Dziś mamy 28 kwietnia 2017, piątek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

28 kwietnia 2017 0

Słowo źródłem inspiracji. Recytowali uczniowie szkół podstawowych

27 kwietnia w sali Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki odbyły się eliminacje do #wojewódzkiego konkursu recytatorskiego „Słowo źródłem inspiracji”.

(czytaj więcej)
25 kwietnia 2017 0

Wizyta w ramach projektu. Zespół Pałuki przedstawił tradycyjny obrzęd wielkanocny

Stowarzyszenie Miłośników Regionalnego Zespołu Pałuki w Kcyni w ramach realizacji projektu # „Z Pałukami z Seniorami śladami Klary Prillowej’’ w dniu 20 kwietnia odwiedziło Dom Pomocy Społecznej w Srebrnej Górze.

(czytaj więcej)
25 kwietnia 2017 0

Kwietniowa Ciekawość świata. Wykład poświęcony był księżom w Dachau

W dniu 20 kwietnia br. spotkaliśmy się na kwietniowej "Ciekawości świata". Tym razem #prelekcja dotyczyła tematyki II wojny światowej i więźniów obozów koncentracyjnych. W sposób szczególny była poświęcona księżom, którzy byli więźniami Dachau. Organizatorem spotkania był Urząd Miejski w Kcyni.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2017 8

Śmigus-dyngus. Mokra tradycja nadal żywa? (sonda)

Zwyczaj polewania wodą w ostatnich latach stał się nieco zapomniany, żeby nie powiedzieć passe. Jak jednak widać, nie wszędzie.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2017 0

Wręczono nagrody w dwóch wielkanocnych konkursach

12 kwietnia w Nakielskim Ośrodku Kultury rozstrzygnięte zostały dwa konkursy #plastyczne „Jajka Faberge” oraz „Zielona kartka na święta.”

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2017 0

Integracyjny wyjazd do Osieka. Mieszkańcy dobrze się bawili

W niedzielę 9 kwietnia Stowarzyszenie Razem dla wsi Żurawia-Włodzimierzewo #zorganizowało wyjazd integracyjny do Muzeum Sztuki Ludowej w Osieku.

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2017 0

Przyznano nagrody w wielkanocnym konkursie. Uczestnicy wykonali wiele pięknych prac

W piątek 7 kwietnia 2017r. w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni miało miejsce # podsumowanie ogłoszonego wcześniej konkursu wielkanocnego na palmę, pisankę i ozdobę.

(czytaj więcej)
04 kwietnia 2017 0

Wieczór z poezją Bolesława Leśmiana. Panowała wyjątkowa atmosfera

W piątkowy wieczór 31 marca br. w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni im. Klary #Prillowej zapanowała wyjątkowa atmosfera. W powietrzu unosił się duch poezji Bolesława Leśmiana.

(czytaj więcej)
30 marca 2017 2

Grand Prix w Brydżu Sportowym. Brzykcy i Popczyński na czele

Pary Czarnych-Zelan Nakło zajęły całe podium ostatniego turnieju brydżowego w Nakle.

(czytaj więcej)
28 marca 2017 0

Możesz jeszcze zobaczyć wystawę. Najbliższy pokaz odbędzie się 5 kwietnia

Przypominamy, że do 20 kwietnia br. jest dostępna wystawa zatytułowana "Wojenne #rozstania", która została wypożyczona z Muzeum Historii Polski w Warszawie. Zwiedzanie ekspozycji jest bezpłatne.

(czytaj więcej)
21 marca 2017 0

"Wojenne rozstania". Wystawa w kcyńskim ratuszu już otwarta

W dniu 20 marca br. w Urzędzie Miejskim w Kcyni otwarto wystawę pt. "Wojenne rozstania". Wystawa, # przygotowana przez Muzeum Historii Polski w Warszawie, jest dostępna dla zwiedzających w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do 20 kwietnia br. włącznie.

(czytaj więcej)
13 marca 2017 0

Spotkanie w ZSS Kcynia. Uczestnicy zaprezentowali skecze kabaretowe

8 marca 2017 r., w Kcyni, w ramach Forum Dyrektorów Szkół Specjalnych i Integracyjnych # Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbyło się VI Spotkanie Integracyjne Uczniów Województwa Kujawsko-Pomorskiego pn. „Być kobietą, być kobietą”. Gospodarzami spotkania byli Pan Marek Gralik - Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty oraz Pani Barbara Rogalska - Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni.

(czytaj więcej)
12 marca 2017 16

Świętowanie w Sipiorach. Pokaz tańca zachwycił panie

W sobotę, 11 marca już po raz ósmy odbył się w Sipiorach Dzień Kobiet organizowany przez # Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Sipiory i studzienki SĄSIEDZI.

(czytaj więcej)
12 marca 2017 0

Tulipan i słodki upominek dla pań w sołectwie. Nie zabrakło także życzeń

W sobotni wieczór w Nowej Wsi Noteckiej odbył się Dzień Kobiet zorganizowany przez # sołtys wsi Agnieszkę Kemnitz i radę sołecką.

(czytaj więcej)
12 marca 2017 5

Święto pań w Rozpętku. Goście spędzili miło czas

Sobotnie popołudnie upłynęło w Rozpętku pod znakiem obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet. # W świetlicy wiejskiej zebrały się mieszkanki i mieszkańcy sołectwa, by przy wspólnym stole spędzić miło ten czas.

(czytaj więcej)
08 marca 2017 0

Koncert z okazji Dnia Kobiet. Hala SP zamieniła się w operową scenę (film)

W minioną niedzielę w Kcyni odbył się koncert operetkowy. Na scenie zaprezentowali się soliści #scen poznańskich: Klaudiusz Kapłon - tenor, Karolina Garlińska - sopran i Bartosz Kuczyk – tenor i prowadzący wraz z parą tancerzy, która urozmaiciła występy solowe. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej.

(czytaj więcej)
06 marca 2017 0

Operetkowy koncert zachwycił publiczność. Usłyszeć można było znane utwory

W niedzielne popołudnie, 5 marca 2017 roku, hala widowiskowo-sportowa przy #Szkole Podstawowej w Kcyni zamieniła się w operową scenę. Wszystko za sprawą koncertu operetkowego.

(czytaj więcej)
05 marca 2017 2

Święto wszystkich pań. Mieszkanki otrzymały kwiaty i drobne upominki

W świetlicy wiejskiej w Ludwikowie już kolejny rok z rzędu odbyło się świętowanie #Międzynarodowego Dnia Kobiet. W sobotni wieczór mieszkańcy wsi zgromadzili się, by wspólnie obchodzić święto wszystkich pań.

(czytaj więcej)
0

Trenuj przynajmniej 30 minut dziennie – poczujesz różnicę!

Trening to podstawa. Regularny, systematyczny, rzetelny i przemyślany. W przeciwieństwie do powszechnego mniemania ruch w pracy nie może być traktowany jako trening, ćwiczenia. Jeśli pracujesz fizycznie to właśnie Ty, w szczególności, powinieneś ćwiczyć by móc pracować fizycznie!

(czytaj więcej)
0

Czy Polska to bezpieczny kraj? Przeprowadzono badania (sonda)

Z najnowszego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez CBOS 89 % badanych #uważa Polskę za kraj, w którym żyje się bezpiecznie, zaś 95 % badanych uważa swoją okolicę za bezpieczną.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)