Dziś mamy 17 grudnia 2017, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

16 grudnia 2017 0

Drogi na terenie nadleśnictwa są w fatalnym stanie. Wszystko przez nawałnicę

W Nadleśnictwie Szubin nawałnica zniszczyła całkowicie 3000 ha lasu łamiąc i wywracając # 500 000 m3 drzew

(czytaj więcej)
15 grudnia 2017 2

Policjanci wzięli udział w "Szlachetnej paczce". W ramach akcji pomogli rodzinie z Bydgoszczy

Policjanci i pracownicy Komisariatu Policji w Kcyni włączyli się w akcję „Szlachetna paczka”. Dzięki # bardzo dużemu zaangażowaniu i zebranym prezentom na ustach dzieci jednej z bydgoskich rodzin zagościł uśmiech, a w domu świąteczna atmosfera. Podczas odbierania z rąk mundurowych prezentów rodzina nie kryła łez wzruszenia.

(czytaj więcej)
15 grudnia 2017 1

Gmina wspiera ochronę zabytków. Przyznano ponad 90 tys. zł dotacji

Gmina Kcynia dostrzega potrzebę wspierania zadań związanych z ochroną zabytków i #opieką nad zabytkami, udzielając dotacji właścicielom na prace konserwatorskie i restauratorskie. Dotychczas przekazano już ponad 90 tys. zł.

(czytaj więcej)
15 grudnia 2017 3

Finał Szlachetnej Paczki za nami! Pomoc otrzymały 23 rodziny w powiecie

W miniony weekend odbył się finał XVII edycji programu Szlachetna Paczka. #W całej Polsce pomoc otrzymało 20073 rodziny, a wartość paczek wyniosła aż 53 673 499 złotych.

(czytaj więcej)
14 grudnia 2017 26

Budżet jednogłośnie przyjęty. Sołtysi wyjątkowo aktywni na sesji

14 grudnia br. w Kcyni odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej, podczas której radni jednogłośnie # przyjęli uchwałę budżetową na 2018 rok. Jest to trudny budżet, a jego struktura pokazuje, że konieczne jest podjęcie działań w zakresie restrukturyzacji oświaty na terenie gminy Kcynia.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2017 0

Plac zabaw jest już gotowy. Dzieci z sołectwa będą miały gdzie się bawić

W Grocholinie powstał plac zabaw w ramach szerszego zadania # pn. "Budowa ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjnej - biesiadnika w Głogowińcu, siłowni plenerowej w Kcyni oraz placu zabaw w Grocholinie" dofinansowanego ze środków PROW. Zadanie realizowała firma Biuro Regionalne Jordan-Jolanta Pędzisz z Torunia. Wartość zadania to 62.638,43 zł.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2017 16

Andrzej Gorlewski wyróżniony. Otrzymał „Brązowy Krzyż Zasługi”

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Andrzej Duda, na wniosek Wojewody #Kujawsko-Pomorskiego, Postanowieniem z dnia 24 lipca 2017 r. wyróżnił wieloletniego instruktora Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku, Andrzeja Gorlewskiego „Brązowym Krzyżem Zasługi”.

(czytaj więcej)
10 grudnia 2017 14

W powiecie jest 401,6 km dróg powiatowych. W jakim są stanie?

- Ilość dróg powiatowych w naszym powiecie to jedna z większych na terenie #województwa – stanowi 401,6 km, w tym 335 km dróg bitumicznych, 4,3 km brukowych, 4,2 km tłuczniowych i 58,1 km gruntowych – powiedział dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Bartosz Lamprecht. W jakim są stanie?

