Dziś mamy 19 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Sport

18 listopada 2019 0

Druga runda rozgrywek w ligach brydżowych. Dobry występ Eurobac

Grający w trzeciej lidze brydżyści z Nakła z Eurobac 1 zanotowali # kolejny dobry występ. Kiepskie wyniki osiągnęli Szubinianie. Drugi zespół Eurobac, grający w lidze okręgowej zagrał na miarę swych możliwości.

(czytaj więcej)
17 listopada 2019 3

Ponad 100 judoków rywalizowało w Kcyni. Nagrodą był Puchar Burmistrza

W ostatnią sobotę w Kcyni zorganizowano drugą odsłonę Ogólnopolskiego Turnieju #Judo o Puchar Burmistrza Kcyni. W zawodach wzięło udział ponad 100 judoków z takich miejscowości jak m.in. Bydgoszcz, Toruń, Żnin czy Piła.

(czytaj więcej)
16 listopada 2019 0

Na sportowo i z powagą. Uczczono Narodowe Święto Niepodległości

W poniedziałek 11 listopada 2019 r. od godz. 14.00 na strzelnicy automatycznej w #Zespole Szkól Technicznych w Kcyni przy ul. Emila Jurczyka 3 zostały przeprowadzone Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Kcyni z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości Polski 11 Listopada i obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

(czytaj więcej)
15 listopada 2019 0

Rozegrano Deblowy Turniej Tenisa. Oddano hołd bohaterom (filmy)

W dniu 11 listopada 2019 r. na sali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w # Kcyni odbył się wpisany na stałe w kalendarium Otwarty Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości Polski w 101. Rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę Polskę Niepodległości.

(czytaj więcej)
15 listopada 2019 0

Otwarty Turniej Tenisa Stołowego. Turniej poświęcono odzyskaniu Niepodległości

Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchary Burmistrza Kcyni przeprowadzono w # dniu 10.11.2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni przy ul. Wyrzyskiej 12 w ramach obchodów w Gminie Kcynia Narodowego Święta Niepodległości Polski 11 Listopada 101. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach rozbiorów i zniewolenia przez zaborców niemieckiego, rosyjskiego i austriackiego.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Półfinał Wojewódzki w Unihokeju Chłopców. SP Tur na trzecim miejscu

28 października 2019r. odbył się w Gąsawie Półfinał Wojewódzki w Unihokeju Chłopców - Igrzyska Młodzieży Szkolnej (kl. VII, kl. VIII).

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Spływy z okazji 101 rocznicy odzyskania Niepodległości. Mimo jesiennej pogody, kajakarz płynęli

W dniach 10 i 12 listopada 2019 r. Koło Turystów Górskich im. Klimka Bachledy w Kcyni# we współpracy z Dyrektorem Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią oraz dzięki wsparciu Dyrektora Zakładu Poprawczego w Kcyni zorganizowało dwa spływy kajakowe na doskonale znanych w środowisku kajakowym rzekach Słupi i Łobżonce.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 15

Nakielanka podwójną V-ce Mistrzynią Polski! Kolejny cel Mistrzostwa Europy

W dniach 10 – 11 listopada w Paterku odbył się Kujawsko – Pomorski Festiwal# Tańca Towarzyskiego podczas, którego przeprowadzono równocześnie Mistrzostwa Polski Dzieci i Juniorów Młodszych.

(czytaj więcej)
12 listopada 2019 1

Podsumowanie Krajeńskiej Ligi Baśki. Zmierzyło się 65 uczestników

10.11.2019 odbył się I turniej Krajeńskiej Ligi Baśki - sezon 2019-2020. Turniej odbył się w Suchorączku. W turnieju wzięło udział 65 uczestników.

(czytaj więcej)
12 listopada 2019 0

Podstawowe szkolenie. Młodzi adepci zgłębili wiedzę

W miniony weekend na terenie Bazy Operacyjnej ,,Północ” Jednostki Ratownictwa Specjalnego# zostało przeprowadzone podstawowe szkolenie SERE dla młodzieży zrzeszonej w Jednostce Strzeleckiej 4001 im. Szarych Szeregów ze Złotowa.

(czytaj więcej)
08 listopada 2019 1

Wysoki poziom zawodów. Aż dwie pary uzyskały wynik ponad 60%

Aż dwie pary uzyskały wynik ponad 60% w turnieju brydżowym w # Nakle.

(czytaj więcej)
07 listopada 2019 0

Turniej Tenisa Stołowego. Zawodnicy walczyli do końca

Po raz XII w Janikowie spotkali się zawodnicy ze Środowiskowych Domów Samopomocy na Turnieju Tenisa Stołowego.

(czytaj więcej)
07 listopada 2019 4

Finał mistrzostw Powiatu w piłce ręcznej. Sprawdź, kto zwyciężył

W dniu 5 listopada 2019r na sali sportowej w Kcyni odbyły się finały powiatowe w ramach Licealiady-2019 w piłce ręcznej chłopców.

(czytaj więcej)
05 listopada 2019 0

Pewne zwycięstwo piłkarzy Orła. Mecz ligowy połączony ze zbiórką pieniędzy

W sobotę seniorzy kcyńskiego „Orła” rozegrali ostatni mecz ligowy # rundy jesiennej. Przeciwnikiem była drużyna Czarnych Nakło.

(czytaj więcej)
04 listopada 2019 0

Mistrzostwa Gminy Kcynia w piłce ręcznej. Zagrały roczniki 2005 i 2006

Zawody zostały rozegrane w ramach kalendarz Szkolnego Związku Sportowego w # Szkole Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni w hali sportowej ul. Wyrzyska 12 w dniu 10.10.2019 r. od godz. 9.00.

(czytaj więcej)
03 listopada 2019 11

5 bramek w Ślesinie. Zwycięstwo po kontrowersyjnej decyzji sędziego

W ostatnim meczu rundy jesiennej, Zorza Ślesin na własnym boisku podejmowała Gryf Sicienko. Spotkanie było wyrównane, a o zwycięstwie zdecydował rzut karny.

(czytaj więcej)
03 listopada 2019 1

Nie tylko biegacze rywalizowali w Paterku. Zorganizowano również maraton MTB

Niedzielne przedpołudnie w Paterku przyniosło nie tylko emocje biegowe#, ale również rowerowe. W tym drugim przypadku do pokonania był dystans 35 km.

(czytaj więcej)
03 listopada 2019 0

Pierwsza runda BnO. Zakończona dobrymi wynikami

W niedzielę silna ekipa z Aktywnej Kcyni wzięła udział w pierwszej rundzie Biegów na Orientację, która odbyła się w Myślęcinku.

(czytaj więcej)
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)