Dziś mamy 19 kwietnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

18 kwietnia 2019 0

Szybko i sprawnie przeprowadzone zebranie. Zmiana warty w Studzienkach

W świetlicy wiejskiej w Studzienkach odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze.# Po 24 latach Czesław Płócienniczak zakończył swoją przygodę z rolą gospodarza wsi.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2019 1

Radny gminny został również sołtysem. O wyborze zdecydowało 65 mieszkańców

W świetlicy wiejskiej w Sipiorach odbyło się zebranie na którym# mieszkańcy wybrali nowych reprezentantów wsi. Duże problemy sprawiło zgłoszenie chociaż minimalnej liczby kandydatów do rady sołeckiej.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2019 2

Już czas! Dołącz do nas! 8 kroków do służby w 8K-PBO

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, w ramach utworzonych Wojsk Obrony Terytorialnej# (WOT) sformowana została 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2019 6

Nie tylko w likwidacji szkół. "Szukamy oszczędności również u siebie"

Gmina Kcynia szuka oszczędności. Obecnie każda jednostka oświatowa indywidualnie # prowadzi obsługę finansowo-księgową i kadrowo-płacową, ale niebawem się to zmieni, zadania te przejmie Urząd Miejski.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2019 0

Prace rewitalizacyjne trwają. Zadbano o zabytkowy cmentarz

Wychowankowie kcyńskiego zakładu poprawczego kontynuują prace przy rewitalizacji zieleni i # otoczenia zabytkowego cmentarza w Kcyni przy ulicy Nakielskiej.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2019 3

Kazimierzewo i Iwno po wyborach . Sprawnie i bez zmian

W miniony wtorek mieszkańcy Kazimierzewa oraz Iwna spotkali się na najważniejszym w roku# zebraniu sołeckim – zebraniu wyborczym. Decydowali o tym, kto zostanie sołtysem i członkiem rady sołeckiej.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2019 0

Bezpieczne Święta Wielkanocne. Kilka zasad, aby upłynęły bezpiecznie

Przed nami czas Świąt Wielkanocnych. Okres świąteczny to często czas wyjazdów#, spotkań w gronie najbliższych oraz czas odpoczynku na świeżym powietrzu. Dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży to okres szczególnie radosny. Ważne, aby pamiętać, że świąteczny czas powinien upłynąć bezpiecznie. Warto przypomnieć kilka zasad, które zapewnią nam bezpieczeństwo w trakcie odpoczynku w nadchodzące świąteczne dni.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2019 2

Mieszkańcy wybrali sołtysa. Kolejny kredyt zaufania dla Joanny Pawlak

28 osób spośród 210 uprawnionych do głosowania zadecydowało, że sołtysem # Łankowic ponownie została Joanna Pawlak. Była jedyną kandydatką do pełnienia tej funkcji, a mieszkańcy poparli ją jednogłośnie.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2019 6

Trudny wybór kandydata. Najmłodszy sołtys w gminie!

Nie było łatwo wybrać nowego sołtysa. Mieszkańcy nie byli chętni do # pełnienia tej trudnej funkcji,# jednak w końcu się udało. Norbert Michalski przez kolejne 5 lat będzie reprezentował mieszkańców Dębogóry.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2019 0

Akcja "Solidarni z klęską". Wspólne sadzenie lasu

Popołudnie 12 kwietnia 2019 roku, niektórzy pracownicy i dyrektorzy # Starostwa Nakielskiego wraz z włodarzami naszego Powiatu spędzili w nietypowy sposób.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2019 3

Niedziela Palmowa w Kcyni. Uroczysta msza św. połączona z poświęceniem palem wielkanocnych

14 kwietnia to Niedziela Palmowa inaczej zwana także Niedzielą Męki Pańskiej, która rozpoczyna # Wielki Tydzień.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2019 18

Powrócił temat pobierania opłat za parkowanie w Kcyni. Jesteś za? (sonda)

Czy w Kcyni powstanie strefa płatnego parkowania? Temat ten już nie pierwszy raz# poruszony został podczas sesji Rady Miejskiej.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2019 0

Chcesz zostać członkiem komisji? Podajemy terminy dyżurów

26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Obecnie rozpoczyna się #przyjmowanie zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2019 0

Przyjęto program opieki nad zwierzętami bezdomnymi. Pochłonie 70 tys. zł

Gmina Kcynia przyjęła program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania #bezdomności zwierząt na terenie gminy Kcynia.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2019 13

Paweł Kiepiela nie miał żadnego rywala. Mieszkańcy Szczepic już po zebraniu wyborczym

55 mieszkańców przybyło do świetlicy wiejskiej#, aby wybrać swoich reprezentantów na kolejną 5 – letnią kadencję. W obu przypadkach, głosowanie było tylko formalnością.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2019 0

52 mieszkańców na zebraniu w Tupadłach. Stanisław Grabarski dalej u steru

Tupadły były kolejnym sołectwem, które postawiło na stabilność i nie zmieniło sołtysa.# Zmiany zaszły natomiast w radzie sołeckiej.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2019 6

Najwyższa śmiertelność od 5 lat z powodu grypy. Powikłania głównym powodem zgonów

W tym sezonie z powodu grypy i jej powikłań zmarły w Polsce 143 osoby#– to najwięcej zgonów od 5 lat. Co ciekawe, jednocześnie spadła liczba zachorowań na grypę.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2019 0

Nowy sołtys w Suchoręczu. 35 mieszkańców dokonało wyboru

W świetlicy wiejskiej w Suchoręczu odbyło się 20 zebranie sprawozdawczo – wyborcze w gminie Kcynia. Dotychczasowy sołtys Henryk Sękowski podjął decyzję o niekandydowaniu, więc mieszkańcy musieli postawić na nową osobę.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)