Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

28 lipca 2021 0

Nie mógł utrzymać toru jazdy. Badanie alkomatem wszystko wyjaśniło

Utrata prawa jazdy i zarzuty za# prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to konsekwencje, jakie poniesie kierowca dacii skontrolowany w podszubińskiej wsi przez mundurowych z miejscowego komisariatu. O losach kierowcy zdecyduje sąd.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 0

Płonęło zboże na pniu oraz stogi siana. Popołudniowa akcja gaśnicza

Wczoraj w godzinach popołudniowych niedaleko miejscowości# Łukowiec doszło do pożaru zboża na pniu oraz stogów siana.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 3

„Kaskadowy pomiar prędkości”. Ogólnopolskie działania na drogach

Dziś Policja prowadzi ogólnopolskie działania# kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”, które mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze będą reagować, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 0

Rozsypane zboże w centrum miasta. Interweniowała straż pożarna

Ostatnio strażacy interweniowali w kilku miejscach# Szamocina, gdzie leżało rozsypane zboże.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 3

Zapaliła się pralka w łazience. Wezwano kilka zastępów straży

We wtorek 27 lipca br, około godziny 13:30 na# Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze w domu przy ulicy Słonecznej w miejscowości Sypniewo gm. Więcbork.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 1

Zatrzymano ponad 30 dowodów rejestracyjnych. Kontrole trzeźwości

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili 26 lipca w godzinach rannych oraz# popołudniowych wzmożone kontrole kierowców. Podczas działań „Trzeźwy kierujący” mundurowi skontrolowali 9 144 kierujących na zawartość alkoholu w organizmie, ujawniając 30 kierujących „na podwójnym gazie”.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 0

Policjanci sprawdzali trzeźwość. Skontrolowano ponad 760 kierowców

Wczoraj na drogach powiatu nakielskiego policja kontrolowała# trzeźwość kierowców. Działania pn.: „Trzeźwy kierujący” prowadzone były w godzinach rannych i popołudniowych. Mundurowi sprawdzili łącznie 767 kierowców.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 0

Trwają poszukiwania 14-letniej Aleksandry. Wczoraj wyszła z domu

Policjanci z Fordonu prowadzą poszukiwania# 14-latki, która wczoraj (26.07.2021) oddaliła się z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie nawiązała kontaktu z rodziną. Funkcjonariusze w tej sprawie ustalają świadków mogących przyczynić się do odnalezienia nieletniej.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 5

Groźnie wyglądające dachowanie. Mężczyzna trafił do szpitala (ustalenia)

W poniedziałkowy wieczór doszło do# bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego w gminie Szubin, a konkretnie w miejscowości Mąkoszyn.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 3

Zderzenie czterech osobówek. Występowały spore utrudnienia

Będąc uczestnikiem ruchu drogowego musimy# stale zachować ostrożność.

(czytaj więcej)
27 lipca 2021 0

Łamiących przepisy nie brakowało. Policja podsumowuje akcję

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili w# miniony piątek działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą "Bezpieczny pieszy". Czynności te ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa właśnie pieszym. W związku z powyższym aktywność policjantów koncentrowała się przede wszystkim na kierujących pojazdami, którzy naruszali przepisy ruchu drogowego wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)

Poszukiwany mieszkaniec Ślesina. Rodzina prosi o pomoc! (aktualizacja)

W dniu wczorajszym 25 lipca po południu wyszedł z domu w Ślesinie i dotychczas nie powrócił pan Władysław Biesiada.

(czytaj więcej)
26 lipca 2021 0

Czujność kierowców nie zawiodła. Jechał oplem z promilami

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał# kierowca opla zatrzymany wczoraj w podkcyńskiej wsi. 27-latek wpadł dzięki zgłoszeniu, jakie wpłynęło na stanowisko kierowania nakielskiej komendy. Kierowca stracił prawo jazdy, a niebawem usłyszy też zarzuty.

(czytaj więcej)
26 lipca 2021 1

Wykryto nielegalną krajankę tytoniową. Kierowcy grozi więzienie

Kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa wykryła# 1000 kg nielegalnej krajanki tytoniowej do palenia. Straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy i podatku VAT wyniosłyby ponad 1,1 mln złotych.

(czytaj więcej)
26 lipca 2021 4

Pożar zboża w Radziczu. Wezwano 9 zastępów straży

W poniedziałkowe przedpołudnie kilka zastępów straży pożarnej zostało# wezwanych do Radzicza (gm. Sadki), gdzie doszło do pożaru zboża.

(czytaj więcej)
26 lipca 2021 2

Posypały się mandaty. Działania „Bezpieczny pieszy” w powiecie

Działania pn. „Bezpieczny pieszy” prowadzili w# miniony piątek na powiatowych drogach policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego. Szczególną uwagę mundurowi zwracali na to, jak kierowcy zachowują się wobec pieszych.

(czytaj więcej)
26 lipca 2021 2

Nastolatki uciekły z placówki. Na widok policjantów zaczęły uciekać

Niespełna godzinę zajęło mundurowym z posterunku w# Sadkach zatrzymanie nastolatek, których ucieczkę zgłosili pracownicy placówki wychowawczej. Nieletnie, zgodnie z decyzją sądu, trafiły pod opiekę wychowawców.

(czytaj więcej)
25 lipca 2021 8

Mężczyzna przygnieciony przez ciągnik. 58- latek trafił do szpitala

58-letni rolnik został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Mieszkańcy z ratownikami medycznymi uwolnili mężczyznę.

(czytaj więcej)
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)