Dziś mamy 21 maja 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

19 maja 2018 0

Alan Jagodziński ponownie laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Alan Jagodziński – uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie # kolejny raz reprezentował placówkę w Wojewódzkim Konkursie Historycznym dla Uczniów Szkół Podstawowych organizowanym przez nauczycieli historii Zespołu Szkół nr 7 im. 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bydgoszczy we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty i Oddziałowym Biurem Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku.

(czytaj więcej)
16 maja 2018 0

Wieczór w szkole i wyjątkowy Dzień Matki. Nie brakowało niespodzianek

W miniony piątek, 11 maja 2018 r. uczniowie klasy 5 Szkoły Podstawowej im. ppor.# M. Uleryka w Dziewierzewie wraz ze swoją wychowawczynią panią Anną Czarnecką spędziły "wieczór w szkole".

(czytaj więcej)
14 maja 2018 0

Między zabawą a nauką. Zajęcia dostarczyły uczestnikom mnóstwo wrażeń

Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem działań w ramach projektu zajęć pozalekcyjnych w # miesiącu kwietniu odbyły się dwa spotkania pn: „Widzę więc analizuję”, których celem było rozwijanie funkcji poznawczych związanych z percepcją wzrokową.

(czytaj więcej)
11 maja 2018 0

Spotkanie profilaktyczne. Tematem były uzależnienia

O uzależnieniach od dopalaczy, komputera i telefonu komórkowego, odpowiedzialności prawnej # nieletnich i tematyce ruchu drogowego rozmawiali wczoraj podczas spotkania policjanci z uczniami Szkoły Podstawowej w Mycielewie.

(czytaj więcej)
11 maja 2018 0

Wizyta w bydgoskiej książnicy. Młodzież wróciła bogatsza o nową wiedzę

Z okazji Tygodnia Bibliotek uczniowie klasy VII oraz gimnazjaliści udali się do Pedagogicznej #Biblioteki Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy. Młodzież, podzielona na zespoły, wzięła udział w zajęciach zorganizowanych przez pracowników książnicy.

(czytaj więcej)
08 maja 2018 0

Cztery lata pod skrzydłami Orła Białego. Szkoła obchodziła Święto Patrona

Cztery lata temu - 2 maja 2014 roku odbyło się uroczyste nadanie imienia i sztandaru Szkole # Podstawowej w Palmierowie. Datę wybrano w sposób bardzo staranny i przemyślany.

(czytaj więcej)
01 maja 2018 0

Wzruszające pożegnanie absolwentów. Były życzenia i podziękowania

27 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni odbyło się uroczyste zakończenie nauki #uczniów Technikum Ekonomicznego i Informatycznego. Tegorocznej akademii przyświecały słowa M. Twaina: ,,Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj”.

(czytaj więcej)
30 kwietnia 2018 0

Sukces Mateusza Mellera. Drugie miejsce w konkursie wiedzy o zabytkach

W środę 25 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy odbyło # się podsumowanie konkursu „Kujawsko-Pomorskim Szlakiem Historii” pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
28 kwietnia 2018 7

Wszystko ma swój początek i koniec. Maturzyści zakończyli rok szkolny

Podobnie jak w przypadku innych szkolnych placówek, w Zespole Szkół Ogólnokształcących# im. Karola Libelta w Kcyni zorganizowano uroczyste zakończenie roku klasy maturalnej.

(czytaj więcej)
27 kwietnia 2018 0

Szkoła zorganizowała konkurs ekologiczny. Najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody

Ziemia jest naszą planetą i domem, którą nieświadomie niszczymy i zatruwamy. Wszyscy musimy # wiedzieć, że trzeba dbać o nasze środowisko i propagować akcje z tym związane. Jedną z nich jest coroczny konkurs ekologiczny w naszej szkole.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2018 0

VIII Powiatowy Dzień Kultury Europejskiej. Uczestnicy brali udział w wielu zabawach

"Kultura - Integracja – Zabawa" - to hasło tegorocznego spotkania VIII Powiatowego Dnia Kultury # Europejskiej, organizowanego przez nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Kcyni p. Agnieszkę Maciejewską i p. Agnieszkę Bembnistę.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2018 0

Powiatowy etap turnieju rozstrzygnięty. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych

W Centrum Turystyki Rowerowej w Krukówku odbył się etap powiatowy XLI Ogólnopolskiego Turnieju # Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie.

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2018 8

Sprawdzano wiedzę uczniów dotyczącą regionu. Udział brało 7 drużyn

13 kwietnia br. w SP Sipiory odbył się Konkurs Wiedzy o Regionie. W tegorocznej edycji brało #udział siedem 3-osobowych drużyn, reprezentacji ze szkół Gminy Kcynia.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2018 0

Alan Jagodziński po raz drugi laureatem Konkursu Przedmiotowego z Przyrody

Alan Jagodziński -uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie #reprezentował szkołę w konkursie przedmiotowym z przyrody organizowanym przez Kujawsko -Pomorskiego Kuratora Oświaty. Ostatni etap konkursu - wojewódzki odbył się 14 kwietnia 2018 roku w Toruniu, gdzie chłopiec uzyskał tytuł laureata.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2018 1

Szkolny konkurs recytatorski. Młodzi artyści zostali nagrodzeni brawami

We wtorek 10 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Pamięci Obrońców Niepodległości # w Sipiorach odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla klas 0- III.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2018 0

Rywalizowali w tenisa. Rozgrywki przeprowadzono systemem „rosyjskim”

12 kwietnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Samostrzelu odbyły #się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2018 0

Alan i Olaf odnoszą sukcesy nie tylko w szachach. Tym razem z historii i przyrody

Alan Jagodziński został laureatem ubiegłotygodniowego turnieju szachowego z cyklu #Grand Prix Elpos- Prymus MOK 2018 w Gnieźnie.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2018 0

Sprawdzano wiedzę uczniów o św. Janie Pawle II. Konieczna była dogrywka

11 kwietnia w ZSS im. Janusza Korczaka w Kcyni zorganizowano VI edycję konkursu #wiedzy o świętym Janie Pawle II.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)