Dziś mamy 27 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

22 maja 2019 0

„Certyfikacja”. Kolejna klasa wojskowa przystąpiła do egzaminu

Dnia 21 maja br. na strzelnicy Bractwa Strzeleckiego w Szubinie – Partnera szkoły# oraz miejskim parku rekreacyjnym „Wesółka” uczniowie klasy wojskowej III TL z ZSP im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie, kończący dodatkowy przedmiot edukację wojskową poddani zostali sprawdzianowi z wiedzy praktycznej i teoretycznej tzw. „Certyfikacji” realizowanego przez okres 3 lat nauki w Technikum w/w przedmiotu.

(czytaj więcej)
22 maja 2019 0

II Powiatowy Turniej Wiedzy o Logistyce pod patronatem Starosty Nakielskiego

Dnia 21 maja 2019r. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im.prof. Emila Chroboczka w Szubinie# odbył się II Powiatowy Turniej Wiedzy o Logistyce pod patronatem Starosty Nakielskiego. W turnieju wzięło udział czworo uczniów z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła nad Notecią oraz czworo uczniów z ZSP Szubinie.

(czytaj więcej)
15 maja 2019 0

Wyniki Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nim udział 56 uczestników

W Nakielskim Ośrodku Kultury 14 maja br. odbył się Konkurs Recytatorski.# Adresowany do uczniów szkół z powiatu nakielskiego. Podzielono go na kilka grup wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8 i gimnazjum. W konkursie wzięło udział 56 uczestników.

(czytaj więcej)
14 maja 2019 0

Święto Języka Polskiego. W konkursie wzięło udział 26 uczestników

Ósmy, Międzypowiatowy Konkurs Krasomówczy Demostenes# był świętem języka polskiego. Tegoroczna, finałowa edycja realizowana w szubińskiej bibliotece skupiła 26 dzieci z gminy Barcin, Kcynia i Szubin.

(czytaj więcej)
14 maja 2019 0

VIII Powiatowa Olimpiada Obrony Cywilnej. Uczniowie z sześciu szkół wzięli w niej udział

14 maja 2019 roku odbyła się VIII Powiatowa Olimpiada Obrony Cywilnej#, której organizatorem był Powiat Nakielski oraz samorządy gmin z terenu powiatu nakielskiego. Otwarcia olimpiady dokonał Tadeusz Sobol – Starosta Nakielski.

(czytaj więcej)
10 maja 2019 0

"Żonkile-Łączy nas pamięć". Uczniowie pamiętają o bohaterach

W dniach 6-10 maja br. w szkole podstawowej im. Jana Czochralskiego w # Kcyni odbywają się lekcje dotyczące powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
09 maja 2019 0

Konkurs Krasomówczy "Demostenes". Laureaci przeszli do finału

Dnia 25.04.2019 roku w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w # Kcyni odbyły się półfinały Konkursu Krasomówczego „DEMOSTENES”.

(czytaj więcej)
06 maja 2019 0

W Mycielewie kształcą patriotów. Szkoła uzyskała certyfikaty

Od września 2018r. do marca br. uczniowie i przedszkolaki Szkoły Podstawowej# w Mycielewie pod kierunkiem nauczycieli brali udział w konkursie-projekcie realizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

(czytaj więcej)
06 maja 2019 0

Olimpiada ZUS rozstrzygnięta

Zwycięzcą tegorocznej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”# został zespół z I liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku. Drugie miejsce zajęła szkoła ze Zgorzelca, a trzecie miejsce zajęli uczniowie szkoły w Zielonej Górze. Województwo kujawsko-pomorskie reprezentowały uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
03 maja 2019 1

Szkoła kształci patriotów. Uzyskała certyfikaty

Od września 2018 r. do marca br. uczniowie i przedszkolaki Szkoły Podstawowej
 #w Mycielewie pod kierunkiem nauczycieli brali udział w konkursie-projekcie realizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

(czytaj więcej)
02 maja 2019 0

"Żywa lekcja historii". Uczniowie zapoznali się z tradycjami narodowymi

26 kwietnia 2019 r. członkowie Towarzystwa Historycznego w # Kcyni odwiedzili Szkołę Podstawową w Mycielewie.

(czytaj więcej)
28 kwietnia 2019 1

Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poznaliśmy zwycięzców

W Centrum Turystyki Rowerowej w Krukówku zorganizowano powiatowy etap # Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Wzięło w nim udział 7 drużyn z 5 miejscowości.

(czytaj więcej)
27 kwietnia 2019 0

Zakończenie roku maturzystów. Pożegnaniom nie było końca

"Tak niedawno, żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas...”- te słowa znanej piosenki # wydają się szczególne dzisiaj, gdy po trzech latach nauki opuszczacie mury naszej szkoły…Tymi słowami uczniowie klasy II liceum- Agata Szarwark oraz Maciej Starzomski rozpoczęli uroczystość pożegnania absolwentów rocznika 2019.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2019 118

Strajku nauczycieli ciąg dalszy. Co z tegorocznymi maturzystami?

Trwają posiedzenia klasyfikacyjne rad pedagogicznych w szkołach ponadgimnazjalnych w # naszym powiecie. Są one niezbędne do tego, aby młodzież mogła przystąpić do matury.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2019 85

Strajk nauczycieli. Co uczniowie myślą o proteście? (sonda)

Strajk nauczycieli rozpoczął się 8 kwietnia i # trwa aż do odwołania.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2019 0

Wolontariusze Zespołu Szkół Technicznych pamiętają. Po raz kolejny sprawili radość seniorom

Święta Wielkanocne to szczególny czas, który powinien być spędzany radośnie w gronie najbliższych osób. Dlatego też wolontariusze Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni od wielu lat pamiętają o osobach starszych, samotnych, dotkniętych trudną sytuacją życiową.

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2019 0

„Jest taka historia, czyli opowieść o Januszu Korczaku”. Ruszył projekt w ZSS Kcynia

Kwiecień, to miesiąc rozpoczęcia realizacji projektu na zajęcia pozalekcyjne w Zespole Szkół # Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni pn. „Ocalić od zapomnienia…Śladami Starego Doktora”.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2019 143

Wystartowały egzaminy gimnazjalne. Mimo strajku nauczycieli

W dniu dzisiejszym, 10 kwietnia odbył się pierwszy z trzech egzaminów gimnazjalnych.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)