Dziś mamy 17 stycznia 2017, wtorek, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

01 stycznia 2017 12

Mała rewolucja w przepisach. Od teraz możesz legalnie ściąć drzewo na działce

Od 1 stycznia 2017 roku wprowadzona została nowelizacja ustawy, zgodnie z którą nie trzeba # ubiegać się o pozwolenie na ścięcie drzewa, znajdującego się na naszej posesji.

(czytaj więcej)
25 grudnia 2016 2

Mineralna, źródlana czy "kranowa"? Potencjał marketingowy badań wody

W kraju powstaje wręcz moda na zastępowanie butelkowanej wody #mineralnej czy źródlanej wodą z kranu, ale to przedsiębiorstwa komunalne z naszego powiatu nie badają mineralizacji swoich wód i nie wykorzystują tego w celach marketingowych. Szkoda, bo badania nie kosztują wiele, a w Polsce komunalne „wodociągi” potrafią budować markę opierając się na takich informacjach.

(czytaj więcej)
25 grudnia 2016 0

Jak zapobiegać pożarom? Paliło się ponad 250 budynków

W ostatnim czasie na terenie całego powiatu nakielskiego doszło do #pożarów wielu domostw. Jak ustrzec się przed tragedią?

(czytaj więcej)
16 grudnia 2016 17

„Cudowne produkty” za kilka tysięcy złotych. Sprawdź, jak nie dać się nabrać

Przedświąteczny okres zakupów to także okazja dla różnego rodzaju naciągaczy i handlowców, #aby dosłownie zedrzeć z klienta ostatni grosz. Niektórzy są tak perfidni, że potrafią starszym osobom wcisnąć towar za ogromne pieniądze.

(czytaj więcej)
01 grudnia 2016 4

Coraz trudniej o kredyt na mieszkanie. Od 2017 r. wzrośnie wkład własny

Koniec roku to czas, kiedy zwykle obserwowany jest wzrost zainteresowania kupnem #nieruchomości. W tym roku nie jest to jednak tak jednoznaczne. Z jednej strony można spodziewać się przyspieszenia decyzji mieszkaniowych ze względu na wzrost minimalnego wkładu własnego od 2017 r. do 20 proc. i kończące się środki z programu Mieszkanie dla Młodych, ale z drugiej strony banki już zaczęły podwyższać marże.

(czytaj więcej)
02 października 2016 46

"Czarny poniedziałek". Czy przepisy aborcyjne ulegną zmianie? (sonda)

W poniedziałek, 3 października w Polsce tysiące kobiet nie pójdzie do pracy. To jedna z form protestu # przeciwko próbie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.

(czytaj więcej)
29 września 2016 7

Rozpoczyna się sezon grzewczy. Zadbaj o bezpieczne ogrzewanie

Na dworze robi się coraz chłodniej. Wielu właścicieli budynków decyduje się rozpocząć ogrzewanie # swoich nieruchomości. Warto przypomnieć, że właściciele oraz zarządcy budynków mają obowiązki związane z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.

(czytaj więcej)
30 sierpnia 2016 1

Bezpieczne zakupy internetowe. Jak nie paść ofiarą oszustów?

W dalszym ciągu do nakielskiej komendy zgłaszają się osoby, które padły ofiarą oszustw za pośrednictwem Internetu.# Aby się przed nimi ustrzec należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Pamiętajmy, że Internet wykorzystują również ludzie nieuczciwi. Oszuści czyhają na swoje ofiary wykorzystując ich nieuwagę, pośpiech, podekscytowanie i chęć posiadania jak najszybciej i jak najtaniej nabytej rzeczy.

(czytaj więcej)
20 sierpnia 2016 0

Wybierasz się na grzybobranie? Sprawdź, co należy wiedzieć

Tegoroczne deszczowe lato sprawiło, że w lasach pojawia się coraz więcej grzybów. Wybierając się # po grzyby, warto przypomnieć sobie kilka zasad na temat bezpiecznego grzybobrania.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2016 3

W poniedziałek nie zrobisz zakupów

Zbliża się długi weekend. W poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić święto Wojska Polskiego.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2016 0

Wczasy w niebezpiecznym miejscu. Czy można je odwołać?

Choć niebezpieczne miejsca podróży tracą na popularności, to nadal wielu Polaków jest #gotowych ryzykować swoje życie i zdrowie dla tańszej wycieczki. Często jednak cel naszego wyjazdu wydaje się bezpieczny i to zdarzenie losowe tuż przed podróżą sprawia, że należy ją przemyśleć. Czy możemy odwołać taki wyjazd bez żadnych konsekwencji? Kto ponosi odpowiedzialność za nasz pobyt w niebezpiecznym kraju?

