Dziś mamy 17 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

17 sierpnia 2019 0

Nowa e-usługa. Narodziny dziecka można zgłosić online

Kolejny ważny etap osiągnęła e-usługa umożliwiająca zgłaszanie online# narodzin dziecka. Dzięki niej zarejestrowano narodziny 50 tysięcy maluchów.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2019 0

Bezpieczeństwo nad wodą. Powstała aplikacja „Ratunek”

Z myślą o bezpieczeństwie osób wypoczywających nad# jeziorami i rzekami powstała specjalna, bezpłatna aplikacja „Ratunek”, umożliwiająca lokalizację osoby poszkodowanej i szybką pomoc służb ratowniczych.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2019 10

Przystań w Kolorze Blue. Ile kosztowała sztandarowa impreza powiatu?

13 lipca tego roku odbyła się już# ósma edycja największej imprezy organizowanej przez powiat nakielski, która i tym razem przyciągnęła dużą publiczność.

(czytaj więcej)
16 sierpnia 2019 47

Wybory do Sejmu i Senatu. PiS przedstawiło listę kandydatów

W dniu dzisiejszym Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło swoich kandydatów w# wyborach parlamentarnych. W okręgu bydgoskim nie ma większego zaskoczenia - pierwsze miejsca przypadły obecnym posłom.

(czytaj więcej)
15 sierpnia 2019 1

Trafniejsze kontrole zwolnień lekarskich. ZUS kwestionuje coraz więcej świadczeń

Zakład Ubezpieczeń Społecznych coraz skuteczniej wychwytuje# nieprawidłowości w zakresie wystawiania i korzystania ze zwolnień lekarskich.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2019 0

Generalny Pomiar Ruchu 2020. Ogłoszono już wszystkie przetargi

Przyszłoroczny Generalny Pomiar Ruchu (GPR) będzie przeprowadzony głównie z # wykorzystaniem kamer wideo. Ogłoszono już wszystkie postępowania przetargowe związane z pomiarem. Łącznie prowadzonych jest 17 postępowań przetargowych - 16 w poszczególnych Oddziałach GDDKiA oraz jedno w Centrali GDDKiA.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2019 2

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych. Porównanie z zeszłym rokiem

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu 2019 r. utrzymały się przeciętnie na # poziomie zbliżonym do zanotowanego przed miesiącem (przy wzroście cen usług – o 0,6% i spadku cen towarów – o 0,2%). W porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 2,9% (w tym usług – o 4,2% i towarów – o 2,4%).

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2019 4

Internet dla każdego! Rusza konkurs dla gmin

120 000 000 złotych - to kwota, którą Ministerstwo Cyfryzacji chce przeznaczyć na nowy # projekt – „Internet dla każdego”. Hotspoty, czyli punkty z bezpłatnym WiFi pojawią się m.in. w parkach, na skwerach, dworcach, w domach kultury i bibliotekach.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2019 0

Dowód lada moment straci ważność? Przypomnienie przyjdzie SMS-em

Ułatwienie i przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych - to główne cele # przyjętej dziś przez Radę Ministrów zmian w ustawie o informatyzacji, ale i naszej nowej e-usługi.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2019 5

Informacja o przyszłej emeryturze. ZUS zakończył wysyłkę listów

Trzy tygodnie przed wyznaczonym terminem Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył # wysyłkę 18,5 mln listów z Informacją o Stanie Konta Ubezpieczonego.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2019 4

Wypadki drogowe. Kiedy najczęściej do nich dochodzi?

Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że do # wypadków drogowych dochodzi najczęściej wczesnym rankiem i wieczorem. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obalimy ten mit.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2019 5

Niższy VAT na odzież i obuwie dla dzieci. Potrzeba nowelizacji dyrektywy

Minister finansów Marian Banaś wystąpił do prezydencji fińskiej z wnioskiem o # zintensyfikowanie prac legislacyjnych nad reformą stawek VAT.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2019 0

Płaca minimalna do zmiany. Senat przyjął nowelizację ustawy

Senat w piątek przyjął nowelizację ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za # pracę. Nowela zakłada, że dodatek stażowy będzie wyłączony z podstawy wymiaru tego wynagrodzenia. Nowe prawo ma wejść w życie od 1 stycznia 2020 roku.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2019 5

Oświata w Polsce. Z roku na rok rosną nakłady na edukację

Dostrzegamy wzrost kosztów zadań oświatowych, dlatego zwiększamy nakłady na # edukację. W ostatnich latach subwencja wzrosła o 6,5 mld zł, przekazujemy też samorządom duże kwoty z rezerwy 0,4 proc. na wydatki związane z reformą – powiedział Dariusz Piontkowski Minister Edukacji Narodowej podczas konferencji prasowej.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2019 8

Bezrobocie w lipcu najniższe od 1991 roku. Liczba osób bezrobotnych spada

Począwszy od 1991 r., wskaźnik bezrobocia w lipcu nigdy nie był tak # niski – informuje minister Bożena Borys-Szopa. Szacowana przez MRPiPS stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w lipcu br. 5,2 proc. i w porównaniu do czerwca br. spadła o 0,1 pkt proc.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2019 0

Programu Rozwoju Retencji. Przeciwdziałanie skutkom suszy

W poniedziałek 5 sierpnia 2019 r. w siedzibie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i # Żeglugi Śródlądowej rozpoczęto konsultacje społeczne dotyczące zapobiegania skutkom suszy w Polsce oraz zainaugurowano kampanię społeczno-medialną "Stop suszy".

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2019 1

Odcinkowy pomiar prędkości. Będzie nowe i bardziej czytelne oznakowanie

Ministerstwo Infrastruktury, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców, opracowało # nowe znaki informujące o odcinkowym pomiarze prędkości.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2019 12

"500+". Ponad milion dzieci ze świadczeniem

Do końca lipca świadczenie „500+” otrzymało ponad 1,08 mln dzieci na kwotę # 540 mln zł – informuje minister Bożena Borys-Szopa.

(czytaj więcej)
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)