Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

Aktualności

20 lutego 2024 0

Po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży. Podziękowania od komendanta

Funkcjonariusz Zakładu Karnego w Potulicach w czasie wolnym# od służby dokonał ujęcia sprawcy kradzieży. Dyrektor potulickiej jednostki penitencjarnej, ppłk Piotr Kijewski wyróżnił szer. Wojciecha Sarneckiego za postawę godną naśladowania.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 0

Początek ferii na lodowisku. Dużo radości mimo upadków

Tradycją Szkoły Podstawowej #im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie jest coroczny wyjazd na lodowisko podczas zimowych ferii. Nie inaczej było w tym roku.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 14

Strajk rolniczy w regionie. Lista planowanych utrudnień

We wtorek, 20 lutego rolnicy zapowiadają protesty na drogach.# Od rana blokowane mają być drogi krajowe, w tym obwodnica Bydgoszczy. Mogą pojawić się utrudnienia w dostępności zjazdów z S5 czy A1 oraz spowolnienie ruchu. Prosimy kierowców, by wzięli to pod uwagę planując podróż.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 1

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 0

Pożar sadzy w kominie. Kolejna interwencja strażaków

W poniedziałek, 19 lutego około godz. 18.30 strażacy zostali wezwani do pożaru# sadzy w przewodzie kominowym jednego z budynków w Kcyni.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 43

Dachował samochód osobowy. Autem podróżowały trzy osoby

W poniedziałek, 19 lutego w godzinach wieczornych# na ulicy Poznańskiej w Nakle dachował samochód osobowy.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 1

Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. O pracy cudzoziemców

Rada jest platformą budowy porozumienia między rządem, samorządem, #pracodawcami i pracownikami. Podczas obrad z inicjatywy Wojewody Michała Sztybla, omówiono sprawy związane m. in. z budową drogi ekspresowej S10 na odcinku Bydgoszcz-Toruń oraz rozwiązaniami administracyjnymi w zakresie wydawania pozwoleń na pobyt i pracę cudzoziemców w Polsce.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 1

Zawodnicy nie zostali sklasyfikowani. Nieudany start na mistrzostwach

Na zakończenie Mistrzostw Europy w Sofii - kat. 102 kg #Daniel Goljasz i Arsen Kasabijew nie zaliczyli - niestety - rwania i nie zostali sklasyfikowani w dwuboju.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 4

Wystąpienie marszałka województwa w Przysieku. "Solidaryzuję się z rolnikami"

Należy pilnie zatrzymać niekontrolowany import produktów rolnych z Ukrainy#, zweryfikować zasady Zielonego Ładu w odniesieniu do rolnictwa i zasady funkcjonowania rolniczych dopłat bezpośrednich, a finalnie zwołać w okrągły stół, który zaplanuje przyszłość europejskiego rolnictwa odrzucając obecną politykę Brukseli w tej dziedzinie – to główne tezy wystąpienia marszałka Piotra Całbeckiego, wygłoszonego podczas dzisiejszego (19 lutego) spotkania z rolnikami i samorządowcami w Przysieku. – Solidaryzuję się z rolnikami! – podkreśla gospodarz naszego województwa, który w Europejskim Komitecie Regionów pracuje nad opinią w sprawie polityki rolnej Wspólnoty po 2027 roku.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 1

Skorzystaj z e-usługi "Bezpieczny Autobus". Sprawdź pojazd przed podróżą

Ferie zimowe już trwają! Przypominamy, że dzięki e-usłudze #Bezpieczny Autobus jest możliwość sprawdzenia pojazdu, którym wybieracie się w podróż.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 0

Załatwianie spraw w ZUS-ie. Pełnomocnictwo może być przydatne

Emeryci, renciści, którzy z różnych przyczyn nie mogą# bądź nie chcą samodzielnie załatwiać swoich spraw w ZUS-ie, mogą upoważnić do tego inną osobę. Wystarczy, że wypełnią formularz ZUS PEL i przekażą go do ZUS-u.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 0

Nowy cykl spotkań dla dzieci. Nauka gry na skrzypcach i zajęcia artystyczne

Ferie zimowe trwają. W poniedziałek, 19 lutego rozpoczynamy nowy cykl #zajęć dla dzieci z naszej gminy.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 0

"Możemy na siebie liczyć". Seniorzy celebrowali święto miłości i szacunku

W Naszym Domu dwie grupy Seniorów w uroczystej aranżacji obchodziły #święto miłości, szacunku, przyjaźni, szczęścia.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 0

Praktyki w ramach ekoschematu. Oświadczenia zamiast zdjęć

Informujemy, że w 2024 r. można stosować oświadczenia zamiast zdjęć #geotagowanych, aby potwierdzić realizację dwóch praktyk w ramach ekoschematu „Rolnictwo węglowe i zarządzanie składnikami odżywczymi”.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 2

Zatrzymano ponad 40 poszukiwanych osób. Wszyscy trafili za kraty

Dzięki bydgoskim policjantom z komendy miejskiej oraz podległych komisariatów kolejne osoby# ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości trafiły za kraty. Funkcjonariusze zatrzymali w ostatnich dniach łącznie 41 osób, w tym 4 poszukiwane listami gończymi, 29 nakazem doprowadzenia do placówki penitencjarnej oraz osiem do ustalenia miejsca pobytu. Wszyscy muszą się teraz liczyć z konsekwencjami swoich wcześniejszych czynów.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 1

Wiosna na talerzu. Wejście w nową porę roku będzie czystą przyjemnością

Wraz z nadejściem wiosny, kuchnia zaczyna przeobrażać się #w prawdziwe laboratorium smaku, oferujące niezliczone możliwości kulinarnych eksperymentów. Wiosna na talerzu to nie tylko festiwal kolorów, ale także zaproszenie do odkrywania świeżości i lekkości w codziennych posiłkach. Jakie wybory kulinarne sprawią, że wejście w nową porę roku będzie czystą przyjemnością?

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 55

Rolnicy walczą dalej. Jutro blokady na odcinku Nakło-Bydgoszcz

We wtorek, 20 lutego rolnicy po raz kolejny wyjadą# na ulice polskich miast i wsi, by wyrazić swoje niezadowolenie przeciwko polityce Unii Europejskiej, Zielonego Ładu oraz niekontrolowanemu napływowi towarów z Ukrainy. Utrudnienia wystąpią m.in na odcinku drogi Nakło-Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
19 lutego 2024 0

Poszukiwani świadkowie zdarzeń. Doszło do uszkodzenia kilku aut

Świadków poniżej opisanych zdarzeń #prosimy o kontakt.

(czytaj więcej)
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)