Dziś mamy 2 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

Sport

29 listopada 2023 2

Kolejna edycja nakielskiej halówki. Za nami dwie serie gier

Hala widowiskowo – sportowa w Paterku jest ponownie# miejscem zmagań zespołów biorących udział w corocznych rozgrywkach Nakielskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Tytułu broni zespół Sąsiedzi Sipiory.

(czytaj więcej)
28 listopada 2023 0

Okręgowe Mistrzostwa w Tenisie. Drugie miejsce zdobył Marcin Bartz

W dniu 25 listopada 2023 roku, w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego# im. Dzieci Potulic w Potulicach odbyły się Okręgowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym o Puchar Dyrektora Okręgowego w Poznaniu. Organizatorem imprezy był Zakład Karny w Potulicach wraz z NSZZF i PW Zarząd Terenowy Potulice.

(czytaj więcej)
27 listopada 2023 0

Projekt "dopłynął" i "dobiegł" końca. Rozdano dyplomy uczestnikom zajęć

"Pływamy, biegamy o zdrowie dbamy" #dopłynął i dobiegł do końca.

(czytaj więcej)
26 listopada 2023 0

Mecz z liderem grupy. Młody zespół ma potencjał

W czwartej kolejce II ligi zmierzyliśmy się z liderem #naszej grupy zespołem GMTS Sparta Gubin.

(czytaj więcej)
25 listopada 2023 3

Niepodległościowy Turniej Par Brydża Sportowego. Puchary pojechały do Kcyni

W sobotę, 25 listopada w SP nr 4 w Nakle rozegrano #X Niepodległościowy Turniej Par Brydża Sportowego o Puchar Prezesa Klubu Żołnierzy Rezerwy – Ligi Obrony Kraju w Nakle.

(czytaj więcej)
25 listopada 2023 0

Bezcenne doświadczenie. Debiut w kategorii Seniorek Grand Prix Polski

Aby zostać Mistrzem, trzeba mieć odwagę rywalizować# z najlepszymi. Wiktoria rozpoczęła swój debiut w najwyższej kategorii Seniorek w Grand Prix Polski.

(czytaj więcej)
23 listopada 2023 0

Memoriał pamięci śp. Zuzi Dyduch. W zawodach wzięło udział 5 drużyn

W środę, 22 listopada na sali sportowej Szkoły Podstawowej# im. Jana Czochralskiego w Kcyni odbył się trzeci zarazem ostatni z zaplanowanych turniejów siódmej edycji ogólnopolskich turniejów piłki ręcznej ORLIK CUP.

(czytaj więcej)
21 listopada 2023 0

III Memoriał Śp. Zuzi Dyduch. Zaproszenie do wspólnego kibicowania

Już jutro najważniejszy #dla nas turniej.

(czytaj więcej)
20 listopada 2023 0

Międzynarodowe zawody WARSAW CUP. Sukces zawodników klubu Yamabushi

12 medali - 6 złotych, 4 srebrne I 2 brązowe oraz# II miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów to wynik zawodników Klubu Karate Yamabushi podczas międzynarodowych zawodów WARSAW CUP, które odbyły się w dniu 19 listopada 2023 r. w Warszawie.

(czytaj więcej)
19 listopada 2023 0

Miłośnicy darta zagrali w Tavernie. Kto został zwycięzcą Pucharu Polski?

W sobotę, 18.11.2023r. odbył się #w Tavernie Puchar Polski Polskiej Organizacji Darta pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią.

(czytaj więcej)
19 listopada 2023 0

Rozgrywki tenisowe. Zawodniczki zremisowały w Gdańsku

W niedzielę, 19 listopada nasze zawodniczki #MLUKS "Orlik" Kcynia zmierzyły się na wyjeździe z KS AZS AWFiS Balta Gdańsk.

(czytaj więcej)
18 listopada 2023 0

Szczypiornistki zagrały we Włocławku. Trzeci mecz okazał się najtrudniejszy

W sobotę, 18 listopada we Włocławku w ramach #Kujawsko-Pomorskiej Ligi Dzieci 2013 i młodsze szczypiornistki MLUKS "Orlik" Kcynia zagrały I turniej.

(czytaj więcej)
18 listopada 2023 2

Triumf ŚDS Paterek! Rywalizacja dobiegła końca

18 listopada w sali sportowej przy Zespole Szkolno–Przedszkolnym #w Paterku odbyły się Wojewódzkie Międzywarsztatowe Zawody Osób Niepełnosprawnych w sportowej dyscyplinie paraolimpijskiej, jaką jest Boccia.

(czytaj więcej)
18 listopada 2023 0

Diecezjalny turniej piłki nożnej. Zagrali uczniowie szkół podstawowych

Hala sportowa Szkoły Podstawowej #nr 64 w Bydgoszczy była miejscem diecezjalnego turnieju piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza.

(czytaj więcej)
18 listopada 2023 0

Zawody Osób Niepełnosprawnych. Udział bierze 12 reprezentacji

Wiecie co to boccia? #Nie? To sportowa dyscyplina paraolimpijska wywodząca od włoskiej gry w bule.

(czytaj więcej)
17 listopada 2023 2

Zawody powiatowe w unihokeja. Wysoki poziom gry i atmosfera fair play

Dnia 14 listopada 2023 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej# w Kołaczkowie im. Andrzeja Grubby, odbyły się zawody powiatowe w unihokeja w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

(czytaj więcej)
17 listopada 2023 0

O zwycięstwie zdecydowały rzuty karne. Zespół spisał się znakomicie

Wygrywamy turniej w #Gnieźnie. W czwartek, 16 listopada w Gnieźnie odbył się towarzyski turniej piłki ręcznej dla dziewcząt z rocznika 2012. Nasz zespół spisał się znakomicie.

(czytaj więcej)
16 listopada 2023 0

Orlik CUP VII - rocznik 2013. W turnieju rywalizowało pięć drużyn

W środę, 15 listopada na sali sportowej Szkoły Podstawowej# im. Jana Czochralskiego w Kcyni odbył się drugi z trzech zaplanowanych turniejów siódmej edycji ogólnopolskich turniejów piłki ręcznej Orlik CUP.

(czytaj więcej)
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)