Dziś mamy 3 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności

01 czerwca 2023 0

Zebranie Osiedla Nr 2. Spotkanie odbędzie się w urzędzie miejskim

Samorząd Osiedla Nr 2 zaprasza mieszkańców osiedla na zebranie, które odbędzie się# 16 czerwca 2023 r. o godz. 17.00 w sali nr 1 w Urzędzie Miejskim w Kcyni.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2023 0

Zajęcia z tańca pałuckiego. Jeszcze dzisiaj impreza plenerowa

Dzisiejszego poranka instruktorka GCKiB w Kcyni Pani Maria Kordyś prowadziła zajęcia #z tańca pałuckiego w Przedszkolu Miejskim w Kcyni. Podczas zajęć życzyła Przedszkolakom wesołych i radosnych dni.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2023 1

Rusza nabór wniosków. Wsparcie na posadzenie drzew lub krzewów

Od 1 czerwca do 31 lipca 2023 roku potrwają nabory wniosków w ramach czterech interwencji #dotyczących inwestycji leśnych lub zadrzewieniowych. Są one finansowane z budżetu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027. Wnioski o pomoc można składać wyłącznie drogą elektroniczną.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2023 0

Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków. Inwestycja zakończona

Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w mieście Kcynia- etap 1 jest bardzo# ważną inwestycją dla rozwoju naszego miasta. Rozbudowa oczyszczalni umożliwi odprowadzenie i oczyszczenie większej ilości ścieków z terenu naszej gminy i pozwoli na bardziej wydajną pracę. W tym momencie jest to nowoczesna i zmodernizowana oczyszczalnia.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2023 1

Dyżury telefoniczne ZUS. Eksperci udzielą informacji

Dyżury telefoniczne dla mieszkańców# Kujaw i Pomorza.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2023 3

Użytkownicy nieświadomie zainstalowali wirusa. Eksperci z ARiMR ostrzegają

Eksperci z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odkryli, że ok. 3 tys. haseł użytkowników #naszych systemów informatycznych jest ogólnie dostępnych w sieci. Stało się tak z powodu zapewne nieświadomego zainstalowania przez użytkowników na ich prywatnych komputerach niebezpiecznego wirusa, który przejął informacje o danych znajdujących się na tym sprzęcie, nie tylko związanych z komunikacją z Agencją, ale np. z bankami.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2023 0

Wielki Festyn Rodzinny. Wspaniała zabawa i piknikowa atmosfera

We wtorek, 30 maja w Szkole Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie odbyła się #wspaniała impreza zorganizowana przez uczniów klas I- III z okazji Dnia Matki i Ojca.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2023 0

Rowerowe rywalizacje już wkrótce. Akcje skierowane do mieszkańców

Urząd Miejski w Kcyni już od kilku lat aktywnie wspiera rowerową rywalizację pod hasłem #"O Puchar Rowerowej Stolicy Polski". Wspólnie kręcimy kilometry dla Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz, którego członkiem jest także Gmina Kcynia. Dodatkowo urząd ogłasza akcje skierowane do mieszkańców gminy, które odbywają się pod patronatem Burmistrza Kcyni Marka Szarugi.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2023 0

Jeżyki w starostwie. Dzieci przyglądały się pracy urzędników

We wtorek, 30 maja do Starostwa Powiatowego w Nakle przyszła# grupa Jeżyków!

(czytaj więcej)
01 czerwca 2023 0

Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziecka. Składamy serdeczne życzenia

1 czerwca swoje święto obchodzą wszystkie dzieci. Celem tego wyjątkowego dnia jest #przypominanie oraz upowszechniania wiedzy o prawach najmłodszych.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2023 2

Konkurencja strzelania z broni etatowej. Żołnierze w Kowalewku

Wychodząc naprzeciw potrzebom Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej oraz dzięki wieloletniej działalności #JRS Kowalewko na rzecz obronności kraju w ramach współpracy wzajemnej jedna z konkurencji została przeprowadzona na strzelnicy Mundurowego Klubu Strzeleckiego funkcjonującego w strukturach jednostki z Kowalewka.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2023 32

Sprawa burmistrza Mroczy i skarbniczki. Zapadł prawomocny wyrok

24 maja w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy odbyła się rozprawa odwoławcza przeciwko #burmistrzowi Mroczy Leszkowi K. oraz byłej skarbniczce gminy Małgorzacie K.-G. Dzień później ogłoszony został prawomocny wyrok.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 3

Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. Kto zwyciężył?

31 maja w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury zorganizowano #XIV Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. Organizatorem tego tradycyjnego już wydarzenia było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Olszewki i Lubaszcza.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 3

Podsumowanie kwalifikacji wojskowych. Przed komisją stawiło się 487 osób

31 maja w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski dokonano podsumowania# tegorocznej kwalifikacji wojskowej, która przeprowadzona była w dniach od 8 do 26 maja bieżącego roku.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Ks. Albert Grudzka odprawił mszę prymicyjną. Nowy kapłan w diecezji

26 maja podczas mszy świętej w Bydgoskiej Katedrze przy ul. Farnej miała miejsce uroczystość #przyjęcia Święceń Kapłańskich przez pochodzącego z parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nakle ks. Alberta Grudzkę.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Wizyta w Raciborzu. Współpraca z zaprzyjaźnionym powiatem

Od wtorku 23 maja do czwartku 25 maja delegacja naszego powiatu gościła #w zaprzyjaźnionym powiecie raciborskim.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 7

Pożar audi. Samochód zapalił się podczas jazdy

W środę, 31 maja około godz.15.00 na drodze w Polichnie (gm. Nakło) doszło do #pożaru samochodu osobowego. Auto spłonęło doszczętnie.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Tańszy prąd na potrzeby oświetlenia ulicznego. Podpisano umowę

Bydgoska Grupa Zakupowa, której członkiem jest także Gmina Kcynia, będzie kupować prąd #niezbędny do oświetlenia od spółki ProNatura, która wytwarza energię w procesie przetwarzania odpadów komunalnych.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)