Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

19 kwietnia 2024 0

Kandydaci oskarżają siebie nawzajem. Sprawa w sądzie i prokuraturze

Kampania przed drugą tura wyborów w gminie Sadki przybrała# dość niecodzienną formę. Kandydaci na wójta oskarżają siebie nawzajem. Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Nakle i Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Co zarzucają sobie Dariusz Gryniewcz i Michał Piszczek?

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2024 26

Wyborcza dogrywka w gminie Sadki. Kogo poprzesz w II turze? (sonda)

Druga tura wyborów w gminie Sadki już w najbliższą niedzielę#. O fotel wójta powalczy dwóch kandydatów - Dariusz Gryniewicz i Michał Piszczek.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2024 49

II tura wyborów na burmistrza Kcyni. Na kogo oddasz swój głos? (sonda)

W najbliższą niedzielę w gminie Kcynia odbędzie się# II tura wyborów samorządowych. Zmierzy się w niej dwóch kandydatów, którzy 7 kwietnia cieszyli się największym poparciem wyborców: Mateusz Stachowiak i Wojciech Niemczyk.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 35

Za nami debata wyborcza. Kto wygrał poniedziałkowe starcie? (sonda)

Nie milkną echa debaty kandydatów na #wójta Gminy Sadki, przeprowadzonej w poniedziałek na nakielskiej przystani. Wydarzenie transmitowane było na żywo. Co mieszkańcy sądzą o przedwyborczym starciu Dariusza Gryniewicza i i Michała Piszczka?

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 59

Kto wygrał debatę? Wskaż zwycięzcę w naszej sondzie (sonda)

W poniedziałek, 15 kwietnia na nakielskiej przystani odbyła się# debata kandydatów na burmistrza Gminy Kcynia. Wydarzenie transmitowane było na żywo. Jak wystąpienie Mateusza Stachowiaka i Wojciecha Niemczyka oceniają wyborcy?

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 6

Uroczysta sesja Rady Powiatu Nakielskiego. Czas pożegnań

W środę, 17 kwietnia na nakielskiej przystani obradowała #Rada Powiatu Nakielskiego. Podczas sesji pożegnano m.in. ustępującego Starostę Powiatu Nakielskiego Tadeusza Sobola, który przechodzi na emeryturę.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 0

Uroczystość w parafii pw. św. Michała Archanioła. Bierzmowanie w farze

16 kwietnia w parafii pw. św. Michała Archanioła #w Kcyni odbyła się uroczysta msza święta, w trakcie której kcyńska młodzież przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania. Nabożeństwu przewodniczył sam ordynariusz Diecezji Bydgoskiej ks. biskup Krzysztof Włodarczyk.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Realizacja projektu

Już po raz kolejny startujemy z zajęciami z pierwszej pomocy #przedmedyczynej.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 113

Kandydaci na wójta odpowiadają na pytania. Debata na żywo (link)

O godz. 19.00 na nakielskiej przystani rozpoczęła się debata wyborcza# z udziałem kandydatów na wójta Gminy Sadki.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 321

Debata kandydatów na burmistrza Kcyni. Oglądaj na żywo (link)

Na nakielskiej przystani trwa debata wyborcza# z udziałem kandydatów na burmistrza Gminy Kcynia. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17.00.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2024 39

Już za tydzień druga tura wyborów. Pytania do kandydatów (link do debaty)

W poniedziałek, 15 kwietnia redakcja #Gazety Regionalnej Powiat Nakielski wraz z portalem informacyjnym Powiat24.pl zorganizują debatę kandydatów na wójta Gminy Sadki.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2024 81

Debata przed II turą wyborów. O co zapytasz kandydatów? (link do debaty)

W niedzielę, 21 kwietnia odbędzie się druga tura# wyborów na Burmistrza Gminy Kcynia. Mieszkańcy dokonają wyboru pomiędzy Mateuszem Stachowiakiem, a Wojciechem Niemczykiem. Wcześniej kandydaci wezmą udział w debacie, a wyborcy będą mieli możliwość zadania im pytań.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2024 0

Szerzą wiedzę proekologiczną. Realizacja projektów w Łankowicach

Przy okazji ostatniego czynu społecznego #w Łankowicach, który miał miejsce 12 kwietnia rozdaliśmy najmłodszym uczestnikom książeczki, które powstały w ramach projektu „Wspólnie chcemy dbać o jakość powietrza w Łankowicach”. To część kampanii informacyjnej. Mają one na celu szerzenie wiedzy proekologicznej, jak również informacji o możliwości uzyskania dofinansowania na wymianę źródła ogrzewania.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2024 0

Prace porządkowe na stadionie. "Dzieje się dzieje, i będzie się działo...."

W Dziewierzewie się dzieje, nowo powstający# klub sportowy wraz z Dziewierzewską Inicjatywą Kulturalną, przystąpił do prac porządkowych na naszym stadionie.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2024 0

Oddali hołd swoim poprzednikom. Policyjna delegacja przy Dębach Pamięci

13 kwietnia br. (sobota), w Polsce obchodzimy# Dzień Pamięci Zbrodni Katyńskiej. W tym dniu delegacja Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych - koło w Szubinie wraz z zastępcą komendanta komisariatu policji w Szubinie asp. Joanną Płocharczyk-Rybak, zapaliła symboliczne znicze przy Dębach Pamięci kom. Józefa Młodowicza w Szubinie oraz asp. Franciszka Poczekaja w Rynarzewie.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2024 56

Protest wyborczy. Głosy na burmistrza Szubina zostaną policzone ponownie?

Czy w gminie Szubin dojdzie do ponownego liczenia# głosów wyborczych? Pełnomocnik komitetu KWW Tomasz Kaszewski zgłosił protest wyborczy w sprawie ustalenia wyników w wyborach na burmistrza. Poddaje pod wątpliwość zwycięstwo Mariusz Piotrkowskiego w I turze wyborów.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2024 0

Złożono kwiaty i zapalono znicz. Delegacja w miejscu pamięci

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej jest polskim świętem# obchodzonym co roku 13 kwietnia. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił je poprzez aklamację 14 listopada 2007 roku, a jego przesłaniem jest oddanie hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej. Dzień Pamięci obchodzony jest w rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943 r. informacji o odkryciu w Rosji masowych grobów oficerów Wojska Polskiego.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2024 0

Wiosenne porządki w Łankowicach. Bardzo zaangażowała się młodzież

Dziękujemy wszystkim, którzy przez# 2 dni działali w czynie społecznym. Szczególnie dziękujemy młodzieży!

(czytaj więcej)
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)