Dziś mamy 28 lutego 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

28 lutego 2020 0

Podsumowanie kwalifikacji wojskowej. Do stawienia się wezwano 535 osób

W piątek na nakielskiej przystani zorganizowano spotkanie podsumowujące kwalifikację #wojskową przeprowadzoną w powiecie nakielskim w lutym bieżącego roku. Jak wypadły osoby z rocznika 2001?

(czytaj więcej)
27 lutego 2020 38

Za poświęcenie i ciężką pracę. Podziękowano Damianowi Mantychowi

Czwartkowa Sesja Rady Miejskiej w Kcyni była okazją do podziękowań druhowi #Damianowi Mantychowi za działalność w szeregach OSP Kcynia na stanowisku naczelnika.

(czytaj więcej)
27 lutego 2020 1

Strategia Przyspieszenia 2030+. Omawiano kierunki rozwoju regionu

25 lutego o 10:00 na Przystani Powiat Nakielski odbyło się spotkanie konsultacyjne #w sprawie planowania Strategii Rozwoju Województwa Kujawsko Pomorskiego do 2030 roku – planowany dokument będzie nazwany Strategią Przyspieszenia 2030+.

(czytaj więcej)
27 lutego 2020 13

Miły akcent na sesji. Znamy nazwisko Społecznika Roku 2019 Gminy Kcynia

Podczas XIX Sesja Rady Miejskiej w Kcyni. poznaliśmy wyniki konkursu na „Społecznika #Roku 2019 Gminy Kcynia”. Ten zaszczytny tytuł powędrował do Mari Łyszczarz - prezes stowarzyszenia Razem dla Dziewierzewa.

(czytaj więcej)
27 lutego 2020 20

Długa dyskusja w sprawie opłaty za śmieci. Mieszkańcy zapłacą więcej!

27 lutego odbyła się XIX Sesja Rady Miejskiej w Kcyni. Radni jak zawsze obradowali #w sali Urzędu Miejskiego. Ważnym punktem było ogłoszenie wyników konkursu o tytuł „Społecznika Roku 2019 Gminy Kcynia”. Najwięcej czasu poświęcono natomiast na uchwałę dotyczącą ustalenia wysokości opłat za gospodarowanie odpadami.

(czytaj więcej)
27 lutego 2020 0

Organizacja zajęć pozalekcyjnych. Sprawdź listę zwycięskich projektów

Na posiedzeniu 26 lutego 2020 r. Zarząd Powiatu Nakielskiego rozstrzygnął konkurs na #organizację zajęć pozalekcyjnych w 2020 roku, na których realizację samorząd powiatowy przeznaczył kwotę 100.000 zł.

(czytaj więcej)
26 lutego 2020 1

Powiat rozstrzygnął otwarte konkursy ofert. Wiemy, na co przyznano wsparcie

26 lutego br. Zarząd Powiatu Nakielskiego podjął uchwałę nr 191/2020 w sprawie #rozstrzygnięcia otwartych konkursów ofert nr 2-6/2020 na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań powiatu nakielskiego w 2020 roku.

(czytaj więcej)
26 lutego 2020 0

Uroczysta odprawa z okazji Święta Służby Więziennej. Wręczono awanse i odznaki

25 lutego odbyła się uroczysta odprawa, w trakcie której wręczono funkcjonariuszom #Zakładu Karnego w Potulicach odznaki resortowe, akty nadania wyższych stopni służbowych oraz odznaki przyznane przez Stowarzyszenie Oficerów Więziennictwa.

(czytaj więcej)
24 lutego 2020 6

Ćwiczenia dla strażaków ochotników. Doskonalili swoje umiejętności

22 lutego 2020 roku na terenie Bazy Operacyjnej "Północ” Jednostki Ratownictwa Specjalnego w# Kowalewku zostały przeprowadzone ćwiczenia doskonalące umiejętności strażaków ochotników.

