Dziś mamy 19 września 2020, sobota, imieniny obchodzą:

Co, gdzie, kiedy?

17 września 2020 0

"Ciekawość świata" w jesiennej odsłonie

Zapraszamy na pierwsze po kilkumiesięcznej przerwie spotkanie z cyklu „Ciekawość świata”.

(czytaj więcej)
19 września 2020 0

Otwarcie Obserwatorium Astronomicznego

Gmina Szubin przy współpracy z Pałucko – Pomorskim Stowarzyszeniem #Astronomiczno – Ekologicznym organizuje otwarcie zmodernizowanego Centrum Astronomiczno, Kulturalno-Dydaktycznego w Niedźwiadach.

(czytaj więcej)
26 września 2020 0

III edycja Nocy Muzeów w Kcyni

Towarzystwo Historyczne w Kcyni zaprasza na trzecią edycję Nocy Muzeów, która odbędzie się tradycyjnie na dworcu PKP w Kcyni.

(czytaj więcej)
27 września 2020 0

Festyn Charytatywny dla Celinki

27 września na targowisku miejskim w Szubinie odbędzie się Charytatywny Festyn dla Celinki Andrzejewskiej. Gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Antkowiak. Więcej informacji na plakacie.

(czytaj więcej)
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sycąca, aromatyczna i smaczna. Przepis na krem z dyni z czerwoną soczewicą

Rozgrzewająca zupa krem z dyni to jesienny klasyk na naszych stołach.# Sycąca, aromatyczna i niezwykle smaczna.

(czytaj więcej)