Dziś mamy 19 marca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

19 marca 2018 0

Patrycja Bojas uczestniczką etapu rejonowego konkursu z historii

W sobotę 10 marca uczennica klasy VII SP w Mycielewie Patrycja Bojas brała udział #w zmaganiach konkursowych etapu rejonowego VI Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla uczniów szkół podstawowych, które odbyły się w ZS nr 7 w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
12 marca 2018 0

Dwóm szkołom przyznano dotacje. Do szkolnych bibliotek trafią nowe książki

Miło nam poinformować, że dwie szkoły, dla których gmina Kcynia jest organem #prowadzącym, otrzymają środki finansowe na zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

(czytaj więcej)
09 marca 2018 0

Sukcesy historyczne uczniów ZST. Jedną z nagród jest wyjazd do Warszawy

8 lutego odbył się XX Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 #na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych, organizatorami którego były: Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Nakło i Klub Żołnierzy Rezerwy LOK Nakło nad Notecią.

(czytaj więcej)
08 marca 2018 0

Dzień Kobiet na wesoło. Społeczność uczniowska zorganizowała zabawne konkursy

Już w XVI wieku słynny francuski historyk Pierre de Brantôme zwrócił uwagę, że: „Świat bez kobiet # byłby jak ogród bez kwiatów”. Szczególnie dzisiaj nie ma chyba osoby, która nie zgodziłaby się z tym twierdzeniem.

(czytaj więcej)
07 marca 2018 0

Kolejna akcja w ramach promocji zdrowia. Przebadano ponad 150 dzieci

W dniu wczorajszym tj. 6 marca w Szkole Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie #oraz w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni, przeprowadzone zostały badania podoskopowe stóp.

(czytaj więcej)
05 marca 2018 0

Spotkanie z podróżnikiem. Tomasz Stanek podzielił się wrażeniami

W piątek, 2 marca Szkołę Podstawową w Sipiorach odwiedził pan Tomasz Stanek - #pszczelarz, którego pasją są podróże. Po każdej swojej wyprawie przyjeżdża do nas i dzieli się z nami swoimi niesamowitymi wspomnieniami, za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni. Tym razem tematem spotkania była daleka Indonezja.

(czytaj więcej)
05 marca 2018 0

Powiatowy Konkurs Językowy. Udział wzięli reprezentanci siedmiu szkół

2 marca o godzinie 9.30 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Łokietka w #Lubaszczu odbył się XII Powiatowy Konkurs Językowy Poliglota pod Patronatem Starosty Nakielskiego.

(czytaj więcej)
23 lutego 2018 0

Hubert Nowak finalistą Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego

Uczeń klasy III b Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Kcyni – Hubert Nowak został #finalistą Wojewódzkiego Przedmiotowego Konkursu Geograficznego.

(czytaj więcej)
13 lutego 2018 0

Szkoła jak co roku zorganizowała Dzień Bezpiecznego Internetu. Atrakcją był quiz z nagrodami

W piątek, 9 lutego 2018 roku, w Szkole Podstawowej w Mycielewie obchodziliśmy Dzień # Bezpiecznego Internetu.

(czytaj więcej)
12 lutego 2018 1

Kolejna udana akcja poboru krwi. Chętnych nie brakowało

Wolontariusze Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni od wielu lat popularyzują wśród społeczności # szkolnej ideę honorowego krwiodawstwa.

(czytaj więcej)
12 lutego 2018 0

Ferie zimowe rozpoczęte. Dzieciom zapewniono szereg atrakcji

W radosnym i tanecznym nastroju w Szkole Podstawowej w Rozstrzębowie, rozpoczęto ferie zimowe.

(czytaj więcej)
07 lutego 2018 0

Pogadanka ze strażakiem. Jedna z uczennic wygrała czujnik czadu

7 lutego 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Mycielewie wysłuchali prezentacji o # bezpieczeństwie w trakcie zabaw zimowych – szczególnie na zamarzniętych zbiornikach wodnych.

(czytaj więcej)
07 lutego 2018 0

Piąta edycja konkursu ortograficznego. Mistrzem została Kamila Kamińska

Tegoroczna piąta edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego o pióro Burmistrza Kcyni, którego # organizatorem jest p. Agnieszka Kobierowska z ZST w Kcyni to ostatnia edycja w takim kształcie (ze względu na wygaszanie gimnazjów).

(czytaj więcej)
31 stycznia 2018 0

"Dzielnicowy bliżej nas". Policjanci odwiedzili szkoły w powiecie

W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, a przy okazji promując mobilną aplikację „Moja # komenda” dzielnicowi powiatu nakielskiego odwiedzili szkoły w swoich rejonach służbowych. Dyrekcji szkół zostały przekazane plakaty promujące program.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2018 1

Sukces uczniów trzech szkół. Zakwalifikowali się do II etapu olimpiady

Znamy już 321 zespołów, które 16 marca będą się zmagać w drugim - wojewódzkim etapie #Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Z 30 tys. uczniów, którzy przystąpili do konkursu, pozostało 963 najlepszych.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2018 0

Maturzyści LO i ZST na wspólnej studniówce. Zabawa była wyśmienita

Piątkowy wieczór, 26 stycznia maturzyści z ZSO i ZST zapamiętają na długo. Bawili się na # wspólnej studniówce, którą zorganizowano na sali Alma w Damasławku.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2018 0

Wyjątkowe święto. Dzieci przygotowały program artystyczny dla dziadków i babć

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co # dobre. Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas, znajdą radę na każde zmartwienie. Wnuki to czują i wiedzą, dlatego w dniu 23 stycznia 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I, II i III zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystość, która odbyła się z okazji ich święta, aby podziękować im za dobro i wyrazić swoją miłość.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2018 0

Lekcja o bezpieczeństwie. Strażacy zaprezentowali pokaz ratownictwa (film)

Praktyczną lekcję dotyczącą bezpieczeństwa podczas nadchodzących ferii przeprowadzili dla # uczniów Szkoły Podstawowej z Laskownicy, policjanci oraz strażacy. Były pokazy ratownictwa oraz pogadanki profilaktyczne. Zajęcia zorganizowano z inicjatywy pedagoga szkolnego Roberta Koniec.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)