Dziś mamy 19 marca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Aktualności

15 marca 2019 8

Doszło do wycieku gazu. Nie trzeba było ewakuować ludzi

Dzisiaj w godzinach porannych w Paterku na ulicy Przemysłowej doszło do # wycieku gazu.

(czytaj więcej)
15 marca 2019 0

Kolejna trudna wyprawa. Pogoda nie zniechęciła kajakarzy

Dnia 8 marca 2019 r. grupa kajakarzy z Koła Turystów Górskich im. Klimka Bachledy wspólnie z # wychowankami kcyńskiego Zakładu Poprawczego spłynęła kajakami rzeką Orlą na odcinku z Orzelskiego Młyna do Broniewa.

(czytaj więcej)
14 marca 2019 5

Kolejne zdarzenie drogowe. Zderzyły się dwa volkswageny

W czwartek, 14 marca przed godziną 17:00 na drogach powiatu doszło do kolejnego zdarzenia. # Tym razem w Wieszkach.

(czytaj więcej)
14 marca 2019 11

Trudne warunki jazdy na drogach. Dachował opel

W czwartek, 14 marca przed godziną 17:00 w # Kaźmierzewie doszło do dachowania.

(czytaj więcej)
14 marca 2019 0

Konkursy na dotacje z EFS ogłoszone! 1,25 mln zł do wykorzystania

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” informuje, iż dziś, tj. 14. marca 2019 r. zostały# ogłoszone dwa nabory wniosków o powierzenie grantów w zakresie przedsięwzięcia III LSR „Aktywna integracja w Dolinie Noteci” na działania ukierunkowane na aktywizację społeczną oraz społeczno-zawodową osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym z powiatu nakielskiego oraz ich otoczenia ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

(czytaj więcej)
14 marca 2019 0

Mundurowi z Kcyni promowali program „Dzielnicowy bliżej nas”

Pełniący od niedawna służbę na stanowiskach kcyńskich dzielnicowych: sierż. szt. Milena Prajs i # sierż. szt. Marcin Pacała spotkali się z przedstawicielami placówek oświatowych w swoich rejonach służbowych. Wizyta miała na celu zapoznanie się oraz promowanie programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

(czytaj więcej)
14 marca 2019 0

Posiedzenie komisji. Przedstawiono stan bezpieczeństwa i porządku publicznego

Dzisiaj (14.03.19r.) w sali konferencyjnej nakielskiej komendy odbyło się wspólne posiedzenie# Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Oceniano m.in.: stan bezpieczeństwa na terenie powiatu i pracę Policji.

(czytaj więcej)
14 marca 2019 4

Rozmawiał podczas jazdy przez telefon. Jego zachowanie oceni sąd

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi 33-latkowi, którego zatrzymali na terenie# Nakła podczas działań policjanci z OPP Bydgoszcz. Nakielanin kierował toyotą mimo iż, decyzją administracyjną miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Zachowanie kierowcy oceni sąd.

(czytaj więcej)
14 marca 2019 67

Pijany kierowca „zaparkował” w przydomowym ogródku

Kierowca forda transita uszkodził zaparkowane przy drodze auto# i staranował płot przydrożnej posesji, po czym „zaparkował” w przydomowym ogródku. Okazało się, że 28-latek był kompletnie pijany, mimo to, próbował „dogadać się” z właścicielem zniszczonego auta.

(czytaj więcej)
14 marca 2019 0

Nakielscy i bydgoscy mundurowi prowadzili działania. Ujawnili 15 wykroczeń

Nakielska drogówka i policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy# kontrolowali wczoraj na powiatowych drogach uczestników ruchu. Działania tego typu, mające na celu poprawę bezpieczeństwa, prowadzone są cyklicznie.

(czytaj więcej)
14 marca 2019 4

Szkolenie dotyczące uboju świń. Trwają zapisy!

Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii oraz Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa # Rolniczego w Minikowie zapraszają na szkolenia pt. „Ubój z konieczności. Pozyskiwanie mięsa na użytek własny. Zasady znakowania świń.” Szczegółowe informacje przedstawiamy na plakacie.

(czytaj więcej)
14 marca 2019 0

Bezpłatne szkolenia w ZUS-ie. Zostały jeszcze wolne miejsca

Oddział ZUS w Bydgoszczy zaprasza na bezpłatne szkolenia w # marcu.

(czytaj więcej)
14 marca 2019 0

Przed nami kolejny dyżur telefoniczny. Tematem rozmów będą e-Akta

Już w najbliższy wtorek, 19 marca odbędzie się kolejny # dyżur telefoniczny z ekspertami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

(czytaj więcej)
14 marca 2019 0

Szkoły otrzymają sprzęt komputerowy. Starostwo poszukuje dostawcy

Kilka szkół prowadzonych przez Powiat Nakielski wzbogaci się w 2019 roku o sprzęt #komputerowy. Starostwo już poszukuje dostawcy.

(czytaj więcej)
13 marca 2019 0

Przedsiębiorcy uzyskają pomoc w wejściu na rynki zagraniczne

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa kujawsko-pomorskiego mogą uzyskać# dofinansowanie na opracowanie strategii, która ułatwi wprowadzenie swoich produktów na rynki zagraniczne. Jest to jedna z propozycji Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego dla przedsiębiorców, której finansowanie jest możliwe ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, dzielonych przez Urząd Marszałkowski. Pierwszy nabór wniosków rusza 25 marca.

(czytaj więcej)
13 marca 2019 1

Znakowanie rowerów 2019r. – harmonogram

Jak co roku w Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią oraz jednostkach podległych, dla# wszystkich chętnych mieszkańców powiatu, policjanci znakować będą rowery. Znakowanie odbywać się będzie zgodnie z harmonogramem.

(czytaj więcej)
13 marca 2019 21

Potrącenie pieszego. Sprawę wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności # wypadku drogowego, do jakiego doszło dziś rano w Chrząstowie.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)