Dziś mamy 11 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności

09 lipca 2020 0

Raport o pakiecie antykryzysowym. ARR w Toruniu ogłosiła nabór wniosków

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego ogłosiła drugi nabór wniosków o# cieszące się olbrzymim zainteresowaniem mikrogranty inwestycyjne dla przedsiębiorców w ramach samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w gospodarce i sferze społecznej.

(czytaj więcej)
09 lipca 2020 4

Zmiana organizacji ruchu od 10 lipca. Prace budowlane na drodze S5

Na budowie trasy S5 odc. 5 w. Bydgoszcz Błonie - w. Szubin Północ w najbliższy piątek (10 lipca) zostanie przełożony ruch z# istniejącej drogi krajowej nr 5 na drogi dojazdowe równoległe do przyszłej drogi ekspresowej między Rynarzewem a Łachowem o długości ok. 4 km. Dzięki tej zmianie zostanie otwarty front robót do budowy jezdni zasadniczej przyszłej ekspresówki.

(czytaj więcej)
09 lipca 2020 21

W niedzielę II tura wyborów. Nagrody dla samorządów za frekwencję

W najbliższą niedzielę (12 lipca) druga tura wyborów prezydenckich. Samorząd województwa przygotował bonusy dla# najaktywniejszych obywatelsko społeczności lokalnych w naszym regionie. Gminy, które wykażą największą frekwencję przy urnach, otrzymają 20 tysięcy złotych, które pozwolą im zorganizować duże i atrakcyjne imprezy masowe.

(czytaj więcej)
09 lipca 2020 3

Trzy kolejne osoby zarażone koronawirusem! Aktualne dane

Informujemy o kolejnych 3 osobach zarażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Wśród nich jest 1 osoba z# Bydgoszczy, 1 osoba z Torunia oraz 1 osoba z powiatu lipnowskiego.

(czytaj więcej)
08 lipca 2020 8

Spotkanie z liderem Konfederacji. Grzegorz Braun odwiedzi Bydgoszcz

Konfederacja zaprasza na spotkanie z Grzegorzem Braunem - reżyserem, posłem i #liderem Konfederacji. Spotkanie odbędzie się 14 lipca o godzinie 20:00 w Przystani Bydgoszcz (Tamka 2).

(czytaj więcej)
08 lipca 2020 1

Zderzyły się dwa pojazdy ciężarowe. Jedna osoba poszkodowana

Siedem zastępów straży pożarnej wezwano do wypadku dwóch samochodów ciężarowych #w Przylubiu.

(czytaj więcej)
08 lipca 2020 5

Prowadził 40-tonowy zestaw pod wpływem amfetaminy!

Kierowcę prowadzącego 40-tonowy zestaw pod wpływem amfetaminy zatrzymali kujawsko-#pomorscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

(czytaj więcej)
08 lipca 2020 0

Warsztaty, wyjazdy i nie tylko. Wakacyjne zajęcia z GCKiB rozpoczęte

GCKiB w Kcyni rozpoczęło letnie wakacje.

(czytaj więcej)
08 lipca 2020 0

"Położna na medal". Wydłużenie czasu nominacji do konkursu

Trwa konkurs na najlepszą położną w Polsce i w# województwach. Organizatorzy kampanii społeczno-edukacyjnej "Położna na medal" i prowadzonego w jej ramach konkursu postanowili wydłużyć termin składania nominacji położnych z końca lipca na koniec września. Powód wydłużenia składania zgłoszeń to czas pandemii, który dość mocno zmienił bieg wydarzeń w kraju.

(czytaj więcej)
08 lipca 2020 1

Koronawirus potwierdzony u kolejnych 5 osób. Sprawdź aktualny raport!

Rzecznik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól przekazał najnowsze informacje #dotyczące zachorowań na koronawirusa. W naszym województwie potwierdzono kolejne 5 zachorowań. Są to 3 osoby z powiatu lipnowskiego i 2 z powiatu rypińskiego. Mamy też czterech kolejnych ozdrowieńców.

(czytaj więcej)
08 lipca 2020 0

10 lipca ostatnim dniem na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie

Dobiega końca tegoroczna kampania składania wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe #z PROW. 10 lipca jest ostatnim możliwym dniem na ich złożenie. Tego dnia przyjmujące dokumenty biura powiatowe ARiMR będą otwarte do godz. 19:00.

(czytaj więcej)
08 lipca 2020 0

124 uczestników na listach startowych. Grano systemem szwajcarskim

1994 zawodników zrzesza Alleppey Team - indyjski klub mieszczący się w mieście Alleppey. #Takie liczby nawet nie śnią się naszym działaczom szachowym. W Indiach to oczywiście norma.

(czytaj więcej)
08 lipca 2020 0

Nie czekaj do 18-tki, wyrób dziecku dowód. Jak to zrobić przez internet?

Nie tylko dorośli mogą mieć dowód osobisty. Warto wyrobić go także dzieciom. Może się #przydać w trakcie wakacyjnych podróży. Co najważniejsze, wniosek możecie złożyć przez internet.

(czytaj więcej)
08 lipca 2020 0

Okres letni to czas remontów na drogach. Zanim wyjedziesz na wakacje, sprawdź

Przed wyjazdem na wakacje warto sprawdzić mapę warunków drogowych w serwisie #GDDKiA. Okres letni to często czas budowy i remontów na drogach.

(czytaj więcej)
08 lipca 2020 111

Spotkanie z Rafałem Trzaskowskim w Radziczu w wersji filmowej (film)

7 lipca do Radzicza przybył kandydat KO na prezydenta RP Rafał #Trzaskowski. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej ze spotkania.

(czytaj więcej)
07 lipca 2020 215

Rafał Trzaskowski z wizytą w Radziczu. Spotkał się z rolnikami

7 lipca w Radziczu odbyło się spotkanie z kandydatem KO na prezydenta RP Rafałem #Trzaskowskim. Mimo, iż wizyta była zaplanowana na godzinę 18:30 to już wcześniej sympatycy zbierali się w miejscu spotkania.

(czytaj więcej)
07 lipca 2020 19

Premier spotkał się z samorządowcami. Mamy dla Was relację filmową (film)

6 lipca Premier RP Mateusz Morawiecki spotkał się w Nakle z samorządowcami, którym wręczył #czeki w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z wizyty.

(czytaj więcej)
07 lipca 2020 1

Nie zabieraj młodych zwierząt z lasu. Zamiast pomóc, zaszkodzisz

Takim postępowaniem narażasz je na stres i skazujesz na życie poza naturalnym #środowiskiem. Czy tego właśnie chcesz? Zanim podejmiesz jakieś działania, zadzwoń do leśnika!

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)