Dziś mamy 18 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Fakty

18 czerwca 2019 0

Aby wakacje były bezpieczne. Kilka ważnych zasad

Jutro (19.06.19) uczniowie kończą rok szkolny i rozpoczynają długo wyczekiwane wakacje.# Wakacje to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Bardzo ważne jest, aby po powrocie wakacyjny czas młodzież wspominała z radością, a aby tak było wakacje muszą być bezpieczne.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2019 12

W powiecie przybywa murali. Powinny powstać kolejne?

W ostatnich latach w powiecie nakielskim powstało kilka murali, czyli wielkoformatowych #malowideł ściennych w przestrzeni publicznej. Dla jednych to obrazy dodające okolicy uroku, ale są też i tacy, którzy nie pochwalają tego typu działań. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

(czytaj więcej)
16 czerwca 2019 20

Plaża zyskała na wyglądzie i funkcjonalności. Jak oceniacie zmiany?

Osoby spragnione kąpieli na świeżym powietrzu mogą już cieszyć się wakacyjną pogodą #i korzystać z upalnych dni. Jednak oficjalne otwarcie sezonu letniego dopiero przed nami. W Wąsoszu, do którego każdego lata zjeżdżają tłumy plażowiczów, zaplanowano sporo atrakcji.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2019 6

Upał daje się wszystkim we znaki. Tylko niektórzy pracują krócej (sonda)

W ostatnich dniach pogoda dopisuje, możemy cieszyć się długo wyczekiwanym #słońcem i wypoczywać na powietrzu. Z tych dobroci korzystają w dużej mierze dzieci, które już czują wakacje. Podczas upałów łatwo nie mają natomiast osoby pracujące..., ale i na to jest sposób.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2019 21

Nowe stanowisko kierownicze w PCPR. Kto tym razem wygra konkurs?

Po objęciu stanowiska zastępcy dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w #Nakle przez Piotra Hemmerlinga, w jednostce tej nadchodzą kolejne zmiany. Utworzono kolejne stanowisko, dla kogo tym razem?

(czytaj więcej)
14 czerwca 2019 52

Kopał i bił 8-miesięcznego szczeniaka. Pies jest w ciężkim stanie

Cierpiał wiele miesięcy. Kopany, bity, uderzany krzesłem i zupełnie # sam... 8-miesięczny, bezbronny szczeniak.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2019 0

Już za tydzień wakacje! – oto Twój przedwakacyjny niezbędnik

Z jednej strony wakacyjny wyjazd to świetna sprawa.# Z drugiej – to masa spraw, z którymi musimy się uwinąć zanim ruszymy. Robimy wszystko, żebyście musieli się skupiać tylko na tym co najważniejsze – wypoczynku. Sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2019 14

GDDKiA odstąpiła od umów z wykonawcą trzech odcinków drogi S5

Po wielokrotnych wezwaniach Wykonawcy, firmy Impresa Pizzarotti#, do rzetelnej i zgodnej z podpisanymi umowami realizacji kontraktów na odcinkach S5 w województwie kujawsko-pomorskim (Nowe Marzy - Dworzysko, Dworzysko - Aleksandrowo, Białe Błota - Szubin) GDDKiA podjęła decyzję o odstąpieniu od umów z wykonawcą tych inwestycji.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2019 0

Odbudowa zlikwidowanego przejazdu. Rolnicy mogą zacząć prace polowe

W dniu dzisiejszym nastąpiła odbudowa przejazdu kolejowo – drogowego w km 221,713 linii nr 281 # Oleśnica – Chojnice w miejscowości Szczepice.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2019 0

Nowy plac zabaw na przystani. Nastąpiło oficjalne otwarcie

Dzisiaj, na terenie Przystani Powiat Nakielski, odbyło się uroczyste otwarcie # Placu Zabaw.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2019 0

Im trudniejsze ćwiczenia, tym łatwiejsza akcja

W dniu 29 maja br. na terenie Nadleśnictwa Szubin odbyły się ćwiczenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej lasu.# Na miejsce zadysponowano łącznie 25 zastępów Straży Pożarnej - 13 z powiatu żnińskiego oraz 12 z sąsiednich powiatów – bydgoskiego, mogileńskiego i nakielskiego.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2019 0

Umowy RPO i PROW. Wsparcie na tężnie, lecznictwo, kolej i nowe firmy plus

Dzisiaj (6 czerwca) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste wręczenie umów o dofinansowanie# 15 projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz 11 objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Umowy wręczył marszałek Piotr Całbecki. Wśród projektów znalazły się m.in.: rewitalizacja linii kolejowej z kwotą wsparcia blisko 95 milionów złotych oraz modernizacja i rozbudowa infrastruktury zespołu tężni w Ciechocinku o wartości dofinansowania prawie 15 milionów złotych.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2019 0

mLegitymacje. Już ponad 1000 szkół chce z nich korzystać

Na wakacje weź ze sobą mLegitymację! – wielu wzięło… sobie to hasło do serca. Efekt?# Lawinowy wzrost zainteresowania legitymacją w smartfonie. Czekamy na kolejnych chętnych.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2019 3

Trzy miesiące e-dowodu. Pół miliona Polaków ma już nowy dokument

848 530 – dokładnie tyle osób zawnioskowało o dowód osobisty od 4 marca#, czyli od dnia wdrożenia e-dowodu. Mijają dokładnie trzy miesiące od tego czasu. To dobry moment na krótkie podsumowanie.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2019 16

„ Za sprawę mojej Ojczyzny, w potrzebie krwi własnej, ani życia nie szczędzić …”

W niedzielę 2 czerwca br. o godzinie 10.00 na terenie Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia# w Toruniu kolejni żołnierze 8K-PBOT wypowiedzieli słowa roty przysięgi wojskowej. Była to pierwsza przysięga kujawsko-pomorskich terytorialsów zrealizowana w trybie szkolenia podstawowego – eksternistycznego.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2019 18

Szkolenie instruktorów 8K-PBOT Terytorialsi na kursie doskonalącym

W dniu 4 czerwca br. w CS WOT w Toruniu zakończy się kurs doskonalący#, który trwał 9 dni. Kurs przeznaczony był dla dowódców sekcji lekkiej piechoty i kandydatów na te stanowiska, a jego celem było wyłonienie liderów, urodzonych przywódców. Szkolenie rozpoczęło się testem wytrzymałościowym w formie drużynowego biegu z przeszkodami na odcinku ponad 10 km i przystąpiło do niego 23 żołnierzy.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2019 0

Nowe umundurowanie dla strażaków. Odbyło się oficjalne przekazanie

Nowe umundurowania Nomex wraz z rękawicami trafiły do 7 jednostek straży pożarnej z # Gminy Kcynia.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2019 15

Obradowała sejmowa komisja. Nie brakowało tematów do dyskusji

W ostatni piątek w Nakielskim Ośrodku Kultury zorganizowano wyjazdowe # posiedzenie sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)