Dziś mamy 21 września 2018, piątek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

20 września 2018 0

"Ciekawość świata" wróciła po wakacjach. Gościem spotkania był dyrektor gnieźnieńskiego muzeum

Pierwsza jesienna „Ciekawość świata” poświęcona była tematyce historycznej. Gościliśmy dr Michała # Bogackiego, dyrektora Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie z wykładem zatytułowanym „Jak powstała Polska”.

(czytaj więcej)
18 września 2018 0

Na pątniczym szlaku. Młodzież z Mycielewa pielgrzymowała do Kcyni

14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, młodzież z klas trzecich gimnazjum pod # opieką nauczycieli: Renaty Szczepaniak, Joanny Biernackiej-Kozerewicz i Wawrzyna Nowaka udała się na pieszą pielgrzymkę do Kcyni.

(czytaj więcej)
17 września 2018 0

Na rowerach do Gołańczy. Uczestnicy rajdu na pikniku przy bunkrze

15 września Urząd Miejski w Kcyni we współpracy z Kołem Turystów Górskich im. Klimka Bachledy # oraz Towarzystwem Historycznym w Kcyni zorganizował Rajd rowerowy „Jedziemy na piknik przy bunkrze”. Uczestnicy rajdy docelowo jechali na 11. już edycję Pikniku Militarnego w Gołańczy. Najstarszy uczestnik rajdu miał 82 lata, a najmłodszy 2,5 roku.

(czytaj więcej)
14 września 2018 0

Koło PZN na wycieczce w Inowrocławiu. Czekało na nich wiele atrakcji

W dniu 12 września 2018 roku Koło Powiatowe Polskiego Związku Niewidomych w Nakle zorganizowało wycieczkę do Inowrocławia.

(czytaj więcej)
13 września 2018 0

40 lat temu obraz odwiedził Kcynię. Trwają przygotowania do ponownej wizyty

Wierni kcyńskich parafii przygotowują się do spotkania z Matką Bożą w kopii cudownego obrazu z # Jasnej Góry. Przygotowaniom towarzyszyć będą misje święte. Wizyta w diecezji bydgoskiej rozpoczęła się w dniu 1 września, a kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, który znajduje się na Jasnej Górze, będzie nawiedzała parafie naszej diecezji przez najbliższe tygodnie. W dniu 9 października obraz Matki Bożej z Jasnej Góry dotrze do Kcyni.

(czytaj więcej)
12 września 2018 0

XX Dni Kultury Chrześcijańskiej. Finisaż wystaw w Kcyni

Cykl wydarzeń w ramach XX Dni Kultury Chrześcijańskiej w naszej bibliotece otworzył finisaż wystawy Agnieszki Jankiewicz # przybyli m.in.: Barbara Grosicka dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni wraz z uczniami, Wawrzyniec Pezacki dyrektor Domu św. Mikołaja w Kcyni z grupą dzieci.

(czytaj więcej)
12 września 2018 0

Zespół Pałuki zaprezentował folklor pałucki. Uczestnicy bawili się w rytm muzyki ludowej

09 września 2018 r. Zespół Regionalny Pałuki z Kcyni zaprezentował się na festynie # "Pożegnanie lata", który odbył się w skansenie w Osieku nad Notecią.

(czytaj więcej)
10 września 2018 24

V edycja wyścigu przyciągnęła tłumy. Walka o „Złoty tłok” była bardzo zacięta!

W Nowej Wsi Noteckiej odbyła się V edycja wyścigu traktorów. Na imprezę przybyło wiele #osób, zarówno młodszych, jak i starszych, by obejrzeć ciekawe widowisko.

(czytaj więcej)
10 września 2018 10

Moc atrakcji w Minikowie. Tłumy na Pikniku Niepodległości

W niedzielę, 9 września w Minikowie w ramach ogólnopolskich obchodów stulecia #odzyskania niepodległości przez Polskę zorganizowano piknik.

(czytaj więcej)
04 września 2018 10

Gratka dla fanów motoryzacji. Zorganizowano pokaz kaskaderski

3 września na stadionie miejskim Kcyni zorganizowano wyjątkowy pokaz kaskaderski. Flott Cascaders Team zapewnił publiczności niezapomnianą rozrywkę.

(czytaj więcej)
02 września 2018 19

Dożynki gminne za nami. Sołectwo Dziewierzewo z najlepszym wieńcem

Tegoroczne dożynki gminy Kcynia odbyły się w Szczepicach. Uroczystości rozpoczęły #się od wspólnego przemarszu do świetlicy wiejskiej, przy której odbyła się msza św.

(czytaj więcej)
31 sierpnia 2018 1

Piąta edycja konkursu ekologicznego. Znamy laureatów

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Spółka z o. o. uprzejmie informuje, #że w okresie od 1 września 2017 roku do 31 sierpnia 2018 roku odbyła się piąta edycja konkursu ekologicznego „Segregacja to się opłaca”.

(czytaj więcej)
29 sierpnia 2018 1

To już IX runda strzelecka. Kto tym razem spisał się najlepiej?

Na strzelnicy sportowej w Kowalewku podczas IX rundy strzeleckiej po raz kolejny #spotkali się zawodnicy oraz sympatycy strzelectwa.

(czytaj więcej)
27 sierpnia 2018 0

Mieszkańcy pożegnali lato. Organizatorzy zadbali o atrakcje dla dzieci i dorosłych

W dniu 25 sierpnia od g. 14.30 w Tupadłach odbyła się impreza z okazji pożegnania #lata. Wydarzenie zorganizował sołtys Stanisław Grabarski wraz z radą sołecką.

(czytaj więcej)
27 sierpnia 2018 3

Rozpętek. Dziękczynienie za plony

W minioną sobotę mieszkańcy Rozpętka dziękowali za tegoroczne plony. Dożynki rozpoczętą mszą # świętą odprawioną w świetlicy wiejskiej.

(czytaj więcej)
27 sierpnia 2018 0

„Wakacje z tenisem 2018”. Zaangażowanie dzieci jest bardzo duże

Minął pierwszy tydzień zajęć rekreacyjno-sportowych z dziećmi na korcie tenisowym w Kcyni #przy ulicy Poznańskiej.

(czytaj więcej)
23 sierpnia 2018 0

Wielbiciele turystyki górskiej na szlaku. Relacja z rumuńskiej wyprawy

W dniach od 3 do 13 sierpnia bieżącego roku grupa 12 wielbicieli turystyki górskiej z Koła Turystów # Górskich im. Klimka Bachledy w Kcyni miał a okazję zapoznać się z Górami Retezat, trzecią co do wysokości grupą górską w rumuńskich Karpatach. Góry te należą do najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo oraz najpiękniejszych i najliczniej odwiedzanych gór w Rumunii.

(czytaj więcej)
22 sierpnia 2018 0

VIII Runda Strzelecka w Kowalewku

Na strzelnicy sportowej w Kowalewku podczas VIII rundy strzeleckiej po raz kolejny spotkali się # zawodnicy oraz i sympatycy strzelectwa.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)