Dziś mamy 29 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

Sport

29 marca 2023 0

Ostatni mecz Kujawsko-Pomorskiej Ligi. Kilka błędów w końcówce

Młodziczki w ostatnim meczu Kujawsko-Pomorskiej Ligi zmierzyły się z drużyną MKS Brodnica.

(czytaj więcej)
28 marca 2023 1

Zawodniczka "Yamabushi" powołana na Igrzyska Europejskie. Sukces Marii Kerner

Z satysfakcją informuję, że zawodniczka Klubu Karate "Yamabushi" #Maria Kerner została oficjalnie powołana na Igrzyska Europejskie.

(czytaj więcej)
28 marca 2023 3

Dwa medale dla Zofii Napieralskiej. Sukces na mistrzostwach w Hamburgu

W rozegranych międzynarodowych mistrzostwach Hamburg Open Karate WKF, które miały miejsce# 25 marca br. udział wzięło ponad 600 zawodników z 8 państw.

(czytaj więcej)
26 marca 2023 0

Zespół po raz kolejny pokazał charakter. Dwa dobre spotkania

W niedzielę, 26 marca w Obornikach rozegraliśmy IV turniej w ramach# Wielkopolskiej III ligi. Nasz zespół rozegrał dwa spotkania.

(czytaj więcej)
26 marca 2023 0

Debiut czwartoklasistów na parkietach piłki ręcznej. Dali z siebie wszystko

Nasi chłopcy uczniowie IV klasy sportowej Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni zadebiutowali# dziś na parkietach piłki ręcznej. Dziś w Wągrowcu odbył się III Ogólnopolski Turniej im. Jerzego Kasprzaka zorganizowany przez MKS Nielba Wągrowiec - piłka ręczna.

(czytaj więcej)
26 marca 2023 0

"Weź życie w swoje ręce". Zaproszenie do wspólnego biegania

Wiecie, że już wiosna? Zmieniłeś dziś czas? Może czas zmienić siebie.

(czytaj więcej)
26 marca 2023 0

Ostatni mecz sparingowy. Dzisiaj kcyński zespół zagra w Grochowiskach

Czas na ostatni sprawdzian przed wznowieniem rozgrywek ligowych.# Pierwszy zespół uda się w niedzielę do Grochowisk gdzie zmierzy się z miejscowym LZS Grochowiska Księże. Będzie to piąty i ostatni mecz sparingowy podopiecznych trenera Linettego.

(czytaj więcej)
25 marca 2023 0

Od początku narzuciły wysokie tempo. Dobre zawody młodziczek

W piątek, 24 marca drużyna młodziczki rozegrała przedostatnie spotkanie w ramach# Kujawsko-Pomorskiej Ligi Młodziczki z GTS Unia Choceń.

(czytaj więcej)
24 marca 2023 9

Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w podnoszeniu ciężarów. Pierwsze sukcesy

W piątek, 24 marca w Ciechanowie rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. #Zawody potrwają do niedzieli. Są już pierwsze sukcesy.

(czytaj więcej)
24 marca 2023 0

Mistrzostwa Europy w Karate WKF. Marysia Kerner na 9 miejscu

Marysia Kerner zajmuje 9 miejsce podczas Mistrzostw Europy Seniorów w Karate WKF, które #w dniach 22-26 marca 2023 r. odbywają się w Guadalajara (Hiszpania).

(czytaj więcej)
23 marca 2023 0

Halowe Mistrzostwa Świata w kujawsko-pomorskim. Wielkie wyróżnienie

World Athletics Indoor Championships Kujawy Pomorze 2026 – tak brzmi oficjalna nazwa najważniejszej #halowej imprezy lekkoatletycznej na świecie. To wielkie wyróżnienie dla Polski i województwa kujawsko-pomorskiego, a także wyzwanie, by sprostać oczekiwaniom najlepszych lekkoatletów i miłośników królowej sportu z całego globu. Decyzja rady World Athletics była tematem dzisiejszej (23 marca) konferencji prasowej, w której uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki sejmiku województwa radny Jacek Gajewski i prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński.

(czytaj więcej)
21 marca 2023 22

Uroczysta Gala Podnoszenia Ciężarów. Wyróżnieni mieszkańcy powiatu

W sobotnie popołudnie 18 marca 2023, w Sali Konferencyjnej Bydgoskiego Centrum Sportu w Bydgoszczy odbyła się #uroczysta Gali Podnoszenia Ciężarów podsumowująca rok 2022! Medaliści ME i MŚ z ubiegłego roku otrzymali podziękowania i nagrody, nasi reprezentanci na zbliżające się MŚ U17 W Durres – odebrali nominacje. Wcześniej w Bydgoszczy odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu PZPC.

(czytaj więcej)
21 marca 2023 0

Zmagania w grupie B zakończone. Szczypiornistki powalczą o dalsze miejsce

W poniedziałek, 20 marca we Włocławku w ramach Kujawsko-Pomorskiej Lidze Dzieci 2010 nasze szczypiornistki #zakończyły zmagania w gr.B.

(czytaj więcej)
18 marca 2023 0

Zagrają na własnym boisku. Dzisiaj czwarty mecz kontrolny

Nasz zespół rozegra dzisiaj czwarty mecz kontrolny. Na własnym boisku zmierzy się #z Snajper Rogowo, który występuje w IV grupie bydgoskiej klasy B.

(czytaj więcej)
16 marca 2023 0

Awans szczypiornistek z rocznika 2012. Zawodniczki w finale wojewódzkim

We wtorek, 14 marca na naszej hali został rozegrany trzeci turniej gr.B w ramach# Kujawsko-Pomorskiej Ligi Dzieci Dziewcząt 2012.

(czytaj więcej)
14 marca 2023 1

Bieg z liczbą Pi w Potulicach. Przedstawiamy wyniki rywalizacji

W minioną niedzielę, tj. 12 marca na terenie miejscowości Potulice odbyła się# kolejna impreza biegowa, a zawodnicy rywalizowali na dystansie 3,14 km. Jako pierwszy linię mety przekroczył Jakub Filipiak.

(czytaj więcej)
13 marca 2023 0

Stypendia dla sportowców. Wśród wyróżnionych zawodnicy z powiatu

188 zawodniczek i zawodników reprezentujących 36 klubów sportowych z całego regionu otrzyma w tym roku# stypendia marszałka województwa. Do utalentowanych młodych sportowców trafi łącznie ponad 860 tysięcy złotych. Ze stypendystami spotkali się dziś (13 marca) marszałek Piotr Całbecki, członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i radny województwa Robert Malinowski.

(czytaj więcej)
13 marca 2023 0

Kto strzelał najcelniej? Zawody "Blaszanka Kowalewko Challenge”

W miniony weekend na terenie strzelnicy w Kowalewku zostały przeprowadzone zawody strzeleckie w ramach Ligi# Strzelectwa Dynamicznego „Blaszanka Kowalewko Challenge”, z cyklu tegorocznych imprez sportowych, których celem było między innymi oddanie hołdu żołnierzom 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej oraz popularyzacja sportu strzeleckiego oraz postaw patriotycznych.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)