Dziś mamy 25 czerwca 2017, niedziela, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

25 czerwca 2017 0

Dmuchańce, tańce i konkursy. Mieszkańcy Grocholina powitali pierwszy dzień lata

Z okazji długo wyczekiwanego sezonu letniego, mieszkańcy Grocholina zorganizowali festyn. Nie # zabrakło rywalizacji połączonej z dobrą zabawą i tańcami.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2017 2

Zumba na rynku. Tanecznie powitali wakacje

Z okazji otwarcia sezonu letniego do Kcyni zawitał wakacyjny maraton # zumby. Całość poprowadził znany instruktor Paweł Milhausen.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2017 0

Ostatnie spotkanie przed wakacjami. Gościem była Anna Wagner

Zagadnieniom polsko-niemieckiego trudnego sąsiedztwa poświęcone było ostatnie #przed wakacjami spotkanie „Ciekawości świata”.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2017 0

Wycieczka do Zakopanego i Łagiewnik. Wszystkim dopisywał świetny humor

W dniach od 09 do 12 czerwca 2017r. Gminne Centrum Kultury i Biblioteki wspólnie #z filią Uniwersytetu Trzeciego Wieku zorganizowało czterodniową wycieczkę do Zakopanego i Łagiewnik.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2017 3

"Baw się razem z nami" po raz dziewiąty. Jak zawsze królowała dobra zabawa

Dzisiaj w Sipiorach odbyła się kolejna edycja festynu ph. "Baw się razem z nami". Jak co roku # i tym razem zapewniono dla mieszkańców i gości szereg atrakcji.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2017 0

UTW w Kcyni ma pięć lat. Świętowano jubileusz

Uroczystym wystąpieniem młodzieży z klubu piosenki działającym przy Gminnym Centrum Kultury i # Biblioteki w Kcyni zainaugurowano obchody Jubileuszu 5-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2017 0

Festyn obfitował w atrakcje. Pogoda dopisała uczestnikom (film)

W ubiegłą niedzielę, 11 czerwca Zespół Szkół w Mycielewie hucznie obchodził swoje setne urodziny. Z tej okazji zorganizowano festyn.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2017 0

Sztuka ludowa na konkursie. Przyznano wiele nagród

Kilka dni temu został rozstrzygnięty XIII Międzywojewódzki Konkurs Sztuka Ludowa Pałuk # w Twórczości Dzieci, Młodzieży i ich Opiekunów. Organizatorem konkursu było Muzeum Regionalne w Wągrowcu.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2017 2

Festyn okazją do świętowania. Szkolne mury odwiedziły tłumy

W tym roku mija 100 lat, odkąd istnieje szkoła w Mycielewie. Z tej okazji, w #niedzielę 11 czerwca, odbył się festyn pod nazwą „Mama, tata i ja... Sto lat minęło”.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2017 0

Spotkanie z Marcelem Woźniakiem. "Czuję się w obowiązku opowiadać o Tyrmandzie"

Pisarz Marcel Woźniak był gościem spotkania z cyklu "Ciekawość świata". Pretekstem do #zaproszenia go do Kcyni była wydana na jesieni ubiegłego roku książka pt. "Moja śmierć będzie taka jak moje życie", będąca pierwszą całościową opowieścią biograficzną o Leopoldzie Tyrmandzie.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2017 0

Jury wybrało najlepszych. Zobacz wyniki festiwalu

Znamy wyniki X Powiatowego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2017 3

Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. Jury oceni 56 prezentacji

W Olszewce odbywa się dzisiaj X Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. #Uczestnikami są dzieci i młodzież ze szkół znajdujących się na terenie powiatu.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2017 0

Warsztaty pałuckie dla przedszkolaków. Przebiegły w bardzo miłej atmosferze

6 czerwca 2017r. Zespół Regionalny Pałuki działający przy Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki #w Kcyni wraz z instruktorkami Panią Renatą Gaj – Kowalską i Panią Marią Kordyś odwiedził całą społeczność przedszkolną w Niepublicznym Przedszkolu „Mini Akademia” w Mroczy.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2017 0

Zespół Pałuki wystąpił w Podobowicach. Najlepszą nagrodą były brawa

5 czerwca to dzień, w którym Stowarzyszenie Miłośników Regionalnego #Zespołu „Pałuki” w Kcyni zorganizowało wyjazd do DPS Podobowice.

(czytaj więcej)

Zabawa nie tylko dla dzieci. Puść wodze fantazji!

Europark Krasnal ponownie obrał kurs na powiat nakielski, tym razem zatrzyma się w Szubinie. Jedno z największych objazdowych wesołych miasteczek w Polsce będzie do dyspozycji mieszkańców w dniach 8-11 czerwca 2017.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2017 0

Kolejny udany festyn. Wszyscy dobrze się bawili

W ubiegłą sobotę w Dziewierzewie odbył się IV Piknik Rodzinny na Sportowo z okazji Dnia Dziecka. # Jak zwykle nie zabrakło mieszkańców nie tylko samego Dziewierzewa, ale i okolicznych miejscowości.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2017 8

Kcynia nie zapomniała o najmłodszych. Zapewniono wiele atrakcji

W minioną sobotę w parku przed Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni świętowali # najmłodsi mieszkańcy miasta i gminy. Z okazji ich święta zorganizowano wiele atrakcji.

(czytaj więcej)
29 maja 2017 0

Zawody z udziałem strażaków już za nami. Emocji nie brakowało (film)

W miniony weekend w Górkach Zagajnych odbyły się Zawody Sportowo-Pożarnicze #Gminy Kcynia. Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej z rywalizacji.

(czytaj więcej)
0

Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego - NOWOŚĆ!

Medyczny laser Q - Switch wykorzystuje impulsy rozbijające barwniki znajdujące się w skórze. Niezastąpione urządzenie przeznaczone do usuwania tatuażu i makijażu permanentnego.

(czytaj więcej)
0

Biblioteki w liczbach. Jest ich ponad pół tysiąca w województwie

8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. W związku z tym Urząd Marszałkowski #w Bydgoszczy przygotował informacje na temat bibliotek działających w naszym regionie.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)