Dziś mamy 19 kwietnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

18 kwietnia 2019 9

Dwa pożary w niespełna godzinę. Łącznie zadysponowano 15 jednostek

Dzisiaj, 18 kwietnia dyżurny PSP odebrał zgłoszenia# o palących się trawach.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2019 9

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmiertelnego wypadku

Na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Emilianowo pod Bydgoszczą# doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł 19-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący peugeotem zjechał na przeciwległy pas ruchu i tam zderzył się czołowo z nadjeżdżającym samochodem ciężarowym.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2019 1

Pożar lasu w Dolinie Śmierci. Na szczęście nikt nie ucierpiał

Nieostrożne obchodzenie się z ogniem, rzucony niedopałek papierosa, wypalanie traw, a do tego # suche podłoże w lasach i ich okolicach, na polach i łąkach to niejednokrotnie przyczyny powstawania pożarów terenów zielonych.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2019 2

Pracowity dzień strażaków. Brali udział w kilku akcjach

Wczoraj, 17 kwietnia zastępy PSP i OSP wyjeżdżały kilka razy na interwencję. Paliły się przede #wszystkim trawy.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2019 1

Kolizja samochodów osobowych. Nikt nie doznał obrażeń

Dzisiaj w godzinach popołudniowych w # Starym Jarużynie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Na miejscu pracowały jednostki straży pożarnej i policji. Więcej informacji podamy w następnym artykule.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2019 4

Potężny pożar lasu. Strażacy walczą z ogniem

Dzisiaj około godziny 15:00 w okolicach "Doliny Śmierci" w Fordonie w # doszło do potężnego pożaru lasu. Na miejscu pracują jednostki straży pożarnej z Bydgoszczy oraz z okolicznych miejscowości. Jak podaje świadek zdarzenia ogień sięga prawie 6 piętra.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2019 1

Pijany kierowca zatrzymany. Jego zachowanie oceni sąd

Dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca opla zatrzymany w nocy w # Zamościu przez mundurowych z szubińskiej patrolówki. 33-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Jego zachowanie oceni sąd.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2019 0

Procesje Drogi Krzyżowej. Policjanci zadbali o bezpieczeństwo

Mundurowi z kcyńskiego komisariatu oraz nakielskiej „drogówki” wspólnie zadbali o # bezpieczeństwo osób, które wczoraj (16.04.19) uczestniczyły w procesji Drogi Krzyżowej, która popołudniu przeszła głównymi ulicami miasta.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2019 0

Nietrzeźwy motocyklista zatrzymany. Grozi mu 2 lata więzienia

Prawie półtora promila alkoholu miał w organizmie 51-latek, którego podczas # patrolu krajowej „piątki” zatrzymali mundurowi z szubińskiego komisariatu. Mieszkaniec Kcyni odpowie przed sądem.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2019 7

Miał prawie dwa promile alkoholu. Jego zachowanie oceni sąd

Szubińscy mundurowi zatrzymali kierowcę mikrosamochodu, który wyruszył w trasę mając w # organizmie prawie dwa promile alkoholu.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2019 2

Groźnie wyglądające zdarzenie drogowe. Kierowca ukarany mandatem

O dużym szczęściu może mówić kierowca renault, który nie zachował # należytej ostrożności i wjechał w naczepę ciężarowego dafa. Na szczęście obyło się bez poważniejszych obrażeń, a sprawca zdarzenia został ukarany mandatem.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2019 0

Kolizja na DW 247. Sprawca ukarany

Wczoraj, 12 kwietnia o godzinie 17:00 doszło do zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej 247.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2019 0

Pożar w Turzynie. Pracowało aż 6 zastępów straży

Dzisiaj, 13 kwietnia br. w godzinach porannych do PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze# w miejscowości Turzyn.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2019 15

Złodziej przyłapany na gorącym uczynku

Dzięki zainteresowaniu oraz czujności pracownika nakielskiego urzędu miejskiego policjanci# zatrzymali 64-latka, który znalazł darmowy sposób na utwardzenie terenu przed swoim garażem. Podejrzany już usłyszał zarzuty kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2019 1

Mimo cofniętych uprawnień kierował volvo

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi 31-latkowi, którego zatrzymali szubińscy patrolowcy kiedy# kierował volvo mimo iż, decyzją administracyjną miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Zachowanie kierowcy oceni sąd.

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2019 2

Kolejne włamanie na koncie 25-letniego mieszkańca Szubina

25-letni mieszkaniec Szubina "upodobał" sobie jeden ze sklepów na terenie miasta i po raz kolejny# się do niego włamał. Mundurowi, jak tylko dostali informację o przestępstwie, pierwsze kroki skierowali pod jego adres. Decyzja okazała się słuszna.

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2019 0

Po służbie nie zapomnieli, że są policjantami

Policjantem jest się zawsze, co udowodnili szubińscy patrolowcy, którzy wracając wczoraj po służbie# do domu zatrzymali pijanego motorowerzystę. 64-latek został przekazany wezwanym na miejsce mundurowym. Niebawem będzie się w sądzie tłumaczył ze swojego zachowania.

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2019 0

Kompletnie pijany kierowca zatrzymany dzięki innemu uczestnikowi ruchu

Ponad 2 promila alkoholu miał w organizmie 24-latek, który kompletnie pijany przemieszczał się# motorowerem na trasie Szubin – Kcynia. Wpadł dzięki zgłoszeniu, jakie przekazał dyżurnemu policji inny uczestnik ruchu. Teraz czeka go sprawa w sądzie.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)