Dziś mamy 18 lipca 2018, środa, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

15 lipca 2018 0

Spotkanie z Agnieszką Olejnik. Pisarka opowiedziała o swojej twórczości

11 lipca 2018r. o godzinie 16.00 w Sali Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w # Kcyni odbyło się spotkanie z autorką książek z dziedziny tzw. literatury kobiecej – Agnieszką Olejnik.

(czytaj więcej)
13 lipca 2018 0

Neo-Nówka wystąpi w Nakle z nowym programem!

"Kazik sam w domu” to najnowszy program wrocławskiego Kabaretu Neo-Nówka. Tym razem mistrzowie ciętej riposty zabierają widzów w realistyczny świat codziennych obowiązków domowych.

(czytaj więcej)
10 lipca 2018 0

Atrakcyjnie, twórczo i różnorodnie. Za nami wakacyjne zajęcia dla dzieci

W Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni oraz w filii bibliotecznej w Chwaliszewie #prowadzone były wakacyjne zajęcia dla dzieci z terenu gminy.

(czytaj więcej)
06 lipca 2018 0

Mieszkańcy bawili się na festynie. Kapryśna pogoda nie popsuła humorów

Czwarta edycja Festynu w Górkach Zagajnych "Bezpieczne wakacje" za nami.

(czytaj więcej)
04 lipca 2018 4

Trwa plener rzeźbiarski. Powstają rzeźby bohaterów polskich bajek

To już piąta edycja imprezy pn. „Plener Rzeźbiarski" w Kcyni. Pięcioosobowa grupa rzeźbiarzy #tworzy figury bohaterów polskich bajek dla dzieci.

(czytaj więcej)
02 lipca 2018 0

Rowerzyści jechali śladami Powstania Wielkopolskiego

W ramach projektu "Śladami miejsc związanych z Powstaniem Wielkopolskim" odbył się #drugi już rajd, którego głównym organizatorem było Towarzystwo Historyczne w Kcyni.

(czytaj więcej)
01 lipca 2018 29

Loteria, koncerty i wiele innych atrakcji. Mieszkańcy uczcili 765. urodziny miasta!

30 czerwca na boisku w Kcyni zorganizowano imprezę plenerową z okazji „urodzin” #miasta. Mieszkańcy nie mogli narzekać na brak atrakcji – każdy znalazł coś dla siebie.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2018 0

O bezpieczeństwie i zagrożeniach. Dzielnicowy spotkał się z dziećmi

Dzielnicowy z kcyńskiego komisariatu dzisiaj (28.06.18) uczestniczył w spotkaniu z dziećmi na # terenie Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki. Prowadzący spotkanie opowiadał o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o zagrożeniach jakie mogą spotykać nieletnich w trakcie zbliżających się wakacji.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2018 8

Czwarte powiatowe zawody MDP. Młodzi druhowie pokazali wolę walki

23 czerwca na stadionie w Kcyni zorganizowano IV Powiatowe Zawody # Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2018 0

Czas wielkich piłkarskich emocji. Mieszkańcy kibicują reprezentacji

Głośno i kolorowo było dziś na kcyńskim Rynku, a to za sprawą uczniów Szkoły Podstawowej # im. Jana Czochralskiego w Kcyni.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2018 6
Weekend Seniora z Kulturą

Chór „Soli Deo” najlepszy

W ostatni weekend w Nakielskim Ośrodku Kultury zorganizowano wydarzenie pn. „Weekend Seniora z Kulturą”. Była to doskonała okazja do rozwijania swoich pasji oraz nabywania umiejętności w dziedzinach śpiewania i malarstwa.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 0

Aktywne zajęcia wakacyjne. Każdy znajdzie coś dla siebie

Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni organizuje zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży. # Szczegółowy harmonogram poniżej. Początek zajęć już 25 czerwca.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 0

Kolejna wspólna wycieczka. Tym razem zwiedzano Wieliczkę i Zakopane

To już 15 wycieczka, jaką od 2011 r. zorganizował Sołtys Siernik nie tylko dla mieszkańców #wsi. Tym razem pojechaliśmy do Wieliczki i Zakopanego w sile 38 osób, w wieku od 10 lat wzwyż.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2018 0

Ciekawość świata. Mówiono o żydowskich zwyczajach pogrzebowych

To było bardzo dobre spotkanie - tak pomyślało sobie wielu uczestników Ciekawości świata, #licznie zgromadzonych w dniu 14 czerwca w Urzędzie Miejskim w Kcyni.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2018 0

Kolejna gwiazda odwiedziła małych pacjentów. Artyści rozmawiali z dziećmi i rozdawali autografy

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Sipiory i Studzienki Sąsiedzi zorganizowało po raz kolejny # spotkanie dzieci z Oddziału Hematologii Pediatrii i Onkologii w Uniwersytecie im. A. Jurasza w Bydgoszczy z kolejną gwiazdą.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2018 4

Policjanci z Nakła i Kcyni na festynie. Przygotowali różne atrakcje

W miejscowości Sipiory odbył się festyn rodzinny, do udziału w którym zostali #zaproszeni policjanci z Nakła i Kcyni. Mundurowi przygotowali dla uczestników przedsięwzięcia różne atrakcje.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2018 7

Policjanci z Kcyni na festynie. Niewątpliwą atrakcją był pokaz sprzętu

Kcyńscy policjanci uczestniczyli w ostatnich dniach w festynie z okazji Dnia Dziecka organizowanym #w Chwaliszewie. Były rozmowy na temat bezpieczeństwa i pracy policjantów, a także pokaz policyjnego sprzętu.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2018 0

Kolejna edycja festiwalu za nami. Wybór zwycięzców nie był łatwy

XI Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej przeszedł do historii. Młodzi artyści po raz kolejny# zaśpiewali w „Starej Stodole” w Olszewce.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)