Dziś mamy 21 maja 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Sport

15 maja 2018 0

Rowerzyści jechali śladami Powstania Wielkopolskiego

W sobotę, 12 maja Towarzystwo Historyczne w Kcyni wraz z Urzędem Miejskim i Kołem #Turystów Górskich im. Klimka Bachledy zorganizowali rajd rowerowy pn. Śladami miejsc związanych z Powstaniem Wielkopolskim.

(czytaj więcej)
14 maja 2018 0

Turniej o Puchary Burmistrza. Grano w kilku kategoriach

5 maja od godziny 14.30 w sali sportowej Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka #Uleryka w Dziewierzewie przeprowadzono III Turniej Tenisa Stołowego o Puchary Burmistrza Kcyni Festyn Majówka Dziewierzewo 2018 w kategorii szkoła podstawowa, junior/juniorka i senior.

(czytaj więcej)
14 maja 2018 0

Orzeł kontra Spójnia. Sprawdź, jak poradzili sobie kcynianie

Piłkarski miniony weekend w Kcyni upłynął na rywalizacji zawodników miejscowego #ORŁA i SPÓJNI Białe Błota.

(czytaj więcej)
12 maja 2018 0

Kolejny udany spływ na Noteci. Wrażeniami podzielono się przy ognisku

W sobotę 12 maja br. Klub Turystyki "Noteć" zorganizował spływ kajakowy na trasie #Nakło – śluza Gromadno.

(czytaj więcej)
09 maja 2018 0

II turniej Old Boy jednoczący pokolenia. Rywalizowało 5 drużyn

5 maja w Sipiorach odbył się „II turniej Old Boy jednoczący pokolenia”. W zawodach# rywalizowało pięć drużyn z Wapna, Kcyni, Górek Zagajnych, Nakła i Sipior.

(czytaj więcej)
08 maja 2018 0

Rozpoczęcie sezonu tenisowego. Zawodnicy grali na odnowionym korcie

W słoneczny niedzielny poranek w dniu 6 maja 2018 r. Kcyńskie Stowarzyszenie Tenisowe „Nasz kort” przystąpiło # do realizacji kolejnego zadania w ramach przyznanej dotacji z art. 19a ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie przez Gminę Kcynia pod nazwą: „Przygotowanie kortu do tenisa ziemnego i rozegranie turnieju otwierającego sezon 2018 na korcie ziemnym w Kcyni”.

(czytaj więcej)
08 maja 2018 0

Zawodniczki MLUKS wygrały wszystkie mecze. "Jestem dumny z dziewczyn"

26 kwietnia w Miasteczku Krajeńskim odbył się „XIII Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej #Dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Miasteczko Krajeńskie”.

(czytaj więcej)
07 maja 2018 0

Turniej szóstek piłkarskich. 9 drużyn grało o puchar burmistrza

Lokalni Animatorzy Sporty w dniu 01.05.2018 r. od godz. 10.00 przeprowadzili # na boisku trawiastym Orlik 2012 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kcyni, Turniej Piłki Nożnej Szóstek Piłkarskich o Puchar Burmistrza Kcyni z okazji obchodów Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja i Święta Pracy 1 Maja.

(czytaj więcej)
04 maja 2018 1

Okolicznościowe zawody strzeleckie. 17 zawodników walczyło o puchar burmistrza

1 maja 2018 r. od godziny 11.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kcyni przy # ul. Bolesława Pobożnego 1 przeprowadzono Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Kcyni w strzelaniu do tarczy z karabinka pneumatycznego kategoria OPEN.

(czytaj więcej)
04 maja 2018 2

Iskra Bydgoszcz wygrywa puchar burmistrza. Szczypiorniści uczcili Święto Konstytucji

Nie tylko wędkarze, ale również piłkarze ręczni uczcili obchody święta Konstytucji 3 maja. W hali szkoły # podstawowej odbył się turniej, który padł łupem zawodników z Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
30 kwietnia 2018 4

Zawody w Kowalewku. Strzelano o puchar komendanta OSP JRS

W sobotę 28 kwietnia na terenie Strzelnicy Sportowej Mundurowego Klubu Strzeleckiego #w Kowalewku odbyły się Powiatowe Zawody Strzeleckie o puchar Komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku.

(czytaj więcej)
30 kwietnia 2018 10

Przegrana na własnym boisku. O porażce przesądził źle wykonany rzut karny

W 15 kolejce rozgrywek B – klasy Orzeł Kcynia na własnym boisku podejmował Legię Strzelce. #Mecz dostarczył zebranym kibicom zarówno gole, jak i emocje, ale nie zakończył się happy endem.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2018 0

Kolejny mecz u siebie i kolejna porażka. Orion Dziewierzewo nie może się przełamać

Runda wiosenna dla Oriona nie układa się tak jakby oczekiwali tego wszyscy w klubie.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2018 0

Wiele emocji w meczu o pierwsze miejsce. "Zagraliśmy bardzo dobry turniej"

W niedzielę 22 kwietnia na sali sportowej Szkoły Podstawowej w Mycielewie odbył się turniej #piłki ręcznej „Orlik Cup II” w kategorii młodziczka młodsza.

(czytaj więcej)
23 kwietnia 2018 2

Porażka i zwycięstwo. Zawodnicy Orła walczyli na boisku

W zmiennych nastrojach przyszło spędzić miniony weekend kibicom, zawodnikom i działaczom # MLKS „ORZEŁ” w Kcyni. W sobotę (21 kwietnia) seniorzy ORŁA przegrali w meczu wyjazdowym z LZS Kościelec Kujawski, a w niedzielę (22 kwietnia) trampkarze pokonali na własnym boisku Wisełkę Solec Kujawski.

(czytaj więcej)
23 kwietnia 2018 0

Nocny Turniej Piłki Nożnej. Puchar burmistrza zdobyła drużyna z Sipior

14 kwietnia 2018 roku na orliku przy ul. Mostowej w Szubinie odbył się I Nocny Turniej Piłki #Nożnej o Puchar Burmistrza Szubina.

(czytaj więcej)
22 kwietnia 2018 0

Orlik Cup II. Za zawodniczkami pierwszy dzień zmagań

W sobotę, 21 kwietnia 2018 r., odbyły się dwa z trzech turniejów „Orlik Cup II” realizowanych przez # MLUKS Orlik Kcynia w ramach otwartego konkursu ofert nr 2/2018 Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu oraz w ramach konkursu ofert nr 4/2018 ogłoszonego przez Gminę Kcynia.

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2018 0

Turniej z okazji majowych świąt. Rozegrany zostanie na kcyńskim orliku

Z okazji obchodów Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja i Święta Pracy 1 Maja w Kcyni odbędzie #się Turniej Piłki Nożnej Szóstek Piłkarskich. Turniej rozegrany zostanie 1 maja o godz. 10.00 na boisku Orlik 2012 przy Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Libelta w Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)