Dziś mamy 22 marca 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

16 marca 2018 0

O gwarze pałuckiej. Gościem "Ciekawości świata" był Mirosław Binkowski

Mirosław Kaźmiyrz Binkowski, znawca i miłośnik gwary pałuckiej, był gościem marcowej "Ciekawości # świata". Justyna Makarewicz, witając naszego prelegenta, podkreślała, że bardzo jej zależało na zaproszeniu go do Kcyni.

(czytaj więcej)
16 marca 2018 30

Za kilka miesięcy kolejna „Przystań w kolorze blue”. Tym razem wystąpi Piasek!

„Przystań w kolorze blue” na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych przez #Starostwo Powiatowe w Nakle. W tym roku na przystani zobaczymy kolejną gwiazdę. Kto to będzie?

(czytaj więcej)
14 marca 2018 0

Dzień Kobiet w świetlicy. Świętowanie trwało do późnych godzin wieczornych

W dniu 8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet w Dziewierzewie. Do świetlicy wiejskiej licznie #przybyły zaproszone Panie, mieszkanki sołectwa i nie tylko.

(czytaj więcej)
11 marca 2018 1

Najstarsze i najmłodsze mieszkanki świętowały. Były życzenia, kwiaty i upominki

10 marca 2018 roku w świetlicy wiejskiej w Rozpętku świętowano Dzień Kobiet. To coroczna tradycja # w sołectwie. Tego dnia przy wspólnym stole zasiada wiele mieszkanek wsi.

(czytaj więcej)
11 marca 2018 5

"Ranny ptaszek" w Kcyni. Nie brakowało śmiechu i wzruszeń

W sobotę, 10 marca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej, mieszkańcy Kcyni obejrzeli # spektakl w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza zatytułowany "Ranny ptaszek".

(czytaj więcej)
06 marca 2018 0

Spotkanie w miłej, rodzinnej atmosferze. Z małymi pacjentami spotkał się Tomasz Kamiński

5 marca Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Sipiory i Studzienki Sąsiedzi w Sipiorach we # współpracy z ZS Nr 33 w Bydgoszczy zorganizowało kolejne spotkanie dla małych pacjentów z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
25 lutego 2018 0

Ferie z pomysłem. Humory dopisywały wszystkim

Ferie zimowe to czas odpoczynku od zajęć szkolnych i wielu obowiązków, to również możliwość # aktywnego spędzania wolnego czasu. Jak co roku Filia Biblioteczna wraz ze Szkołą Podstawową w Sipiorach przygotowały bogaty program, aby uczniowie mogli mile i bezpiecznie spędzić wolny czas.

(czytaj więcej)
24 lutego 2018 0

Pogadanka o bezpieczeństwie. Dzielnicowy spotkał się z uczestnikami półkolonii

W czwartek, (22.02) w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni dzielnicowy z miejscowego # komisariatu spotkał się z dziećmi biorącymi udział w półkoloniach. Policjant omówił kwestie związane z bezpieczeństwem.

(czytaj więcej)
24 lutego 2018 1

Kolejna niespodzianka dla małych pacjentów. Tym razem odwiedził ich Bartek Wrona

Jak zaczniesz to już nie przestaniesz….Tak w krótkich słowach można opisać to, co robi Stowarzyszenie # Sąsiedzi z Sipior, któremu szefuje p. Anna Knasinska na rzecz małych pacjentów z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
23 lutego 2018 0

Ferie zimowe dobiegają do końca, więc czas na wspomnienia

Ferie zimowe to czas odpoczynku od zajęć szkolnych i wielu obowiązków, to również #możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu. Jak co roku Filia Biblioteczna wraz ze Szkołą Podstawową w Sipiorach przygotowały bogaty program, aby uczniowie mogli mile i bezpiecznie spędzić wolny czas.

(czytaj więcej)
22 lutego 2018 0

Zimowe ferie z wieloma atrakcjami. Dzieci wypoczywają i świetnie się bawią

Marszałek Piotr Całbecki spotkał się 22 lutego z przebywającymi na zimowisku w Przysieku #pod Toruniem dziećmi z terenów dotkniętych ubiegłoroczną nawałnicą. Zimowe ferie z atrakcyjnym programem dla dziewięćdziesięciu dziewczyn i chłopców w wieku 8-12 lat finansuje samorząd województwa.

(czytaj więcej)
21 lutego 2018 0

Wiele lat wspólnego życia. Jubilaci otrzymali medale, życzenia i gratulacje

21 lutego 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Kcyni odbyła się uroczystość związana z #jubileuszami pożycia małżeńskiego.

(czytaj więcej)
12 lutego 2018 0

Wycieczka śladami walk kompanii kcyńskiej. Uczestnicy zwiedzili wiele ciekawych miejsc

Kcyńskie Centrum Biblioteki i Kultury im Klary Prilowej wspólnie z Kołem Turystów Górskich im Klimka # Bachledy w Kcyni z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku wyszło z inicjatywą zorganizowania cyklu wycieczek po terenie naszego regionu. W celu przybliżenia wszystkim chętnym miejsc związanych z walkami w latach 1918-19.

(czytaj więcej)
08 lutego 2018 0

W karnawale same bale! Przygotowano wiele atrakcji szczególnie dla dzieci

Zgodnie z tradycją karnawał to czas przepełniony muzyką oraz odpowiedni moment do wspólnej zabawy.

(czytaj więcej)
29 stycznia 2018 0

Bal dla dzieci. Uczestnicy postarali się o kolorowe przebrania

26 stycznia w świetlicy wiejskiej w Szczepicach odbył się bal karnawałowy dla dzieci.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2018 1

Koncert dla dzieci z onkologii. Małych pacjentów odwiedził Krzysztof Antkowiak

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Sipiory i Studzienki Sąsiedzi z Sipior na czele z # przewodniczącą Anna Knasinską miało okazję gościć na Oddziale Onkologii Szpitala im. A. Jurasza w Bydgoszczy piosenkarza Krzysztofa Antkowiaka.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2018 1

Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Seniorzy usłyszeli głośne 100 lat!

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, w Szczepicach wnukowie i wnuczki #przygotowali specjalne przedstawienie. Panie z KGW zadbały o pyszny poczęstunek.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2018 0

Patrol powstańczy na ulicach miasta. Rozdawano przechodniom okolicznościowe plakietki

W ramach wydarzeń poprzedzających Powiatowe Obchody 99. rocznicy Powstania Wielkopolskiego # 1918/1919, które odbędą się w Kcyni 2 lutego we wtorek, 16 stycznia na ulicach Kcyni pojawił się patrol powstańczy.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)