Dziś mamy 27 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Aktualności

22 maja 2019 39

Zderzenie samochodów osobowych. Kierowca Hondy trafił do szpitala

22 maja około godziny 14:30 na drodze wojewódzkiej nr 241 w # Szczepicach doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych.

(czytaj więcej)
22 maja 2019 5

Zatrzymanie pijanego kierowcy. Policja prowadzi postępowanie

21 maja około godziny 18:50 w Kcyni na ulicy # Szubińskiej jeden z mieszkańców dokonał zatrzymania pijanego kierowcy.

(czytaj więcej)
22 maja 2019 4

Informacja dla kierowców. Mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym

Uwaga! Dzisiaj około godziny 14:30 doszło do # wypadku na trasie pomiędzy Paterkiem a Szczepicami. Mogą wystąpić utrudnienia na drodze.

(czytaj więcej)
22 maja 2019 0

Spotkanie dla diabetyków. Przygotowano ciekawe wykłady

Fundacja „Salus Homini” z Grupą Wsparcia dla Rodziców Dzieci i Młodzieży z # Cukrzycą oraz NZOZ Medicus zapraszają wszystkie zainteresowane tematem osoby (dorosłe oraz młodzież!) na spotkanie, które odbędzie się 7 czerwca br. na nakielskiej przystani.

(czytaj więcej)
22 maja 2019 0

Edukacyjny wtorek z ZUS. Tematem będzie pracownik sezonowy

Już w najbliższy wtorek, 28 maja odbędzie się kolejny dyżur telefoniczny z ekspertami ZUS.# Tematem dyżuru będzie pracownik sezonowy - jakie składki trzeba za niego odprowadzić.

(czytaj więcej)
22 maja 2019 12

Gdy się ma na imię Wiktoria, nie wypada przegrywać!

Za kilka dni czeka ją podróż życia. Raz – bo bardzo daleko, dwa – bo debiut wśród najlepszych# juniorek świata, trzy – bo musiała i nadal musi spełnić wiele warunków, by na tę wyprawę się "zabrać".

(czytaj więcej)
22 maja 2019 0

„Certyfikacja”. Kolejna klasa wojskowa przystąpiła do egzaminu

Dnia 21 maja br. na strzelnicy Bractwa Strzeleckiego w Szubinie – Partnera szkoły# oraz miejskim parku rekreacyjnym „Wesółka” uczniowie klasy wojskowej III TL z ZSP im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie, kończący dodatkowy przedmiot edukację wojskową poddani zostali sprawdzianowi z wiedzy praktycznej i teoretycznej tzw. „Certyfikacji” realizowanego przez okres 3 lat nauki w Technikum w/w przedmiotu.

(czytaj więcej)
22 maja 2019 0

II Powiatowy Turniej Wiedzy o Logistyce pod patronatem Starosty Nakielskiego

Dnia 21 maja 2019r. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im.prof. Emila Chroboczka w Szubinie# odbył się II Powiatowy Turniej Wiedzy o Logistyce pod patronatem Starosty Nakielskiego. W turnieju wzięło udział czworo uczniów z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła nad Notecią oraz czworo uczniów z ZSP Szubinie.

(czytaj więcej)
22 maja 2019 6

Zderzenie osobówki z MAN-em. Ruch był prowadzony wahadłowo

Wczoraj, 21 maja około godziny 17:50 dyżurny KPP w Nakle# został poinformowany przez patrol policji o zdarzeniu drogowy ma drodze krajowej nr 5 w Kołaczkowie.

(czytaj więcej)
21 maja 2019 0

I Przegląd Dziecięcych Zespołów Pałuckich podczas Dni Kcyni!

Podczas Dni Kcyni, które odbędą się w sobotę, 29 czerwca 2019 na boisku# przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Kcyni - czekać będzie na Państwa sporo atrakcji. Zaplanowano m.in. występ Łukasza Łyczkowskiego uczestnika "The Voice of Poland" i zespołu 5 Rano oraz Eksplozję Kolorów - imprezę z użyciem kolorów Holi.

(czytaj więcej)
21 maja 2019 0

Ostrzeżenie meteorologiczne. Mogą wystąpić burze

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje#, że w dniu 21.05 od godziny 13:00 do dnia 21.05 do godziny 23:00 na terenie powiatu nakielskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu.

(czytaj więcej)
21 maja 2019 0

Zawody sportowo-pożarnicze. Gmina Kcynia zaprasza

Zarząd Gminny ZOSP RP zaprasza na zawody sportowo-pożarnicze drużyn# pożarniczych z Gminy Kcynia, które odbędą się w sobotę, 25 maja 2019 r. o godz. 10.00 na stadionie miejskim w Kcyni.

(czytaj więcej)
21 maja 2019 5

Konkurs na dyrektorów szkół. Trwa nabór wniosków

W trzech szkołach w gminie Kcynia zostały ogłoszone konkursy na stanowisko # dyrektora. Chętne osoby na te stanowiska już mogą zgłaszać swoje kandydatury.

(czytaj więcej)
21 maja 2019 0

Motopompa Tohatsu trafiła do strażaków. Reprezentacja OSP na uroczystości

Z inicjatywy Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w # Toruniu oraz władz samorządowych Gminy Barcin i Powiatu Żnińskiego w sobotę 18 maja 2019 roku w Barcinie zorganizowano Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka.

(czytaj więcej)
21 maja 2019 0

Międzynarodowy Dzień Jogi. Już 23 czerwca!

Zapraszamy wszystkich miłośników jogi, a także wszystkich tych, którzy chcieliby # rozpocząć swoją przygodę z tą praktyką, na Przystań Powiat Nakielski. Już 23 czerwca będziecie mogli przybrać dobrą pozycję na lato! Zapraszamy!

(czytaj więcej)
21 maja 2019 0

Cyfrowa majówka za nami. Czas wyłonić zwycięzców

9 dni, ponad 140 inicjatyw na terenie całej Polski – to najkrótsze podsumowanie # naszego konkursu „Cyfrowa majówka”. Co teraz? Czas wyłonić zwycięzców. Aby to zrobić, potrzebujemy Waszych relacji.

(czytaj więcej)
21 maja 2019 0

Informacja dla mieszkańców. Nastąpią zmiany w prawie użytkowania gruntów

Informacja o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w # prawo własności 17.05.2019 roku.

(czytaj więcej)
21 maja 2019 3

Plaża w Wąsoszu oficjalnym kąpieliskiem. Niebawem ruszy sezon kąpielowy

26 czerwca oficjalnie ruszy sezon kąpielowy na obszarze gminy Szubin. Potrwa do #26 sierpnia. Rada Gminy Szubin podjęła w tej sprawie uchwałę, ale nie tylko w tej.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)