Dziś mamy 17 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

Sport

17 sierpnia 2019 0

Turniej Piłki Siatkowej Plażowej. Grand Prix Kcyni

Już jutro odbędą się zawody sportowe Turniej Piłki Siatkowej Plażowej Grand Prix Kcyni 2019 kategoria OPEN.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2019 2

Sukces Kacpra Gieryka. Razem z kolegami zdobył srebrny medal

W dniach 1-3 sierpnia na torze kolarskim w Pruszkowie odbyły się # Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym w kategorii junior młodszy.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2019 0

I Dworskie Przełaje. Sukces zawodników z Kcyni

Kijkowa Kcynia brała udział w wyjątkowych zawodach w Sielcu. Na Dworskich Przełajach można # było biec na 5 i 10 km oraz wystartować w marszu Nordic Walking na 5km.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2019 0

Mistrzostwa Polski Nordic Walking. Zawodnicy z Kcyni dobrze się spisali

10 sierpnia dzielna drużyna z „Kijkowej Kcyni” walczyła na # Mistrzostwach Polski NW w malowniczym Osielsku. Choć pogoda nie dopisała, bo była ciężka jak na chodzenie zawodnicy świetnie sobie poradzili.

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2019 0

Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Weekend pełen sportowych emocji

Już jutro rozpoczynają się# Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. W dniach 9-11 sierpnia 2019 roku 12 najlepszych krajów podczas 3 dniowej rywalizacji na Stadionie Zawiszy w Bydgoszczy powalczy o tytuł najlepszej drużyny europejskiej.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2019 0

„Wakacje z tenisem 2019”. Letnia przygoda dzieci z tenisem

Na korcie tenisowym w Kcyni przy ulicy Poznańskiej odbyło się# podsumowanie dwutygodniowych zajęć tenisowych z dziećmi w ramach projektu realizowanego przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2019 0

Zawody Strzeleckie. Obchody Narodowego Święta Wojska Polskiego

Burmistrz Kcyni zaprasza do Kcynia na Zawody Strzeleckie w# strzelaniu do tarczy z karabinka pneumatycznego do 17 J z okazji obchodów Narodowego Święta Wojska Polskiego - kategoria Junior i kategoria Senior.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2019 0

14 Runda strzelecka. Rywalizacja była wyrównana

Na strzelnicy sportowej w Kowalewku podczas 14 rundy strzeleckiej po# raz kolejny spotkali się zawodnicy oraz i sympatycy strzelectwa.

(czytaj więcej)
30 lipca 2019 1

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej atletyce. Odbędą się 9-11 sierpnia

Dwanaście najlepszych europejskich lekkoatletycznych reprezentacji wystąpi podczas # Drużynowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 9-11 sierpnia na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
30 lipca 2019 0

Zawody strzeleckie w Kowalewku. Rywalizacja była zacięta

W miniony weekend 27 lipca na terenie strzelnicy Mundurowego Klubu Strzeleckiego w # Kowalewku zostały przeprowadzone zawody strzeleckie w konkurencjach pistolet centralnego zapłonu dystans 25m, karabin centralnego zapłonu dystans 100m, oraz strzelania dynamiczne SPEED STEEL, 3GUN, oraz IPSC.

(czytaj więcej)
28 lipca 2019 5

Spore zmiany w rozgrywkach B- klasy. K-PZPN podał ostateczny podział na grupy

Wydział Gier i Ewidencji K-PZPN w Bydgoszczy po konsultacjach z klubami przedstawił # drugą wersję podziału na grupy w klasie B seniorów. Jest to podział ostateczny i według niego zostaną opracowane terminarze B-klasy na sezon 2019/2020.

(czytaj więcej)
27 lipca 2019 0

„Wakacje z tenisem 2019”. Odbyły się pierwsze zajęcia

Kolejna edycja wakacyjnej przygody dzieci z tenisem ziemnym na korcie tenisowym w # Kcyni, czyli „Wakacje z tenisem 2019” – dzięki wsparciu Powiatu Nakielskiego…

(czytaj więcej)
26 lipca 2019 0

Liga Tenisa Ziemnego. FILTRANS CUP 2019 – ma się całkiem nieźle

Okres letni jakby można było przypuszczać nie jest najlepszym okresem dla # amatorów-miłośników tenisa ziemnego do oddania się pasji uprawiania tej dyscypliny sportu.

(czytaj więcej)
26 lipca 2019 1

Zawody nordic walking w naszym regionie. Sukces zawodników z Kcyni

W ostatnią niedzielę w Wągrowcu odbyły się najważniejsze zawody # nordic walking w naszym regionie.

(czytaj więcej)
22 lipca 2019 0

13. Runda strzelecka w Kowalewku. Rywalizacja sympatyków strzelectwa

Na strzelnicy sportowej w Kowalewku (gm. Kcynia)podczas 13. rundy strzeleckiej po raz kolejny spotkali się # zawodnicy oraz sympatycy strzelectwa.

(czytaj więcej)
20 lipca 2019 1

Mistrzostwa Europy U20. Kolejny sukces nakielskiego oszczepnika

W dniach 18.07-22.07.2019 w szwedzkiej miejscowości Borås rozgrywane były# Mistrzostwa Europy U20, w których udział wziął zawodnik LUKS START NAKŁO Dawid Wegner 00’.

(czytaj więcej)
20 lipca 2019 0

Turniej Szachowy. Mieszkańcy powiatu nakielskiego na podium

W bydgoskim MDK 1 zorganizowano# Wakacyjny Turniej Szachowy z udziałem 31 adeptów królewskiej gry reprezentujących kluby z 3 województw. Rywalizowano w dwóch grupach turniejowych: turniej A (klasyfikacja mężczyzn, kobiet i juniorów), turniej B (klasyfikacja chłopców i dziewczynek). Zawody sędziował Mikołaj Włoch.

(czytaj więcej)
15 lipca 2019 5

Za nami rozgrywki piłkarskie. Było jak zwykle ciekawie

10 zespołów z powiatu nakielskiego rywalizowało w seniorskich rozgrywkach piłkarskich w # Polsce. Jak zwykle nie zabrakło miłych zaskoczeń, jak również rozczarowań.

(czytaj więcej)
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)