Dziś mamy 6 lutego 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

31 stycznia 2023 0

Feryjne zabawy na świeżym powietrzu. Śnieg sprawił wiele radości

Pierwszy dzień ferii zimowych i śnieg spadł jak na zamówienie.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Wspólna wycieczka uczniów Czwórki i Żeglugi. Wyjazd edukacyjny

Dnia 27 stycznia br. uczniowie klas I TŻŚa Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz VIII D Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 wraz# ze swoimi wychowawcami p. Wiolettą Ossowską i p. Michałem Wiśniewskim wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Bal karnawałowy z przedstawieniem. Po raz pierwszy w szerszym gronie

Na zakończenie I semestru roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Korka w Rozstrzębowie odbył się# 12. bal karnawałowy, na który przybyło wielu gości, m.in. poseł na Sejm pani Ewa Kozanecka, Radny Powiatu Nakielskiego pan Ryszard Bagnerowski, Burmistrz Kcyni pan Marek Szaruga, Radni Gminy Kcynia panowie: Ryszard Korbal i Tadeusz Lepper, Sołtys wsi Szczepice pan Paweł Kiepiela, emerytowani pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Bezpieczne ferie zimowe. Rozmowy z wychowawcami i policją

W roku szkolnym 2022/2023 ferie zimowe dla województwa kujawsko-pomorskiego będą organizowane w terminach#: 30 stycznia – 12 lutego 2023 r. Większość z Was nie mogła się ich już doczekać. Pamiętajcie jednak, że bardzo ważnym aspektem jest bezpieczeństwo

(czytaj więcej)
28 stycznia 2023 0

"Nasza pasja jest naszą siłą”. Opowiedzieli o swoich zainteresowaniach

Podczas ostatniej przed feriami zimowymi lekcji języka polskiego i zajęć kreatywnych uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w #Dobieszewie opowiedzieli o swoich zainteresowaniach. Wszyscy na potwierdzenie przynieśli swoje kolekcje, elementy profesjonalnych strojów, zdjęcia, rysunki, itp.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2023 5

Jedna szkoła w dwóch budynkach. Czy uczniów z Dobieszewa czekają zmiany?

Czy dzieci uczące się w budynku szkolnym w Dobieszewie nie mogą uczyć się w# Chwaliszewie? Takie, jak na razie „luźne” pytanie, padło na jednym z jesiennych wspólnych posiedzeń komisji Rady Miejskiej. Czy burmistrz Marek Szaruga ma w planach przeniesienie szkoły do Chwaliszewa?

(czytaj więcej)
27 stycznia 2023 0

Wykłady w ramach edukacji regionalnej. Ciekawe przedsięwzięcie w ZST

W czwartek, 26 stycznia w naszej Szkole ciekawie rozpoczęliśmy# dzień.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2023 0

Profilaktyczne zajęcia w szkołach. Policjanci w Kcyni i Anielinach

Wiele różnych zagadnień związanych z bezpiecznym spędzaniem nadchodzących ferii, omówili na spotkaniach z dziećmi policjanci #powiatu nakielskiego. Profilaktyką objęto uczniów w Anielinach i Kcyni.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2023 0

Aktywne zajęcia uczniów na lodowisku. Emocje i mnóstwo wrażeń

Zimą również można spędzać aktywnie czas. Zamiast tradycyjnych zajęć z wychowania fizycznego proponujemy naszym uczniom# lodowisko i łyżwiarstwo figurowe. Emocji i wrażeń było mnóstwo!

(czytaj więcej)
26 stycznia 2023 0

Spektakl "Opowieść wigilijna". Widownia pod dużym wrażeniem

Okres bożonarodzeniowy nadal trwa, dlatego pozostaliśmy w minioną środę, 25 stycznia w tym świątecznym nastroju.# Uczniowie klasy VII i VI Szkoły Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie wystąpili przed społecznością szkolną ze spektaklem przygotowanym na podstawie utworu Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2023 0

Cudowni goście w murach szkoły. Występ wnucząt i gromkie brawa

19 i 20 stycznia 2023 r. z okazji Dnia Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Mycielewie były uroczystości, podczas których# wnuki podziękowali dziadkom za ich miłość, opiekę i za to, że po prostu z nami są.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2023 0

Uczniów odwiedzili policjanci i strażacy. Lekcja o bezpieczeństwie

Praktyczną lekcję dotyczącą bezpieczeństwa podczas nadchodzących ferii przeprowadzili dla uczniów Szkoły Podstawowej z# Laskownicy policjanci oraz strażacy. Były pokazy ratownictwa na lodzie oraz pogadanki profilaktyczne. Zajęcia zorganizowano z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Roberta Koniec.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2023 0

Pogadanki z dziećmi przed feriami. Policjanci o niebezpieczeństwach

W ostatnim tygodniu przed przerwą zimową dla uczniów szkół m.in. województwa kujawsko-pomorskiego mł. asp. Andrzej Marks# – dzielnicowy z Kcyni, przeprowadził pogadanki dla dzieci z oddziałów od zero do pięć Szkoły Podstawowej w Mycielewie. Wychowankowie placówki oświatowej rozmawiali o niebezpieczeństwach czyhających podczas ferii zimowych.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2023 0

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. Oliwia i Tymoteusz w finale

Znamy już uczestników III finałowego etapu XI Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2023 0

Program artystyczny i gromkie 100 lat. Święto Babci i Dziadka w Dobieszewie

W poniedziałek, 23 stycznia uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie podejmowali# bardzo ważnych gości. Z okazji święta Babci i Dziadka w szkole w Dobieszewie pojawiły się ukochane Babcie i najmilsi Dziadkowie, by przy kawie i cieście wspólnie świętować.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2023 0

Uczniowie z kcyńskiego LO w finale wojewódzkim. "Drogi do Niepodległości”

Nasi Uczniowie klasy I LO: Amadeusz Hak, Mateusz i Szymon Bugaj w miniony piątek, 20 stycznia 2023 r. w delegaturze #bydgoskiej Instytutu Pamięci Narodowej reprezentowali naszą szkołę w wojewódzkim finale Wojewódzkiego konkursu “Drogi do Niepodległości” o honorowy tytuł “Herosa Historii”, rozwiązując 45 minutowy test z zakresu Historii Polski lat 1914-1939. Zmierzyli się z blisko 30 finalistami z całego województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2023 0

Warsztaty czekoladowe. Słodka przygoda w ramach projektu

W Szkole Podstawowej w Mycielewie odbyły się warsztaty czekoladowe dla uczniów oddziałów 0-II. Prowadziła je #firma ModraSova z Inowrocławia.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2023 0

O bezpieczeństwie dzieci podczas ferii zimowych. Policjanci w szkole

Wiele tematów zostało poruszonych podczas spotkania policjantów z uczniami szkoły w Mycielewie. Tematem przewodnim było #bezpieczeństwo dzieci podczas nadchodzących ferii.

(czytaj więcej)
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)