Dziś mamy 28 września 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

28 września 2020 0

Jednostki OSP z powiatu otrzymały promesy. Wręczono także odznaczenia

W piątek, w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 PSP w Bydgoszczy, odbyło się #uroczyste przekazanie promes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu jednostkom OSP z przeznaczeniem na zakup sprzętu i wyposażenia, a także termomodernizację budynków wykorzystywanych do celów statutowych OSP. Podczas uroczystości Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wręczył odznaczenia przyznane przez Prezydenta RP oraz resortowe

(czytaj więcej)
28 września 2020 0

Droga Dziewierzewo-Brzyskorzystewko w modernizacji. Realizowane są dwa etapy

W latach 2015-2018 przebudowano drogę na odcinku Górki Zagajne-Górki #Dąbskie. W 2020 roku w ramach Funduszu Dróg Samorządowych realizowane są dwa etapy inwestycji.

(czytaj więcej)
28 września 2020 0

Zebranie w Szczepicach. Podzielono fundusz i poruszono kilka tematów

24 września w świetlicy wiejskiej w Szczepicach odbyło się zebranie sołeckie, którego tematem #był podział funduszu sołeckiego na rok 2021.

(czytaj więcej)
27 września 2020 0

Dzieci przyjęły Ciało Chrystusa. Pierwsza Komunia Święta w kcyńskiej farze

27 września w parafii pw. św. Michała Archanioła w# Kcyni odbyła się uroczysta msza święta, podczas której 27 dzieci przystąpiło do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

(czytaj więcej)
27 września 2020 0

Doświetlenie wsi nie wcześniej niż w 2022 roku? Zebranie w Turzynie

W miniony piątek w świetlicy w Turzynie zorganizowano# zebranie, którego głównym punktem był podział funduszu sołeckiego na 2021 rok. Oprócz mieszkańców, wzięli w nim również udział burmistrz Kcyni Marek Szaruga oraz radny powiatu nakielskiego Ryszard Bagnerowski.

(czytaj więcej)
27 września 2020 7

Cztery zakażenia koronawirusem w naszym powiecie. Sprawdź raport!

Informujemy o kolejnych# 72 zakażeniach koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
27 września 2020 0

Spotkanie mieszkańców Palmierowa. Dokonano zmiany w radzie sołeckiej

25 września w jednej z sal Szkoły Podstawowej# im. Orła Białego w Palmierowie odbyło się coroczne zebranie wiejskie w sprawie podziału funduszu sołeckiego. Nie był to jednak jedyny punkt zebrania, bowiem tego dnia zaszła również konieczność wyboru nowego członka rady sołeckiej.

(czytaj więcej)
26 września 2020 36

Potwierdzono 167 przypadków zakażenia koronawirusem. Gdzie je odnotowano?

Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól poinformował o# kolejnych 167 zakażeniach koronawirusem w naszym województwie.

(czytaj więcej)
25 września 2020 0

Sukces kcyńskiej orkiestry. Za pozyskane środki zakupiono instrumenty

Jest nam miło poinformować, że w związku ze złożonym wnioskiem o dofinansowanie #zadania realizowanego ze środków pozostałych do dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, Orkiestra Dęta w Kcyni pozyskała środki w kwocie 30.000,00zł.

(czytaj więcej)
25 września 2020 20

Rekord zakażeń w kujawsko-pomorskim. Ponad 160 przypadków jednej doby

Ponad 162 przypadki zakażeń koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim #odnotowano w ciągu ostatniej doby. To rekord od początku pandemii!

(czytaj więcej)
25 września 2020 1

Gratulacje dla Julii i Wiktorii Kowalskich. Dziewczęta jadą na Mistrzostwa Polski

Julia i Wiktoria Kowalskie otrzymały gratulacje podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej #w Kcyni. Dziewczęta wywalczyły awans do Mistrzostw Polski w tenisie stołowym.

(czytaj więcej)
25 września 2020 17

Rondo ma swojego patrona. Jest nim Tadeusz Pietrykowski

24 września odbyła się XXV sesja Rady Miejskiej w Kcyni. Obrady jak zawsze #prowadził przewodniczący Rady Jan Kurant. W sesji uczestniczyło 14 radnych.

(czytaj więcej)
24 września 2020 10

Kolejne zakażenie koronawirusem w naszym powiecie. Najnowszy raport!

Informujemy o kolejnych# 42 zakażeniach koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
23 września 2020 10

Sesja rady powiatu. Wydano zgodę na kilka linii autobusowych

W środę, 23 września na nakielskiej przystani odbyła się # XXII sesja rady powiatu. Podczas niej podjęto kilka uchwał, a także m.in. dyskutowano nad stanem bezrobocia w powiecie.

(czytaj więcej)
23 września 2020 22

Kolejne 54 zakażenia koronawirusem. W tym trzy osoby z powiatu nakielskiego

Informujemy o kolejnych 54 przypadkach# zakażeń koronawirusem.

(czytaj więcej)
22 września 2020 15

Kolejne zakażenie koronawirusem w naszym powiecie. Sprawdź raport!

Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól poinformował o kolejnych# 13 osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)
20 września 2020 0

Wyjątkowa uroczystość. Kolejne dzieci przystąpiły do I Komunii św.

Kolejna grupa uczniów, tym razem z klas IV b i c, przystąpiła do I Komunii świętej #w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kcyni. Najpierw dzieci wraz z rodzinami zgromadzili się przed kościołem, gdzie wszystkich powitał proboszcz ks. Michał Kostecki. Podczas uroczystej Mszy św. dzieci po raz pierwszy przyjęły Ciało Chrystusa.

(czytaj więcej)
20 września 2020 3

Kosmicznie w Niedźwiadach. Centrum Astronomiczno, Kulturalno-Dydaktyczne otwarte!

Po przebudowie i kilku miesiącach oczekiwania, z uwagi na pandemię koronawirusa, #w Niedźwiadach otwarte zostało Centrum Astronomiczno, Kulturalno-Dydaktyczne. Na uroczystość przybyło wiele osób.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)