Dziś mamy 24 października 2017, wtorek, imieniny obchodzą:

Aktualności

17 października 2017 6

Forum Organizacji Pozarządowych. Sprawdź program

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” organizuje w partnerstwie z # Powiatem Nakielskim oraz Radą Organizacji Pozarządowych Powiatu Nakielskiego Forum inicjatyw lokalnych i organizacji pozarządowych obszaru LSR: „Lepszy przykład niż wykład” – generowanie pomysłów na lokalne inicjatywy poprzez upowszechnianie dobrych praktyk.

(czytaj więcej)
17 października 2017 0

Spotkanie autorskie. Członkinie DKK spotkały się z Hanną Cygler

W miniony czwartek 12 października klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w # Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Hanną Cygler.

(czytaj więcej)
17 października 2017 0

Uroczystość w nakielskiej komendzie. Dwa komisariaty mają nowych komendantów

16 października w nakielskiej komendzie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji #wprowadzenia komendantów komisariatów policji w Szubinie i Mroczy. W uroczystości udział wzięli także przedstawiciele władz gminnych.

(czytaj więcej)
17 października 2017 0

Pierwszoklasiści oficjalnie uczniami. Złożyli ślubowanie

16 października odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych Szkoły #Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni. Pierwszoklasiści zostali włączeni w poczet społeczności szkoły.

(czytaj więcej)
17 października 2017 0

Złota Polska Jesień na kajakach. Udało się zorganizować kilka spływów

Mimo zmiennej aury w ciągu pierwszych tygodni polskiej jesieni udało się kajakarzom z Koła #Turystów Górskich im Klimka Bachledy w Kcyni zorganizować kilka spływów kajakowych na rzekach naszego regionu.

(czytaj więcej)
17 października 2017 0

Zawodniczki z Wąbrzeźna okazały się lepsze. Od początku uzyskały przewagę

W minioną sobotę swój drugi mecz ligowy rozegrały zawodniczki MLUKS Orlik Kcynia. #Po inauguracyjnym spotkaniu z BKS Bydgoszcz, tym razem przyszło nam się zmierzyć z UKS Vambressia Worwo Wąbrzeźno II.

(czytaj więcej)
17 października 2017 0

Piłkarki ręczne bezkonkurencyjne! Gładko pokonały swoje rywalki

W niedzielę 15 października 2017 piłkarki ręczne MLUKS Orlik Kcynia trenowane przez #Jacka Kulińskiego brały udział w Otwartym Turnieju Piłki Ręcznej w Kcyni. Dziewczęta wypadły bardzo dobrze.

(czytaj więcej)
17 października 2017 0

Mieszkaniec gminy Kcynia w Brukseli. Wycieczka była nagrodą w konkursie

W dniach 11-15 października 2017 r. mieszkaniec gminy Kcynia Mateusz Konopka wraz #z osobą towarzyszącą udał się na wycieczkę do Brukseli powiązaną z wizytą w Parlamencie Europejskim.

(czytaj więcej)
17 października 2017 53

Petycja części mieszkańców upadła. Bogusława Piasecka nadal sołtysem

Na początku października część mieszkańców Dobieszewka zwróciła się do burmistrza Kcyni #Marka Szarugi z petycją o odwołanie z funkcji sołtysa Bogusławy Piaseckiej i Rady Sołeckiej Dobieszewka oraz przyspieszenie wyborów nowego sołtysa i nowej Rady Sołeckiej. Zebranie sołeckie w tej sprawie odbyło się w poniedziałkowy wieczór.

(czytaj więcej)
16 października 2017 0

Dni Otwarte w Naturhouse!

Stosowałaś już różne sposoby odchudzania, a rezultatów wciąż nie widać? Magdalena Grabarska, dietetyk z Centrum Dietetycznego Naturhouse podpowiada, co może być tego przyczyną.

(czytaj więcej)
16 października 2017 0

Dyżury w ramach Tygodnia Mediacji. Sprawdź szczegóły

W dniach 16-20 października trwa Międzynarodowy Tydzień Mediacji, w ramach którego w # nakielskiej komendzie zostały wyznaczone dyżury. Osoby zainteresowane uzyskaniem szerszych informacji na temat mediacji zgłaszać się mogą do siedziby jednostki przy ul. Pocztowej 11.

(czytaj więcej)
16 października 2017 0

To był w miarę spokojny tydzień. Strażacy brali udział w kilku akcjach

Wybrane informacje o działaniach straży pożarnej na terenie powiatu nakielskiego w # okresie 09.10.2017r – 15.10.2017r.

(czytaj więcej)
16 października 2017 1

Ukrywał się osiem miesięcy. 25-latek trafił już do zakładu karnego

Nakielscy kryminalni zatrzymali 25-letniego mieszkańca miasta, który przez 8 miesięcy ukrywał się # przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany listem gończym mężczyzna został zatrzymany w sobotę na terenie jednej z posesji w gminie Sadki. Dzisiaj mundurowi dowieźli go do zakładu karnego, gdzie odbędzie półroczną kare pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
16 października 2017 27

Próbowali ukraść towar za prawie 600 złotych. Zatrzymał ich policjant w czasie wolnym od służby

Policjantem jest się zawsze, nawet wtedy kiedy mundur został w szatni i spędza się wolny dzień# z rodziną. Udowodnił to w sobotę policjant z nakielskiej „patrolówki”, który podczas spaceru z bliskimi zatrzymał złodziei, którzy z jednego z marketów ukradli dwie zgrzewki kawy warte prawie 600 złotych. Podejrzani już usłyszeli zarzuty i grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
16 października 2017 0

Iskra urządziła sobie ostre strzelanie. Orion Dziewierzewo był bez szans

W 8 kolejce rozgrywek bydgoskiej B – klasy na boisko w Zamościu zmierzyły się miejscowa #Iskra i Orion Dziewierzewo. Spotkanie było jednostronne i zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy.

(czytaj więcej)
16 października 2017 0

Młodzi judocy na turnieju. Sprawdź, jak sobie poradzili

8 października z okazji 760-lecia miasta Gorzowa Wlkp. odbył się Międzynarodowy Turniej #Judo kategorii dzieci. Klub MLUKS Orlik Kcynia reprezentowało troje zawodników: Zuzanna Woźniak, Marek Mazurek oraz Arkadiusz Mazurek.

(czytaj więcej)
16 października 2017 0

Koncert muzyki klasycznej zgromadził wiele osób. Okazją był Dzień Papieski

W kcyńskim sanktuarium pw. WNMP w minioną niedzielę odbył się koncert muzyki #klasycznej. Zainaugurował go fragment z Te Deum autorstwa Marka Antonea Charpentiera. Koncert odbył się z okazji Dnia Papieskiego.

(czytaj więcej)
16 października 2017 0

Kcyńscy szachiści zdominowali turniej. Obaj bracia stanęli na podium

Pierwsze miejsce na podium dla Alana Jagodzińskiego, trzecie dla jego brata Olafa - #kcyńscy szachiści zdominowali sobotni turniej szachowy w Poznaniu.

(czytaj więcej)
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Rok szkolny 2017/2018. Sprawdź, kiedy wypadają dni wolne

Ferie, zimowa, wiosenna przerwa świąteczna – ile wolnego czeka uczniów w roku #szkolnym 2017/2018? Sprawdziliśmy.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)