Dziś mamy 19 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

16 listopada 2019 0

Wyrazili miłość do ojczyzny. Przygotowano piękny program

W piątek 8 listopada 2019 roku odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości, #podczas której uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie uczcili 101 lat wolnej Polski.

(czytaj więcej)
15 listopada 2019 0

„O Korczaku wiem już, że...". Podsumowanie zajęć pozalekcyjnych

Listopad, to miesiąc zakończenia realizacji projektu na zajęcia pozalekcyjne w # Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni pn. „Ocalić od zapomnienia…Śladami Starego Doktora”.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

O 11:11 odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Młodzież wzięła udział w turnieju

W piątek 8 listopada 2019 uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni obchodzili 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

(czytaj więcej)
12 listopada 2019 0

Uczniowie w galowych strojach. Wspólnie odśpiewali hymn

8 listopada już od samego rana w naszej szkole w Mycielewie czuć było podniosłą atmosferę związaną z obchodami 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
08 listopada 2019 0

Konkurs matematyczny Liga Zadaniowa. Start kolejnej edycji już 16 listopada!

W sobotę 16 listopada 2019 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w # Nakle nad Notecią o godzinie 10:00 ruszy kolejna edycja konkursu przedmiotowego z matematyki Liga Zadaniowa którego organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu a patronuje Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
08 listopada 2019 0

Jak prawidłowo prowadzić resuscytację? Warsztaty z pierwszej pomocy

W czwartek, 7 listopada w Szkole Podstawowej w Kcyni odbyły się wyjątkowe # warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej dla najmłodszych uczniów.

(czytaj więcej)
07 listopada 2019 0

Wizyta w bibliotece. Nietypowa lekcja polskiego

Wczoraj, podczas lekcji języka polskiego, uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobieszewie, klasy IV pod opieką Hanny Paszkiewicz odwiedzili filię biblioteki w Chwaliszewie.

(czytaj więcej)
05 listopada 2019 0

Wilczym Tropem! Mimo zakończenia projektu wilki otrzymają pomoc

Projekt na zajęcia pozalekcyjne finansowany przez Starostwo Powiatowe w # Nakle nad Notecią dobiegł końca.

(czytaj więcej)
03 listopada 2019 0

Posterunki honorowe uczniów. W mundurach na cmentarzu

Dnia 1.11.br. w Uroczystość Wszystkich Świętych uczniowie kadeci klas wojskowych Technikum# z Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie, z własnej inicjatywy pełnili na Cmentarzu parafialnym przy ul. Nakielskiej w Szubinie oraz na Cmentarzu w Rynarzewie wartę honorową.

(czytaj więcej)
30 października 2019 0

„Szkoła pamięta”. Uczniowie odwiedzili lokalne miejsca pamięci

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie zgłosiła swój udział# w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, akcji pozwalającej dołączyć do społeczności pielęgnujących pamięć o naszej historii – ogólnonarodowej i lokalnej.

(czytaj więcej)
30 października 2019 1

Pogadanki z policjantami. Ważne lekcje dotyczące bezpieczeństwa

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Laskownicy spotkali się wczoraj z policjantami z # zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii nakielskiej komendy oraz dzielnicową. Dzieci zostały podzielone na grupy wiekowe, a tematyka zajęć dostosowana do bieżących potrzeb oraz wieku uczniów.

(czytaj więcej)
30 października 2019 0

60-lecie Szkoły w Rozstrzębowie. Odbyły się oficjalne uroczystości

W piątek, 25 października br. wielkie święto obchodziła Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Korka w # Rozstrzębowie.

(czytaj więcej)
24 października 2019 0

Zwiedzili Muzeum w Turzynie. Poznali kolekcję łowiecką

dniu 23 października 2019 r. odbyła się wycieczka uczniów Szkoły Podstawowej im. Pamięci Obrońców Niepodległości w Sipiorach do Muzeum Przyrody i Łowiectwa w Turzynie.

(czytaj więcej)
23 października 2019 0

Zjazd Absolwentów w Mycielewie. Zorganizowano go po raz pierwszy

18 października br. w Szkole Podstawowej w Mycielewie odbył się # pierwszy w historii szkoły Zjazd Absolwentów roczników 1961/62/63.

(czytaj więcej)
22 października 2019 0

Egzamin na kartę rowerową. Dzielnicowa z Kcyni przeprowadziła część praktyczną

Egzamin praktyczny dla uczniów chcących uzyskać kartę rowerową, przeprowadziła w # Szkole Podstawowej w Laskownicy dzielnicowa z kcyńskiego komisariatu. Do egzaminu podeszli uczniowie z klas V. Wszyscy ukończyli egzamin pomyślnie.

(czytaj więcej)
21 października 2019 0

„Młodzież zapobiega pożarom”. Odbyły się gminne eliminacje

W czwartek 17 października 2019 r. w siedzibie OSP Kcynia odbyły się # gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega Pożarom” oraz eliminacje konkursu plastycznego.

(czytaj więcej)
18 października 2019 0

Udana zbiórka krwi. Zebrano 15 litrów cennego płynu

W ZST w Kcyni odbyła się dwudziesta trzecia akcja honorowego krwiodawstwa pod hasłem „Twoja krew - moje życie” zachęcająca do regularnego oddawania krwi, jako daru ratującego zdrowie i życie człowieka.

(czytaj więcej)
17 października 2019 0

ZSP nr 4 na zawodach wojewódzkich. Do historycznego sukcesu zabrakło niewiele

W dniu 17 października 2019 uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią udali się na ćwierćfinał wojewódzki w piłce nożnej chłopców.

(czytaj więcej)
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)