Dziś mamy 22 października 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

18 października 2018 0

Dalsze prace porządkowe. Pomnik-mogiła będzie gotowy na rocznicę

Rozpoczęły się dalsze prace porządkowe przy pomniku-mogile Powstańców Wielkopolskich na # cmentarzu w Kcyni. Polegają one na przygotowaniu terenu pod nowe nasadzenia zgodnie z projektem przygotowanym przez projektanta zieleni pana Wiesława Nadolnego.

(czytaj więcej)
18 października 2018 0

Pierwsze karty odebrane. Seniorzy mogą już korzystać ze zniżek

Burmistrz Kcyni Marek Szaruga wczoraj podczas wykładu słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku # działającego przy GCKiB zainaugurował działalność w naszej gminie Metropolitalnej Karty Seniora 60+.

(czytaj więcej)
17 października 2018 3

XV Runda strzelecka w Kowalewku. Uczestnicy skorzystali z dodatkowego szkolenia

Podczas 15 rundy strzeleckiej dodatkową atrakcją było szkolenie z podstaw strzelectwa # dynamicznego, bojowego które przeprowadził Krzysztof Napieralski, który omówił szeroko zasady i techniki poruszania się po torze dynamicznym oraz na polu walki.

(czytaj więcej)
15 października 2018 5

Dzień Seniora w Rozpętku. Dużo zdrowia dla najstarszych

W sobotę 13 października mieszkańcy Rozpętka świętowali Dzień Seniora oraz Święto Pieczonego# Ziemniaka. Z tej okazji starsi i młodsi spotkali się w świetlicy wiejskiej.

(czytaj więcej)
11 października 2018 3

Plenerowa siłownia w Kowalewku. Właśnie powstała pierwsza część

Sołtys Piotrowa Alicja Woźniak wraz z mieszkańcami podjęli na zebraniu sołeckim decyzję#, aby przeznaczyć pieniądze z funduszu sołeckiego na siłownię plenerową. Właśnie postała pierwsza jej część. Kolejne urządzenia będą zakupione z przyszłorocznego funduszu i zamontowane w 2019 roku.

(czytaj więcej)
10 października 2018 0

Dzień Seniora w Kowalewku. Dzieci brały udział w przedstawieniu

6 października 2018 r. w świetlicy w Kowalewku odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora.

(czytaj więcej)
09 października 2018 0

Wycieczka śladami Wiosny Ludów w Kcyni i jej okolicach

W sobotę, 6 października 2018 r. Gminne Centrum Kultury i Biblioteki im. K. Prillowej w Kcyni # wspólnie z pracownikami zakładu poprawczego zorganizowali trzecią wycieczkę autokarową z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r.

(czytaj więcej)
05 października 2018 0

Spotkanie autorskie wokół książki: Ks. Jan Kaczkowski. Życie pod prąd

Przemysław Wilczyński, dziennikarz "Tygodnika Powszechnego" i autor biografii ks. Jana # Kaczkowskiego zatytułowanej "Życie pod prąd" był gościem "Ciekawości świata".

(czytaj więcej)
26 września 2018 0

Spotkanie z małymi pacjentami. Szpital odwiedziła Agnieszka Kotońska

W czwartek, 21 września Stowarzyszenie na Rzecz rozwoju wsi Sipiory i studzienki # SĄSIEDZI zorganizowało po raz kolejny wraz ze szkołą działającą na terenie szpitala A. Jurasza w Bydgoszczy spotkanie z gwiazdą.

(czytaj więcej)
25 września 2018 0

Śladami żydowskiej kultury. W wycieczce do Fordonu wzięło udział prawie 50 osób

W sobotę 22 września udaliśmy się na wycieczkę autokarową. Skorzystaliśmy z zaproszenia, jakie # Amon Nowak ze Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu wystosował do mieszkańców Kcyni podczas majowej "Ciekawości świata".

(czytaj więcej)
23 września 2018 6

Muzyka, śpiew i tańce. Koncerty z okazji 10-lecia istnienia sekcji

Po oficjalnej części uroczystości związanej z obchodami jubileuszu 10-lecia istnienia sekcji # motocyklowej KŻR-LOK „Nadnoteckie Sokoły”, w nakielskim amfiteatrze rozpoczęło się świętowanie, któremu towarzyszyły wyjątkowe koncerty.

(czytaj więcej)
23 września 2018 11

Festyn rodzinny w Kcyni. Motywem przewodnim był ziemniak.

22 września był ostatnim dniem lata, w związku z tym GCKiB w Kcyni zorganizowało festyn. # Nie zabrakło konkursów i zabaw dla dzieci w których do wygrania były cenne nagrody.

(czytaj więcej)
22 września 2018 24

Wyjątkowy gość w Mroczy. Cezary Pazura rozbawiał widownię do łez

Mrocza gościła w ostatni piątek wyjątkową osobę. Przed mrotecką publicznością wystąpił jeden z # najpopularniejszych aktorów oraz artystów w naszym kraju.

(czytaj więcej)
20 września 2018 0

"Ciekawość świata" wróciła po wakacjach. Gościem spotkania był dyrektor gnieźnieńskiego muzeum

Pierwsza jesienna „Ciekawość świata” poświęcona była tematyce historycznej. Gościliśmy dr Michała # Bogackiego, dyrektora Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie z wykładem zatytułowanym „Jak powstała Polska”.

(czytaj więcej)
18 września 2018 0

Na pątniczym szlaku. Młodzież z Mycielewa pielgrzymowała do Kcyni

14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, młodzież z klas trzecich gimnazjum pod # opieką nauczycieli: Renaty Szczepaniak, Joanny Biernackiej-Kozerewicz i Wawrzyna Nowaka udała się na pieszą pielgrzymkę do Kcyni.

(czytaj więcej)
17 września 2018 0

Na rowerach do Gołańczy. Uczestnicy rajdu na pikniku przy bunkrze

15 września Urząd Miejski w Kcyni we współpracy z Kołem Turystów Górskich im. Klimka Bachledy # oraz Towarzystwem Historycznym w Kcyni zorganizował Rajd rowerowy „Jedziemy na piknik przy bunkrze”. Uczestnicy rajdy docelowo jechali na 11. już edycję Pikniku Militarnego w Gołańczy. Najstarszy uczestnik rajdu miał 82 lata, a najmłodszy 2,5 roku.

(czytaj więcej)
14 września 2018 0

Koło PZN na wycieczce w Inowrocławiu. Czekało na nich wiele atrakcji

W dniu 12 września 2018 roku Koło Powiatowe Polskiego Związku Niewidomych w Nakle zorganizowało wycieczkę do Inowrocławia.

(czytaj więcej)
13 września 2018 0

40 lat temu obraz odwiedził Kcynię. Trwają przygotowania do ponownej wizyty

Wierni kcyńskich parafii przygotowują się do spotkania z Matką Bożą w kopii cudownego obrazu z # Jasnej Góry. Przygotowaniom towarzyszyć będą misje święte. Wizyta w diecezji bydgoskiej rozpoczęła się w dniu 1 września, a kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, który znajduje się na Jasnej Górze, będzie nawiedzała parafie naszej diecezji przez najbliższe tygodnie. W dniu 9 października obraz Matki Bożej z Jasnej Góry dotrze do Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)