Dziś mamy 20 czerwca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

20 czerwca 2024 0

"Muzykoterapia przy pianinie". Cykl spotkań dobiegł końca

Poniedzialek 17 czerwca - to kolejne spotkanie z muzyką #na żywo. Cykl spotkań pt. "Muzykoterapia przy pianinie" dobiegło końca.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2024 0

Dylematy badawcze. Kim był Stanisław Twardowski?

Historyk Marcin Lisiecki# w dniu 17 czerwca br. przybliżył biografię Stanisława Twardowskiego. Spotkanie miało na celu podzielenie się dylematami badawczymi, które pojawiają się, gdy zaczyna się analizować życie i działalność rolnika z Oleszna. Tytuł spotkania brzmiał: Stanisław Twardowski - bohater czy zdrajca?

(czytaj więcej)
17 czerwca 2024 0

II Rajd Rowerowy. Ponad 50 pokonanych kilometrów

Za nami kolejny rajd rowerowy w ramach akcji #Rowerowa Stolica Polski. II Rajd Rowerowy "Wycieczka Przekraczamy Dolinę Noteci" to ponad 50 km pokonanych w pięknych okolicznościach nadnoteckiej przyrody.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2024 0

Wycieczka turystyczno-integracyjna. Wieczorek taneczny i ognisko

W dniach od 7 do 13 czerwca grupa członków Koła Powiatowego# Polskiego Związku Niewidomych w Nakle nad Notecią wraz z opiekunami i przyjaciółmi Koła udała się na wycieczkę do Dźwirzyna do OW „Helios”.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2024 0

Warsztaty ze zdrowego odżywiania. Nawiązanie do lokalnych tradycji

W piątek, 14 czerwca w Akademii Rozwoju Kulinarnego# Szymona Brukwickiego odbyły się warsztaty kulinarne ze zdrowego odżywiania.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2024 7

Kcyńska noc muzeów. Inscenizacja operacji Market Garden

15 czerwca przy dworcu PKP w Kcyni odbyło się #tradycyjne już wydarzenie - VII odsłona Nocy Muzeów. Tym razem mieszkańcy mogli obejrzeć inscenizację operacji Market Garden, po której nastąpiło otwarcie wystawy historycznej w izbie muzealnej.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2024 6

Międzydekanalny Festiwal Piosenki Religijnej. Wyłoniono laureatów

W piątek, 14 czerwca w Olszewce odbył się# XIV Międzydekanalny Festiwal Piosenki Religijnej.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2024 0

Spotkanie w Lubostroniu. Klubowicze poznali historię pałacu

W poniedziałek, 10 czerwca spotkanie Dyskusyjnego Klubu# Książki odbyło się w Lubostroniu.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 0

"Witajcie w świecie Bajek". Festiwal z udziałem mieszkańców Paterka i Mroczy

Dnia 12 czerwca 2024 roku w Muszli Koncertowej #w więcborskim Lasku Miejskim odbył się VIII Festiwal Piosenki Turystycznej dla Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Witajcie w świecie bajek”.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 0

Kolejne zajęcia z arteterapii. Oczekiwanie na efekt końcowy prac

W środę, 12 czerwca w Domu Pomocy Społecznej #w Nakle przeprowadzono kolejne zajęcia z arteterapii.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 9

Ratownicze pokazy i wiele innych atrakcji. Bezpieczne wakacje na przystani

12 czerwca na terenie Przystani Powiat Nakielski zorganizowano festyn# pn. „Bezpieczne wakacje”. Wydarzenie odbyło się z inicjatywy nakielskiego sanepidu, a prowadzone działania były koordynowane przez Komendę Wojewódzką Policji.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 0

Występ teatralno-muzyczny. Pozytywna energia na kolejne dni

Składamy serdeczne podziękowania dla Niepublicznej Szkoły Podstawowej# Stowarzyszenia KMK Kos w Kosowie, pani Dyrektor, gronu pedagogicznemu, rodzicom oraz dzieciom, bez których dzisiejszy występ teatralno-muzyczny poświęcony "Dniu Mamy i Taty" nie mógłby się odbyć. Wasze zaangażowanie I profesjonalizm widać na każdym kroku.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 0

Poranny spacer. Poniedziałkowa niespodzianka dla seniorów

Seniorzy z Domu Pomocy #Społecznej w Nakle w poniedziałkowy poranek 10 czerwca odbyli spacer - niespodziankę.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 0

Ostatni wykład. Prelekcję wygłosił Rafał Bagrowski

Ostatni wykład dla UTW poprowadził prelegent #Rafał Bagrowski, pasjonat dyplomacji, od 2015 roku związany z działalnością na rzecz Studentów, ekspert m.in. z zakresu savoir-vivre, którym postanowił dzielić się z innymi.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2024 0

"Trzeźwi ciałem i duchem". Trzecia edycja pikniku rodzinnego

W sobotę policjanci z nakielskiej komendy wzięli udział #w zorganizowanym integracyjnym pikniku rodzinnym pt. „Trzeźwi ciałem i duchem”. W trakcie mundurowi uświadamiali uczestnikom pikniku jak dużym zagrożeniem jest nadmierne spożywanie alkoholu oraz zapewnili atrakcje dla najmłodszych.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2024 0

"Wycieczka Szlakiem Cysterskim na Pałukach". Rajd zakończony

I Rajd rowerowy "Wycieczka Szlakiem Cysterskim na Pałukach" #za nami. Dziękujemy.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2024 0

To już trzecia odsłona wydarzenia. Za nami Integracyjny Piknik Rodzinny

8 czerwca na nakielskiej przystani zorganizowano #trzecią edycję Integracyjnego Pikniku Rodzinnego. Na przybyłych gości czekało tego dnia wiele atrakcji.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2024 1

Seniorzy zasiedli do wspólnego stołu. "Warto korzystać z życia"

Ostatni dzień upalnego maja przebiegł pod znakiem integracji #seniorów, a stało się to za sprawą Koła Gospodyń Wiejskich "Pokolenia" Studzienki, które zostało przyjęte do programu Fundacji Biedronka o nazwie "Dania wspólnych chwil".

(czytaj więcej)
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)