Dziś mamy 22 maja 2018, wtorek, imieniny obchodzą:

Aktualności

17 maja 2018 2

Jazda pod wpływem to nie wszystko. 25-latek usłyszy dwa zarzuty

Policjanci z kcyńskiej patrolówki zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy, który w stanie po # użyciu alkoholu kierował hondą. Na domiar złego kierowca posiadał również sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

(czytaj więcej)
17 maja 2018 0

Umowy z grantobiorcami podpisane. Sprawdź, co zostanie zorganizowane

Zarząd Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” podpisał umowy z grantobiorcami.

(czytaj więcej)
17 maja 2018 3

Ciężarówka wyciągnięta z rowu. Droga była nieprzejezdna przez kilka godzin

16 maja przez kilka godzin droga wojewódzka nr 247 na odcinku Kcynia – Szubin była n#ieprzejezdna. Było to związane ze zdarzeniem, do którego doszło 14 maja.

(czytaj więcej)
17 maja 2018 5

Mieszkańcy kolejnego sołectwa wyrazili swoje zdanie. Byli jednogłośni

W połowie maja ruszyły konsultacje społeczne w sołectwach gminy Kcynia. Zebranie mają już #za sobą m.in. mieszkańcy Grocholina. Z burmistrzem Markiem Szarugą spotkali się w środę 16 maja.

(czytaj więcej)
17 maja 2018 0

Konsultacje społeczne rozpoczęte. Rozmawiano o zmianach w statucie

Tylko 5 osób wzięło udział w konsultacjach społecznych w Rozpętku. Mieszkańcy spotkali #się z burmistrzem Kcyni w środowy wieczór.

(czytaj więcej)
17 maja 2018 1

JRS w Kowalewku zaprasza na zawody strzeleckie. Odbędą się już w sobotę

Mundurowy Klub Strzelecki Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku zaprasza do udziału #w Zawodach Strzeleckich Pamięci Żołnierzy 27 Dywizji WDP AK pod patronatem Ewy Kozaneckiej, które odbędą się w dniu 19 maja 2018 roku na strzelnicy w Kowalewku.

(czytaj więcej)
17 maja 2018 0

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. Druh Maciej Tubiszewski wyróżniony

16 maja w Bydgoszczy odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka. "Chylę dziś czoła #przed Waszym męstwem i odwagą oraz oddaniem na rzecz drugiego człowieka. Zapewniam również o moim wsparciu dla stałego polepszania stanu wyposażenia jednostek zarówno Państwowej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej" – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

(czytaj więcej)
16 maja 2018 10

Poszukiwany pojechał skradzionym rowerem na kradzież do marketu

Nakielscy policjanci zatrzymali 16-latka, który skradzionym rowerem pojechał kraść do #jednego z marketów na terenie miasta. Podczas zatrzymania podawał policjantom fałszywe dane, a wszystko dlatego, że jak się okazało był poszukiwany.

(czytaj więcej)
16 maja 2018 13

Zabezpieczono ponad 60 g marihuany. Sprawa będzie miała finał w sądzie

Ponad 60 g suszu roślinnego zabezpieczyli szubińscy kryminalni w mieszkaniach użytkowanych #przez 24-latka. Podejrzany usłyszał też zarzuty za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków. Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia.

(czytaj więcej)
16 maja 2018 0

Dzielnicowy wykazuje się szczególnym zaangażowaniem? Zgłoś go do konkursu

Trwa II edycja konkursu pn. „Przyjazny Dzielnicowy” organizowana przez Komendę #Wojewódzką Policji w Bydgoszczy. Zachęcamy do zgłaszania swoich dzielnicowych. Twój dzielnicowy wyróżnia się szczególną empatią i zaangażowaniem w pomoc dzieciom, rodzinom w trudnych sytuacjach życiowych - zgłoś go do konkursu.

(czytaj więcej)
16 maja 2018 0

Wieczór w szkole i wyjątkowy Dzień Matki. Nie brakowało niespodzianek

W miniony piątek, 11 maja 2018 r. uczniowie klasy 5 Szkoły Podstawowej im. ppor.# M. Uleryka w Dziewierzewie wraz ze swoją wychowawczynią panią Anną Czarnecką spędziły "wieczór w szkole".

(czytaj więcej)
16 maja 2018 22

Ewa Kozanecka z wizytą w Kcyni. Omawiano sprawy dotyczące powiatu

W dniu 15 maja pani Ewa Kozanecka – Poseł Prawa i Sprawiedliwości Ziemi Bydgoskiej #przybyła z roboczą wizytą do Kcyni. W Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni panią Poseł w imieniu wszystkich uczestników spotkania powitał pan Krzysztof Napieralski – pełnomocnik PIS miasta i gminy Kcynia.

(czytaj więcej)
15 maja 2018 0

Atrakcyjna praca w królestwie tulipanów

Już blisko 180 tysięcy Polaków wyjechało do Holandii w poszukiwaniu pracy. Firma Goodmorning ze Złotowa , należąca do największych firm pośrednictwa pracy tymczasowej w Holandii, wysyła do ścinania holenderskich tulipanów, róż czy papryki ok. 1500 osób rocznie. Wśród nich są mieszkańcy naszego regionu.

(czytaj więcej)
15 maja 2018 0

Konkurs Wiedzy o Annie Wazównie. W półfinałach uczniowie z powiatu

15 maja w Urzędzie Marszałkowskim odbędą się finałowe etapy Konkursu Wiedzy o # Annie Wazównie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Do półfinału zakwalifikowało się 74 uczniów z 31 placówek naszego województwa. W finale natomiast zobaczymy najlepszą szóstkę. Łączna pula nagród wynosi 10 tysięcy złotych.

(czytaj więcej)
15 maja 2018 0

Chrońmy pszczoły. O czym warto pamiętać, aby im nie zaszkodzić?

W tym roku, 20 maja będziemy po raz pierwszy obchodzili Światowy Dzień Pszczół. Była to inicjatywa # Republiki Słowenii zatwierdzenia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Warto w tym czasie przypomnieć o właściwym stosowaniu środków ochrony roślin.

(czytaj więcej)
15 maja 2018 3

Ciężarówka z drewnem wylądowała na poboczu (ustalenia policji)

We wtorek, 15 maja po godzinie 12:00 na drodze krajowej nr 5 między # Kołaczkowem a Szkocją doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego.

(czytaj więcej)
15 maja 2018 0

Mistrzostwa w Wędkarstwie już w niedzielę. Przyjmowane są zgłoszenia

Już w najbliższą niedzielę 20 maja na Kanale Bydgoskim pomiędzy Występem i Nakłem #nad Notecią odbędą się XVIII Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Wędkarstwie Spławikowym o Puchar Starosty Nakielskiego.

(czytaj więcej)
15 maja 2018 3

Podczas jazdy pękła opona. Pojazd ciężarowy wjechał do rowu

Samochód ciężarowy wjechał do rowu po tym, jak w pojeździe pękła #opona. Do zdarzenia doszło 14 maja w Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)