Dziś mamy 17 listopada 2018, sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności

14 listopada 2018 0

Prymusi Pomorza i Kujaw wyłonieni. Są uczniowie z naszego powiatu

Znamy listy uczniów, którzy otrzymają stypendia marszałka województwa w ramach tegorocznej # edycji projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”. Wysokość wsparcia to nawet pięćset złotych miesięcznie.

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 0

"Między Bajkałem a Pałukami". Prelekcja Jerzego Żenkiewicza

W dniu 8 listopada br. odbyło się spotkanie z cyklu "Ciekawość świata" zatytułowane "Między # Bajkałem a Pałukami - losy rodziny Żenkiewiczów".

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 0

Kilkanaście pożarów sadzy, obecność czadu w budynkach. Straż pożarna ostrzega

Okres grzewczy charakteryzuje się zwiększoną ilością pożarów, zwłaszcza w budynkach # mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych. Na terenie powiatu nakielskiego od początku października 2018 już kilkanaście pożarów sadzy w kominie w budynkach mieszkalnych, jak również stwierdzono kilka przypadków podwyższonego stężenia TLENKU WĘGLA!.

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 0

Msza św., bieg i salwa honorowa. Jednostka celebrowała święto niepodległości

Uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny rozpoczęły się w Parafii # Sipiory obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Rzeczpospolitą po 123 latach zaborów.

(czytaj więcej)
12 listopada 2018 18

Jak spędziliście Święto Niepodległości? Czekamy na wasze zdjęcia i filmiki

W niedzielę, 11 listopada obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej # okazji z całym kraju odbywały się liczne uroczystości o charakterze patriotycznym.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 1

Stowarzyszenie Kibiców zorganizowało kwestę. Jest już efekt tej zbiórki

1 i 2 listopada na cmentarzu w Kcyni prowadzona była zbiórka środków pieniężnych na odnowienie# mogił powstańców wielkopolskich. Zbiórkę organizowało Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań, Towarzystwo Historyczne w Kcyni oraz młodzież skupiona wokół kwesty „Ocalmy ślady przeszłości”.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

I sesja Rady Miejskiej w Kcyni kadencji 2018-2023

I sesja Rady Miejskiej w Kcyni w celu złożenia ślubowania przez radnych oraz Burmistrza Kcyni # wybranych na kadencję 2018-2023 zaplanowana została na dzień 20 listopada 2018 r o godz. 12:00 w sali nr 001 Urzędu Miejskiego

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Emocjonujące zawody. Piłkarki ręczne dały z siebie wszystko

W dniu 8 listopada 2018 r. w Mycielewie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w piłce ręcznej # dziewcząt. W zawodach brały udział 4 drużyny: LO Kcynia, LO Krzywousty, LO Szubin, Żegluga.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 3

Oszuści zatrzymani dzięki współpracy policjantów z Nakła i Bydgoszczy

Trzech mężczyzn podejrzanych o oszustwo przy sprzedaży nasion gorczycy wartych ponad 40 tysięcy# złotych zatrzymali kryminalni z Nakła oraz Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy. Jeden z oszustów został aresztowany, dwóch pozostałych prokurator objął dozorem policyjnym.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 1

Korespondencyjne Mistrzostwa Polski w Brydżu Sportowym. Brzykcy i Popczyński znów na topie

Nakielska para brydżowa Ziemowit Brzykcy i Krzysztof Popczyński #pewnie wygrała brydżowy turniej w Nakle. Turniej ten był listopadową eliminacją Korespondencyjnych Mistrzostw Polski.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Otwarta lekcja historii. Zakopano "kapsułę czasu"

W 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Bez wątpienia, to jedno z # najważniejszych świąt dla Polaków. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie zaprosili przyjaciół szkoły oraz mieszkańców Dziewierzewa na otwartą lekcję historii z tamtego okresu.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Huczne obchody stulecia niepodległości. Sprawdź, co się działo

11 listopada to ważna data dla wszystkich Polaków. Tego dnia Polska odzyskała niepodległość. W # roku bieżącym obchodzimy 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Zobacz jak uczciło odzyskanie niepodległości Centrum Kultury w Kcyni.

(czytaj więcej)
11 listopada 2018 20

Mieszkańcy Kcyni świętowali 100 – lecie odzyskania niepodległości. Uroczystość odbyła się na rynku

11 listopada odbyły się uroczystości związane z okrągłą, setną rocznicą odzyskania przez Polskę # niepodległości. W Kcyni rozpoczęto je od zbiórki pocztów sztandarowych oraz delegacji na placu Ochotniczej Straży Pożarnej.

(czytaj więcej)
10 listopada 2018 22

Zderzenie dwóch samochodów. Uważajcie na drogach

Na skrzyżowaniu ulicy Mroteckiej z DK10 doszło do kolizji samochodów osobowych. Na miejscu# działają dwa zastępy straży pożarnej oraz ratownicy medyczni. Zdarzenie miało miejsce w warunkach ograniczonej widoczności, przy zamgleniu, mokrej i śliskiej nawierzchni.

(czytaj więcej)
10 listopada 2018 0

Wspólne śpiewanie na Rynku. Zobacz (film)

W piątek, 9 listopada na kcyńskim Rynku wspólnie # odśpiewano hymn Polski. Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej z tego wydarzenia.

(czytaj więcej)
10 listopada 2018 15

Potulicka Dycha oraz Rowerowy Maraton. Sportowa sobota w Potulicach

10 listopada na stadionie w Potulicach nie brakowało sportowych emocji. Łącznie 197 osób wzięło udział# w biegu przełajowym na 10 km oraz rowerowym maratonie na 40km.

(czytaj więcej)
10 listopada 2018 1

Mieszkańcy Kcyni zaśpiewali wspólnie. Świętujemy odzyskanie niepodległości

W sali sportowej Szkoły Podstawowej, dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami zebrali się, aby wspólnie# zaśpiewać pieśni patriotyczne. Przy okazji przybliżono postacie, które odegrały największe role w dążeniach niepodległościowych.

(czytaj więcej)
10 listopada 2018 17

Wyjątkowy koncert w murach szkoły. Występy nagradzano gromkimi brawami

10 listopada w Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie zorganizowano koncert z okazji 100. Rocznicy # odzyskania przez Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)