(czytaj więcej)
24 lutego 2020 28

Ponad 600 Terytorialsów wzięło udział w szkoleniu. Obejmowało ono dwa etapy

W dniach 22-23 lutego br. w 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. gen Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” szkoliło się# ponad 600 żołnierzy terytorialnej służby wojskowej. Intensywne szkolenie obejmowały żołnierzy zarówno z etapu indywidualnego, jak i specjalistycznego.

(czytaj więcej)
24 lutego 2020 0

Odeszli na zasłużoną emeryturę. Złożono im podziękowania

Komendanci nakielskiej komendy uroczyście pożegnali trzech policjantów, którzy po wielu latach pracy #w mundurze odchodzą na zasłużoną emeryturę. Spotkanie było okazją do podziękowania za ich dotychczasowe zaangażowanie i wiedzę przekazaną młodszym kolegom.

(czytaj więcej)
24 lutego 2020 0

Spotkanie członków i sympatyków PiS. Integracja przedwyborcza

W dniu 21 lutego 2020 roku w Zespole Pałacowo-Parkowym w Sypniewie odbyło się spotkanie integracyjno-przedwyborcze# członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwość.

(czytaj więcej)
23 lutego 2020 21

Kilkadziesiąt nieszczepionych dzieci w powiecie. Jakie są powody takiej decyzji?

W porównaniu do statystyk podanych za 2018 rok spada liczba uchyleń od #szczepień. Mimo to w ubiegłym roku kilkadziesiąt osób odstąpiło od obowiązkowych szczepień w naszym powiecie. Powody takiej decyzji są różne.

(czytaj więcej)
23 lutego 2020 6

Statystyki nie napawają optymizmem. Na pobyt stały zamieszkuje coraz mniej osób

Statystyki za ubiegły rok, podobnie jak te sprzed dwóch lat nie są #optymistyczne. W gminie Kcynia na pobyt stały zamieszkuje coraz mniej osób.

(czytaj więcej)
22 lutego 2020 0

Podsumowali działalność straży pożarnej w województwie kujawsko-pomorskim

21 kutego w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się narada roczna #kadry kierowniczej PSP z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Przed spotkaniem Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, p.o. Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Jacek Kaczmarek oraz Zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Sławomir Herbowski spotkali się z dziennikarzami. Tematem konferencji było podsumowanie działalności straży pożarnej w województwie kujawsko-pomorskim w minionym roku.

(czytaj więcej)
20 lutego 2020 0

Otwarcie pracowni Gammakamery i zmodernizowanej kliniki w Bydgoszczy

20 lutego Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz uczestniczył w otwarciu# Pracowni Gammakamery SPECT-CT w Zakładzie Medycyny Nuklearnej oraz zmodernizowanej Kliniki Ortopedii i Chirurgii Narządu Ruchu w Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
20 lutego 2020 17

XVII Sesja Rady Powiatu Nakielskiego. Mówiono głównie o rolnictwie i oświacie

19 lutego 2020 r na terenie Przystani Powiat Nakielski odbyła się XVII Sesja #Rady Powiatu Nakielskiego. Tematami przewodnimi sesji było rolnictwo i oświata.

(czytaj więcej)
20 lutego 2020 0

Powiat Nakielski powiedział NIE...w kwestii szkół ponadpodstawowych

W dniu 19 lutego 2020 r. odbyła się sesja Rady Powiatu Nakielskiego, na której #samorząd powiatowy podjął uchwałę w wyniku której nie wyraził woli przejęcia od 1 września 2020 r. branżowej szkoły I stopnia i technikum, dla których organem prowadzącym jest gmina Kcynia.

(czytaj więcej)
0

Higiena w kuchni to coś więcej niż czyste ręce. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

O higienie przygotowania i spożywania posiłków uczymy się już od najmłodszych lat. #Czyste ręce, dokładnie umyte warzywa i owoce, sprawdzanie daty przydatności do spożycia – to podstawowe zasady higieny w kuchni. Jednak to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać. Dietetyk podpowiada, na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas przygotowania i spożywania posiłków.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)