Dziś mamy 26 października 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

24 października 2021 12

Wparcie dla Samostrzela. JRS Kowalewko przekazało środki medyczne

Ratownicy JRS wsparli placówkę oświatową w Samostrzelu# i doposażyli w niezbędne środki medyczne mogące wspomóc system nauczania na kierunku weterynarii.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Uczniowie złożyli przysięgę. Uroczystości w szubińskiej szkole

16 października 2021 r., odbyła się już po raz ósmy w# historii ZS im.prof. E. Chroboczka w Szubinie, uroczystość ślubowania i przysięga kadetów klasy wojskowej i uczniów klasy 1 Technikum. Punktualnie o godz. 08.35 kolumna marszowa na czele z Pocztem Sztandarowym z Zespołu Szkół im. prof. E. Chroboczka w Szubinie wraz z uczniami klas pierwszych Technikum, zaproszonych gości oraz rodziców przemieściła się ulicami miasta do Kościoła pw. św. Marcina Biskupa. Tę niezwykłą uroczystość rozpoczęto od Mszy św., którą celebrował ksiądz ppor. Krzysztof Barczyński.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Ciekawe zajęcia w Laskownicy. Przeprowadziły je policjantki

Czy nieletni może ponieść odpowiedzialność za# łamanie prawa, jakie decyzje w jego sprawie może podjąć sąd, a także o zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej, rozmawiały policjantki podczas spotkania z uczniami szkoły w Laskownicy.

(czytaj więcej)
16 października 2021 0

„Obrońcy Niepodległej”. Uczniowie I LO uczestnikami ogólnopolskiego konkursu historycznego

Celem konkursu organizowanego przez Muzeum# II Wojny Światowej w Gdańsku było przedstawienie wybranej postaci, która w trakcie II wojny światowej z bronią w ręku lub w inny sposób wzięła czynny udział w walce o niepodległość Polski.

(czytaj więcej)
11 października 2021 4

Szkolenia dla klas mundurowych. Odbywają się one w weekendy

Na terenie Bazy Operacyjnej Jednostki Ratownictwa Specjalnego w# Kowalewku od początku września trwają w systemie weekendowym szkolenia młodzieży klas mundurowych.

(czytaj więcej)
08 października 2021 4

Wyjazd na strzelnicę. Najpierw teoria, potem praktyka

6 października 2021 r. uczniowie klas 2c i 3c o profilu# prawno-policyjnym I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie wyjechali na strzelnicę do miejscowości Godawy koło Gąsawy.

(czytaj więcej)
07 października 2021 0

Liga strzelecka ZST w Kcyni prężnie działa. Wręczono medale

Podsumowanie miesiąca sportowych zajęć strzeleckich wygląda# bardzo obiecująco. We wrześniu uczestniczyło w nich prawie 13 % uczniów naszej szkoły. Najlepszą - 88% frekwencją (opuszczone tylko jedne zajęcia w miesiącu) pochwalić się mogą: Brajan Knop, Pola Koniec i Rafał Markiewicz, którym opiekunowie: Pani Ewa Karczewska i Pan Tomasz Suty wręczyli w środę złote medale, a ich koleżanki i koledzy nagrodzili laureatów gromkimi brawami.

(czytaj więcej)
30 września 2021 0

Oddali ponad 11 litrów krwi. Udana zbiórka w ZST w Kcyni

29 września w sali numer 4 odbył się# pobór krwi. Chętni uczniowie oraz mieszkańcy Kcyni i okolicznych miejscowości mogli oddać krew.

(czytaj więcej)
28 września 2021 0

Uczniowie poczuli zapach prochu. Zawody zakończono ogniskiem

Piątek 24 września to data, którą uczniowie ZST# w Kcyni uczestniczący w zawodach strzeleckich niewątpliwie zapamiętają na długo. Tuż po pierwszej lekcji grupa młodzieży zainteresowana rozwijaniem strzeleckich umiejętności wsiadła na kcyńskim rynku do autobusu i przemieściła się do obiektów JRS w Kowalewku.

(czytaj więcej)
25 września 2021 0

Piątkowy wyjazd na strzelnicę. Sportowa rywalizacja uczniów z Kcyni

24 września 2021 roku odbył się szkolny wyjazd na# strzelnicę w Kowalewku.

(czytaj więcej)
19 września 2021 27

JRS Kowalewko z wizytą w szkole. Zapoznali młodzież z pierwszą pomocą

Na zaproszenie grona pedagogicznego 17 września br. ratownicy# JRS przeprowadzili zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej w Paterku im. Jana Pawła II.

(czytaj więcej)
16 września 2021 0

Uczniowie szubińskiego liceum wyróżnieni. Wzięli udział w konkursie

Uczniowie szubińskiego liceum: Monika Lisiecka i Olaf Jagodziński otrzymali# wyróżnienie w trzynastej edycji Wojewódzkiego Konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”.

(czytaj więcej)
15 września 2021 0

Z Mycielewa do Kcyni. Uczniowie wzięli udział w rajdzie rowerowym

10 września uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej w Mycielewie wzięli udział w rajdzie rowerowym połączonym ze zwiedzaniem Kcyni.

(czytaj więcej)
15 września 2021 0

Policjanci spotkali się z uczniami. Czworonożny podopieczny wzbudził największą radość

O sytuacjach, w jakich należy używać numerów alarmowych#, zachowaniu w stosunku do nieznajomych i bezpiecznym korzystaniu z dróg, rozmawiali wczoraj policjanci podczas spotkania z uczniami w Mycielewie.

(czytaj więcej)
15 września 2021 0

Oficjalna inauguracja Ligi Strzeleckiej ZST. Przeprowadzono mini turniej

13 września, wbrew utartym stereotypom, wcale nie był pechowy. Wręcz przeciwnie dostarczył wiele emocji uczestnikom inauguracji Ligi Strzeleckiej ZST.

(czytaj więcej)
01 września 2021 3

Kolejny etap edukacji. Klasy pierwsze przekroczyły mury "Krzywoustego"

Uroczyste powitanie uczniów klas pierwszych w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Krzywoustego w Nakle odbyło się w szkolnej auli

(czytaj więcej)
01 września 2021 1

Zainteresowanie systematycznie rośnie. Przyszli kolejarze rozpoczęli naukę

Naukę rozpoczęli przyszli dyżurni ruchu, automatycy sterowania ruchem#, kolejowi specjaliści dróg i mostów oraz elektroenergetycy transportu szynowego. Uczniowie po zakończeniu edukacji mogą pracować w PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A. Podczas nauki mają zapewnione praktyki na kolei, a najlepsi comiesięczne stypendia. PLK współpracują z 47 szkołami kształcącymi na kierunkach kolejowych.

(czytaj więcej)
01 września 2021 0

Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSŻŚ w Nakle. Koncert podczas uroczystości

W dniu 1 września nastąpiło oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle.

(czytaj więcej)
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)