Dziś mamy 3 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

02 czerwca 2023 0

Wiele niespodzianek i atrakcji dla dzieci. "Był to dzień pełen radości"

W czwartek, 1 czerwca na wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej# im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie oraz młodszych mieszkańców Chwaliszewa czekało wiele niespodzianek i atrakcji.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2023 0

Pierwsza pomoc przedmedyczna. Zakończono szkolenia dla uczniów

Zakończyliśmy ostatnie szkolenia z #pierwszej pomocy przedmedycznej.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2023 0

Uczniowie u burmistrza. Spotkanie z przedstawicielami młodego pokolenia

Tradycją powoli staje się spotkanie Burmistrza Kcyni Marka Szarugi z przedstawicielami #młodego pokolenia.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2023 0

Wiele niespodzianek z okazji Dnia Dziecka. Bawiły się całe rodziny

Sobotę, 27 maja dzieci ze Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie i ich# rodzice spędzili na zabawie i radości. W tym dniu bowiem obchodziliśmy Dzień Dziecka.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2023 0

Wielki Festyn Rodzinny. Wspaniała zabawa i piknikowa atmosfera

We wtorek, 30 maja w Szkole Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie odbyła się #wspaniała impreza zorganizowana przez uczniów klas I- III z okazji Dnia Matki i Ojca.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Wiersze, piosenki i pokaz taneczny. Uroczystość z okazji Dnia Matki

Dnia 29 maja 2023 r. odbyła się w Szkole Podstawowej #im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie uroczystość z okazji Dnia Matki.

(czytaj więcej)
30 maja 2023 0

Kangur Matematyczny 2023. Wyróżnienia dla uczniów z Dziewierzewa

Dnia 16.03.2023 r. przeprowadzono w Szkole Podstawowej# im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie XXXII edycję konkursu "Kangur matematyczny".

(czytaj więcej)
28 maja 2023 0

Tydzień kolorów. Dzień żółty – z rowerem za pan brat i nie tylko

To już kolejny dzień Tygodnia Kolorów w Szkole Podstawowej w #Dziewierzewie - Dzień żółty.

(czytaj więcej)
27 maja 2023 0

Wspólne celebrowanie Dnia Rodziny. Wzruszające spotkanie w świetlicy

Dnia 26 maja z okazji Dnia Rodziny spotkaliśmy się w świetlicy wiejskiej w# Górkach Zagajnych. Dzieci z grup "Kotki" i "Sówki" ze Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie wystąpiły dla swoich rodziców z programem artystycznym pt." Dzień Mamy i Taty - zawody naszych rodziców" z cyklu Na Przedszkolnej Scenie .

(czytaj więcej)
26 maja 2023 0

Młodzi adepci w Kowalewku. Szkolenie zakończone posiłkiem polowym

25 maja 2023 r. w ramach realizacji zadań statutowych OSP JRS na rzecz edukacji młodzieży szkolnej #oraz wytycznych programowych Ministerstwa Edukacji Narodowej i realizacji podstawy edukacja dla bezpieczeństwa w Kowalewku gościła młodzież z Zespołu Szkół Elektronicznych z Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
25 maja 2023 0

"Serce dla autyzmu”. Marta Bernas laureatką konkursu literackiego

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprosiło nauczycieli wszystkich# etapów edukacyjnych do udziału w konkursie literackim na wiersz lub esej na temat „Serce dla autyzmu”. Celem konkursu było wzmacnianie świadomego, empatycznego rozumienia osób ze spektrum autyzmu, a także rozwijanie literackiego potencjału twórczego wśród nauczycieli.

(czytaj więcej)
25 maja 2023 0

Uczniowie ZST Kcynia na strzelnicy sportowej. Ciekawe zajęcia dla młodzieży

W ubiegłym tygodniu zakończył się cykl zajęć dla młodzieży z strzelectwa sportowego. Uczniowie klas# pierwszych technikum informatycznego, liceum ogólnokształcącego i szkoły branżowej uczestniczyli w szkoleniu na strzelnicy w Kowalewku.

(czytaj więcej)
24 maja 2023 0

Pogadanka policjantki z uczniami. Spotkanie w ramach profilaktyki

O tym, jakie konsekwencje może ponieść nieletni, który wagaruje i łamie prawo, rozmawiała z #uczniami klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie policjantka.

(czytaj więcej)
22 maja 2023 0

Zajęcia w ramach projektów. Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej

Miniony tydzień przyniósł nam kolejne szkolenia z zakresu pierwszej pomocy# przedmedycznej. W tym roku warsztaty odbywają się dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartych konkursów ofert że środków budżetu Gminy Kcynia, Powiatu Nakielskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

(czytaj więcej)
22 maja 2023 0

Wszystko dla zwierząt. Działania szkolnego koła wolontariatu

W maju Szkolne Koło Wolontariatu Zespołu Szkół im. Wł. Łokietka# w Lubaszczu zorganizowało zbiórkę na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy, przyjaznego ludziom i zwierzętom.

(czytaj więcej)
22 maja 2023 0

"Zdrowie to podstawa". Uczniowie na pikniku profilaktycznym

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni uczestniczyli w# pikniku profilaktycznym "Zdrowie to podstawa".

(czytaj więcej)
18 maja 2023 0

Z pomocą bezdomnym kotom. Akcja samorządu uczniowskiego ZST

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni przekazali #w minioną środę, Pani opiekującej się bezdomnymi kotami w Kcyni, karmę zebraną, a w zbiórce, zorganizowanej w ZST. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce tym cudownym zwierzakom.

(czytaj więcej)
18 maja 2023 0

Inscenizacja "Zemsty". Widowni szczególnie spodobała się postać Papkina

W środę, 17 maja uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej #im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie, podsumowując omawianie lektury Aleksandra Fredry "Zemsta", zaprezentowali inscenizację jednej ze scen komedii.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)