Dziś mamy 17 listopada 2018, sobota, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

14 listopada 2018 1

Pegaz przekracza granice. Podsumowano tegoroczną edycję

Międzypowiatowy Konkurs Literacki „ Pegaz na Pałukach i Krajnie” za nami. Jesteśmy dumni, że od# zarania, jego współorganizatorem jest Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie.

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 0

"Między Bajkałem a Pałukami". Prelekcja Jerzego Żenkiewicza

W dniu 8 listopada br. odbyło się spotkanie z cyklu "Ciekawość świata" zatytułowane "Między # Bajkałem a Pałukami - losy rodziny Żenkiewiczów".

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Huczne obchody stulecia niepodległości. Sprawdź, co się działo

11 listopada to ważna data dla wszystkich Polaków. Tego dnia Polska odzyskała niepodległość. W # roku bieżącym obchodzimy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Zobacz jak uczciło odzyskanie niepodległości Centrum Kultury w Kcyni.

(czytaj więcej)
10 listopada 2018 0

Wspólne śpiewanie na Rynku. Zobacz (film)

W piątek, 9 listopada na kcyńskim Rynku wspólnie # odśpiewano hymn Polski. Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej z tego wydarzenia.

(czytaj więcej)
10 listopada 2018 1

Mieszkańcy Kcyni zaśpiewali wspólnie. Świętujemy odzyskanie niepodległości

W sali sportowej Szkoły Podstawowej, dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami zebrali się, aby wspólnie# zaśpiewać pieśni patriotyczne. Przy okazji przybliżono postacie, które odegrały największe role w dążeniach niepodległościowych.

(czytaj więcej)
09 listopada 2018 0

Niepodległość, wolność, patriotyzm. Jak dzieci postrzegają te wartości?

Dźwiękowe Archiwum Kcyni zrealizowało projekt Patriotyzm.2018. Jego celem było poznanie # dziecięcego spojrzenia na takie kwestie jak patriotyzm, niepodległość, wolność.

(czytaj więcej)
09 listopada 2018 0

Rzuciliśmy swój życia los na stos. Spotkanie miłośników historii

We wtorek 7 listopada w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni odbyła się wieczornica # niepodległościowa, która została zorganizowana przy współpracy Zakładu Poprawczego w Kcyni, a prowadził ją Jacek Maćkowski. Spotkanie przebiegało pod hasłem „…Rzuciliśmy swój życia los na stos, na stos….”, na którym przybyło ponad 60 osób miłośników historii polskiej.

(czytaj więcej)
09 listopada 2018 40

Spotkanie autorskie z Radosławem Sikorskim. Czy Polska może być lepsza?

Polski polityk, politolog oraz dziennikarz Radosław Sikorski gościł w Rejonowej Bibliotece Publicznej w# Szubinie, by porozmawiać o swojej książce pt. „Polska może być lepsza”.

(czytaj więcej)
05 listopada 2018 0

Szachista z Miastowic po raz kolejny na podium. W turnieju brało udział blisko 50 osób

Szachista z Miastowic, Alan Jagodziński z klubu LKS Chrobry Gniezno#, po raz kolejny w tym roku stanął na podium w Wielkopolsce.

(czytaj więcej)
05 listopada 2018 0

"Jesteśmy, dopóki pamiętacie". Spacer wielokulturowy w Kcyni

3 listopada odbył się spacer "Jesteśmy, dopóki pamiętacie", zorganizowany # przez Dźwiękowe Archiwum Kcyni.

(czytaj więcej)
05 listopada 2018 0

Wieczór wspomnień. Państwo Hylla główną atrakcją wieczoru

„ Są chwile, które się mile wspomina. Są ludzie, których się nie zapomina…” Tymi słowami # dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni powitała wszystkich przybyłych na wieczorze wspomnień.

(czytaj więcej)
28 października 2018 2

Taneczna niedziela w Paterku. To już IV edycja festiwalu (film)

W hali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Paterku od samego rana trwa Kujawsko-Pomorski # Festiwal Tańca.

(czytaj więcej)
18 października 2018 0

Dalsze prace porządkowe. Pomnik-mogiła będzie gotowy na rocznicę

Rozpoczęły się dalsze prace porządkowe przy pomniku-mogile Powstańców Wielkopolskich na # cmentarzu w Kcyni. Polegają one na przygotowaniu terenu pod nowe nasadzenia zgodnie z projektem przygotowanym przez projektanta zieleni pana Wiesława Nadolnego.

(czytaj więcej)
18 października 2018 0

Pierwsze karty odebrane. Seniorzy mogą już korzystać ze zniżek

Burmistrz Kcyni Marek Szaruga wczoraj podczas wykładu słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku # działającego przy GCKiB zainaugurował działalność w naszej gminie Metropolitalnej Karty Seniora 60+.

(czytaj więcej)
17 października 2018 4

XV Runda strzelecka w Kowalewku. Uczestnicy skorzystali z dodatkowego szkolenia

Podczas 15 rundy strzeleckiej dodatkową atrakcją było szkolenie z podstaw strzelectwa # dynamicznego, bojowego które przeprowadził Krzysztof Napieralski, który omówił szeroko zasady i techniki poruszania się po torze dynamicznym oraz na polu walki.

(czytaj więcej)
15 października 2018 5

Dzień Seniora w Rozpętku. Dużo zdrowia dla najstarszych

W sobotę 13 października mieszkańcy Rozpętka świętowali Dzień Seniora oraz Święto Pieczonego# Ziemniaka. Z tej okazji starsi i młodsi spotkali się w świetlicy wiejskiej.

(czytaj więcej)
11 października 2018 3

Plenerowa siłownia w Kowalewku. Właśnie powstała pierwsza część

Sołtys Piotrowa Alicja Woźniak wraz z mieszkańcami podjęli na zebraniu sołeckim decyzję#, aby przeznaczyć pieniądze z funduszu sołeckiego na siłownię plenerową. Właśnie postała pierwsza jej część. Kolejne urządzenia będą zakupione z przyszłorocznego funduszu i zamontowane w 2019 roku.

(czytaj więcej)
10 października 2018 0

Dzień Seniora w Kowalewku. Dzieci brały udział w przedstawieniu

6 października 2018 r. w świetlicy w Kowalewku odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)