekawą oprawę muzyczną

Dnia 25.01.2020r. w świetlicy wiejskiej w Szczepicach odbyło się spotkanie z okazji # Dnia Babci i Dziadka.

(czytaj więcej)
0

Pandemie na przestrzeni wieków . O chorobach, których już nie pamiętamy

W marcu Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię wirusa SARS-CoV-2. Dla #współczesnego społeczeństwa to nowa sytuacja, jednak ludzie na przestrzeni wieków znacznie częściej doświadczali plagi chorób zakaźnych. Ratunek niósł postęp medycyny - w szczególności rozwój wakcynologii. Dziś znów czekamy na szczepionkę, dzięki której uda się opanować pandemię.

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

„Różowy Księżyc” zagościł na niebie. Największa pełnia w roku

W ciągu ostatniej nocy Księżyc wyglądał zjawiskowo. Na niebie mogliśmy #obserwować Różową Pełnią. Macie zdjęcia? Przyślijcie na kontakt@powiat24.pl

(czytaj więcej)
0

Prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację. Wykonasz ją razem z dziećmi

Zamieszczamy prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację i dodatek do #świątecznego śniadania – Wielkanocne ryżowe jajeczka. Ich wykonanie będzie z pewnością świetną zabawą dla dzieci!

(czytaj więcej)