Dziś mamy 29 czerwca 2017, czwartek, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

20 czerwca 2017 1

Zakupy internetowe nie zawsze są bezpieczne. Policja apeluje

W dalszym ciągu do nakielskiej policji zgłaszają się pokrzywdzeni, którzy zostali oszukani przez # osoby oferujące sprzedaż produktów za pośrednictwem Internetu. Jak najbardziej tego rodzaju transakcje są legalne, jednak należy zwracać szczególną uwagę na historię sprzedawcy oraz opinie klientów. Warto także płacić za przesyłkę przy odbiorze.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2017 4

Sezon na kleszcze w pełni. Jak się przed nimi chronić?

W niektórych regionach Polski nawet kilkadziesiąt procent kleszczy może być nosicielami #boreliozy. Część pajęczaków przenosi także inne groźne choroby, między innymi kleszczowe zapalenie mózgu i babeszjozę. Zobacz, jak chronić siebie oraz swoich najbliższych.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2017 2

Gimnazjaliści poznali wyniki egzaminu. Jak im poszło?

Opracowano wstępne wyniki egzaminu gimnazjalnego. Średnia jest zbliżona do tej z zeszłego roku.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2017 2

"Łapki na kierownicę"! Akcja policji potrwa kilkanaście dni

„Łapki na kierownicę” pod taką nazwą rusza dzisiaj ogólnopolska kampania ukierunkowana na # zintensyfikowanie kontroli kierowców, którzy podczas jazdy korzystają z telefonu komórkowego trzymając go w ręku.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2017 0

"Osoby niepełnosprawne to pełnoprawni pracownicy". ZUS zwiększy ich zatrudnienie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wraz z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób # Niepełnosprawnych będą współdziałać na rzecz aktywizacji osób z niepełnosprawnością.

(czytaj więcej)
12 maja 2017 4

Trwa okres pierwszych komunii. SANEPID przypomina o kilku zasadach

Sezon pierwszych komunii w pełni. Przygotowując poczęstunek dla bliskich i gości należy # pamiętać o pewnych zasadach, które pozwolą nam uniknąć zatruć pokarmowych.

(czytaj więcej)
08 maja 2017 1

Zakupy w Internecie. Sprawdź, co warto wiedzieć, aby były bezpieczne

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu o zachowanie ostrożności podczas dokonywania # zakupów za pośrednictwem Internetu. Pamiętajmy, że nie każdy sprzedawca jest wiarygodny i dokonując zakupów warto wybrać ofertę, która pozwala na zapłatę przy odbiorze.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2017 0

Jak czcić barwy narodowe? Dowiesz się z poradnika

Jak ustawić flagi narodowe na masztach, drzewcach i proporczykach. Czym jest flaga, #bandera, banner, a czym barwy narodowe. Czy zawsze barwy państwowe mają pierwszeństwo i jak rozmieścić flagi województw oraz powiatów, aby nie popełnić błędu. Na te i wiele innych pytań, w prosty i przystępny sposób, odpowiada poradnik wydany przez MSWiA we współpracy z Biurem Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2017 28

Z myślą o zdrowiu. Trwa Europejski Tydzień Szczepień

W dniach 24-30 kwietnia obchodzony jest Europejski Tydzień Szczepień.

(czytaj więcej)
23 kwietnia 2017 10

Światowy Dzień Książki. Czytacie? (sonda)

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2017 3

Jak nie zgubić dziecka w tłumie? Kilka przydatnych porad

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w związku ze zbliżającym się # okresem imprez masowych o zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo najmłodszych.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2017 0

Wielkanocny koszyk. Co powinno się w nim znaleźć?

Co roku w Wielką Sobotę udajemy się do kościoła, by poświęcić pokarmy, które trafią na stół #podczas wielkanocnego śniadania. Dzisiaj chcemy Wam przypomnieć, co koniecznie powinno znaleźć się w koszyczku.

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2017 0

Niedziela Palmowa. Rozpoczyna się Wielki Tydzień

W kościele katolickim obchodzona jest dzisiaj Niedziela Palmowa. To święto ruchome, które przypada # na siedem dni przed Wielkanocą.

(czytaj więcej)
21 marca 2017 0

Coraz częstsze pożary traw. Straż pożarna przestrzega i apeluje!

Wraz z nadejściem wiosny straż pożarna coraz częściej gasi pożary na nieużytkach rolnych #czy łąkach. Nieodpowiedzialne wypalanie traw może doprowadzić do zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi oraz strat materialnych.

(czytaj więcej)
28 lutego 2017 0

Jesteś potencjalnym emerytem? ZUS ustali Twój kapitał początkowy

ZUS Oddział w Bydgoszczy informuje potencjalnych emerytów czyli osoby, które zamierzają w 2017 # roku złożyć wniosek o emeryturę z tytułu osiągnięcia obniżonego wieku emerytalnego tj. 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn o możliwości złożenia, już w chwili obecnej, wniosku o ustalenie kapitału początkowego.

(czytaj więcej)
25 lutego 2017 1

Telefoniczny dyżur eksperta ZUS. O co pytano?

We wtorek odbył się kolejny dyżur telefoniczny eksperta ZUS. Odpowiedzi udzielała Dorota # Wachowiak - pracownik Samodzielnego Referatu Koordynacji Usług Świadczeń Emerytalno-Rentowych w ZUS.

(czytaj więcej)
22 lutego 2017 0

Dorabiałeś do emerytury lub renty? Musisz poinformować o tym ZUS

Dorabiałeś w ubiegłym roku do wcześniejszej emerytury lub do renty? Zostało kilka dni na # poinformowanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o dodatkowych przychodach.

(czytaj więcej)
17 lutego 2017 6

Metoda "na wnuczka". Oszuści nadal wyłudzają pieniądze od seniorów

Oszuści działający metodą na tzw.: „wnuczka” w dalszym ciągu próbują wyłudzać pieniądze od # Seniorów. Na terenie powiatu nie odnotowano w ostatnich dniach tego typu zgłoszenia, jednak policjanci apelują o ostrożność.

(czytaj więcej)
0

Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego - NOWOŚĆ!

Medyczny laser Q - Switch wykorzystuje impulsy rozbijające barwniki znajdujące się w skórze. Niezastąpione urządzenie przeznaczone do usuwania tatuażu i makijażu permanentnego.

(czytaj więcej)
0

Biblioteki w liczbach. Jest ich ponad pół tysiąca w województwie

8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. W związku z tym Urząd Marszałkowski #w Bydgoszczy przygotował informacje na temat bibliotek działających w naszym regionie.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)