Dziś mamy 9 kwietnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

06 kwietnia 2020 0

Trzy tygodnie Kujawsko-Pomorskiej e-Szkoły. Jutro ostatnie zajęcia przed przerwą

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła ma już ponad milion wyświetleń na kanale YouTube i #Facebook. Urząd Marszałkowski w Toruniu dziękuje za trzy tygodnie wspólnej nauki. Dziś (6 kwietnia) zaprosiliśmy do udziału w lekcji wychowania fizycznego i rekolekcjach. Wszystkich uczniów zachęcamy także do powtórki materiału w okresie przedświątecznym i obejrzenia lekcji zarchiwizowanych. Z nowym planem lekcji powrócimy 15 kwietnia.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2020 46

Zdalne nauczanie wykańcza dzieci i rodziców. Wpływają liczne skargi

Lekcje zdalne nie mogą być okazją do zarzucania uczniów zadaniami ponad ich siły i bez #wyjaśniania nowych tematów. Problem mają rodziny z dwójką lub więcej dzieci, gdy w domu jest tylko jeden komputer. Rosną obawy, co z egzaminami ósmoklasisty i maturalnym. Rzecznik Praw Dziecka wystąpił do Ministra Edukacji Narodowej o pilne decyzje w sprawach, na które skarżą się Rzecznikowi rodzice i uczniowie.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2020 12

Rekolekcje i wychowanie fizyczne on-line. Zajęcia ruszą w poniedziałek

Za nami próbny egzamin ósmoklasistów - w tym roku wyjątkowy, bo przeprowadzony zdalnie. #Do przyszłej środy w tym samym trybie odbywają się próbne matury. Zachęcamy uczniów do nauki i powtórki materiału z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową, gdzie czekają na nich lekcje ze specjalistami prowadzone na żywo i materiały zarchiwizowane. A już od poniedziałku (6 kwietnia) zapraszamy na dwudniowe rekolekcje, a także wychowanie fizyczne on-line. Z nowym planem lekcji powrócimy po przerwie świątecznej 15 kwietnia.

(czytaj więcej)
29 marca 2020 6

E-Szkoły ciąg dalszy. Nowy plan lekcji na nadchodzący tydzień

Lekcje prowadzone w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa# Kujawsko-Pomorskiego są wsparciem dla uczniów i cieszą się coraz większą popularnością. Do tej pory odnotowaliśmy ponad 400 tysięcy wyświetleń.

(czytaj więcej)
26 marca 2020 4

Nauka na odległość. Nowe rozwiązania zawarte w rozporządzeniu

Możliwość bezpłatnego użyczenia uczniom i nauczycielom sprzętu przez samorząd do kształcenia# na odległość, decyzje rady pedagogicznej podejmowane zdalnie, zmiany w organizacji olimpiad, konkursów i turniejów, możliwość składania dokumentów zdalnie czy ogłaszania wyników rekrutacji na stronach internetowych szkół – to najistotniejsze zmiany zawarte w nowelizacji rozporządzenia MEN.

(czytaj więcej)
24 marca 2020 6

Drugi tydzień lekcji online rozpoczęty. Inicjatywa cieszy się zainteresowaniem

Tak jak w prawdziwej szkole - w poniedziałek rozpoczęliśmy już drugi tydzień lekcji online. #Są też zmiany. Poza ósmoklasistami i tegorocznymi maturzystami, do udziału w zajęciach zapraszamy uczniów klas od IV do VII szkół podstawowych oraz wszystkich licealistów. Wczoraj (23 marca) odbyły się także pierwsze zajęcia z psychologiem.

(czytaj więcej)
20 marca 2020 0

Nowy kierunek kształcenia w Staszicu. Dostępny w roku szkolnym 2020/2021

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią utworzony został nowy kierunek kształcenia# dla absolwentów szkół podstawowych. Technik rachunkowości to zawód z przyszłością – pracę znajdziesz w każdej firmie.

(czytaj więcej)
12 marca 2020 0

Młodzież z kcyńskich i szubińskich szkół na międzynarodowych targach

Dzięki życzliwości i wsparciu finansowemu ze strony Burmistrza Urzędu Miejskiego w# Kcyni Pana Marka Szarugi oraz Dyrektora Wydziału Edukacji, Sportu i Rekreacji w Szubinie Pana Janusza Nowakowskiego możliwe było zorganizowanie wycieczki zawodoznawczej w dniu 5.03.2020r. dla uczniów klas ósmych z gminy Kcynia i Szubin na Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo- Przetwórczego INNOFORM w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
09 marca 2020 0

Olimpiada ze znajomości Afryki. Etap okręgowy za nami

Do zawodów II etapu XVIII Olimpiady Znajomości Afryki w okręgu kujawsko-pomorskim Komitet# Główny zakwalifikował jedynie 19 uczniów z 7 szkół średnich województwa.

