Dziś mamy 9 kwietnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

Sport

11 marca 2020 0

Korespondencyjne Mistrzostwa Polski w Brydżu bez większych niespodzianek

Brydżowy duet z Nakła Tomasz Nowak i Piotr Wołowski zwyciężył w turnieju brydżowym w #Nakle. Turniej był rozegrany w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski.

(czytaj więcej)
09 marca 2020 0

Piotr i Janusz Szczuka wygrywają Turniej Brydżowy. Startowało w sumie 29 par

8 marca 2020 roku w Szubinie odbył się kolejny Turniej Brydżowy Par im. Mariusza i Kazimierza# Mendyków. Przed rozpoczęciem Turnieju delegacja brydżystów złożyła wiązankę kwiatów na rodzinnym grobie Mendyków.

(czytaj więcej)
08 marca 2020 3

Czarni zmierzyli się z Orłem. Sparing zakończył się remisem

Orzeł Kcynia był kolejnym rywalem nakielskich piłkarzy, którzy szlifują formę przed #nadchodzącymi zmaganiami wiosennymi w rozgrywkach B – klasy.

(czytaj więcej)
03 marca 2020 0

Spływy kajakowe na Rokitce i Orlej. Nie brakowało wyzwań

W dniach 23 i 26 lutego 2020 r. Koło Turystów Górskich im. Klimka Bachledy w Kcyni, przy #wsparciu Dyrektora Zakładu Poprawczego w Kcyni zorganizowało dwa spływy na rzekach naszego powiatu nakielskiego. Wzięli w nich udział wychowankowie naszego zakładu oraz przyjaciele kajakarze z regionu.

(czytaj więcej)
02 marca 2020 0

Rajd Śladami Żołnierzy Niezłomnych. Rowerzyści pokonali 22 km

29 lutego z inicjatywy i przy współpracy Burmistrza Kcyni oraz Dyrektora Zakładu Poprawczego #w Kcyni pana Pawła Dudy, Koło Turystów Górskich im. Klimka Bachledy wspólnie z Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni, zorganizowało na terenie gminy Kcynia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych II Rajd Rowerowy Śladami Żołnierzy Niezłomnych.

(czytaj więcej)
25 lutego 2020 0

Krajeńska Ligi Baśki. Poznaliśmy zwycięzców VI turnieju

22 lutego br. odbył się VI Turniej Krajeńskiej Ligi Baśki. Tym razem rozgrywki karciane rozegrane zostały w# Puszczy (gm. Więcbork).

(czytaj więcej)
24 lutego 2020 0

III Grand Prix Polski w tenisie stołowym. Bezpośredni awans Wiktorii

W dniu 23.02.2020 roku w Złotorii koło Torunia rozegrany został III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny do# Grand Prix Polski młodziczek w tenisie stołowym. Dziewczyny rozegrały świetne mecze.

(czytaj więcej)
18 lutego 2020 0

Kajakowy tydzień Klimków z Kcyni. Nie brakowało mocnych wrażeń

Ubiegły tydzień był gorący i bardzo aktywny dla kajakarzy z naszego regionu. W serii trzech #spływów zorganizowanych przez Koło Turystów Górskich im. Klimka Bachledy w Kcyni, we współpracy z Dyrektorem Zakładu Poprawczego w Kcyni, który udostępnił sprzęt oraz ubiory kajakowe, mogliśmy spełnić swoje zainteresowania i pasje wodniackie.

(czytaj więcej)
16 lutego 2020 0

Koniec rundy zasadniczej w ligach brydżowych. Eurobac zagra o awans

Występujący w trzeciej lidze brydżyści z Nakła z Eurobac 1 będą walczyli o awans do drugiej ligi. Szubinianie z# Pelikana znaleźli się w grupie „spadkowej” i będą rywalizować o utrzymanie w trzeciej lidze. Drugi zespół Eurobac, grający w lidze okręgowej zajął siódme miejsce w tabeli.

(czytaj więcej)
10 lutego 2020 0

Krajeńska Liga Baśki. Poznaliśmy zwycięzców V turnieju

W dniu 8 lutego 2020 roku w Sypniewie odbył się V turniej w ramach Krajeńskiej Ligi# Baśki w sezonie 2019-2020.

