Dziś mamy 27 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

17 maja 2019 0

Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Konkurencje w Mroczy

15 maja bieżącego roku odbył się XII Wojewódzki Konkurs # Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Ze względów pogodowych miejscem imprezy była Hala Widowiskowo-Sportowa w Mroczy.

(czytaj więcej)
17 maja 2019 0

Wenezuela - majowe spotkanie z cyklu Ciekawość świata

Wenezueli dotyczyło majowe spotkanie „Ciekawości świata”.# Naszym gościem był Andrzej Kurowski, który posiłkując się zdjęciami, pamiątkami i mapami przybliżył nam ten kraj w Ameryce Południowej.

(czytaj więcej)
13 maja 2019 0

Promocja dziedzictwa kulturowego. Odbyły się kolejne targi wiosenne

W miniony weekend w Minikowie odbyła się coroczna impreza # "Lato na wsi - Święto Smaku i Tradycji".

(czytaj więcej)
12 maja 2019 9

"Lato na wsi - Święto Smaku i Tradycji". Uczestnikom dopisała pogoda

W dniu wczorajszym rozpoczęła się dwudniowa impreza # "Lato na wsi - Święto Smaku i Tradycji", która jak co roku odbywa się w Minikowie.

(czytaj więcej)
04 maja 2019 16

Świetna zabawa. Kcyński Festiwal Zespołów Weselnych

3 maja br. Gminne Centrum Kultury i Biblioteki# zorganizowało I Kcyński Festiwal Zespołów Weselnych. Gwiazdą główną imprezy był zespół AM.

(czytaj więcej)
30 kwietnia 2019 0

Stara Fabryka. Właśnie tam odbył się wernisaż Emilii Łydka

W sobotę, 27 kwietnia odbył się wernisaż# połączony z promocją książki „Owiany Motyl” Emilii Elżbiety Łydka. Wernisaż miał miejsce w restauracji Stara Fabryka w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
30 kwietnia 2019 4

Musica in Urbe. Nakielski chór Soli Deo wrócił z główną nagrodą

W miniony weekend tj. 27 i 28 kwietnia w Bydgoszczy odbył się II Ogólnopolski Konkurs Chórów# Musica in Urbe.

(czytaj więcej)
22 kwietnia 2019 0

Święta Wielkiej Nocy. Jak obchodzą je innych krajach?

W naszej kulturze Wielkanoc to bardzo ważne święto, z którym wiążą się określone symbole i ludowe# zwyczaje. Każdy kraj ma jednak swój sposób na świętowanie. Pogrzeb śledzia, parada kapeluszy, czytanie kryminałów i wybuch wozu to tylko niektóre z nich..

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2019 0

Akcja przerosła oczekiwania. Przekazano kolejny Dar Serca

Stowarzyszenie na Rzecz rozwoju wsi Sipiory i Studzenki SĄSIEDZI wraz ze # szkołą tańca Pana Pawła Milhausen kolejny raz postanowiło sprawić radość innym.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2019 0

Zwiedzanie historycznych zabytków. Piękna pogoda dopisywała uczestnikom

W dniach 13 – 14 kwietnia 2019 roku odbyła się kolejna wycieczka do # Malborka i Trójmiasta zorganizowana przez Sołtysa Siernik.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2019 0

Kwesta na rzecz potrzebujących. Darczyńcy nie zawiedli

Tradycyjnie już w Niedzielę Palmową wolontariusze Fundacji „Salus Homini” i nasi # przyjaciele kwestowali na rzecz chorych (szczególnie pacjentów w stanie terminalnym i ich rodzin) i niepełnosprawnych.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2019 0

Podsumowanie cyklu warsztatów. Panie poznały historię sztuki ludowej

W środę 10. kwietnia w Gumnowicach odbyło się spotkanie podsumowujące # cykl warsztatów tradycyjnego haftu krajeńskiego i pałuckiego, w ramach którego zajęcia prowadziła p. Aleksandra Agata Minda z Olszewki.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2019 0

„Z tradycją i kulturą na co dzień, przywoływki Wielkanocne”

Stowarzyszenie Miłośników Regionalnego Zespołu Pałuki w Kcyni#, realizuje projekt pn. „Z tradycją i kulturą na co dzień, przywoływki Wielkanocne” dotowany przez Zarząd Powiatu Nakielskiego w ramach otwartego konkursu ofert nr 3/2019 na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań powiatu nakielskiego w 2019 roku w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w ramach którego 13 kwietnia, odbyło się tradycyjne śniadanie wielkanocne.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2019 2

Chłód im nie straszny. Krajeńskie Morsy „Przerębel” zakończyły sezon

Kolejny sezon na morsowanie dobiegł końca. Z tej okazji miłośnicy zimnych kąpieli tradycyjnie# spotkali się w Zabartowie, gdzie po raz ostatni w sezonie 2018-2019 zażyli kąpieli w tamtejszym Jeziorze Proboszczowskim

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2019 0

Obradowała komisja 57 Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk. W maju poznamy laureatów

W czwartek 11 kwietnia w Szubińskim Domu Kultury komisja etnograficzna dokonała oceny prac # zgłoszonych do 57. Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2019 0

Spotkania dla seniorów trwają. Tym razem tematem prac były palmy

Seniorzy się animują i integrują, a my ich w tym # wspieramy.

(czytaj więcej)
04 kwietnia 2019 0

Mistrzowie Polski na spotkaniu u Burmistrza. Przekazali medal z mistrzostw

W dniu dzisiejszym Burmistrz Kcyni Marek Szaruga gościł drużynę Zakładu Poprawczego# w Kcyni - laureatów XXIII Mistrzostw Polski Pracowników Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich w Barczewie. Mistrzowie z Kcyni zagrali w składzie: A. Kozłowski (bramkarz), T. Leśniewski, R. Nowicki, P. Strzępek, M. Pezacki, J. Prybiński, K. Ziarnecki, M. Kubanek i M. Wełnicki.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2019 0

Spóźnione świętowanie Dnia Kobiet. Panie otrzymały drobne podarunki

29. marca w Świetlicy Wiejskiej w Miastowicach sołtys Michał Kubalewski wraz z # radą sołecką zaprosił panie na spóźniony nieco Dzień Kobiet.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)