Dziś mamy 24 lutego 2017, piątek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

22 lutego 2017 0

Wizyta w Urzędzie Statystycznym. Uczniowie musieli rozwiązać wszystkie zagadki

Grupa uczniów z Gimnazjum w Mycielewie wybrała się 21 lutego do Urzędu Statystycznego #w Bydgoszczy, gdzie po serdecznym przywitaniu mieli możliwość obejrzenia prezentacji pt. „Zaszyfrowana statystyka”.

(czytaj więcej)
21 lutego 2017 0

Walentynkowa zabawa. Uczniowie bawili się przy muzyce rozrywkowej

17 lutego br. w piątkowe popołudnie w SP Sipiory odbyła się zabawa walentynkowa dla #klas IV- VI. Decyzję o zorganizowaniu zabawy podjęła Rada Samorządu Uczniowskiego jeszcze przed feriami zimowymi.

(czytaj więcej)
20 lutego 2017 0

Alan Jagodziński nie zwalnia tempa. To kolejny sukces młodego szachisty

Uczeń klasy szóstej SP w Palmierowie, Alan Jagodziński został zwycięzcą #szachowego "Turnieju Powstania Wielkopolskiego i Pucharu Zdobywców Pociągu Pancernego Danuta W Szubinie".

(czytaj więcej)
18 lutego 2017 0

Gimnazjaliści zmierzyli się z ortografią. Mistrzem został Hubert Napierała

17 lutego 2017 r. w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni odbył się IV Konkurs Ortograficzny #dla uczniów gimnazjów z terenu gminy Kcynia.

(czytaj więcej)
15 lutego 2017 0

Walentynki w ZST Kcynia. W tym roku świętowano je nieco inaczej

Obchody święta zakochanych w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni w tym roku przyjęły inną #formę, a mianowicie quizu walentynkowego. Obchody święta zakochanych w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni w tym roku przyjęły inną formę, a mianowicie quizu walentynkowego.

(czytaj więcej)
06 lutego 2017 0

VIII Bal Karnawałowy przeszedł do historii. Wszyscy doskonale się bawili

I semestr nauki w Szkole Podstawowej w Rozstrzębowie zakończył się hucznie i #kolorowo. 26 stycznia, czyli tuż przed feriami, mogliśmy bawić się na VIII Balu Karnawałowym.

(czytaj więcej)
03 lutego 2017 0

Na dobry początek ferii. Uczestnicy wyjazdu korzystali z wielu atrakcji w Family Parku

27 stycznia uczniowie klasy IV, V i VI z Zespołu Szkół w Mycielewie wyruszyli z wychowawczyniami #na wspólną zabawę do Family Parku w Bydgoszczy. Trzy i półgodzinny pobyt w parku rozrywki minął uczniom na zasłużonym odpoczynku, ale aktywnym.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2017 0

II Turniej Historycznych Gier Planszowych za nami. Zobacz wyniki

Czy we wrześniu 1939 r. polscy lotnicy mogli zmienić bieg historii i zwyciężać z #niemiecką Luftwaffe nad polskim niebem?

(czytaj więcej)
29 stycznia 2017 1

Ogłoszono wyniki Olimpiady. Troje uczniów przeszło do kolejnego etapu

II miejsce w województwie i awans do kolejnego etapu Olimpiady pt. „Warto wiedzieć więcej o # ubezpieczeniach społecznych” – tak rozpoczęły się ferie dla trojga uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2017 0

Taka uroczystość to już tradycja. Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta

Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją Szkoły Podstawowej #w Sipiorach. Przygotowana została przez uczniów klas: I, II i III wraz z wychowawczyniami: p. Julitą Rybacką- Stróżyk i p. Zofią Sobocińską.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2017 0

Bal na 100 dni przed maturą. Uczestnicy zapamiętają go na długo! (filmy)

W piątkowy wieczór 27 stycznia do sali Alma w Damasławku blisko 100 osób przybyło na #studniówkę. Po raz pierwszy maturalne klasy Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Technicznych bawiły się razem.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2017 2

Razem uczcili święto Babć i Dziadków. Nie zabrakło gromkiego „100 lat”

W piątek, 20 stycznia 2017, przybyli do oddziału przedszkolnego 6-latków dziadkowie i #babcie, aby wspólnie uczcić swoje święto

(czytaj więcej)
27 stycznia 2017 0

Zabawa dla wszystkich uczniów. Kolorowe stroje wypełniły szkolne mury

W czwartkowe popołudnie w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Korka w #Rozstrzębowie odbył się „Bal Karnawałowo-Noworoczny” dla wszystkich uczniów szkoły.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2017 0

Powiatowe mistrzostwa w tenisie. Dobrze spisali się zawodnicy z gmin Kcynia i Szubin

25 stycznia br. w Zespole Szkół w Rynarzewie odbyły się drużynowe Mistrzostwa #Powiatu Nakielskiego w tenisie stołowym szkół podstawowych i gimnazjalnych.

(czytaj więcej)
19 stycznia 2017 0

Gmina kontynuuje działania w ramach promocji zdrowia. Przebadanych zostało 54 dzieci

W dniu wczorajszym tj.18 stycznia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Rozstrzębowie #przeprowadzone zostały badania podoskopowe stóp, skierowane do wszystkich dzieci chodzących do tej placówki.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2017 0

Łączy nas krew, która ratuje życie. Odbyła się kolejna zbiórka

Uczniowie z kcyńskich szkół ponadgimnazjalnych wiedzą, że krew ratuje ludzkie życie i #zdrowie. Na ten drogocenny płyn czekają nie tylko osoby poszkodowane np. w wypadkach, ale także cierpiące na szereg poważnych chorób. Krwi nie można niczym zastąpić ani jej sztucznie wyprodukować, dlatego kolejny raz młodzież postanowiła się nią podzielić.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2017 0

Matematyczne sukcesy uczniów SP Kcynia. Imponujące osiągnięcia

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni #uczestniczyli dnia 23. listopada 2016 r. w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym – ALFIK MATEMATYCZNY. Do konkursu przystąpiło 54 uczniów z klas II – VI.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2017 0

Magia Świąt. Przedstawiciele ZSO odwiedzili dom dziecka

22. grudnia Anna Spychalska oraz Hanna Nowak wraz z uczennicami z #naszej szkoły wybrały się do Domu Dziecka w Kołdrąbiu.

(czytaj więcej)
0

Chcesz uniknąć tych dolegliwości? Po prostu się ruszaj!

W moim gabinecie bardzo często spotykam się z dolegliwością określaną przez pacjentów jako „ból kręgosłupa”. Statystyki pokazują, że przynajmniej 84% z nas przynajmniej raz w życiu go odczuje.

(czytaj więcej)
0

Ten piątek należy do kotów. Przyślij zdjęcie swojego pupila!

Chodzą własnymi ścieżkami, czasami są niesforne i budzą skoro świt, ale wielu z nas nie potrafi #sobie wyobrazić bez nich życia. Mowa o kotach, które dzisiaj obchodzą swoje święto. Czekamy na zdjęcia Waszych ulubieńców!.

(czytaj więcej)
0

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej

Michalina Wisłocka, najsłynniejsza seksuolog czasów PRL-u, walczy o wydanie książki, która na zawsze odmieni życie seksualne Polaków.

(czytaj więcej)
0

Dermokonsultacje w Studio Urody Lidii Gwóźdź

Zapraszamy na specjalistyczną konsultację i diagnostykę skóry. Dobierzemy odpowiednie zabiegi oraz kosmetyki do pielęgnacji domowej.

(czytaj więcej)