Dziś mamy 15 grudnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

13 grudnia 2019 0

Podarować odrobinę szczęścia. Leśnicy zostali św. Mikołajami

Nie jest wcale trudno zostać Mikołajem. Przekonali się o tym leśnicy z # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, Nadleśnictwa Runowo i Lutówko. Wspólnie podarowaliśmy odrobinę radości dzieciom z domów dziecka.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 3

Zmiany w podatkach w 2019 roku. Ile na nich zyskaliśmy?

Rok 2019 to czas wielu korzystnych zmian dla polskich podatników, takich jak # obniżenie PIT z 18 na 17 proc. i zerowy PIT dla młodych do 26. roku życia oraz obniżka CIT dla przedsiębiorców do zaledwie 9 proc.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 4

Pierwsza przysięga Terytorialsów. Uroczystość już 14 grudnia

W sobotę 14 grudnia br. o godzinie 10.00 na terenie 2 pułku inżynieryjnego w # Inowrocławiu kolejni terytorialsi wypowiedzą słowa roty przysięgi wojskowej.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2019 0

„Pomaganie mamy we krwi”! Terytorialsi z wizytą u dzieci

W świątecznym czasie ważna jest myśl i świadomość, że nie jest się # samemu. Bezpieczeństwo jest wyznacznikiem poczucia stabilności, dlatego też terytorialsi z Torunia odwiedzili Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze „Jaś” i „Małgosia” w Brześciu Kujawskim.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2019 0

Zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw. Porównanie na tle kraju

W województwie kujawsko-pomorskim w październiku 2019 roku przeciętne zatrudnienie w # sektorze przedsiębiorstw wyniosło 266,9 tys. osób.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2019 5

Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. Nowa odsłona kampanii społecznej

Od listopada trwa nowa odsłona kampanii społecznej # Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”, prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ma ograniczyć niebezpieczne zdarzenia na skrzyżowaniach toru i drogi oraz na terenach kolejowych.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2019 0

Przygoda z programowaniem. Czas na Godzinę Kodowania 2019

Mieliśmy już CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania, który trwa # 14 dni. Teraz czas na Godzinę Kodowania, która trwa… 10 080 minut. Przed nami Tydzień Edukacji Informatycznej!

(czytaj więcej)
07 grudnia 2019 5

Bieg Świętych Mikołajów. Terytorialsi wzięli w nim udział

Festiwal Biegów Świętych Mikołajów jest cykliczną imprezą organizowaną w # Toruniu. Ten coroczny bieg stał się dla miasta już tradycją, a dla biorących w niej udział biegaczy świetną zabawą.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2019 2

Jazda na suwak i korytarz życia obowiązkowe. Od dzisiaj nowe przepisy

6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy #zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 2202).

(czytaj więcej)
29 listopada 2019 0

Policzyliśmy wszystkich Andrzejów w Polsce! Przedstawiamy kilka ciekawostek

Z okazji nadchodzących andrzejek, specjalnie dla Was, podjęliśmy się # nie lada zadania. Policzyliśmy wszystkich polskich Andrzejów! Wyszukaliśmy też kilka innych andrzejowych ciekawostek…

(czytaj więcej)
29 listopada 2019 0

mPojazd wjeżdża na iPhony. Wszystkie informacje "pod ręką"

Kierowcy, którzy używają telefonów komórkowych z systemem iOS czekali na # to od dawna. mPojazd, czyli jedna z najpopularniejszych usług aplikacji mObywatel, jest już dostępna w smartfonach z systemem iOS.

(czytaj więcej)
29 listopada 2019 5

Roczny egzamin terytorialsów. Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności

Konieczność sprawdzenia swoich umiejętności i wyszkolenia indywidualnego # żołnierzy terytorialnej służby wojskowej jest egzaminem zwieńczającym pierwszy rok szkolenia w Wojskach Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)
28 listopada 2019 1

Szykujesz się na Black Friday? Nie stań się ofiarą internetowych oszustów

Kto nie lubi wyprzedaży? Już jutro z każdej możliwej strony będą nas # atakowały oferty, promocje i niepowtarzalne okazje. To znak, że mamy Black Friday. Podpowiadamy jak zaoszczędzić, żeby na tym… nie stracić.

(czytaj więcej)
28 listopada 2019 5

Ochotnicy wstąpili do WOT. Kandydaci rozpoczęli szkolenie

W piątek 29 listopada br. kolejni ochotnicy zasilą szeregi 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady # Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)
28 listopada 2019 0

Modrzew wśród innych iglaków. Drzewo zrzuca igły na zimę

Modrzew na tle świerków wygląda jakoś blado. Na pierwszy rzut oka może # się wydawać, że drzewko jest suche, ale nic bardziej mylnego. Jak wiadomo modrzew to jedyne nasze drzewo iglaste, które zrzuca liście (igły) na zimę.

(czytaj więcej)
28 listopada 2019 0

Przedsiębiorca a zwolnienie chorobowe. Co trzeba wiedzieć!

Gdy lekarz wystawi Ci elektroniczne zwolnienie lekarskie automatycznie # zostanie ono przekazane do ZUS i na Twój profil PUE.

(czytaj więcej)
26 listopada 2019 0

Załatw to jesienią. Złóż online wniosek o dofinansowanie w programie „Mój prąd”

Minął miesiąc odkąd uruchomiliśmy naszą najnowszą e-usługę, czyli możliwość #złożenia online wniosku o dofinansowanie w programie „Mój prąd”. I? Jest świetnie – skorzystało z niej już ponad dwa tysiące osób.

(czytaj więcej)
24 listopada 2019 0

Mieszkania w kujawsko-pomorskim. Porównanie z innymi województwami

W województwie kujawsko-pomorskim w październiku 2019 roku inwestorzy # indywidualni oddali do użytkowania 296 mieszkań.

(czytaj więcej)
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)