Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

Sport

19 lutego 2024 1

Zawodnicy nie zostali sklasyfikowani. Nieudany start na mistrzostwach

Na zakończenie Mistrzostw Europy w Sofii - kat. 102 kg #Daniel Goljasz i Arsen Kasabijew nie zaliczyli - niestety - rwania i nie zostali sklasyfikowani w dwuboju.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 0

Mistrzostwa Europy w Sofii. Dziś wystąpi Arsen Kasabijew

Z niecierpliwością czekamy na ostatnie występy reprezentantów #Polski podczas tegorocznych Mistrzostw Europy Seniorów w Sofii!

(czytaj więcej)
17 lutego 2024 1

Rywalizowali o puchar Pelikana. Która drużyna okazała się najlepsza?

W sobotę (17 lutego) w Szubinie odbyła się jedenasta edycja# turniejów z serii Pelicup. Tym razem o puchar Pelikana zawodnicy rywalizowali w hali widowiskowo-sportowej, a w turnieju wzięło udział dziesięć drużyn (z Szubina, Sipior, Żnina oraz Bydgoszczy). Organizatorem turnieju przy udziale partnerów był jego inicjator i pomysłodawca Mikołaj Kalinowski.

(czytaj więcej)
17 lutego 2024 2

Piłkarskie zmagania w Szubinie. Trwa Pelicup!

17 lutego w szubińskiej hali widowiskowo-sportowej rozpoczęła się rywalizacja# o puchar Pelikana. Do sportowych zmagań przystąpiło łącznie 10 drużyn.

(czytaj więcej)
16 lutego 2024 8

Ciepło powitani po sukcesie. Wiktoria Wołk powróciła z brązowym krążkiem

Nasze medalistki wróciły z Mistrzostw Europy! Dziś na lotnisku przywitała ich #delegacja z klubu, przyjaciele, przedstawiciele mediów oraz Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.

(czytaj więcej)
15 lutego 2024 5

Wiktoria pokazała niesamowitą determinację. Drugi medal dla Polski

Fenomenalne wieści z Mistrzostw Europy w Sofii! #Mamy drugi medal, a wywalczyła go Wiktoria Wołk w kategorii 64 kg!

(czytaj więcej)
15 lutego 2024 1

Młody kolarz powróci do kraju. Kacper Gieryk w nowej drużynie

Wyjaśniła się przyszłość Kacpra Gieryka. Polak, który w zeszłym roku #ścigał się w barwach holenderskiego JEGG-DJR Academy wróci do kraju. Nie uczyni jednak tego w zespole Lubelskie Perła Polski, jak przez chwilę można było przeczytać w ich mediach społecznościowych, a w drużynie TC Chrobry Scott Głogów.

(czytaj więcej)
13 lutego 2024 0

Otwarty Turniej Tenisa Stołowego. Wyniki niedzielnych rozgrywek

W niedzielę 11 lutego 2024 r. od godz. 9.00 w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej# im. Jana Czochralskiego w Kcyni przy ul. Wyrzyskiej 12 został przeprowadzony pod patronatem Burmistrza Kcyni i Rady Miejskiej w Kcyni V Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Kcyni z okazji obchodów 105. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 r., obchodów 105. Rocznicy walk z formacjami niemieckiego okupanta – zaborcy na Froncie Północnym Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 między Kcynią a Łabiszynem w dniach od 21 stycznia – 18 lutego 1919 r. i obchodów 105. Rocznicy Bitwy Powstania Wielkopolskiego pod Kcynią w dniach 2-3 lutego 1919 r.

(czytaj więcej)
12 lutego 2024 7

Dwudniowa rywalizacja dobiegła końca. Zagłębie Sosnowiec zwycięzcą

W hali widowiskowo – sportowej odbyła się 28. edycja #Międzynarodowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej im. Mariana Kensego. 10 drużyn przez dwa dni rywalizowało o końcowe zwycięstwo.

(czytaj więcej)
10 lutego 2024 0

Entuzjaści szachów zjechali do Mroczy. Zagrało blisko 80 zawodników

W sobotę, 10 lutego 2024 roku po raz ósmy# młodzi entuzjaści szachów przyjechali do Mroczy gdzie na Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się VIII Feryjny Turniej Szachowy dla juniorów o Puchar Prezesa klubu LUKS Feniks Mrocza.

(czytaj więcej)
10 lutego 2024 9

XVIII Międzynarodowy Halowy Turniej im. Mariana Kensego. Pierwszy dzień zmagań

W hali widowiskowo sportowej w Paterku odbywa się coroczny turniej #poświęcony postaci Mariana Kensego, wieloletniego piłkarza Czarnych Nakło. W zmaganiach udział bierze 10 zespołów.

(czytaj więcej)
10 lutego 2024 0

Sztangiści w Bułgarii. Kwalifikacje olimpijskie Paryż 2024

Sobota, 10 luty 2024, stołeczny Port Lotniczy im. F. Chopina. Do stolicy Bułgarii odlecieli# - Oliwia Drzazga (UMLKS Radomsko), Monika Szymanek (LKS Dobryszyce), Maria Połka (Promień Opalenica), Wiktoria Wołk (Tarpan Mrocza), trenerzy – Antoni Czerniak i Marek Sachmaciński oraz fizjoterapeutka – Ewelina Daniszewska.

(czytaj więcej)
08 lutego 2024 0

Zabrakło skuteczności i szybkości w grze. Dominacja przyjezdnych

MLUKS "Orlik" Kcynia przegrywa #z SPR Kępno 22-34.

(czytaj więcej)
07 lutego 2024 3

Awans do Finału Mistrzostw Polski. Najlepsi w wojewodztwie!

Powiedzieć, że są najlepsi w Województwie to jak# nic nie powiedzieć. Wygrali Mistrzostwa Gminy, Powiatu, 1/4, 1/2 i Finał Igrzysk Młodzieży bez straty seta!

(czytaj więcej)
07 lutego 2024 0

Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Kcyni. Kto zwyciężył?

W sobotę, 3 lutego 2024 r. od godz. 14.00 na strzelnicy sportowej w Zespole Szkól Technicznych# w Kcyni przy ul. Emila Jurczyka 3 zostały przeprowadzone Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Kcyni w kategorii OPEN.

(czytaj więcej)
06 lutego 2024 0

Ruszyła faza pucharowa w NLS. Faworyci górą w pierwszych meczach

W sali sportowej ZSŻŚ w Nakle odbyły się pierwsze mecze #ćwierćfinałowe w rozgrywkach Nakielskiej Ligi Siatkówki. Nie przyniosły one jednak większych emocji i zakończyły wygranymi faworyzowanych zespołów.

(czytaj więcej)
06 lutego 2024 0

V Otwarty Turniej Tenisa Stołowego. Zagrają o Puchar Burmistrza

Burmistrz Kcyni i Rada Miejska w Kcyni zapraszają na #V Otwarty Turniej Tenisa Stołowego z okazji obchodów 105. rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918/1919r.

(czytaj więcej)
06 lutego 2024 1

Zawody strzeleckie w Kcyni. Seweryn Krzyżański na pierwszym miejscu

Niezmiernie miło nam poinformować, że zawodnik #Mundurowego Klubu Strzeleckiego OSP z Kowalewka Seweryn Krzyżański zajął pierwsze miejsce w zawodach strzeleckich zorganizowanych przez Burmistrza Kcyni.

(czytaj więcej)
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)