(czytaj więcej)
10 lutego 2020 3

Nakielska Halowa Liga Piłki Nożnej zakończona. Podsumowano rozgrywki

Tuż po ostatnim spotkaniu 10 kolejki zmagań w I lidze, przyszedł czas na #podsumowanie XXI edycji NHLPN. W drugiej lidze zwyciężyła Sierra Trockenbau Trzeciewnica, natomiast w I – ligowych zmaganiach najlepsza okazała się Olimpia Tupadły.

(czytaj więcej)
10 lutego 2020 2

10 kolejka przyniosła ostateczny podział miejsc. XXI edycja NHLPN dobiegła końca

W hali widowiskowo – sportowej rozegrano ostatnią, a więc 10 kolejkę tegorocznych zmagań w I lidze nakielskiej „halówki”.

(czytaj więcej)
03 lutego 2020 0

Na rowerach śladami Bitwy pod Kcynią. Była to doskonała lekcja patriotyzmu

To już VII Rajd Rowerowy Śladami Bitwy pod Kcynią z 2-3 lutego 1919 r. zorganizowany w #bieżącym roku wspólnie przez Zakład Poprawczy w Kcyni, Urząd Miejski w Kcyni, Gminne Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni, Koło Turystów Górskich im. Klimka Bachledy w Kcyni, Sołectwo Dębogóra oraz Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
03 lutego 2020 0

Gra na wysokim poziomie i sportowe emocje. Za nami Turniej Tenisa Stołowego

IV Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchary Burmistrza Kcyni przeprowadzony został w# dniu 02.02.2020 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni przy ul Wyrzyskiej 12 w ramach obchodów 101. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 i szczególnie bliskiej Kcyni 101. Rocznicy zwycięskiej Powstańczej Bitwy pod Kcynią w dniach 2 - 3 lutego 1919 r. - określanej wówczas jako „brama do Wielkopolski”.

(czytaj więcej)
03 lutego 2020 2

Trzecia runda rozgrywek w ligach brydżowych. Eurobac nadal w czołówce

Występujący w trzeciej lidze brydżyści z Nakła z Eurobac 1 zanotowali gorszy występ, #ale nadal są w czołówce ligi. Szubinianie z Pelikana wygrali wysoko jeden mecz. Drugi zespół Eurobac, grający w lidze okręgowej awansował o jedno miejsce w tabeli.

(czytaj więcej)
02 lutego 2020 3

Tajfun Świniary na czele stawki. Za tydzień ostatnia kolejka rozgrywek

W sobotę, 1 lutego 2020 roku w hali widowiskowo-sportowej w Paterku odbyła się przedostatnia kolejka tegorocznych zmagań w nakielskiej# „halówce”. Walkę o zwycięstwo stoczą między sobą Tajfun Świniary i Polona Środa.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2020 0

Kcyńska Liga Halowej Piłki Nożnej. Dziś rozegrana zostanie ostania kolejka

Dziewiąta kolejka Kcyńskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej 2019/2020 pod nieobecność # dwóch drużyn Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni (ze względu na studniówkę) przyniosła niewiele zmian w tabeli wyników, ale zmiany nastąpiły.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2020 0

75. Rocznica wyzwolenia Kcyni. Zawodnicy rywalizowali na strzelnicy

W niedzielę 26 stycznia 2020 r. od godz. 14.00 na sportowej # strzelnicy automatycznej w Zespole Szkól Technicznych w Kcyni przy ul. Emila Jurczyka 3 zostały przeprowadzone Zawody Strzeleckie kategoria OPEN.

(czytaj więcej)
0

Pandemie na przestrzeni wieków . O chorobach, których już nie pamiętamy

W marcu Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię wirusa SARS-CoV-2. Dla #współczesnego społeczeństwa to nowa sytuacja, jednak ludzie na przestrzeni wieków znacznie częściej doświadczali plagi chorób zakaźnych. Ratunek niósł postęp medycyny - w szczególności rozwój wakcynologii. Dziś znów czekamy na szczepionkę, dzięki której uda się opanować pandemię.

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

„Różowy Księżyc” zagościł na niebie. Największa pełnia w roku

W ciągu ostatniej nocy Księżyc wyglądał zjawiskowo. Na niebie mogliśmy #obserwować Różową Pełnią. Macie zdjęcia? Przyślijcie na kontakt@powiat24.pl

(czytaj więcej)
0

Prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację. Wykonasz ją razem z dziećmi

Zamieszczamy prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację i dodatek do #świątecznego śniadania – Wielkanocne ryżowe jajeczka. Ich wykonanie będzie z pewnością świetną zabawą dla dzieci!

(czytaj więcej)