Dziś mamy 28 lutego 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Co, gdzie, kiedy?


Szanowni Czytelnicy! - przekazujemy Wam nowe narzędzie do lepszej współpracy i komunikowania się z portalem.


Teraz możecie w łatwy sposób informować nas o planowanych wydarzeniach w Waszych miejscowościach, szkołach czy parafiach.


Mamy nadzieję, że korzystanie z formularza Zgłoś wydarzenie nie sprawi nikomu kłopotu, stąd nasza prośba - wysyłajcie do nas wiadomości, o których będziemy mogli napisać.

*

Foto i wideo można przesyłać pojedynczo (najlepiej w formatach .jpg, .wmv, .flv) lub spakowane jako archiwum .zip albo .rar. Wielkość pliku nie może przekraczać 64 MB

Formularz wysłany, dziękujemy!
Wypełnij wymagane pola!

29 lutego 2020 0

Zawody strzeleckie w Kcyni. Poświęcone pamięci "Żołnierzy Niezłomnych"

Burmistrz Kcyni zaprasza na Zawody Strzeleckie w strzelaniu z karabinka pneumatycznego poświęcone pamięci# „Żołnierzy Niezłomnych” z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, które odbędą się 29 lutego 2020 roku.

(czytaj więcej)
01 marca 2020 11

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym

1 marca w Mroczy odbędzie się Bieg Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Poniżej zamieszczamy regulamin.

(czytaj więcej)
01 marca 2020 0

Kabaret Nowaki wystąpi w Kcyni

Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni zaprasza na występ # kabaretu „Nowaki”, który odbędzie się 1 marca 2020 roku w Sali sportowej SP w Kcyni. Więcej informacji na plakacie.

(czytaj więcej)
08 marca 2020 0

„Powróćmy jak za dawnych lat…”

8 marca o godz. 17.00 odbędzie się koncert z okazji dnia kobiet pn. „Powróćmy jak za dawnych lat…”. Szczegóły na plakacie.

(czytaj więcej)
13 marca 2020 0

Pomaganie dzieciom i młodzieży w kryzysie. Zaproszenie na konferencję

Fundacja „Salus Homini” oraz Powiatowa Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna w Nakle nad Notecią zapraszają# na konferencję: „Uczymy się pomagać dzieciom i młodzieży w kryzysie - kontynuacja”.

(czytaj więcej)
20 marca 2020 0

Ciepły Wieczór i Bogdan Hołownia w Cafe Emilia

20 marca w Cafe Emilia wystąpi zespół Ciepły Wieczór oraz Bogdan Hołownia.

(czytaj więcej)
0

Higiena w kuchni to coś więcej niż czyste ręce. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

O higienie przygotowania i spożywania posiłków uczymy się już od najmłodszych lat. #Czyste ręce, dokładnie umyte warzywa i owoce, sprawdzanie daty przydatności do spożycia – to podstawowe zasady higieny w kuchni. Jednak to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać. Dietetyk podpowiada, na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas przygotowania i spożywania posiłków.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)