Dziś mamy 22 maja 2018, wtorek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

21 maja 2018 0

Powstańcza Noc Muzeów za nami. Impreza cieszyła się zainteresowaniem

Towarzystwo Historyczne w Kcyni wspólnie z Urzędem Miejskim zorganizowało po raz #pierwszy w Kcyni Noc Muzeów.

(czytaj więcej)
20 maja 2018 0

Druga wycieczka śladami ppor. J. Sławińskiego. Udział wzięło 30 osób

Z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, 19 maja 2019r. odbyła się druga # wycieczka „Śladami walk kompanii kcyńskiej ppor. Jana Sławińskiego”.

(czytaj więcej)
19 maja 2018 11

Promujemy zdrowy styl życia. Impreza plenerowa na skateparku

W sobotnie, słoneczne popołudnie na skateparku w Kcyni odbyła się impreza dla mieszkańców, # promująca zdrowy styl życia. Atrakcje czekały zarówno na najmłodszych, jak i tych starszych.

(czytaj więcej)
15 maja 2018 0

Tegoroczne targi „Lato na Wsi” za nami. Sprawdź wyniki konkursów

Kolejne Targi Turystyczno-Ogrodnicze „Lato na Wsi” za nami. Jak zawsze do #Minikowa zjechały tłumy.

(czytaj więcej)
14 maja 2018 0

Projekt rozpoczęty. Jego bohaterem jest Mikołaj Kopernik

W Domu Św. mikołaja w Kcyni ruszył projekt " Kopernik wielkim Polakiem był" w ramach # konkursu nr 6/2018- na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań powiatu nakielskiego w 2018 roku w zakresie ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego, a także turystyki i krajoznawstwa, pod nazwą "Ekologia i turystyka w powiecie nakielskim 2018".

(czytaj więcej)
11 maja 2018 0

O obozowej codzienności. Gościem spotkania był Mariusz Winiecki

Mariusz Winiecki, znawca historii oflagu w Szubinie był naszym gościem wykładu w ramach #cyklu "Ciekawość świata", który odbył się 10 maja w Urzędzie Miejskim w Kcyni.

(czytaj więcej)
09 maja 2018 8

Z wizytą na onkologii. Gość pokazał dzieciom, że nie należy bać się marzeń

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Sipiory i Studzienki „Sąsiedzi” pod Patronatem #Burmistrza Kcyni Marka Szarugi w ramach comiesięcznych spotkań z gwiazdami na oddziale onkologii dziecięcej w szpitalu im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy miało zaszczyt gościć lokalną gwiazdę - Rolanda Twardysko, rapera znanego pod pseudonimem artystycznym Retron.

(czytaj więcej)
06 maja 2018 11

Majówka w Dziewierzewie. Moc atrakcji dla każdego

Mieszkańcy Dziewierzewa i okolic wyjątkowo długą w tym roku majówkę zakończyli festynem. # Publiczność jak zwykle dopisała, a atrakcji było tak wiele, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

(czytaj więcej)
05 maja 2018 0

Turniej Lepienia z Ciastoliny wyjątkowo udany. Powstały piękne prace

I Turniej Lepienia z Ciastoliny pod hasłem Niepodległa za nami. Udział w nim wzięło # 12 par: dziecko plus rodzic/opiekun.

(czytaj więcej)
04 maja 2018 0

Wędkarze uczcili święto Konstytucji 3 maja. Zawody o puchar burmistrza

Z okazji święta Konstytucji 3 maja na akwenie w Kcyni odbyły się coroczne otwarte zawody # wędkarskie. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach: junior i senior.

(czytaj więcej)
03 maja 2018 0

W rytmie śląskich szlagierów. Krzysztof Koniarek bawił publiczność

W środowe popołudnie, 2 maja na skateparku w Kcyni odbyła się impreza plenerowa. Gwiazdą # wieczoru był znany z telewizji Krzysztof Koniarek.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2018 10

Koncert w farze. Celem była pomoc dla Libanu oraz wspólnoty Wiara i Światło

W niedzielny wieczór w kcyńskiej farze odbył się charytatywny koncert wielkanocny w w#ykonaniu grupy muzycznej parafii pw. św. Michała Archanioła. Celem koncertu była pomoc dla Libanu oraz wspólnoty Wiara i Światło.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2018 0

Spacerowali po Kcyni i poznawali miejsca związane z Powstaniem Wielkopolskim

W piątek, 20 kwietnia 2018 r. Towarzystwo Historyczne w Kcyni zorganizowało #Rajd pieszy „Śladami miejsc związanych z Powstaniem Wielkopolskim”. Był to swego rodzaju spacer po mieście, podczas którego odwiedzano miejsca związane z powstaniem.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2018 0

Miłośnicy historii na spotkaniu z Jackiem Maćkowskim

Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni włączyło się w obchody 100-lecia ź#odzyskania niepodległości przez Polskę i wspólnie z Kołem Turystów Górskich im Klimka Bachledy w Kcyni, któremu przewodzi historyk Pan Jacek Maćkowski oraz Zakład Poprawczy w Kcyni zorganizowało już drugie wydarzenie związane z obchodami 100-lecia odzyskaniem niepodległości.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2018 0

Spotkanie z Krzysztofem Halickim. Tym razem o sekretach Bydgoszczy

Jak przebiegała wizyta Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bydgoszczy i dlaczego po jej zakończeniu #w mieście wybuchły zamieszki, w której kamienicy zatrzymywała się Pola Negri, kim był "człowiek o stu twarzach" - te i inne tematy pojawiły się w trakcie spotkania z Krzysztofem Halickim, pracownikiem Archiwum Państwowego, autorem książki "Sekrety Bydgoszczy".

(czytaj więcej)
26 marca 2018 0

Kolorowo w kcyńskiej farze. Nie zabrakło konkursu na najładniejszą palmę

W parafii pw. św. Michała Archanioła w Kcyni odbyła się msza św. na której poświęcono #palmy wielkanocne. Jak co roku odbył się również konkurs na najładniejsze z nich.

(czytaj więcej)
23 marca 2018 0

Komisja nie miała łatwego zadania. Wybrano 9 wyróżniających się prac

Konkurs Plastyczny „Zielona kartka na święta”, który każdego roku cieszy się ogromną #popularnością, w tym roku zakończył się nagrodzeniem 9 prac.

(czytaj więcej)
23 marca 2018 0

Kolejne warsztaty z rękodzieła. Panie wykonywały pisanki i palmy

W środę i czwartek 14 i 15 marca w ramach projektu pod nazwą „Promote traditions #through handmade crafts” (PROtect) (nr 2017-1- RO01-KA204- 037395) współfinansowanego przez Unię Europejską z w ramach programu Erasmus+: KA2, Cooperation for innovation and the exchange of goodpractices, Strategic Partnership with MULTIPLE BENEFICIARIES, w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni odbyły się kolejne warsztaty z rękodzieła.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)