(czytaj więcej)
06 marca 2020 0

Podsumowanie konkursu pięknego czytania. Udział wzięło 54 uczniów

Sejm ustanowił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. Dnia 18 maja 2020 r. będziemy obchodzić# stulecie urodzin Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II.

(czytaj więcej)
06 marca 2020 0

Powiatowe eliminacje konkursu recytatorskiego. Znamy laureatów

5 marca 2020 roku w Nakielskim Ośrodku Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania# pt. "Święty uśmiechnięty" w hołdzie św. Janowi Pawłowi II.

(czytaj więcej)
06 marca 2020 0

Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania. Zwycięstwo ucznia z Mroczy

5 marca 2020 roku w Nakielskim Ośrodku Kultury odbył się Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania# pt. "Święty uśmiechnięty" w hołdzie św. Janowi Pawłowi II.

(czytaj więcej)
05 marca 2020 0

Alan Jagodziński zwycięzcą olimpiady. Jego wynik robi wrażenie

W środę 4 marca 2020 roku, w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w #Bydgoszczy odbył się diecezjalny etap XXX Olimpiady Teologii Katolickiej Przemyśl 2020 – „Dumni z Ewangelii i z Polski”.

(czytaj więcej)
04 marca 2020 0

W rocznicę pobicia i śmierci. Szkoła pamięta o Wojciechu Cieślewiczu

W poniedziałek 2 marca minęła 38. rocznica śmierci Wojciecha Cieślewicza, 29-letniego #dziennikarza, absolwenta Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Libelta w Kcyni, który 13 lutego 1982 r. został pobity przez ZOMO.

(czytaj więcej)
02 marca 2020 0

O cyberprzemocy z uczniami kcyńskiej szkoły. Poruszono ważne kwestie

Uczniowie kcyńskiego Zespołu Szkół Technicznych podczas spotkania z policyjnymi #profilaktykami rozmawiali o bezpieczeństwie w sieci. Mowa była o zagrożeniach, ale również o wykorzystywaniu Internetu do popełniania przestępstw i płynących z tego konsekwencji.

(czytaj więcej)
22 lutego 2020 0

Niezwykli goście w SP Dobieszewo. Spektakl nagrodzono gromkimi brawami

17 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie, na #zaproszenie dyrektora Szkoły gośćmi honorowymi byli aktorzy z Teatru Form Różnych „Nasza Klasa” działający przy Uniwersytecie III wieku Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy ze sztuką teatralną „One budowały Niepodległą” –(Nie)zwykłe kobiety z terenu dzisiejszego województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
21 lutego 2020 0

Konkurs o powstaniu wielkopolskim. Uczniowie z Kcyni zajęli drugie miejsce

19 lutego 2020 r. odbyła się XXII edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy Historycznej „Powstanie Wielkopolskie# 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych”.

(czytaj więcej)
19 lutego 2020 0

XVII Konkurs Poezji Religijnej. Udział wzięło 6 placówek

Społeczność uczniowska i nauczycielska Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie #18.02.2020r. gościła uczestników XVII Konkursu Poezji Religijnej.

(czytaj więcej)
0

Pandemie na przestrzeni wieków . O chorobach, których już nie pamiętamy

W marcu Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię wirusa SARS-CoV-2. Dla #współczesnego społeczeństwa to nowa sytuacja, jednak ludzie na przestrzeni wieków znacznie częściej doświadczali plagi chorób zakaźnych. Ratunek niósł postęp medycyny - w szczególności rozwój wakcynologii. Dziś znów czekamy na szczepionkę, dzięki której uda się opanować pandemię.

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

„Różowy Księżyc” zagościł na niebie. Największa pełnia w roku

W ciągu ostatniej nocy Księżyc wyglądał zjawiskowo. Na niebie mogliśmy #obserwować Różową Pełnią. Macie zdjęcia? Przyślijcie na kontakt@powiat24.pl

(czytaj więcej)
0

Prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację. Wykonasz ją razem z dziećmi

Zamieszczamy prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację i dodatek do #świątecznego śniadania – Wielkanocne ryżowe jajeczka. Ich wykonanie będzie z pewnością świetną zabawą dla dzieci!

(czytaj więcej)