Dziś mamy 19 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

15 listopada 2019 0

Projekt OSP Dziewierzewo. Wzruszająca uroczystość już za nami!

W niedzielę 10 listopada w świetlicy w Dziewierzewie, miała miejsce # niezwykła, wzruszająca, piękna uroczystość.

(czytaj więcej)
12 listopada 2019 1

Dwudniowe święto tańca za nami. Kto w tym roku zwyciężył?

Przez dwa dni na hali widowiskowo – sportowej w Paterku prezentowali się tancerze z całej Polski w ramach V Kujawsko – Pomorskiego Festiwalu Tańca.

(czytaj więcej)
11 listopada 2019 5

„Święto Gęsi na Krajnie”. Impreza przyciągnęła wielu zwiedzających

W poniedziałek, 11 listopada w Minikowie odbyła się impreza # pt. „Święto Gęsi na Krajnie”.

(czytaj więcej)
11 listopada 2019 0

Festiwal Tańca trwa. Dzisiaj zaprezentują się kolejne pary

W dniu wczorajszym rozpoczęła się V edycja Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu # Tańca, która w tym roku organizowana jest w Paterku.

(czytaj więcej)
11 listopada 2019 0

Morsowanie na Święto Niepodległości. Udane wspólne świętowanie

Szubiński Klub Morsa wraz z Ice Team Morsy Kcynia uczcili # 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości wspólnym morsowaniem.

(czytaj więcej)
10 listopada 2019 2

Trwa V Kujawsko – Pomorski Festiwal Tańca. Rywalizacja potrwa 2 dni

W dniu dzisiejszym w hali widowiskowo – sportowej w Paterku rozpoczął się # dwudniowy V Kujawsko – Pomorski Festiwal Tańca. Jako pierwsi na parkiet wyszli najmłodsi.

(czytaj więcej)
10 listopada 2019 6

Kolejna gwiazda odwiedziła Kcynię. Robert Janowski uświetnił wieczór

W sobotnie popołudnie w sali sportowej SP w Kcyni miał miejsce wyjątkowy # koncert, który przypomniał zebranej widowni utwory z dawnych lat. Na scenie wystąpił Robert Janowski, a więc artysta znany z programu „Jaka to melodia”, który prowadził.

(czytaj więcej)
08 listopada 2019 0

Kraj pełen kontrastów. Jerzy Żenkiewicz przedstawił historię Kolumbii

To kraj pełen nierówności, jaskrawych kontrastów, widocznych na # każdym kroku - podkreślał nasz gość Jerzy Żenkiewicz.

(czytaj więcej)
07 listopada 2019 0

Wieczornica powstańcza w świetlicy. Śpiewali wszyscy bez wyjątku

Stowarzyszenie Miłośników Regionalnego Zespołu Pałuki w Kcyni realizuje projekt# pn. „Pamiętamy, utrwalamy, opowiadamy o Powstaniu Wielkopolskim razem z mieszkańcami Gminy Kcynia”, na który pozyskało grant w otwartym konkursie ofert Nr 2/2019 na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań gminy Kcynia Kultura I Dziedzictwo Narodowe.

(czytaj więcej)
04 listopada 2019 0

Uroczysty Koncert Organowy. Zabrzmiały utwory znanych kompozytorów

Dnia 3 listopada w niedzielne popołudnie odbył się uroczysty Koncert Organowy w # Parafii pw. Św. Jakuba Apostoła w Dziewierzewie z okazji odrestaurowania organów parafialnych, którego inicjatorem był Proboszcz Parafii Zbigniew Plewa.

(czytaj więcej)
31 października 2019 0

Spływy kajakowe Klimków. Dwa spływy na Dobrzycy i Łobżonce

W ciągu minionego tygodnia Koło Turystów Górskich im. Klimka Bachledy w Kcyni# wspólnie z Towarzystwem Miłośników Łobżenicy, przy wsparciu dyrektora kcyńskiego zakładu poprawczego, zorganizowało dwa spływy na Dobrzycy i Łobzonce.

(czytaj więcej)
28 października 2019 0

Biesiada powstańcza w Łankowicach. Wspomnienie Powstania Wielkopolskiego

KGW Młode Łanki realizuje projekt pn. Powstanie Wielkopolskie – kluczem do # naszej wolności. W ramach projektu w sobotę, 26 października odbyła się Biesiada powstańcza z udziałem nakielskiego Chóru Nadzieja pod kierunkiem Michała Gacki.

(czytaj więcej)
28 października 2019 0

Wieczór wspomnień w Dziewierzewie. Mieszkańcy cofnęli się w czasie

Piątkowy wieczór mieszkańcy sołectwa Dziewierzewo spędzili na # wspomnieniach.

(czytaj więcej)
23 października 2019 0

Spotkanie miłośników zespołu Pałuki. Spędzono czas w miłej atmosferze

Stowarzyszenie Miłośników Regionalnego Zespołu Pałuki w Kcyni w roku # bieżącym przystąpiło do projektu „Wspominamy, pamiętamy, opowiadamy o Powstaniu Wielkopolskim razem z mieszkańcami gminy Kcynia” ogłoszonego przez Burmistrza Gminy Kcynia.

(czytaj więcej)
20 października 2019 5

„Mój Ostatni List”. Efekty są naprawdę zjawiskowe

Na początku października odbyły się pierwsze nagrania scen do filmu, który przeniesie widzów do czasów naszych przodków którzy walczyli o naszą wolność. Efekty są naprawdę widowiskowe.

(czytaj więcej)
19 października 2019 0

Barwy kajakowej jesieni. Uczestnicy zachwyceni przyrodą

W dniach 10 i 15 października br. Koło Turystów Górskich im. Klimka Bachledy w Kcyni, dzięki współpracy z Dyrektorem Zakładu Poprawczego w Kcyni,# zorganizowało cykl jesiennych spływów kajakowych. Wzięli w nim udział amatorzy kajakowych przygód z Poznania, Gdańska, Szczecina, Szubina, Solca Kujawskiego, Pakości i Kcyni.

(czytaj więcej)
19 października 2019 0

Odwiedzili miasto Kopernika. Zobaczyli film i zwiedzili starówkę

W dniu 17.10.2019 grupa członków Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych wraz z opiekunami udała# się na zamknięty pokaz filmu z audiodeskrypcją „Bohemian Rhapsody” Pokaz odbył się na zaproszenie Koła PZN w Toruniu w kinie Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu.

(czytaj więcej)
19 października 2019 0

Wyjazd do Opery Nova. Musical zachwycił uczestników

W dniu 14.10.2019 część członków Koła PZN w Nakle wraz z zaprzyjaźnionymi opiekunami wybrała się na musical „ My Fair Lady”.

(czytaj więcej)
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)