Dziś mamy 19 marca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

15 marca 2019 4

„WIEŚ PO PAŁUCKU”. 50-lecie twórczości Piotra Wolińskiego

Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna zaprezentowało w czwartek, 14 marca 2019 r. # wystawę pt. WIEŚ PO PAŁUCKU. Wystawa powstała w roku jubileuszu 50-lecia pracy twórczej artysty ludowego Piotra Wolińskiego z Kcyni.

(czytaj więcej)
13 marca 2019 0

Dzień Sołtysa. Idealna okazja do podziękowań

11 marca obchodzono Dzień Sołtysa. Tradycją w Gminie Kcynia jest spotkanie z tej okazji # dedykowane tym, którzy zajmując funkcję sołtysa podejmują trud i angażują się na rzecz najbliższego otoczenia.

(czytaj więcej)
11 marca 2019 0

Dzień Kobiet w Szczepicach. Wszyscy bawili się wspaniale

Dnia 10 marca 2019 roku w świetlicy wiejskiej w Szczepicach odbyło się spotkanie z okazji Dnia # Kobiet, zorganizowane przez Sołtysa, Radę Sołecką oraz Koło Gospodyń Wiejskich.

(czytaj więcej)
11 marca 2019 0

Niesamowity świat wspomnień. Wyjątkowy koncert nie lada atrakcją

10 marca w auli zakładu poprawczego w Kcyni zorganizowano koncert # Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego. Była to kolejna muzyczna propozycja dla mieszkańców, za której przygotowanie odpowiadało Gminne Centrum Kultury i Biblioteki.

(czytaj więcej)
11 marca 2019 0

Panie spotkały się z okazji swojego święta. Zabawie nie było końca

Dnia 8 marca o godzinie 17.30 mieszkanki Dziewierzewa spotkały się na obchodach # Dnia Kobiet w świetlicy wiejskiej.

(czytaj więcej)
10 marca 2019 1

Wspólne świętowanie. Panie przeniosły się do świata baśni

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Sipiory i Studzienki „Sąsiedzi”# wraz sołectwem Sipiory oraz miejscową szkołą podstawową po raz kolejny zorganizowało spotkanie z okazji Dnia Kobiet dla mieszkanek obydwu wsi.

(czytaj więcej)
07 marca 2019 0

Kajakarze z KTG im K. Bachledy. Rzeka Orla ugościła ich wiosenną aurą

W minionym tygodniu, 24 lutego i 1 marca 2019 r., kajakarze z Koła Turystów Górskich im. Klimka# Bachledy oraz wychowankowie Zakładu Poprawczego w Kcyni, dwukrotnie spłynęli jednym z najpiękniejszych odcinków rzeki Orlej, na terenie naszego powiatu z Radzicza do Kraczek.

(czytaj więcej)
07 marca 2019 3

I Rajd Rowerowy Śladami Żołnierzy Niezłomnych. Lekcja historii prawdziwej

W dniu 02.03.2019 r., z inicjatywy i przy współpracy Burmistrza Kcyni pana Marka Szarugi oraz # Dyrektora Zakładu Poprawczego w Kcyni pana Pawła Dudy, Koło Turystów Górskich im. Klimka Bachledy wspólnie z Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni, zorganizowało z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych I Rajd Rowerowy Śladami Żołnierzy Niezłomnych na terenie naszej gminy. Mimo chłodnej aury, wzięła w nim udział liczna grupa młodych i doświadczonych turystów rowerowych.

(czytaj więcej)
06 marca 2019 4

„Przystań w kolorze blue”. Sprawdź kto wystąpi w tym roku

13 lipca br. odbędzie się cykliczna impreza organizowana przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
05 marca 2019 0

Szufla – II edycja. Rozdano nagrody

W sobotę, 2 marca w Szubińskim Domu Kultury odbyła się # II edycja Szufli, czyli Szubiński Festiwal Lekkiego Absurdu. Do artystycznych zmagań przystąpił KABARET NIE DO PARY z Poznania, PAULINA POTOCKA z Białegostoku, KRZYSZTOF KAMYCZEK ze Świebodzina i KLUB SZYDERCÓW BIS z Poznania.

(czytaj więcej)
04 marca 2019 68

Koncert legendarnego zespołu. Skaldowie zagrali w kościele

W ostatnią niedzielę w parafii pw. św. Mikołaja w Mroczy zorganizowano wyjątkowy koncert jednego# z najbardziej rozpoznawalnych zespołów w Polsce – Skaldowie. Wejściówki na wydarzenie były bezpłatne i można było je nabyć w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji.

(czytaj więcej)
03 marca 2019 0

Piękne pirografie w prezencie. Nawiązują do pływającego statku

Coraz piękniejsza pogoda zapowiada zbliżające się otwarcie sezonu na Przystani Powiat Nakielski.

(czytaj więcej)
28 lutego 2019 1

Tłusty czwartek. Dzień smakowitych pączków(sonda)

Ten dzień chyba lubi każdy. Kojarzy nam się z pączkami, które dawniej robiło się obowiązkowo w# własnej kuchni, a dzisiaj najczęściej kupujemy je w piekarni lub sklepie.

(czytaj więcej)
25 lutego 2019 1

"To nadaje się do kabaretu". Smile rozbawił wszystkich do łez

W ostatnią niedzielę w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. J. Czochralskiego w # Kcyni zebrali się miłośnicy występów kabaretowych, by obejrzeć premierowy program przygotowany przez dobrze wszystkim znany kabaret Smile.

(czytaj więcej)
22 lutego 2019 0

„Nasze powstanie”. Spotkanie autorskie z Markiem Rezlem

We wtorek 19 lutego w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni miało miejsce wyjątkowe# spotkanie z wyjątkowym autorem książek poświęconym Powstaniu Wielkopolskiemu.

(czytaj więcej)
21 lutego 2019 0

Wycieczka autokarowa do Muzeum Ziemi Szubińskiej w 100-lecie walk o Szubin

Dnia 16 lutego 2019 r., dzięki wspólnej inicjatywie dyrekcji Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im.# K. Prillowej w Kcyni oraz dyrekcji Zakładu Poprawczego w Kcyni, udało się zorganizować i przeprowadzić wycieczkę autokarową dla mieszkańców Kcyni oraz wychowanków i pracowników naszego zakładu – szlakiem pierwszej bitwy o Szubin, która miała miejsce 8 stycznia 1919 roku.

(czytaj więcej)
19 lutego 2019 0

Poznaliśmy zwycięzców konkursu plastycznego. Najlepsi zostaną nagrodzeni

W dniu dzisiejszym tj. 19 lutego 2019 r. odbyło się posiedzenie komisji # oceniającej w Gminnym Konkursie Plastycznym ogłoszonym pod patronatem Burmistrza Kcyni z okazji 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

(czytaj więcej)
08 lutego 2019 0

Tajemnica wielkopolskich fotografii. Lutowa odsłona "Ciekawości świata"

Tajemnicom wielkopolskich fotografii z lat 1918-20 była poświęcona lutowa odsłona "Ciekawości # świata".

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)