Dziś mamy 23 stycznia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

23 stycznia 2020 0

Bezpieczne ferie. Wysłuchali uważnie dzielnicowego

Ferie to czas odprężenia, relaksu, czas beztroskich zabaw. W trosce o # bezpieczeństwo naszych uczniów, 23 stycznia 2020 roku do Szkoły Podstawowej w Mycielewie przyjechał z prelekcją, dzielnicowy Komisariatu Policji w Kcyni, pan Marek Dubiel.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2020 1

Rozmowy o różnych zagrożeniach. Uczniowie wiele się dowiedzieli

Uczniowie klas V-VIII podczas spotkania z nakielskimi policjantami dowiedzieli się wiele o # zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać. Nie zabrakło też informacji o obowiązującym prawie i tym, jakie ma ono zastosowanie w przypadku nieletnich.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2020 0

Policyjna profilaktyka w szkole. Mundurowi przeprowadzili prelekcję

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu spotkali się z # nakielskimi policjantami i wysłuchali prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przepisów regulujących odpowiedzialność prawną nieletnich i dorosłych.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2020 1

Harcerze z wizytą na komisariacie. Grupa poznała prace policjantów

Harcerze wraz z opiekunem odwiedzili policjantów w miejscu ich pracy. Goście pilnie # przyglądali się pracy mundurowych i zwiedzali komendę. Po jednostce oprowadziła ich policjantka zajmująca się nieletnimi.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2020 0

Zagrożenia w sieci i nie tylko. Policjanci uczą rodziców jak chronić dzieci

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy spotkała się z rodzicami dzieci ze #Szkoły Podstawowej w Sipiorach. Mundurowa rozmawiała między innymi o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2020 0

Bezpieczeństwo podczas ferii. Dzielnicowy rozmawiał z uczniami

Jakie zagrożenia mogą spotkać dzieci podczas nadchodzących ferii i jak się przed # nimi chronić omówił na spotkaniu z uczniami Szkoły Podstawowej w Rozstrzębowie kcyński dzielnicowy asp. Szt. Marek Dubiel. Rad policjanta wysłuchali uczniowie z klas 0-8.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2020 0

Ferie tuz tuż. Policjanci rozpoczęli cykl spotkań o bezpieczeństwie

W związku ze zbliżającymi się feriami nakielscy policjanci rozpoczęli cykl spotkań #profilaktycznych związanych z zimowym wypoczynkiem. Jako pierwsze policyjną profilaktyką objęte zostały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sipiorach.

(czytaj więcej)
30 grudnia 2019 0

Zagrożenia w okresie zimowym. Strażacy przeprowadzili zajęcia

Tuż przed świętami Szkołę Podstawową im. Pamięci Obrońców Niepodległości w # Sipiorach odwiedzili strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 2 w Szubinie, bryg. Mariusz Mantych- dowódca JRG, ratownik medyczny - mł. aspirant Bartosz Andrzejewski i mł. ogniomistrz Dawid Janicki.

(czytaj więcej)
30 grudnia 2019 0

Świąteczny nastrój spotkania. Wszyscy poczuli klimat świąt

20 grudnia br. w Szkole Podstawowej w Sipiorach odbyła się # wigilia, na którą przybyli zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy obsługi, uczniowie, a także rodzice.

(czytaj więcej)
25 grudnia 2019 0

Radosnych i spokojnych świąt. Szkoła składa mieszkańcom życzenia (film)

Rada Samorządu Uczniowskiego, dyrekcja, grono pedagogiczne oraz pracownicy #administracji i obsługi Zespołu Szkół Im. Stanisława Staszica składają świąteczne życzenia mieszkańcom powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
24 grudnia 2019 0

Niezwykłe jasełka. Wręczono nagrody za świąteczne karaoke

Widział ktoś kiedyś św. Józefa, który z wrażenia aż zemdlał podczas gdy Maryja rodziła Pana Jezusa?# Albo czy widział ktoś jak trzej królowie (i to nie przebierańcy, lecz tacy co są królami od urodzenia) przybywają do stajenki? Takie rzeczy tylko w Zespole Szkół w Szubinie i to tylko podczas Jasełek, które odbyły się 20 grudnia!

(czytaj więcej)
20 grudnia 2019 0

Pogadanki w placówkach oświatowych. W zajęciach udział wzięło 1141 osób

W okresie od 10 do 19 grudnia br. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej #Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią odwiedzili 37 placówek oświatowych na terenie powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
16 grudnia 2019 0

Ofiarom Stanu Wojennego. Wspomnienie o Wojciechu Cieślewiczu

Kiedy w latach 1989-1991 Sejmowa Komisja Nadzwyczajna do # Zbadania Działalności Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, na czele której stanął Jan Maria Rokita opracowywała listę śmiertelnych ofiar stanu wojennego, wśród rozpatrywanych ofiar znalazło się również nazwisko absolwenta kcyńskiej szkoły podstawowej oraz kcyńskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Libelta (od września bieżącego roku kcyńskie liceum wchodzi w skład Zespołu Szkół Technicznych, gdzie niegdyś funkcjonowała kcyńska podstawówka) Wojciecha Cieślewicza.

(czytaj więcej)
16 grudnia 2019 0

Czas radości i tradycji. Podczas spotkania nie zabrakło chwil wzruszenia

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, przepełniony miłością, radością i # tradycjami, a także czas refleksji i spotkań z najbliższymi. Dlatego też w tym dniu nikt nie powinien być sam.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2019 0

„Ortografia im niestraszna”. Uczniowie świetnie sobie poradzili

12 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie odbyła się # szesnasta już edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego pod hasłem „Choć ortografia przeraża nas, walkę z błędami zacząć czas!”.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2019 0

Po raz kolejny wzięli udział w olimpiadzie. Godne reprezentowali szkołę

6 grudnia 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni – Sandra #Kiepiela, #Zuzanna Wiejaczka i Rafał Krzyżanowski z klasy III Technikum Ekonomicznego, po raz kolejny wzięli udział w Kujawsko-Pomorskiej Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie – „Bezpieczny i przyjazny region

(czytaj więcej)
11 grudnia 2019 0

Uczniowie świętowali. Za nimi półmetek edukacji w szkole średniej!

15 listopada uczniowie klasy II LO oraz klasy III TI w ZST w Kcyni świętowali #półmetek swojej edukacji w szkole średniej. Połowinki odbyły się w świetlicy w Żurawi.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2019 0

Finał Akcji „Dar Serca”. Przekazano dary dla oddziałów dziecięcych szpitala

W piątek, 6 grudnia Samorząd Uczniowski ZST w Kcyni przekazał zebrane dary #w ramach akcji organizowanej przez Stowarzyszenie „Sąsiedzi”.

(czytaj więcej)
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)