Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

Na sygnale

26 października 2021 5

Uciekły z placówki wychowawczej. Na trop uciekinierek wpadli mundurowi

Niespełna 30 minut zajęło mundurowym z# posterunku w Sadkach zatrzymanie nastolatek, które uciekły z pobliskiej placówki wychowawczej. Uciekinierki zostały przekazane pod opiekę wychowawcy.

(czytaj więcej)
26 października 2021 0

KAS zajęła sprzęt do nielegalnego hazardu. To kolejna akcja w regionie

11 zestawów komputerowych oraz 4 automaty, które służyły do# urządzania nielegalnych gier hazardowych zatrzymali funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS. Organizatorom i osobom zamieszanym w proceder grożą wysokie kary. Krajowa Administracja Skarbowa oprócz walki z nielegalnym hazardem informuje i ostrzega młodzież szkolną o niebezpieczeństwach związanych z jego uprawianiem.

(czytaj więcej)
26 października 2021 0

Pożar w zakładzie stolarskim. Pracownicy ewakuowani przed przybyciem służb

We wtorek 26 października br, po godzinie 9 na# Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednej z firm przy ul. Orzeszkowej w Sępólnie Krajeńskim.

(czytaj więcej)
26 października 2021 7

Zderzenie trzech samochodów. Strażacy usuwali płyny z jezdni (ustalenia)

W poniedziałek, 25 października w godzinach popołudniowych przy# ulicy Grunwaldzkiej w Bydgoszczy, niedaleko stacji benzynowej, zderzyły się trzy pojazdy.

(czytaj więcej)
26 października 2021 1

Samochód dostawczy kontra osobówka. Wezwano wszystkie służby

W poniedziałkowe popołudnie doszło do# bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego w Dobrczu.

(czytaj więcej)
26 października 2021 0
(film)

Policyjna akcja w regionie. Zabezpieczono ponad 41 kg marihuany

Kolejne uderzenie bydgoskich policjantów w# narkotykowy biznes. Funkcjonariusze z wydziału narkotykowego przejęli ponad 41 kg marihuany i zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Do sprawy zatrzymali na gorącym uczynku 32 i 30-latka. Dwaj mieszkańcy Bydgoszczy usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Decyzją sądu zostali aresztowani na najbliższe trzy miesiące.

(czytaj więcej)
25 października 2021 1

Posypały się mandaty i pouczenia. Busy i autokary „pod lupą” policji

Wczoraj na drogach powiatu nakielskiego policjanci referatu# ruchu drogowego prowadzili działania „Truck & Bus”, podczas których kontrolowali przestrzeganie przepisów przez kierowców aut ciężarowych, dostawczych, busów i autobusów.

(czytaj więcej)
25 października 2021 0

Nietrzeźwy kierowca seata. 32-latek nie uniknie konsekwencji

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi# 32-latkowi zatrzymanemu przez szubińskich policjantów po tym, jak pijany wsiadł za kierownicę seata i ruszył w trasę. Kontrolowany w ogóle nie miał wymaganych uprawnień, za co również poniesie odpowiedzialność.

(czytaj więcej)
25 października 2021 1

Był poszukiwany od sierpnia. Po krótkim pościgu został zatrzymany

Aż trzy podstawy poszukiwań miał mieszkaniec# szubińskiej gminy, którego od sierpnia namierzali mundurowi z miejscowego komisariatu. Na trop 22-latka wpadli kryminalni. Dzisiaj zatrzymany trafił do zakładu karnego.

(czytaj więcej)
25 października 2021 20

Rozbój na obrzeżach miasta. Sprawcy zostali szybko namierzeni

Sąd w Nakle aresztował mężczyzn zatrzymanych przez# nakielskich kryminalnych do sprawy rozboju, który miał miejsce w minionym tygodniu na obrzeżach miasta. Podejrzanym grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
25 października 2021 0

„Truck & Bus” na drogach w województwie. Jakie działania podjęto?

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili# krajowe działania pn. „Truck & Bus”. Funkcjonariusze skontrolowali 413 pojazdów ciężarowych i autobusów. Głównym celem takich działań jest wyeliminowanie nieprawidłowości w przewozie osób i towarów.

(czytaj więcej)
25 października 2021 6

Terrarium z pająkami na ulicy. Interweniowała straż miejska

W niedzielę 24 października br. około godz. 13:10 na# stanowisko dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, iż na ul. Chrobrego zostało wystawione terrarium z dwoma dużymi pająkami.

(czytaj więcej)
25 października 2021 5

Policjanci zatrzymali peugeota z 42 obcokrajowcami. To obywatele Iraku

Policjanci z Torunia zatrzymali do kontroli peugeota, w# którym przewożono 42 obcokrajowców. Kobieta kierująca tym autem usłyszała zarzuty. Trwają ustalenia.

(czytaj więcej)
25 października 2021 0

Skutki po wichurze! Strażacy usuwali zwisające konary drzew

24 października 2021 roku Państwowa Straż Pożarna w Nakle otrzymała dwa zgłoszenia# dotyczące różnych konarów drzew zwisających na trasie Ślesin - Gorzeń.

(czytaj więcej)
25 października 2021 0

Jakie błędy popełniają piesi, a jakie kierowcy? Podsumowanie akcji

Kujawsko-pomorscy policjanci ponownie przeprowadzili# w czwartek działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Czynności te ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. W związku z powyższym aktywność policjantów koncentrowała się przede wszystkim na kierujących pojazdami, którzy naruszali przepisy ruchu drogowego wobec tych użytkowników dróg.

(czytaj więcej)
24 października 2021 1

Kierowca audi uderzył w bmw. Sprawca ukarany mandatem (ustalenia)

Dzisiaj, 24 października 2021 roku o godz. 14.40 doszło do kolizji drogowej z udziałem# dwóch samochodów osobowych przy ul. Mickiewicza w Nakle.

(czytaj więcej)
24 października 2021 40

Potrącenie pieszego na pasach? Trwała reanimacja (ustalenia)

Dzisiaj, 24 października 2021 roku około godziny 14 Państwowa Straż Pożarna w Nakle otrzymała zgłoszenie #dotyczące potrącenia pieszego na pasach w okolicy Paterka.

(czytaj więcej)
24 października 2021 2

Wieczorne działania. Zderzenie trzech samochodów osobowych (ustalenia)

23 października 2021 roku około godziny 18.30 doszło do zderzenia trzech samochód osobowych na drodze powiatowej w Gorzeniu.#

(czytaj więcej)
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)