Dziś mamy 16 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

16 czerwca 2024 0

Podwyżka płacy minimalnej od stycznia. Ile wynosi proponowana kwota?

Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej #Agnieszka Dziemianowicz-Bąk proponuje, żeby od 1 stycznia 2025 roku minimalne wynagrodzenie za pracę wynosiło 4626 zł brutto. W przyszłym roku wzrosłaby także minimalna stawka godzinowa dla określonych umów cywilnoprawnych – od 1 stycznia wynosiłaby 30,20 zł. Rada Ministrów przychyliła się do tej propozycji i do 15 czerwca przedstawi ją Radzie Dialogu Społecznego.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2024 0

Pielgrzymka młodych diecezji bydgoskiej. Pątnicy wyruszyli rano

Trwa pielgrzymka młodych diecezji bydgoskiej do #Górki Klasztornej.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2024 1

Ostrzeżenie przed podróżami do Rosji. Ewakuacja może okazać się niemożliwa

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ponownie przypomina# o obowiązującym ostrzeżeniu dla podróżujących do Rosji, wprowadzonym w marcu 2022 roku po wybuchu wojny na Ukrainie.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2024 0

Kolejna zbiórka krwi. Kto może zostać dawcą?

Mimo postępu medycyny nie udało się dotąd stworzyć# substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. W czwartek (20 czerwca) specjalny ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, w którym można honorowo oddać krew, stanie na placu Teatralnym przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu. Podczas naszych comiesięcznych akcji tylko w tym roku krew oddało blisko sto osób.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2024 0

Posiedzenie Komisji Zasobów Naturalnych. Marszałek w Brukseli

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczy dziś (14 czerwca) w Brukseli #w posiedzeniu Komisji Zasobów Naturalnych (NAT) Europejskiego Komitetu Regionów (KR). Wśród tematów rozmów m.in. przyszłość wspólnej polityki rolnej (na podstawie przygotowanej przez gospodarza województwa i Portugalki Isildy Gomes opinii). Czeka nas także debata o współpracy Komitetu Regionów i Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO).

(czytaj więcej)
14 czerwca 2024 0

Bądźmy czujni! Oszuści podszywają się pod znany sklep

Przestrzegamy przed oszustwem „na wygraną w konkursie #IKEA”. Przestępcy przejmują konta społecznościowe, pozyskują dane i rozsyłają wiadomości o rzekomej wygranej w konkursie. Wmawiają, że pieniądze można otrzymać za pomocą BLIKA.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2024 0

Zmiany w świadczeniach dla nauczycieli. Emerytura bez względu na wiek

Od 1 września 2024 r. więcej osób będzie mogło skorzystać z #nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego czy z wcześniejszej emerytury stażowej dla nauczycieli.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2024 0

13 mln użytkowników PUE ZUS. Kto może posiadać ten profil?

Już niemal 13 mln osób korzysta z Platformy Usług Elektronicznych# ZUS. Swój profil na PUE ZUS mają zarówno przedsiębiorcy, lekarze, osoby pracujące, jak i emeryci czy renciści. Konto na PUE może też mieć nastolatek, który ukończył 13 lat, pod warunkiem że ma swój dokument tożsamości.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 0

Uhonorują najlepszych terapeutów zajęciowych. Wnioski do 28 czerwca

Najskuteczniejsi i najbardziej zaangażowani specjaliści terapii zajęciowej #zostaną w tym roku po raz szósty uhonorowani specjalnymi nagrodami zarządu województwa. Do zgłaszania kandydatów zapraszamy przedstawicieli placówek reintegracji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami, placówek oświatowych i opieki zdrowotnej oraz sanatoriów i ośrodków rehabilitacyjnych.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 0

W planach nowa droga ekspresowa. Budowa dróg w kujawsko-pomorskim

Realizacja to finał wieloletnich przygotowań inwestycji drogowej. W naszym województwie jeszcze w tym roku #wystartuje budowa 50-kilometrowej drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz – Toruń. Czekamy na decyzje o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 1

Nauka dzieci z Ukrainy w polskich szkołach. Nowe rozwiązania prawne

Od 1 września 2024 r. dzieci uchodźcze z Ukrainy zostają objęte# obowiązkiem rocznego przygotowania przedszkolnego, obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki w polskim systemie oświaty, analogicznie jak polscy uczniowie.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 1

Zmiany w funkcjonowaniu punktów paszportowych. Reorganizacja pracy

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się #konferencja prasowa w sprawie zmian w obsłudze cudzoziemców i funkcjonowaniu punktów paszportowych. Wojewoda Michał Sztybel oraz Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Katarzyna Wesołowska przedstawili podjęte działania, które usprawniają obsługę cudzoziemców, a także przekazali informacje o poważnych nieprawidłowościach w latach 2018-2022 dotyczących Punktu Paszportowego w Inowrocławiu, który z dniem 1 lipca zostanie czasowo zamknięty.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2024 0

Abp Georg Gänswein spotkał się z mieszkańcami. Niecodzienna wizyta

„Poznałem jego głęboką wiarę, świetność intelektualną i wielką# pokorę serca” – tak o kard. Josephie Ratzingerze-Benedykcie XVI powiedział abp Georg Gänswein.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 0

Gala Nagród Marszałka Województwa. Kto został wyróżniony?

W amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu odbyła się #dzisiaj (12 czerwca) gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas uroczystości prestiżowe wyróżnienia odebrali twórcy i animatorzy najbardziej wartościowych przedsięwzięć w pietnastu obszarach działalności publicznej, społecznej i gospodarczej za ubiegły rok.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 0

Dyżury telefoniczne ZUS. Pierwszy odbędzie się 17 czerwca

Zadzwoń na dyżur do ZUS-u. Zakład Ubezpieczeń Społecznych regularnie organizuje #porady telefoniczne dla swoich klientów.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 0

Wnioski o 800 plus do końca czerwca. Dopełnij formalności

Od 1 czerwca rozpoczął się kolejny roczny okres wypłaty# świadczenia z programu „Rodzina 800 plus”. Wciąż wielu rodziców nie dopełniła jednak formalności i nie złożyła jeszcze wniosków o świadczenie na nowy okres. Warto się pospieszyć i dokumenty złożyć jeszcze w czerwcu. Dzięki temu wypłaty 800 plus można się spodziewać najpóźniej do końca sierpnia z wyrównaniem za czerwiec i lipiec.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 12

W całym kraju zawyją syreny. Oddadzą hołd żołnierzowi

12 czerwca o godz. 11:00, odbędzie się pogrzeb #śp. sierż. Mateusza Sitka, który oddał swoje życie w obronie granic Naszej Ojczyzny. Wspólnie uczcijmy Jego pamięć.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2024 0

Obowiązkowy KSeF odroczony. Nowelizacja ustawy o VAT

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę przesuwającą termin #wdrożenia obowiązkowego KSeF na dzień 1 lutego 2026 r. Ustawa została opublikowana w Dzienniku Ustaw.

(czytaj więcej)
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)