(czytaj więcej)
09 grudnia 2017 3

Rusza długo oczekiwany remont ul. Dworcowej. Będą utrudnienia

W poniedziałek, 11 grudnia ruszy długo oczekiwana modernizacja odcinka ul. Dworcowej #w Kcyni w okolicy PKP. Burmistrz apeluje do mieszkańców o wyrozumiałość na czas prowadzonych prac i jednocześnie prosi o omijanie remontowanego odcinka i korzystanie z innych dróg np. ul. Nakielskiej.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2017 1

Ostatni raz zadecydowali o stawkach za wodę i ścieki. Podwyżki nie będzie

Na ostatniej sesji kcyńscy radni po raz ostatni podjęli uchwałę w sprawie zatwierdzenia #taryf za wodę i ścieki wprowadzane do urządzeń ZGKiM w Kcyni. Już od przyszłego roku będzie zajmowało się tym przedsiębiorstwo Wody Polskie.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2017 9

Okazja, by docenić bezinteresowną pomoc. Uhonorowano wolontariuszy

8 grudnia w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyły się obchody #Powiatowego Dnia Wolontariatu, podczas których wręczono nagrody wolontariuszom.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2017 5

"Aby skończyć, trzeba najpierw rozpocząć". Realizacja hydroinwestycji wymaga wielkich nakładów

Realizacja hydroinwestycji na projektowanych międzynarodowych, śródlądowych drogach # wodnych (E-30, E-40, E-70) w obrębie naszego kraju, jak również na pozostałych szlakach wodnych Polski, mających na celu doprowadzenie ich parametrów żeglowności do przynajmniej IV klasy, może być rozłożona na dziesięciolecia (50-60 lat).

(czytaj więcej)
07 grudnia 2017 0

Starosta wyjaśnia nieścisłości. "Nie doszło do złamania prawa"

Starosta Nakielski Tomasz Miłowski odniósł się do komentarzy zamieszczonych na naszym #portalu pod artykułami pt. „Spotkanie dotyczące rozwoju regionalnego. Starosta reprezentował samorząd powiatu” (komentarz osoby posługującej się nickiem PSL out, w dniu 23-11-2017 18:54:00) oraz pt. „Temat dróg, szpitala i pożaru kościoła na tapecie. Za nami kolejne obrady” (nick PSL out, w dniu 30-11-2017 08:59:50). Poniżej treść sprostowania.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2017 2

Gminie "się upiekło". Kontenerów socjalnych na razie nie będzie

5 grudnia 2017 roku w świetlicy wiejskiej w Malicach odbyło się dość istotne dla mieszkańców # zebranie sołeckie. Dotyczyło ono planów postawienia dwóch kontenerów socjalnych we wsi. Mieszkańcy już wcześniej napisali w tej sprawie petycję, nie zgadzając się na propozycję gminy.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2017 0

Miły gest przed świętami. Wychowankowie Domu Dziecka otrzymali słodycze

Dnia 6 grudnia 2017 roku w Mikołajki Mateusz Konopka z gminy Kcynia wraz z # Januszem Nadobnym z gminy Nakło nad Notecią odwiedzili Dom Dziecka w Trzemiętowie.

(czytaj więcej)
05 grudnia 2017 0

Świąteczne dekoracje pojawiły się na rynku. Iluminacje będą gotowe na Mikołajki

Od poniedziałku trwa montaż świątecznej dekoracji na Rynku w Kcyni. Zgodnie z planem wszystko # ma być gotowe na jutro, w dniu Św. Mikołaja.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2017 0

Nowe chodniki i plac przy świetlicy. W trzech sołectwach zakończono inwestycje

30 listopada odbył się odbiór techniczny chodnika w Dziewierzewie # (ul. Rusiecka).

(czytaj więcej)
02 grudnia 2017 0

Modernizacja drogi zakończona. Dokonano przeglądu

W tym roku Powiat Nakielski zrealizował kolejny etap modernizacji drogi powiatowej # nr 1921C Paterek-Łankowiczki. 23 listopada starosta nakielski Tomasz Miłowski, wicestarosta Andrzej Kinderman, radny powiatowy Jacek Panek i dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Nakle nad Notecią Bartosz Lamprecht dokonali przeglądu ww. drogi.

(czytaj więcej)
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)