Dziś mamy 14 grudnia 2018, piątek, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

14 grudnia 2018 0

Dyżur telefoniczny z ekspertem. Wątpliwości związane z e-zwolnieniami

Aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości związane z dokumentowaniem wniosku o zasiłek w przypadku # wystawienia elektronicznego zwolnienia lekarskiego bydgoski oddział ZUS zorganizował dyżur telefoniczny z ekspertem.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2018 0

Profilaktyka raka jelita grubego. Dowiedz się więcej!

Trwa finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego wojewódzki program profilaktyki i # wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego, z bezpłatnymi badaniami kolonoskopowymi, którymi obejmujemy blisko 25 tysięcy osób.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2018 1

W kujawsko- pomorskim lekarze wystawiają e-zwolnienia. Lekarze byli przygotowani

Niemal 11 tys. w weekend, blisko 151 tys. w poniedziałek i ponad 103,5 tys. we wtorek – to bilans # pierwszych dni obowiązywania elektronicznych zwolnień lekarskich. W szczytowym momencie do systemu wpływało nawet 19 e-zwolnień na sekundę.

(czytaj więcej)
30 listopada 2018 0

Chorobowe bez papierka. Od 1 grudnia wchodzi w życie nowa ustawa

Koniec z tradycyjnymi, papierowymi zwolnieniami. Od 1 grudnia zastąpią je # e-zwolnienia.

(czytaj więcej)
22 listopada 2018 4

Groźna bakteria w regionie. Czy mamy się czego obawiać?

Od jakiegoś czasu media informują o groźnej dla zdrowia bakterii New Delhi. Dwa przypadki odnotowano # także w szpitalu w Żninie. Czym jest ta bakteria i czy wkroczy do naszego powiatu?

(czytaj więcej)
22 listopada 2018 3

Co robić w przypadku wychłodzenia organizmu? Przypominamy ważne zasady

W okresie zimowym należy mieć zwiększoną czujność w przypadku zauważenia osób # bezdomnych, dzieci, osób w podeszłym wieku, osób pod znacznym działaniem alkoholu i wszystkich, których stan świadczy że mogą potrzebować pomocy.

(czytaj więcej)
21 listopada 2018 24

Święto w cieniu strajku. Czarny Protest pracowników socjalnych

Jak już pisaliśmy, w środę, 21 listopada obchodzony jest Dzień Pracowników Socjalnych. Tego dnia # pracownicy wszelkiego typu placówek opiekuńczych otrzymują życzenia od obywateli, podopiecznych i przedstawicieli władz. Jednak praca w instytucjach zajmujących się szeroko pojętą pomocą społeczną tak naprawdę nie jest usłana przysłowiowymi różami.

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 36

Spada liczba szczepień. Grożą nam zakaźne choroby? (sonda)

Od jakiegoś czasu słyszymy w mediach, że wzrasta liczba zachorowań na choroby zakaźne takie jak # np. odra. Prawie wszystkie przypadki zachorowań dotyczyły osób nieszczepionych. Odra przekroczyła już w granice naszego województwa. Co prawda nie ma mowy o epidemii, ale liczba zachorowań wzrasta w przeciwieństwie do liczby zaszczepionych dzieci, która z kolei maleje.

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 0

Kilkanaście pożarów sadzy, obecność czadu w budynkach. Straż pożarna ostrzega

Okres grzewczy charakteryzuje się zwiększoną ilością pożarów, zwłaszcza w budynkach # mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych. Na terenie powiatu nakielskiego od początku października 2018 już kilkanaście pożarów sadzy w kominie w budynkach mieszkalnych, jak również stwierdzono kilka przypadków podwyższonego stężenia TLENKU WĘGLA!.

(czytaj więcej)
09 listopada 2018 23

Protest służb zakończony. Udało się dojść do porozumienia

W czwartek, 8 listopada br. minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej # podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną.

(czytaj więcej)
07 listopada 2018 4

Za niewypełnienie tych obowiązków grozi kara. O czym należy pamiętać?

O czym powinni pamiętać właściciele, zarządcy, użytkownicy obiektów budowlanych w sezonie # jesienno-zimowym? Publikujemy komunikaty Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Treść komunikatów.

(czytaj więcej)
06 listopada 2018 0

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10-tego października obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO, dlatego też # Poradnia każdego roku w październiku organizuje jednodniowe Punkty Konsultacyjne w szkołach ponadgimnazjalnych oferując wsparcie dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

(czytaj więcej)
03 listopada 2018 3

Nowa szata graficzna, lepsze zabezpieczenia. Zmiany w paszportach od poniedziałku

5 listopada br. zostaną wprowadzone nowe wzory paszportów. Tego dnia wejdzie w życie zmiana # rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie dokumentów paszportowych. Nowe dokumenty będą lepiej zabezpieczone, a na ich stronach znajdą się motywy graficzne związane z obchodzoną w tym roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
19 października 2018 5

Program Mieszkanie plus cieszy się zainteresowaniem. Uruchomiono specjalną infolinię

W związku z ogromnym zainteresowaniem Programem Mieszkanie Plus, Krajowy zasób Nieruchomości # uruchomił Ogólnopolski numer telefonu 801-801-596, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00, pod którym można uzyskać wszelkie informacje o tym programie.

(czytaj więcej)
18 października 2018 7

Metropolitalna Karta Seniora 60+. Sprawdź, co zrobić by ją otrzymać

Seniorzy będą mogli korzystać z szeregu zniżek i atrakcji przygotowanych dla nich przez partnerów # programu w ramach „Metropolitalnej Karty Seniora 60+”. Karta będzie obejmować wszystkie gminy zrzeszone w Stowarzyszeniu Metropolia Bydgoszcz. Od wtorku, 16 października można składać wnioski o wydanie kart.

(czytaj więcej)
12 października 2018 0

Studencie uważaj by nie stracić renty rodzinnej. Sprawdź o czym musisz pamiętać

Studencie, jeśli pobierasz rentę rodzinną przeczytaj uważnie, co musisz zrobić by nie stracić prawa # do renty albo nie zwracać nadpłaconego świadczenia.

(czytaj więcej)
11 października 2018 10

Plaga azjatyckich biedronek. Są nie tylko uciążliwe, ale i groźne

Coraz częściej możemy spotkać je w naszych domach, gdzie usilnie szukają kryjówek, aby móc # przeżyć zimę. Azjatyckie biedronki, inaczej nazywane arlekinowymi w niektórych miejscach są prawdziwą plagą. Co warto wiedzieć o tych owadach?

(czytaj więcej)
03 października 2018 6

Nowe przepisy ruchu drogowego. Warto się z nimi zapoznać

Od 1 października 2018 r. zmieniły się przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczące pojazdów # zarejestrowanych w Polsce oraz ich kontroli. Od poniedziałku każdy kierowca ma obowiązek posiadania przy sobie i okazania na żądanie uprawnionego organu tylko i wyłącznie dokumentu stwierdzającego uprawnienie do kierowania pojazdem.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)