Dziś mamy 27 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Sport

26 maja 2019 0

III Ogólnopolski Turniej Karate HAYASHI CUP 2019

W dniu 25 maja 2019 r. w Dopiewie k. Poznania z udziałem zawodników z 20 polskich klubów Karate# odbył się III Ogólnopolski Turniej Karate HAYASHI CUP.

(czytaj więcej)
25 maja 2019 17

Rywalizowało 12 jednostek OSP. Kto okazał się najlepszy?

25 maja na stadionie w Kcyni zorganizowano gminne zawody sportowo-pożarnicze.# Wzięło w nich udział aż 27 drużyn z 12 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

(czytaj więcej)
22 maja 2019 12

Gdy się ma na imię Wiktoria, nie wypada przegrywać!

Za kilka dni czeka ją podróż życia. Raz – bo bardzo daleko, dwa – bo debiut wśród najlepszych# juniorek świata, trzy – bo musiała i nadal musi spełnić wiele warunków, by na tę wyprawę się "zabrać".

(czytaj więcej)
20 maja 2019 0

Central Poland Open w Karate WKF. W turnieju dział wzięło ponad 500 zawodników

W dniach 18-19 maja 2019 r. w Pleszewie odbył się kolejny turniej rankingowy# Polskiej Unii Karate – Central Poland Open w Karate WKF. W turnieju wzięło udział ponad 500 zawodników reprezentujących 70 Klubów z 10 państw.

(czytaj więcej)
19 maja 2019 11

Zawody strzeleckie o Puchar Wójta. Poznaliśmy najlepszych zawodników

W miniony weekend na terenie strzelnicy Mundurowego Klubu Strzeleckiego w # Kowalewku zostały przeprowadzone zawody strzeleckie o Puchar Wójta gm. Sadki Dariusza Gryniewicza w konkurencjach pistolet centralnego zapłonu dystans 25m, karabin centralnego zapłonu dystans 100m, Strzelba dynamiczna „speed steel” oraz strzelanie wielobroniowe dynamiczne 3GUN.

(czytaj więcej)
17 maja 2019 0

Grand Prix Kcyni. Walczono o Puchar Burmistrza

W dniu 5 maja 2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego # w Kcyni rozegrano VIII ostatni z cyklu Turniejów Grand Prix Kcyni 2018/2019 w Tenisie Stołowym i podsumowano Grand Prix Kcyni 2018/2019 w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Kcyni.

(czytaj więcej)
16 maja 2019 0

Spływ z okazji Konstytucji 3 Maja. Niełatwe zadanie kajakarzy

W minionym czasie Koło Turystów Górskich im. Klimka Bachledy w # Kcyni wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Wyrzysku oraz dzięki wsparciu Dyrekcji Zakładu Poprawczego w Kcyni, zorganizowało cykl spływów kajakowych dla mieszkańców Krajny i Pałuk, po ciekawych rzekach naszego regionu, a także wyprawę kajakową na dalekie Pojezierze Kaszubskie.

(czytaj więcej)
15 maja 2019 0

Mistrzostwa Polski w Brydżu Sportowym. Wróblewicz i Zarembski na topie

Para brydżowa z powiatu nakielskiego Mariusz Wróblewicz i Marian Zarembski# zwyciężyła w nakielskim turnieju brydżowym. Turniej ten był majową eliminacją Korespondencyjnych Mistrzostw Polski.

(czytaj więcej)
14 maja 2019 0

Turniej Piłki Nożnej. Sportowe obchody Święta Pracy

W dniu 01.05.2019 r. od godz. 10.00 przeprowadzono, na boisku trawiastym # Orlik przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kcyni, ul. Bolesława Pobożnego 1, Turniej Piłki Nożnej Szóstek Piłkarskich o Puchar Burmistrza Kcyni z okazji obchodów Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja i Święta Pracy 1 Maja.

(czytaj więcej)
13 maja 2019 0

Otwarte Zawody Wędkarskie. Do wygrania był Puchar Burmistrza

Na akwenie wodnym PZW przy ulicy Bolesława Pobożnego w # Kcyni w dniu 3 maja 2019 r. z okazji obchodów Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja i Święta Pracy 1 Maja zostały przeprowadzone Otwarte Zawody Wędkarskie w kategorii junior i w kategorii senior o Puchar Burmistrza Kcyni.

(czytaj więcej)
13 maja 2019 0

XLIX Międzynarodowy Turniej Szachowy. Sukces Alana Jagodzińskiego

Zawody odbyły się w niedzielę 12 maja w gnieźnieńskim MOK-u.# Turniej organizowany jest w Gnieźnie od blisko pięćdziesięciu lat i jest jedną z najbardziej prestiżowych imprez w tym mieście. Tym razem do gry przystąpiło blisko 100 zawodników.

(czytaj więcej)
09 maja 2019 0

Nowak i Wołowski górą! Para brydżystów wygrała kolejny turniej

Nakielska para brydżystów Tomasz Nowak i Piotr Wołowski wygrała # turniej brydżowy w Nakle.

(czytaj więcej)
07 maja 2019 4

Pierwszy punkt na wiosnę. Orzeł Kcynia walczył do ostatnich minut

W 11 kolejce rozgrywek bydgoskiej B – klasy, w grupie IV#, Orzeł Kcynia podejmował na własnym boisku LZS Grochowiska Księże. Walka do ostatnich minut, pozwoliła na zdobycie pierwszego punktu w rundzie wiosennej.

(czytaj więcej)
07 maja 2019 1

Rajd rowerowy. Upamiętnili powstańców wielkopolskich

27 kwietnia 2019 r. z inicjatywy Pana Henryka Wesół odbył się rajd rowerowy upamiętniający powstańców wielkopolskich.#

(czytaj więcej)
04 maja 2019 0

Zawody strzeleckie. Łącznie wzięło w nich udział 18 zawodników

W Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja i Święto Pracy 1 Maja# burmistrz Kcyni Marek Szaruga zorganizował zawody strzeleckie z karabinka pneumatycznego w ZST w Kcyni.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2019 0

Stypendia Burmistrza za wybitne osiągnięcia sportowe. Sprawdź kto je otrzymał

Podczas dzisiejszej IX sesji Rady Miejskiej w Kcyni mieszkańcom# Gminy Kcynia zostały wręczone stypendia Burmistrza Kcyni.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2019 0

Zawody Strzeleckie w Kowalewku. Przybyli strzelcy z całego regionu

W miniony weekend na terenie strzelnicy Mundurowego Klubu Strzeleckiego w Kowalewku zostały# przeprowadzone zawody strzeleckie, których celem było między innymi oddanie hołdu żołnierzom 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej oraz popularyzacja sportu strzeleckiego i postaw patriotycznych.

(czytaj więcej)
23 kwietnia 2019 0

III runda strzelecka. Rywalizacja była zacięta i wyrównana

Na strzelnicy sportowej w Kowalewku podczas # III rundy strzeleckiej po raz kolejny spotkali się zawodnicy oraz i sympatycy strzelectwa.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)