Dziś mamy 21 września 2018, piątek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

20 września 2018 2

VII Przegląd Piosenki Religijnej i Patriotycznej. Wielki sukces trzech uczennic

W ubiegłym tygodniu uczennice naszej szkoły: Jagoda Buksa z kl. VIII, Zuzanna Trzebiatowska z # kl. IIIa gimnazjum oraz Dominika Motyka z tej samej klasy, wzięły udział w VII Przeglądzie Piosenki Religijnej poszerzonego w tym roku o piosenkę patriotyczną z racji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowanym w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej, w Szubińskim Domu Kultury.

(czytaj więcej)
19 września 2018 0

Spotkanie z dzielnicowym. Poruszył z uczniami wiele tematów

Bezpieczeństwo na drodze oraz odpowiedzialność prawna nieletnich za popełniane przez nich czyny # oraz demoralizację to tematy zajęć, jakie dla uczniów Szkoły Podstawowej w Sipiorach przeprowadził asp. szt. Marek Dubiel, dzielnicowy z kcyńskiego komisariatu.

(czytaj więcej)
19 września 2018 0

Dzielnicowy z Kcyni spotkał się z dziećmi w miejscowej szkole podstawowej

Asp. szt. Robert Sadowski, dzielnicowy z kcyńskiego komisariatu spotkał się z uczniami klas # pierwszych Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni.

(czytaj więcej)
13 września 2018 2

Kcyński dzielnicowy na spotkaniu w szkole. Uczniowie rozmawiali o bezpieczeństwie

Wczoraj (12.09.18r.) w Szkole Podstawowej w Laskowicy kcyński dzielnicowy spotkał się z dziećmi.# W trakcie spotkania rozmawiał z uczniami o bezpieczeństwie, o zachowaniu na jezdni oraz o odpowiedzialności prawnej nieletnich. Spotkanie zorganizowano w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”.

(czytaj więcej)
08 września 2018 0

Kcyńskie czytanie ,,Przedwiośnia”

W przeddzień Narodowego Czytania 2018 w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni zostało # zorganizowane Kcyńskie Czytanie ,,Przedwiośnia” S. Żeromskiego.

(czytaj więcej)
03 września 2018 0

Pierwszy dzwonek w ZSO. Czas wrócić do nauki

W poniedziałkowy ranek 3 września 2018 roku w sali ZSO, jak w każdej polskiej szkole # zgromadzili się: dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice, a przede wszystkim uczniowie liceum i gimnazjum, aby powitać nowy rok szkolny!

(czytaj więcej)
03 września 2018 0

Wsparcie kształcenia zawodowego w szkołach powiatu. Wyposażono siedem pracowni

Dzięki realizacji projektu pn. „Nowoczesna szkoła zawodowa – najlepszym wyborem”, # współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Powiat Nakielski zakupił nowoczesne wyposażenie aż do 7 pracowni kształcenia zawodowego w prowadzonych przez siebie szkołach.

(czytaj więcej)
03 września 2018 1

Zespół Szkół Technicznych w Kcyni. Uroczyście otwarto rok szkolny

Po ponad dwóch miesiącach wypoczynku rozbrzmiał pierwszy dzwonek. Uczniowie i nauczyciele # znów spotkali się w szkolnych murach.

(czytaj więcej)
03 września 2018 8

Wakacje dobiegły końca. Uczniowie wrócili w szkolne mury

Po ponad dwóch miesiącach wypoczynku rozbrzmiał pierwszy dzwonek. Uczniowie i #nauczyciele znów spotkali się w szkolnych murach. W Zespole Szkół Technicznych w Kcyni rok szkolny 2018/2019 rozpoczęto apelem o godzinie 9.00.

(czytaj więcej)
28 sierpnia 2018 4

Narada z dyrektorami szkół. Wręczono powierzenia funkcji dyrektora

W dniu 28 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Kcyni odbyła się narada z dyrektorami szkół i placówek # oświatowych, dla których Gmina Kcynia jest organem prowadzącym.

(czytaj więcej)
06 lipca 2018 0

Dofinansowanie na doposażenie pracowni. Sprawdź, które szkoły otrzymały środki

Powiat Nakielski realizuje projekt pn. „Nowoczesna szkoła zawodowa – najlepszym wyborem”, # współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 6. Solidarne społeczeństwo i konkurencyjne kadry, Działania 6.3 Inwestycja w infrastrukturę edukacyjną, Pod działania 6.3.2 Inwestycje w infrastrukturę kształcenia zawodowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Partnerem projektu jest Gmina Kcynia.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2018 0

Uroczysty apel na zakończenie roku szkolnego. Uczniowie otrzymali świadectwa

22 czerwca 2018 roku to data szczególna w życiu uczniów. Dla jednych to początek wakacji, # odpoczynek po dziesięciu miesiącach intensywnej pracy, dla innych to zakończenie pewnego etapu życia.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2018 0

Memoriał im Jadwigi Woźniak. Wygrała drużyna z Mycielewa

W dniu wczorajszym tj. 19 czerwca 2018 roku, w szóstą rocznicę śmierci wieloletniej, zasłużonej nauczycielki Szkoły Podstawowej w Mycielewie śp. Jadwigi Woźniak, odbył się międzywojewódzki turniej w piłce ręcznej chłopców.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2018 0

Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. Rawa Mazowiecka

W dniach 24-26.05.2018r. odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w tenisie #stołowym.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2018 0

Sukces uczniów z Mycielewa w konkursie powiatowym

25 maja w Gimnazjum w Mroczy odbył się powiatowy konkurs interdyscyplinarny pod hasłem # „ Człowiek i jego środowisko” z udziałem reprezentantów naszej szkoły: Zofii Strzyżewskiej oraz Kacpra Śliwy.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2018 0

Dzielnicowy w szkole w Dobieszewie opowiadał o bezpiecznym spędzaniu wakacji

Asp. Bartosz Królczyk z kcyńskiego komisariatu w ramach prowadzonej działalności profilaktycznej # odwiedził dzieci w Szkole Podstawowej w Dobieszewie.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2018 0

Dzieci z Rozstrzębowa rozmawiały o bezpieczeństwie

Dzielnicowy z komisariatu w Kcyni, asp. szt. Marek Dubiel przeprowadził spotkanie profilaktyczne dla #uczniów Szkoły Podstawowej z Rozstrzębowa.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2018 0

Jak bezpiecznie spędzić wakacje. Kcyńscy strażacy przeszkolili młodzież

W ramach akcji "Bezpieczne wakacje" pani Iza Kasprowska zaprosiła do Zespołu Szkół Technicznych# strażaków z OSP Kcynia.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)