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2016 10

Nowy samochód co trzy lata? Produkty HRV mogą podbić rynek

Chciałbyś mieć luksusowy samochód za 1 500 zł miesięcznie, a po trzech latach wymienić go #na nowy? Dzięki produktom finansowym z wysoką jakością końcową (High Residual Value, HRV), które oferują dilerzy samochodowi, to możliwe.

(czytaj więcej)
07 sierpnia 2016 22

Wielkie sklepy zaczną płacić podatek od sprzedaży. Kontrowersji nie brakuje

1. września zostanie wprowadzony podatek od sprzedaży detalicznej. Ustawa, która wprowadza # zmiany od początku budziła kontrowersje. Właściciele wielkich sklepów są jednak wyjątkowo sprytni i starają się już obchodzić prawo.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2016 6

Twoje zwierzę to nie Kevin. Gdy wyjeżdżasz na urlop, nie może zostać samo w domu

Latem jest porzucanych o 40% zwierząt więcej. W dużym stopniu wiąże się to z #wakacyjnymi wyjazdami ich właścicieli. Proceder ten bulwersuje. Przecież jest kilka możliwości zapewnienia pupilowi troskliwej opieki na czas naszej nieobecności. Jakich?

(czytaj więcej)
01 sierpnia 2016 13

Dowód w zastaw? Wypożyczalnia nie ma prawa go zatrzymać

Niby masz wybór: albo zostawiasz dokument tożsamości i wypożyczasz jakiś sprzęt, albo #chronisz swoje dane osobowe, ale tym samym rezygnujesz z danej atrakcji. Jednak właściciele wypożyczalni doskonale wiedzą, co wybierzesz i dlatego bezprawnie korzystają z masowej naiwności. Zobacz, jak przeciwdziałać temu procederowi i jakich konsekwencji możesz uniknąć.

(czytaj więcej)
30 lipca 2016 16

Prawo energetyczne znowelizowane. Uderzy w branżę LPG?

26 lipca prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy Prawo energetyczne. Wprowadza ona # szereg zmian, które zdaniem ekspertów mogą być niekorzystne dla branży LPG.

(czytaj więcej)
28 lipca 2016 1

Od słodkich wakacyjnych przekąsek przybyło Ci kilogramów? Zastosuj kilka zasad i wróć do formy

Grille, smażone ryby, bufet all inclusive, gofry z bitą śmietaną, lody, słodkie gazowane napoje – brzmi pysznie, ale# też… kalorycznie. Wakacyjne przysmaki połączone z typową dla tego okresu mniejszą aktywnością fizyczną i większym przyzwoleniem na odstępstwa w diecie mogą sprawić, że z urlopu, poza piękną opalenizną, przywieziemy również dodatkowe kilogramy. O tym, jak skutecznie wrócić do formy po wakacjach mówi Konrad Gaca, ekspert ds. leczenia otyłości.

(czytaj więcej)
13 lipca 2016 1

400 Polaków dziennie ma zawał. Czy jesteś w grupie ryzyka?

Choroby układu sercowo-naczyniowego są w Polsce głównym problemem# medycznym i powodują blisko 50% przedwczesnych zgonów. Choć większość z nas wie, jakie są przyczyny tych schorzeń, nie zawsze potrafimy wyeliminować ryzyko.

(czytaj więcej)
0

Dziś obchodzimy Dzień Wegetarian. To dieta czy styl życia? (sonda)

Dzisiaj swoje święto obchodzą wegetarianie. Jak wiadomo, to osoby, które świadomie wyłączają #ze swojej diety mięso. Czy wegetarianizm to sposób odżywiania, czy styl życia?

(czytaj więcej)
0

Nowy banknot w obiegu już od lutego. Będzie miał nominał 500 zł

Narodowy Bank Polski wprowadzi do obiegu banknot z wizerunkiem króla Jana III Sobieskiego. Będzie # miał nominał 500 zł. Niektórzy eksperci są zdania, że nie jest to dobre posunięcie. dobre posunięcie.

(czytaj więcej)
0

Jest powód, dla którego się obudzili

Podczas międzyplanetarnej podróży kosmicznej do nowego domu, na nową planetę, dwoje pasażerów – wskutek niezrozumiałych, tajemniczych okoliczności – budzi się z hibernacji dziewięćdziesiąt lat za wcześnie.

(czytaj więcej)
0

Dermokonsultacje w Studio Urody Lidii Gwóźdź

Zapraszamy na specjalistyczną konsultację i diagnostykę skóry. Dobierzemy odpowiednie zabiegi oraz kosmetyki do pielęgnacji domowej.

(czytaj więcej)