Dziś mamy 22 października 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

22 października 2018 0

"Równolatkowie Niepodległej" - rajd rowerowy

W piątek 19 października harcerze Drużyny Harcerskiej im. Ireny Sendlerowej oraz chętni# uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica wzięli udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym w ramach projektu "Równolatkowie Niepodległej - śladami miejsc związanych z Powstaniem Wielkopolskim" finansowanym przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
21 października 2018 23

Frekwencja w powiecie niższa od krajowej

PKW podała stan frekwencji w skali ogólnokrajowej. Zgodnie ze stanem na godzinę 17:00 było to 41,65%. A jak frekwencja # prezentowała się w powiecie nakielskim?

(czytaj więcej)
21 października 2018 1

Gmina Kcynia. Mieszkańcy brali udział w wyborach

Powoli zbliża się koniec wyborów samorządowych, podczas których gmina Kcynia wybierze burmistrza # oraz radnych miejskich, powiatowych i do sejmiku województwa. Wyborcy mają czas do godziny 21:00 na oddanie głosu. Po tym czasie rozpocznie się liczenie głosów. O frekwencji i wynikach wyborów poinformujemy.

(czytaj więcej)
19 października 2018 0

Sprostowanie

20 września br. zamieściliśmy artykuł w którym przedstawiliśmy przebieg zebrania emerytów i rencistów zakładu poprawczego w Kcyni. Zdaniem #dyrektora Piotra Dudy stawiane tam zarzuty były nieprawdziwe.

(czytaj więcej)
19 października 2018 1

Powstają nowe chodniki. Prace są finansowane z funduszy sołeckich

Kolejne inwestycje chodnikowe w trakcie. W ostatnim czasie zakończono budowę chodnika # w Nowej Wsi Noteckiej, gdzie powstało ok. 60 m2 odcinka oraz w Chwaliszewie, gdzie z kostki polbrukowej powstało ok. 70 m2.

(czytaj więcej)
18 października 2018 31

Za nami ostatnia sesja w kadencji 2014-2018. To sesja podziękowań i podsumowań

Na samym początku obrad złożono gratulacje dla radnego Mateusza Stachowiaka, który zdobył tytuł # Rolnik Roku do 100 ha.

(czytaj więcej)
18 października 2018 12

Obraz dotarł do Sipior. Wierni powitali Jasnogórską Panią

Powoli dobiega końca peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w dekanacie Kcynia. 17 # października w parafii pw. św. Jana Nepomucena w Sipiorach, wierni powitali Jasnogórską Panią.

(czytaj więcej)
17 października 2018 0

Policjanci wspólnie z Nadleśnictwem zorganizowali naradę służbową

Bezpieczeństwo na terenach leśnych było tematem przewodnim narady służbowej#, jaką zorganizowali nakielscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Nadleśnictwa Szubin. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono między innymi władze samorządowe oraz członków ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
17 października 2018 4

Iwno-Chwaliszewo. Znaleziono beczki z nieznaną cieczą

W okolicy Iwna znaleziono plastikowe beczki z nieznaną zawartością . Jak dowiedzieliśmy się w # Komendzie Powiatowej Policji w Nakle w dniu 14 października będący na obchodzie rejonu dzielnicowi z Komisariatu w Kcyni, na terenie nieużytków znajdujących się przy drodze z Iwna – Chwaliszewa, zauważyli 41 beczek plastikowych wypełnionych nieznaną cieczą.

(czytaj więcej)
16 października 2018 2

Studzienki, Sipiory i Józefkowo. Trwa budowa sieci wodociągowej

Trwa realizacja gminnej inwestycji pn. "Budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami w obrębach# Studzienki, Sipiory i Józefkowo".

(czytaj więcej)
16 października 2018 1

„Ocalmy ślady przeszłości”. Zbiórka na rzecz mogił Powstańców Wielkopolskich

Kontynuując wcześniejszą inicjatywę pn. „Ocalmy ślady przeszłości” zapraszamy Państwo# do udziału w tegorocznej kweście „Zbiórka powstańcza w Kcyni”.

(czytaj więcej)
16 października 2018 0

Zakończono pracę. Chodnik przy ul. Krzywej gotowy

Zakończono budowę chodnika na ul. Krzywej. Powstało tam ponad 250 m chodnika o szerokości# 1,5 m. Kostkę na chodnik przekazał również Samorządu Osiedla Nr 1. W najbliższym czasie, w celu dbałości o bezpieczeństwo, zostaną zamontowane również bariery chodnikowe. Prace wykonywali, na zlecenie Gminy Kcynia, pracownicy ZGKiM w Kcyni.

(czytaj więcej)
16 października 2018 28

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. Starosta wręczył nagrody 6 nauczycielom

15 października w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w # Szubinie zorganizowano Powiatowy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości wyróżnieni nauczyciele odebrali nagrody starosty nakielskiego.

(czytaj więcej)
13 października 2018 7

Gminny Dzień Edukacji Narodowej . Zawód nauczyciela to przede wszystkim pasja

Gminny Dzień Edukacji Narodowej obchodzono w tym roku w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni.# Święto połączono z uroczystym ślubowaniem uczniów klas pierwszych.

(czytaj więcej)
11 października 2018 45

Trwa budowa chodnika. Powstanie ponad 50-metrowy odcinek

Pracownicy ZGKiM na zlecenie Gminy Kcynia realizują kolejne zadanie inwestycyjne# z zakresu budowy chodników. Trwa budowa chodnika na styku ul. Sienkiewicza i Pałuckiej w Kcyni.

(czytaj więcej)
11 października 2018 68

W Kcyni posadzono Dąb Niepodległości. Drzewa dla przyszłych pokoleń

W czwartek 11 października, z inicjatywy wojewody kujawsko-pomorskiego oraz dyrektora # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych pod nazwą „Sadzimy drzewa dla przyszłych pokoleń”, w Kcyni posadzono „Dąb Niepodległości”. Drzewo już zapuszcza korzenie w parku przy Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki.

(czytaj więcej)
10 października 2018 3

Burmistrz odwiedza „rówieśników Niepodległej”. Najstarsi mieszkańcy dzielą się wspomnieniami

Od odwiedzin najstarszej mieszkanki naszej gminy świętującej 105. urodziny Burmistrz# Kcyni Marek Szaruga rozpoczął spotkania z najstarszymi mieszkańcami.

(czytaj więcej)
10 października 2018 17

Obraz Jasnogórskiej Pani już w Kcyni. W mszy świętej uczestniczyło wielu wiernych

9 października o godzinie 17:45 obraz Matki Boskiej Częstochowskiej dotarł do Kcyni. Na Rynku# witały go tłumy wiernych oraz wielu kapłanów, w tym ks. Michał Kostecki.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)