Dziś mamy 22 maja 2017, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

22 maja 2017 0

Rywalizowali gimnazjaliści z kilku gmin. Najlepsi będą reprezentować powiat

Dnia 18.05.2017 roku na stadionie miejskim w Szubinie zostały przeprowadzone #zawody lekkoatletyczne w ramach eliminacji do Kujawsko – Pomorskiej Gimnazjady w Lekkiej Atletyce. Do zawodów przystąpiły reprezentacje gmin Nakła, Szubina, Kcyni.

(czytaj więcej)
22 maja 2017 0

Nasze szkoły to dobra inwestycja w przyszłość. Sprawdź, co oferują!

Powiat nakielski jest organem prowadzącym dla 12 szkół i placówek oświatowych, w tym 7 ogólnodostępnych, które czekają na głodnych wiedzy i chętnych przeżycia ciekawych przygód uczniów.

(czytaj więcej)
19 maja 2017 0

Dyplomy i statuetki dla laureatów. Wyróżniono 47 uczniów

W czwartek 18 maja 2017 roku w Auli Auditorum Novum Uniwersytetu Technologiczno-#Przyrodniczego Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala laureatów konkursów przedmiotowych kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty dla uczniów szkól podstawowych rejonu bydgoskiego.

(czytaj więcej)
11 maja 2017 0

Drzwi otwarte. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska zawodowe

10 maja w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni odbyły się drzwi otwarte.

(czytaj więcej)
10 maja 2017 0

Kolejna edycja konkursu krasomówczego. Tym razem uczestnicy udali się do Barcina

Dzisiaj odbył się w Barcinie finał kolejnej edycji międzypowiatowego konkursu krasomówczego # Demostenes.

(czytaj więcej)
05 maja 2017 1

Przyszedł czas na pożegnanie. Wzruszeń nie brakowało

Pożegnanie maturzystów ZSO w Kcyni.

(czytaj więcej)
04 maja 2017 0

Obchody świąt majowych. W szkole odbyła się uroczysta akademia

W piątek, 28 kwietnia br. w SP Sipiory odbyła się uroczystość szkolna, której celem było #uczczenie świąt majowych Polaków - Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święta Konstytucji 3 Maja.

(czytaj więcej)
03 maja 2017 4

Jutro ruszają egzaminy maturalne. Na początek język polski!

Już jutro maturzyści przystąpią do pierwszego obowiązkowego egzaminu maturalnego, #który sprawdzi ich wiedzę z języka polskiego. To ostatnie chwile na powtórzenie materiału. Maraton egzaminacyjny potrwa do 26 maja.

(czytaj więcej)
30 kwietnia 2017 0

Wojewódzki finał OTWP. Alan Jagodziński po raz trzeci na podium!

Alan Jagodziński po raz kolejny stanął na podium w wojewódzkim finale Ogólnopolskiego #Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą "Młodzież zapobiega pożarom".

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2017 0

Mijają 3 lata od nadania szkole imienia i sztandaru. Wspominano te chwile

Trzy lata temu - 2 maja 2014 roku odbyło się uroczyste nadanie imienia i sztandaru #Szkole Podstawowej w Palmierowie. Datę wybrano w sposób bardzo staranny i przemyślany.

(czytaj więcej)
28 kwietnia 2017 0

Maturzyści opuścili mury szkoły. Wzruszająca uroczystość w ZST

"Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie"- słowa # Wisławy Szymborskiej przyświecały uroczystości zakończenia nauki uczniów klas czwartych Technikum Informatycznego i Ekonomicznego ZST w Kcyni.

(czytaj więcej)
28 kwietnia 2017 0

Z Europą na wesoło. Pomysłowość uczniów zaskoczyła organizatorów

„Wszyscy uśmiechają się w tym samym języku. Tylko uśmiech jest jednakowy na całym #świecie. Możesz się uśmiechnąć po angielsku, a będzie to znaczyło dokładnie to samo w Tajlandii”.

(czytaj więcej)
27 kwietnia 2017 0

Wysoki poziom finałów Szóstek Piłkarskich. Zawodnicy z Kcyni najlepsi

25 kwietnia 2017 roku na orliku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle odbył się Finał #Mistrzostw Powiatu Nakielskiego Szóstek Piłkarskich Szkół Ponadgimnazjalnych chłopców.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2017 0

"Jestem odpowiedzialny za ochronę środowiska". Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty

Ziemia jest naszą planetą i domem, którą nieświadomie niszczymy i zatruwamy. Wszyscy musimy # wiedzieć, że trzeba dbać o nasze środowisko i propagować akcje  z tym związane. Jedną z nich jest coroczny konkurs ekologiczny w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2017 0

Finał Jedenastek Piłkarskich. Która szkoła była najlepsza?

21 kwietnia 2017 roku na orliku przy stadionie w Nakle odbył się Finał Mistrzostw #Powiatu Nakielskiego Jedenastek Piłkarskich Szkół Ponadgimnazjalnych chłopców.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2017 0

"4 minuty warte życia". Uczniowie wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy

12 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Pamięci Obrońców Niepodległości w Sipiorach odbyło się # kolejne już szkolenie z zakresu pierwszej pomocy w ramach projektu „4 minuty warte życia” zorganizowane przez MLUKS Orlik Kcynia. Szkolenie poprowadził ratownik medyczny p. Damian Garlicki.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2017 0

Pierwsza pomoc. Uczestnicy ćwiczą pod okiem ratownika medycznego

„4 minuty warte życia…" - pod tym hasłem od kilku tygodni trwa cykl spotkań #szkoleniowo – warsztatowych na terenie gminy Kcynia. Warsztaty realizowane są w ramach projektu złożonego przez MLUKS Orlik w otwartym konkursie ofert Nr 3/2017 Zdrowie i wolontariat i skierowane są do uczniów wszystkich kcyńskich placówek oświatowych.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2017 0

Gimnazja rywalizowały w piłkę nożną. Grę utrudniały warunki atmosferyczne

W dniu 13.04.2017 roku na boisku sportowym ORLIK przy Gimnazjum nr 3 w Nakle nad #Notecią, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłkę Nożną Dziewcząt.

(czytaj więcej)
0

Prestiżowy tytuł dla Studia Urody Lidii Gwóźdź

Studio Urody i Odnowy Biologicznej Lidii Gwóźdź w Nakle nad Notecią, w kwietniu 2017 r. w ramach ogólnopolskiego konkursu otrzymało prestiżowe wyróżnienie, tytuł „Firma Przyjazna Internautom”, organizowanego przez Firmy.net.

(czytaj więcej)
0

Biblioteki w liczbach. Jest ich ponad pół tysiąca w województwie

8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. W związku z tym Urząd Marszałkowski #w Bydgoszczy przygotował informacje na temat bibliotek działających w naszym regionie.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)