Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

14 sierpnia 2022 0

Impreza bliska sercem regionowi. Trzecia edycja Pałukowiska

Za nami już trzeci festiwal kulturowy pt. „Pałukowsko”. Impreza# trwała aż do północy i opiewała w różnorodne atrakcje, które zbliżyły uczestników do tradycji regionu Pałuk.

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2022 0

Walczył o ochronę praw dziecka. Janusz Korczak - autorytet moralny

Janusz Korczak (właściwe nazwisko Henryk Goldszmit) urodził się # 22 lipca 1878 roku w Warszawie, w rodzinie żydowskiej. Jego pradziad był szklarzem, dziadek – lekarzem, a ojciec znanym adwokatem.

(czytaj więcej)
27 lipca 2022 0

Muzykoterapia w nakielskim DPS. Ciekawe zajęcia dla mieszkańców

W dniu 26 lipca 2022 r. w Domu Pomocy Społecznej w Nakle odbyły się zajęcia z "Muzykoterapi".

(czytaj więcej)
27 lipca 2022 0

Ksiądz Jakub Wujek. Dzisiaj mija rocznica śmierci biblisty z Wągrowca

27 lipca mija 425 rocznica śmierci jednego z największych# i najwybitniejszych polskich biblistów, niezwykłego tłumacza Pisma Świętego na język polski – jezuity, księdza Jakuba Wujka.

(czytaj więcej)
27 lipca 2022 0

Legendarnie i bajkowo. Relacja z drugiego "Spaceru z historią"

W poniedziałek, 25 lipca br. o g. 19. odbył się spacer zatytułowany#: Legendarnie i bajkowo. Rozpoczęliśmy go tradycyjnie na kcyńskim Rynku, gdzie zebrała się całkiem spora grupa uczestników. Przedstawiłam temat i zaplanowaną trasę, która dziś - nietypowo - wiodła tylko w jedno miejsce - do parku znajdującego się przy Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej, gdzie na kocach i matach piknikowych, w cieniu, mieliśmy rozmawiać o dzieciństwie. Wybór takiej formy był podyktowany panującymi od kilku dni upałami, które skutecznie odstraszały od chodzenia.

(czytaj więcej)
21 lipca 2022 0

Artystyczne warsztaty w Brzózkach. Kolejny udany projekt KGW

20 lipca grupa uczestników projektu KGW Młode Łanki, głównie mieszkańcy sołectwa # Łankowice w gm. Kcynia i Wolwark w gm. Szubin, wzięli udział w wyjeździe do Brzózek gdzie mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w przecudownych warsztatach artystycznych prowadzonych przez fantastyczną kobietę p. Katarzynę Baszak.

(czytaj więcej)
18 lipca 2022 0

Wyjazd do Torunia. Uczestnicy pożytecznie spędzili wolny czas

15 lipca, grupa 22 uczestników wzięła udział w wyjeździe do # Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu.

(czytaj więcej)
11 lipca 2022 0

Powitanie lata. Na twarzach mieszkańców przez cały czas gościł uśmiech

8 lipca 2022 r. w Domu Pomocy Społecznej obchodziliśmy "Powitania lata".

(czytaj więcej)
08 lipca 2022 0

Sportowy Piknik LPFA Kcynia 2022. W aktywny sposób miło spędzony czas

Kolejny sportowy piknik z LPFA Kcynia za nami!

(czytaj więcej)
05 lipca 2022 0

Rodzinnie w Siernikach. Dopisała pogoda i frekwencja

W niedzielne popołudnie, 4 lipca 2022 w Siernikach odbył się Festyn Rodzinny.

(czytaj więcej)
04 lipca 2022 0

Rajd nordic walking za nami. Kto nie był, niech żałuje!

Trzeci, tegoroczny rajd Nordic Walking z cyklu "Sołectwa z kijkami" za nami.

(czytaj więcej)
03 lipca 2022 8

Eksplozja klubowych brzmień. Kalwi&Remi rozkręcili imprezę!

2 lipca na boisku przy ul. Powstańców Wielkopolskich w # Kcyni w ramach imprezy z okazji 760 urodzin miasta przed publicznością wystąpił znany duet DJ-ski Kalwi&Remi. Występ Krzysztofa Kalwata oraz Remigiusza Pośpiecha dosłownie rozruszał widownię w Kcyni, rozkręcając tym samym imprezę w iście klubowym stylu.

(czytaj więcej)
03 lipca 2022 5

Bayera szalał w Kcyni. Świetny kontakt z widownią

2 lipca na boisku przy ul. Powstańców Wielkopolskich w # Kcyni w ramach imprezy z okazji 760 urodzin miasta odbył się koncert zespołu Bayera, wykonującego muzykę z pogranicza disco polo oraz dance. Kcynianie usłyszeli najpopularniejsze piosenki zespołu, takie jak "Obrączki szczerozłote" oraz "Popłyniemy".

(czytaj więcej)
03 lipca 2022 13

Zespół Weekend oczarował widownię. Fotorelacja z koncertu

2 lipca na boisku przy ul. Powstańców Wielkopolskich w # Kcyni w ramach imprezy z okazji 760 urodzin miasta odbył się koncert zespołu Weekend, jednego z najpopularniejszych zespołów disco polo w Polsce. Tego dnia na scenie rozbrzmiały takie przeboje jak "Ona tańczy dla mnie", "Za każdą chwilę z Tobą" czy "Najarana Anka".

(czytaj więcej)
03 lipca 2022 12

Koncertowe urodziny. Daria rozgrzała kcyńską publiczność

2 lipca na boisku przy ul. Powstańców Wielkopolskich w # Kcyni w ramach imprezy z okazji 760. urodzin miasta odbył się koncert Darii Marcinkowskiej, która na muzycznej scenie znana jest jako Daria. Wokalistka zaśpiewała kcyńskiej publiczności wiele coverów znanych piosenek, a także swoje największe hity pt. "Paranoia" oraz "Never Ending Story".

(czytaj więcej)
03 lipca 2022 0

Wielkie święto w Kcyni. Uczczono 760. Urodziny miasta

Tegoroczna impreza z okazji 760. Urodzin Kcyni rozpoczęła się # dokładnie o godz. 16:00 na boisku przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Wówczas nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy.

(czytaj więcej)
01 lipca 2022 0

Lato w tytule książki! Mamy kilka dobrych propozycji

Rozpoczęły się wakacje, ten cudowny okres, w którym pogoda dopisuje, a beztroska już od dawna nas nie opuszcza.

(czytaj więcej)
30 czerwca 2022 3

Aktywny wyjazd na zajęcia terenowe. Dzieci z gminy Sadki wyjechały do Kowalewka

29 czerwca br. Na zaproszenie Komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej # Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku, Krzysztofa Napieralskiego gościły dzieci i młodzież z terenu gminy Sadki.

(czytaj więcej)
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)