Dziś mamy 17 listopada 2018, sobota, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

16 listopada 2018 0

Turniej Piłki Siatkowej. Rywalizowało ze sobą 5 szkół

Dnia 14 listopada 20118 roku w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią# odbył się Turniej Piłki Siatkowej chłopców z okazji Dnia Niepodległości.

(czytaj więcej)
16 listopada 2018 0

Szkolne obchody Niepodległości. Wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego"

W ramach obchodów stulecia niepodległości uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym # Konkursie „POLSKA – MOJA OJCZYZNA”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa w Mycielewie.

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 0

Uczniowie w nakielskiej komendzie. Poznali kilka rad bezpiecznego poruszania się po drodze

Wczoraj (13.11.18) z wizytą do nakielskich policjantów przybyły dzieci ze Szkoły Podstawowej# w Sipiorach. Uczniowie z zaciekawieniem zwiedzały komendę i przyglądały się pracy mundurowych. Miały też okazję usłyszeć kilka cennych rad na temat tego, jak bezpiecznie poruszać się po drogach.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Otwarta lekcja historii. Zakopano "kapsułę czasu"

W 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Bez wątpienia, to jedno z # najważniejszych świąt dla Polaków. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie zaprosili przyjaciół szkoły oraz mieszkańców Dziewierzewa na otwartą lekcję historii z tamtego okresu.

(czytaj więcej)
10 listopada 2018 17

Wyjątkowy koncert w murach szkoły. Występy nagradzano gromkimi brawami

10 listopada w Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie zorganizowano koncert z okazji 100. Rocznicy # odzyskania przez Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
09 listopada 2018 0

Pociąg do wolności. Uczniowie wykazali się patriotyczną postawą

Dzisiaj w naszej szkole odbywały się uroczystości związane z 100 rocznicą odzyskania przez # Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
09 listopada 2018 0

"Spotkania z Gawędą". Małgorzacie Jarocińskiej towarzyszył Jerzy Szulc

W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w Szkole Podstawowej w # Mycielewie, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy włączając się do akcji „Rekord dla Niepodległej”.

(czytaj więcej)
07 listopada 2018 0

Uczczono poległych bohaterów. Warta honorowa kadetów

Dnia 6.11.br., uczniowie-kadeci klas wojskowych II i IIITL na czele z ich dowódcami kpr. kadetem# Zuzanną Manikowską i super kadetem Pawłem Mellerem z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie, w ramach zajęć z edukacji wojskowej odwiedzili wraz z nauczycielem mjr. rez. Jarosławem Odrobińskim miejsca szczególne dla każdego mieszkańca Szubina oraz Polaka.

(czytaj więcej)
06 listopada 2018 0

Akcja informacyjna w szkole. Rejestrowano potencjalnych dawców szpiku

Komórkomania to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą # komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni ale tych, które nosi się w swoim ciele.

(czytaj więcej)
06 listopada 2018 0

Kcyńscy policjanci współorganizatorami konkursu pt. „Żyj zdrowo i bezpiecznie”

Policjanci z Kcyni wspólnie z kadrą pedagogiczną Szkoły Podstawowej# w Sipiorach zorganizowali konkurs plastyczny dla uczniów szkoły. Konkurs był podsumowaniem zajęć profilaktycznych, jakie dla młodzieży prowadził dzielnicowy.

(czytaj więcej)
06 listopada 2018 0

Wspólne śpiewanie hymnu. Rekord dla Niepodległej

Gminne szkoły przyłączą się do apelu# Pani Minister Edukacji "Bicie rekordu śpiewania hymnu państwowego przez młodzież szkolną".

(czytaj więcej)
01 listopada 2018 0

Uczniowie dbają o tradycję. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłej nauczycielki

1 listopada kościół katolicki obchodzi Uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten kojarzy się dla # wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy odeszli przed nami...

(czytaj więcej)
30 października 2018 1

Stypendia dla humanistów. Są laureaci z naszego powiatu

366 uczniów z regionu, którzy otrzymają stypendia # w ramach marszałkowskiego projektu „Humaniści na start”. Wysokości wsparcia to nawet pięćset złotych miesięcznie. Z naszego powiatu stypendium przyznano dwóm osobom.

(czytaj więcej)
30 października 2018 1

Wyjątkowy dzień w szkole. Uroczyste pasowanie na ucznia

Tradycją Szkoły Podstawowej im. Pamięci Obrońców Niepodległości w # Sipiorach jest uroczyste pasowanie na zerówkowicza i ucznia.

(czytaj więcej)
24 października 2018 0

Jubileuszowa zbiórka krwi. Zebrano imponującą ilość

W ZST w Kcyni odbyła się jubileuszowa – dwudziesta akcja honorowego krwiodawstwa pod hasłem # „Zbieramy krew dla Polaków” zachęcająca do regularnego oddawania krwi jako daru ratującego zdrowie i życie człowieka.

(czytaj więcej)
22 października 2018 0

Warsztaty w Bydgoszczy. Poszerzyli swoją wiedzę o filmie

Dnia 3 października 2018 r. uczniowie klasy II naszego LO: Aleksandra Nowakowska i Maciej# Starzomski uczestniczyli w warsztatach filmowych.

(czytaj więcej)
22 października 2018 0

Nowe projekty unijne w Liceum w Szubinie. Stawiają na międzynarodową współpracę

Dużo się działo w I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Wyspiańskiego w Szubinie przez ostatnie dwa lata.

(czytaj więcej)
22 października 2018 0

Bo wolność krzyżami się mierzy. Zwiedzili miejsca pełne narodowych pamiątek

Uczniowie I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie brali udział w wycieczce z okazji 100-lecia # odzyskania niepodległości - w ramach projektu „Bo wolność krzyżami się mierzy, Historia ten jeden ma błąd (...)”.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)