Dziś mamy 16 stycznia 2019, środa, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

15 stycznia 2019 2

„Kcynianie wykazali się hojnością” Zebrali ponad 5 tysięcy więcej niż przed rokiem

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2019 0

„Pomaganie jest dziecinnie proste”. Podsumowanie finału WOŚP

Pod takim hasłem odbył się 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.# Tradycyjnie Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni zaangażowało się w organizację i kwestę na rzecz WOŚP. Podczas finału odbył się konkurs kolęd i pastorałek, w którym udział wzięły dzieci i młodzież ze szkół z terenu gminy Kcynia. Występy uświetniły dziewczynki a klubu piosenki oraz zespół Wokalny CANTEMUS, które prowadzi Pani Hanna Żółkoś.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2019 0

Wyjątkowy koncert. Inicjatywa z okazji rocznicy Powstania Wielkopolskiego

Kolejna inicjatywa z okazji 100. lecia Powstania Wielkopolskiego miała miejsce w # piątek, 11 stycznia.

(czytaj więcej)
08 stycznia 2019 0

Kajakami w 100 rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego

W ubiegłym tygodniu wychowankowie oraz pracownicy kcyńskiego zakładu poprawczego# wspólnie ze swymi rodzinami oraz przyjaciółmi, entuzjastami kajakowych przygód, zorganizowali cykl spływów kajakowych z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r. oraz przypadającej właśnie w ubiegłym tygodniu 100 rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego.

(czytaj więcej)
08 stycznia 2019 8

Pamięć o powstańcach. Wystawa poświęcona bohaterom

Dwie wystawy otwarto w poniedziałek, 7 stycznia w GCKiB w Kcyni. Z inicjatywy Urzędu Miejskiego w miesiącu styczniu będzie można zwiedzać # wystawy poświęcone tematyce odzyskania niepodległości oraz powstania wielkopolskiego.

(czytaj więcej)
07 stycznia 2019 0

Świąteczno-noworoczne spotkanie. Dzieci odwiedził niezapowiedziany gość

6 stycznia br w Sipiorach odbyło się spotkanie noworoczne dzieci z Sipior i Studzienek # z Mikołajem.

(czytaj więcej)
06 stycznia 2019 4

Świąteczny przemarsz ulicami miasta. Mieszkańcy wzięli udział w orszaku

W całym kraju obchodzono dzisiaj uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwaną Świętem # Trzech Króli.

(czytaj więcej)
03 stycznia 2019 0

Wyprawa Odra 2019. Dzień 1

Do miejscowości Kozlov w Czechach zostałem dowieziony samochodem, skąd 2,5 km pieszej # wędrówki i byłem u źródeł rzeki Odry.

(czytaj więcej)
02 stycznia 2019 0

Mieszkańcy powitali Nowy Rok. Na niebie rozbłysły fajerwerki

W poniedziałkową noc mieszkańcy Kcyni na płycie Rynku witali Nowy 2019 Rok. Mieszkańcy, którzy# przyszli na Rynek mogli przy muzyce wspólnie powitać Nowy Rok, spędzić z najbliższymi kilka chwil.

(czytaj więcej)
01 stycznia 2019 0

Okazji do świętowania nie brakowało. Rok 2018 obfitował w jubileusze

Nadszedł 2019 rok. Chcemy jednak jeszcze przypomnieć o tym, co ważnego działo się w # powiecie w ubiegłym roku. A obfitował on w wiele różnych jubileuszy. Przypominamy najważniejsze z nich.

(czytaj więcej)

Mieszkańcy powiatu lubią dobrą zabawę. Takiej nie brakowało!

To, co lubią mieszkańcy powiatu nakielskiego, to z pewnością koncerty i występy kabaretów, # szczególnie tych znanych w całej Polsce. W dobiegającym końca roku odbyło się ich kilka. Kogo gościliśmy w naszych skromnych progach? Przypominamy co się działo!

(czytaj więcej)
31 grudnia 2018 9

Emocjonująca inscenizacja. Sylwestrowe wyzwolenie Kcyni

30 grudnia na kcyńskim rynku zgromadzili się wszyscy mieszkańcy miasta i okolic, by wspólnie # podziwiać inscenizację wyzwolenia Kcyni z udziałem grup rekonstrukcji historycznej. Patronat nad wydarzeniem objęli burmistrz Kcyni Marek Szaruga oraz starosta nakielski Tadeusz Sobol.

(czytaj więcej)
28 grudnia 2018 0

Dom św. Mikołaja. Wigilia pokoleniowa – jak to drzewiej bywało?

Święta, święta, już po świętach, czas się zająć znowu pracą, wypełnianiem obowiązków i nowych # wyzwań. Zanim tak się stanie, chcielibyśmy na chwilę powrócić do tych magicznych chwil, które miały miejsce w „Domu św. Mikołaja” w Kcyni.

(czytaj więcej)
27 grudnia 2018 0

Na kcyńskim Rynku pojawiła się budka wartownicza. Będzie stałym elementem miasta

Nowy element architektoniczny pojawił się na kcyńskim Rynku. W związku z obchodami 100. # rocznicy Powstania Wielkopolskiego, zbliżającą się inscenizacją z udziałem grup rekonstrukcji historycznej, która już 30 grudnia, na Rynku została ustawiona budka wartownicza, która pełni rolę punktu informacyjnego.

(czytaj więcej)
27 grudnia 2018 0

Zima już nie taka straszna. Schronisko otrzymało ogromne wsparcie

Dziękujemy za ogromne serca! Pragniemy złożyć ogromne podziękowania wszystkim uczestnikom # akcji charytatywnej „Karma wraca” na rzecz schroniska w Ruścu.

(czytaj więcej)
18 grudnia 2018 0

Spotkanie opłatkowe w nakielskiej komendzie

Wczoraj (17.12.18) w Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią odbyło się uroczyste# spotkanie opłatkowe dla policjantów, w którym udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, duchowieństwa oraz instytucji współpracujących z Policją.

(czytaj więcej)
18 grudnia 2018 0

Centrum Kultury podsumowało rok 2018. Były kwiaty, podziękowania i kolędy

„Wigilia to nie jest czas, gdy jest prezentów moc # Wigilia to nie jest czas, gdy potraw sto na stole Wigilia to przepiękny czas, Bożonarodzeniowy czas, Gdy siedzimy wszyscy w kole, i MAMY bliskich przy stole. „[cyt.]

(czytaj więcej)
17 grudnia 2018 3

„Karma wraca” w Kcyni. Na przybyłych mieszkańców czekało wiele atrakcji

OSP w Kcyni wraz z orkiestrą włączyła się w akcję pomocy zwierzakom ze schroniska w Ruścu i # zorganizowała biesiadę dla mieszkańców. Celem było zebranie karmy, koców oraz kołder.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)