Dziś mamy 11 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

08 lipca 2020 0

Warsztaty, wyjazdy i nie tylko. Wakacyjne zajęcia z GCKiB rozpoczęte

GCKiB w Kcyni rozpoczęło letnie wakacje.

(czytaj więcej)
06 lipca 2020 0

Turniej rycerski w Golubiu-Dobrzyniu. Zobacz zdjęcia z tej wyjątkowej imprezy

Wojowie z całej Polski zaprezentowali swoją waleczność i kunszt podczas trzydniowego #(3-5 lipca) 44. Wielkiego Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego w Golubiu-Dobrzyniu. Partnerem głównym wydarzenia jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2020 0

Warsztaty pałuckie dla najmłodszych. Dzieci poznały tajniki wypieków

27 czerwca wybraliśmy się na warsztaty pałuckie do# Przystań Biskupińska. Co prawda miały to być warsztaty poświęconej tematyce wielkanocnej, ale ze względu na obostrzenia nasz wyjazd w kwietniu nie był możliwy.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2020 0

DAK organizuje zabawę poetycką. Napisz wiersz na urodziny Kcyni

Zbliża się kolejna rocznica nadania praw miejskich Kcyni. Dlaczego by nie uczcić #tego faktu samodzielnie napisanym utworem poetyckim? Dźwiękowe Archiwum Kcyni zaprasza do udziału w zabawie „Wiersz na urodziny”.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2020 0

MLKS "Orzeł" w Kcyni zaprasza kibiców na turniej piłkarski o Puchar Burmistrza

21 czerwca odbędzie się Turniej o Puchar Burmistrza Kcyni i Prezesa MLKS #„Orzeł” w Kcyni w kategorii Junior. Szczegóły na plakacie.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2020 0

Warsztaty kulinarne. Zamiast mazurków, dzieci piekły zbożowe batoniki

W dniu dzisiejszym kontynuowaliśmy zajęcia w ramach projektu Stowarzyszenia #Marzenie pt. „Pszczółka Maja –pielęgnowanie lokalnego dziedzictwa kulinarnego”.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2020 0

Jak blisko, jak fajnie! Ponad 80 ofert atrakcji i noclegów w województwie

Przejazd kolejką wąskotorową, zwiedzanie muzeów, wypoczynek w uzdrowiskach, nocleg #w malowniczym zakątku Borów Tucholskich, spływ kajakiem, wycieczki piesze i rowerowe – na mieszkańców regionu, turystów i gości, którzy chcą spędzić wakacje na Kujawach i Pomorzu czeka ponad 80 różnych atrakcji i miejsc noclegowych. Oferty zebrała i rekomenduje Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2020 7

A jednak pojedziemy do Minikowa! W czerwcu odbędzie się wystawa rolnicza

Tegoroczne Targi Agro-Tech w Minikowie zostały odwołane, ale już niebawem, #w ramach Krajowych Dni Pola, #odbędzie się wystawa rolnicza. Co w programie?

(czytaj więcej)
10 czerwca 2020 5

Ratownicy i weterani dzieciom. Piknik na strzelnicy w Kowalewku

7 czerwca został zorganizowany na terenie strzelnicy w Kowalewku piknik dla dzieci i #młodzieży z okazji niedawno obchodzonego Dnia Dziecka.

(czytaj więcej)
30 maja 2020 25

Ciekawa inicjatywa „Szubiniaków”. Mieszkańcy bawili się na balkonach (filmy)

29 maja na ul. Dąbrowskiego w Szubinie, a dokładniej na placu pomiędzy blokami nr 2 #oraz 10, zorganizowano wyjątkowe wydarzenie, jakiego w tym mieście chyba jeszcze nie było. Dokładnie o godz. 19:00 rozpoczęła się „Dyskoteka na balkonach” organizowana przez Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Szubin „Szubiniacy”.

(czytaj więcej)
18 maja 2020 0

Zaangażowali się dorośli i dzieci. Dekoracja zdobi centrum Łankowic

W Łankowicach z inicjatywy KGW Młode Łanki i przy zaangażowaniu sołectwa powstała #już w centrum wsi dekoracja. W jej wykonanie zaangażowane były osoby dorosłe oraz dzieci.

(czytaj więcej)
13 maja 2020 0

Stan czytelnictwa w Polsce w 2019 roku. Wyniki przeprowadzonych badań

Kolejna edycja badania czytelnictwa w Polsce w 2019 roku, wykonana na zlecenie Instytutu Książki i #Biblioteki Narodowej przyniosła ciekawe wnioski. Po raz pierwszy od pięciu lat zanotowano niewielki wzrost deklaracji czytelniczych i możemy mówić o trwałej tendencji zatrzymania spadku czytelnictwa w naszym kraju.

(czytaj więcej)
06 maja 2020 0

Quiz dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Na laureatów czekają nagrody

Partnerstwo dla Krajny i Pałuk wraz z członkami sieci Ekomuzeum Doliny Noteci #przygotowało Quiz dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat z powiatu nakielskiego: „Dolina Noteci – moje miejsce na ziemi”. Przekażcie informację swoim pociechom! Na laureatów czekają nagrody.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2020 0

Program ochrony zabytków. Dotacje pomogą w realizacji 198 przedsięwzięć

18 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków - wszystkim konserwatorom# i muzealnikom składamy serdeczne życzenia. Samorząd województwa realizuje w tym roku kolejną edycję marszałkowskiego programu ochrony zabytków.

(czytaj więcej)
28 marca 2020 0

Dźwiękowe Archiwum Kcyni prowadzi własną akcję. Tematyczne artykuły

Dźwiękowe Archiwum Kcyni od 14 marca 2020 r. prowadzi akcję „DAK na zostań w domu”. Polega ona# na tym, że codziennie około godz. 18 na naszym fanpage na portalu społecznościowym Facebook publikowany jest materiał opatrzony hasztagiem „DAKNaZostanWDomu”.

(czytaj więcej)
15 marca 2020 0

Czytanie on-line bez ryzyka zakażenia. Największa biblioteka cyfrowa w Polsce

3 miliony obiektów cyfrowych - książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków,# grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych - dostępnych jest w Internecie dzięki cyfrowej Bibliotece Narodowej POLONA. To obecnie jedna z największych bibliotek cyfrowych w Europie.

(czytaj więcej)
12 marca 2020 0

Panie miło spędziły czas przy poczęstunku. Każda otrzymała kwiatka

6 marca odbył się Dzień Kobiet w Dobieszewie, który zorganizowała Pani Sołtys #Lucyna Bojarczuk wraz z Radą Sołecką i Stowarzyszeniem Kobiet.

(czytaj więcej)
12 marca 2020 0

Burmistrz i Przewodniczący spotkali się z sołtysami. Otrzymali listy i życzenia

Z okazji Dnia Sołtysa w dniu wczorajszym tj. 11 marca Burmistrz Kcyni Marek #Szaruga wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Kurantem spotkał się z sołtysami z Gminy Kcynia.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)