Dziś mamy 19 kwietnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

Sport

18 kwietnia 2019 1

Grand Prix Powiatu Nakielskiego w Brydżu Sportowym. Wróblewicz i Zarembski wygrywają

Para brydżystów z powiatu nakielskiego Mariusz Wróblewicz i Marian Zarembski wygrała turniej# brydżowy w Nakle

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2019 0

14 rocznica śmierci Jana Pawła II. Kajakarze upamiętnili Papieża Polaka

W związku z 14 rocznicą śmierci Papieża Polaka Jana Pawła II, dnia 5 i 14 kwietnia 2019 r. kajakarze # z Koła Turystów Górskich im. Klimka Bachledy w Kcyni zorganizowali wspólnie z Dyrekcją Zakładu Poprawczego w Kcyni oraz Klubem Turystyki Kajakowej „Zimorodek” z Wągrowca, dwa spływy kajakowe „Szlakiem Papieskim” na rzece Rurzycy w rejonie Piły.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2019 0

II runda strzelecka. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana

Na strzelnicy sportowej w Kowalewku podczas II rundy strzeleckiej po raz kolejny spotkali się # zawodnicy oraz i sympatycy strzelectwa.

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2019 1

I runda strzelecka zakończona. Strzelcy doskonalili swoje umiejętności

I Runda strzelecka w Kowalewku. Uczestnicy zarówno Ci mali jak i Ci duzi w doskonałych humorach # przy sprzyjającej aurze, korzystali z tak niebanalnej rozrywki, jakim jest strzelectwo.

(czytaj więcej)
04 kwietnia 2019 0

Wiosenny spływ na rzece Orli. Forma aktywnego spędzania czasu

Dnia 30 marca 2019 r. z inicjatywy Koła Turystów Górskich im. Klimka Bachledy w # Kcyni, dyrekcji Zakładu Poprawczego w Kcyni oraz dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią, został zorganizowany dla mieszkańców naszego powiatu wiosenny spływ na rzece Orli.

(czytaj więcej)
02 kwietnia 2019 0

Grand Prix Powiatu Nakielskiego w Brydżu Sportowym. Czarni Eurobac wygrywają

W poniedziałek, 1 kwietnia rozegrano w Nakle, turniej brydża sportowego# w ramach Grand Prix Powiatu Nakielskiego roku 2019. Wystąpiło 9 par z: Nakła, Kcyni, Mroczy, Grudziądza, Rościmina. Grano na zapis maksymalny. Turniej sędziował Ludwik Pazderski.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2019 1

Otwarcie sportowego cyklu. Przeprowadzono zawody strzeleckie

W miniony weekend na terenie strzelnicy Mundurowego Klubu Strzeleckiego w # Kowalewku zostały przeprowadzone pierwsze w tym roku zawody strzeleckie, otwierające cykl imprez sportowych, których celem było między innymi oddanie hołdu żołnierzom 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej oraz popularyzacja sportu strzeleckiego i postaw patriotycznych.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2019 0

Zakład Poprawczy z Kcyni zdobywa Mistrzostwo Polski. Droga do zwycięstwa…

XXIII Mistrzostwa Polski Pracowników Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich w Barczewie.

(czytaj więcej)
29 marca 2019 0

Rozegrano turniej brydżowy. Pewne zwycięstwo Granowskiej i Wołowskiego

Nakielski mikst brydżowy Aleksandra Granowska i Piotr Wołowski (oboje Czarni Eurobac) pewnie # zwyciężył w nakielskim turnieju brydżowym.

(czytaj więcej)
27 marca 2019 7

Zagrano o Puchar Burmistrza. Młodzi zawodnicy rozegrali dobry turniej

Na stadionie miejskim w Kcyni MLKS Orzeł Kcynia w dniu 24.03.2019 r. został przeprowadzony # Turniej Piłki Nożnej Klubu MLKS Orzeł Kcynia o Puchar Burmistrza Kcyni w kategorii Trampkarz.

(czytaj więcej)
20 marca 2019 0

XXIX Memoriał Roberta i Marka Mocnych w Tenisie Stołowym. Wyniki zawodów

XXIX Memoriał Roberta i Marka Mocnych w Tenisie Stołowym w Kcyni# został przeprowadzony w dniu 10 marca 2019 roku od godz. 10:00 rozpoczęto zawody sportowe.

(czytaj więcej)
20 marca 2019 0

Grand Prix Powiatu Nakielskiego w Brydżu Sportowym. Bez niespodzianki

Nakielska para brydżowa Tomasz Nowak i Piotr Wołowski (Czarni Eurobac)# z dużą przewagą ponownie zwyciężyła w nakielskim turnieju brydżowym.

(czytaj więcej)
18 marca 2019 2

Zakończenie zawodów w biegach przełajowych. Biegali terytorialsi

W dniach 16-17 marca 2019 r. w Myślęcinku (Bydgoszcz) odbywały się zawody w biegach przełajowych# Wojsk Obrony Terytorialnej. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada OT im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, „Zo” była współorganizatorem zawodów, w których uczestniczyło 170 przedstawicieli z 12 Brygad WOT.

(czytaj więcej)
15 marca 2019 0

Kolejna trudna wyprawa. Pogoda nie zniechęciła kajakarzy

Dnia 8 marca 2019 r. grupa kajakarzy z Koła Turystów Górskich im. Klimka Bachledy wspólnie z # wychowankami kcyńskiego Zakładu Poprawczego spłynęła kajakami rzeką Orlą na odcinku z Orzelskiego Młyna do Broniewa.

(czytaj więcej)
07 marca 2019 0

Grand Prix Nakła w brydżu sportowym. Mikst bezkonkurencyjny

W poniedziałek, 4 marca rozegrano w Nakle, turniej brydża sportowego.# Wyniki zaliczane były do klasyfikacji generalnej Grand Prix Powiatu Nakielskiego roku 2019.

(czytaj więcej)
03 marca 2019 0

Piłkarze Olimpii Tupadły okazali się najlepsi. Podsumowano kcyńską ligę

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kcyni odbyło się podsumowanie tegorocznych rozgrywek# Kcyńskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej.

(czytaj więcej)
28 lutego 2019 1

Grand Prix Nakła w brydżu sportowym. Team „dwóch Janów” górą

W poniedziałek, 25 lutego rozegrano w Nakle, turniej brydża sportowego.# Wyniki zaliczane były do klasyfikacji generalnej Grand Prix Powiatu Nakielskiego roku 2019. Wystąpiło 8 par z: Nakła, Kcyni, Rościmina, Mroczy, Sicienka. Grano na zapis maksymalny. Turniej sędziował Ludwik Pazderski.

(czytaj więcej)
22 lutego 2019 2

Para Heymann i Wołowski znów najlepsi. Liderzy rankingu nie zawiedli

Brydżowa para Włodzimierz Heymann - Piotr Wołowski (Czarni-Eurobac Nakło) zwyciężyła w # nakielskim turnieju brydżowym.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)