Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

19 lipca 2022 2

Wyniki rekrutacji do szkół średnich. Należy pamiętać o złożeniu potwierdzenia

Dnia 19.07.2022r. w województwie kujawsko-pomorskim opublikowano wyniki rekrutacji do szkół # średnich. Ósmoklasiści mogą teraz sprawdzić czy ich zgłoszenie spotkało się z pozytywnym czy negatywnym wynikiem.

(czytaj więcej)
08 lipca 2022 0

Jak poszła matura w Żegludze? Są wyniki

W dniu 5 lipca Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki # egzaminów maturalnych zdawanych w maju tego roku.

(czytaj więcej)
07 lipca 2022 0

Uczniowie technikum wzięli udział w teleturnieju. Niedługo emisja programu z ich udziałem!

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie z technikum ekonomicznego z # Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią wzięli udział w ogólnopolskim turnieju Sukces na Bank.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 1

Konkurs plastyczny "Znak Polski Walczącej" rozstrzygnięty. Uczenica SP Mycielewo laureatką

Ostatnie tygodnie to pasmo sukcesów uczniów Szkoły Podstawowej w # Mycielewie. Do wcześniejszych osiągnięć należy dodać sukces Marysi Kurtysiak z klasy II, która stała się laureatką konkursu „Znak Polski Walczącej”, zdobywając w nim II miejsce w kategorii klas I –III szkół podstawowych województwa kujawsko – pomorskiego.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2022 0

Wyspiański zakończył rok szkolny. Podziękowano uczniom za intensywną pracę

24 czerwca w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie odbyło się zakończenie roku szkolnego.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2022 8

Wręczanie świadectw w ZSS w Kcyni. Wiadomo, kto będzie nowym dyrektorem szkoły

Dzisiaj (24 czerwca) w Zespole Szkół Specjalnych w # Kcyni odbywała się ceremonia wręczania świadectw dla uczniów i absolwentów tejże placówki.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

"Drugie życie". Gminny konkurs rozstrzygnięty!

Gminny konkurs upcyclingu „Drugie życie” organizowany przez # EkoTeam działający w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni został rozstrzygnięty!

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 0

Długi spacer śladami przeszłości. Uczniowie spojrzeli na Kcynię z innej perspektywy

Kcyńskimi śladami przeszłości 2022. Hasło to przyświecało idei opracowania i realizacji # kcyńskiej gry terenowej, w której 31 maja 2022 r. wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 0

Co można robić w nocy w szkole? Było ognisko, seans filmowy i inne aktywności

Z 13 na 14 czerwca uczniowie klas I LO, I EIT oraz III EIT p wraz# z wychowawcami: paniami Joanną Krzoską, Moniką Kantorską Suty i panem Tomaszem Sutym spędzili noc w szkole.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 3

Pasjonaci historii nagrodzeni. Wśród nich uczniowie z naszego powiatu

Wczoraj (20 czerwca) w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbyło# się uroczyste wręczenie nagród w wojewódzkim konkursie im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”. W wydarzeniu udział wzięli marszałek Piotr Całbecki i członek zarządu Sławomir Kopyść.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2022 0

Szkolny rajd rowerowy z policjantami. Jednośladem bezpiecznie do celu

Nakielscy i kcyńscy policjanci wzięli udział w rajdzie rowerowym# organizowanym dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Laskownicy. Rajd był doskonałą okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa rowerzystów i promowania akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 0

Festyn szkolny z udziałem policjantów. Dzieci lepiej poznały pracę policjantów

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Dobieszewie zorganizowała #festyn dla młodzieży szkolnej. Zaprosili na niego nakielskich i kcyńskich policjantów. Mundurowi opowiadali o swojej pracy, prezentowali policyjny sprzęt oraz pojazdy służbowe.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 0

Międzydekanalny Festiwal Piosenki Religijnej. Triumf uczennicy ze Staszica

Sukcesem zakończył się udział uczącej się w klasie 2B Martyny Lepczyńskiej# w XII Międzydekanalnym Festiwalu Piosenki Religijnej „Śpiewaj Panu”.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 1

Konkurs zorganizowany przez policjantów. Wzięło w nim udział ponad 350 dzieci

„Odchodzę od komputera i za bezpieczną zabawę się zabieram”, to hasło przewodnie konkursu # ogłoszonego w ubiegłym miesiącu przez nakielską Policję. Konkurs rozstrzygnięto, a do zwycięzców niebawem zostaną dostarczone nagrody.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2022 0

"Poznaj Polskę". Uczniowie ruszyli w podróż

W marcu bieżącego roku nasza szkoła złożyła dwa wnioski o udzielenie wsparcia finansowego na # realizację wycieczek w ramach rządowego projektu „Poznaj Polskę”. Wnioski zyskały aprobatę, w związku z czym otrzymaliśmy zakładane kwoty. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią znowu ruszyliśmy w podróż.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2022 0

Powiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy rozstrzygnięty! Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody

Już po raz kolejny 8. czerwca 2022 roku odbyła się rywalizacja w ramach# VIII Edycji Konkursu Pierwszej Pomocy przeznaczona dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu nakielskiego. Nad promowaniem idei udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz nad przebiegiem konkursu czuwali organizatorzy: Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Orlik” Kcynia, Szkoła Podstawowa im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie, firma Med – Life Damian Garlicki oraz Urząd Miejski w Kcyni.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2022 0

Zrobili najlepszy film. Mycielewo pierwsze w Polsce! (film)

W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Podstawowa w Mycielewie przystąpiła do # Projektu z ZUS – programu popularyzującego wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez pedagog szkolną Małgorzatę Kwiatkowską, na których dowiedziały się, czym jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych, jakie są jego podstawowe cele i założenia.

(czytaj więcej)
09 czerwca 2022 0

Niezwykle emocjonujące odwiedziny. Uczniowie spotkali się z psem Leo

Dnia 8 czerwca 2022 r. naszych uczniów, w ramach dogoterapii, # odwiedzili niezwykli, choć znani już z wcześniejszych wizyt, goście. Samorząd Szkolny po raz kolejny zaprosił „korczakowskich podopiecznych” na spotkanie z berneńskim psem pasterskim, Leo. Zajęcia w kameralnym gronie poprowadziła, znana już naszym uczniom ze spotkania z alpakami, p. Katarzyna Ratajska- wykwalifikowany terapeuta.

(czytaj więcej)
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)