Dziś mamy 19 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

Aktualności

15 listopada 2019 0

Projekt OSP Dziewierzewo. Wzruszająca uroczystość już za nami!

W niedzielę 10 listopada w świetlicy w Dziewierzewie, miała miejsce # niezwykła, wzruszająca, piękna uroczystość.

(czytaj więcej)
15 listopada 2019 0

Kiermasz Bożonarodzeniowy. Moc atrakcji dla uczestników

Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni zaprasza na # Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 8 grudnia br. o godzinie 9:00 na płycie Rynku.

(czytaj więcej)
15 listopada 2019 4

„Bez tego odkrycia świat wyglądałby zupełnie inaczej”. Milestone dla Jana Czochralskiego!

Co łączy Jana Czochralskiego z takimi naukowcami jak # Nikola Tesla czy Thomas A. Edison?

(czytaj więcej)
15 listopada 2019 0

Otwarty Turniej Tenisa Stołowego. Turniej poświęcono odzyskaniu Niepodległości

Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchary Burmistrza Kcyni przeprowadzono w # dniu 10.11.2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni przy ul. Wyrzyskiej 12 w ramach obchodów w Gminie Kcynia Narodowego Święta Niepodległości Polski 11 Listopada 101. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach rozbiorów i zniewolenia przez zaborców niemieckiego, rosyjskiego i austriackiego.

(czytaj więcej)
15 listopada 2019 0

Turniej strzelecki w Kcyni. Zawody już 17 listopada!

Zapraszamy serdecznie mieszkańców, sympatyków strzelectwa sportowego oraz # Siostry i Braci Kurkowych na turniej strzelecki im. prof. Jana Czochralskiego, który odbędzie się 17 listopada o godzinie 11:00 na strzelnicy w Kcyni. Więcej informacji na plakacie.

(czytaj więcej)
15 listopada 2019 0

Drużyna piłkarska młodzika. MLKS "Orzeł" Kcynia ogłasza nabór

MLKS "Orzeł" Kcynia ogłasza nabór do drużyny piłkarskiej młodzika. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

(czytaj więcej)
15 listopada 2019 30

Tir w rowie na DK 10. Ładunek wysypał się na pole (Ustalenia policji)

W piątek, 15 listopada około godziny 8:30 na DK 10 między # Nakłem a Trzeciewnicą doszło do zdarzenia drogowego.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Forum inicjatyw młodzieżowych. Już 3 grudnia

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” serdecznie zaprasza młodzież powiatu nakielskiego# oraz przedstawicieli instytucji działających na rzecz młodych osób do wzięcia udziału w Forum Inicjatyw Młodzieżowych, które odbędzie się 3 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią w godz. 9:00 – 12:00.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 3

Nowa Rada ds. Polityki Senioralnej powołana. Henryka Tkacz będzie reprezentowała nasz powiat

Dziś (14 listopada) marszałek Piotr Całbecki wręczył powołania nowo wybranej Wojewódzkiej Rady #ds. Polityki Senioralnej. Szesnastoosobowe gremium będzie wspierać gospodarza regionu przez najbliższe pięć lat w realizowaniu projektów w obszarach szczególnie istotnych z punktu widzenia seniorów. Inauguracja działalności rady II kadencji zbiega się z obchodzonym dziś Ogólnopolskim Dniem Seniora.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Upływa termin zgłoszeń do olimpiady ZUS. Zgłoszenia do jutra

To ostatni moment na zgłoszenie uczniów do olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Termin upływa 15 listopada. Na laureatów czekają cenne nagrody oraz indeksy na renomowane uczelnie w Polsce.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Kontrolowali obszary kolejowe. Wspólne działania policjantów i SOK

W ramach akcji „24-Blue RAD” dzielnicowi z Nakła razem z przedstawicielami Straży Ochrony Kolei kontrolowali obszary kolejowe. Celem wspólnych działań było między innymi sprawdzanie czy przestrzegane są przepisy porządkowe.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

O 11:11 odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Młodzież wzięła udział w turnieju

W piątek 8 listopada 2019 uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni obchodzili 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Oszuści podszywając się pod policjantów okradają Seniorów. Bądźcie ostrożni

Oszuści wykorzystujący chęć niesienia pomocy i łatwowierność Seniorów# w dalszym ciągu prowadzą swoją działalność przestępczą. Na terenie powiatu nakielskiego na przestrzeni ostatnich tygodni nie odnotowano kradzieży metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”, jednak policjanci apelują o ostrożność.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Półfinał Wojewódzki w Unihokeju Chłopców. SP Tur na trzecim miejscu

28 października 2019r. odbył się w Gąsawie Półfinał Wojewódzki w Unihokeju Chłopców - Igrzyska Młodzieży Szkolnej (kl. VII, kl. VIII).

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 2

Opel wpadł w poślizg. Kierowca ukarany mandatem

W miniony wtorek, 12 listopada na trasie # Grocholin – Palmierowo dachował opel astra.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 2

Kradzież z zapachem perfum w tle. Ukradł towar o wartości 1600 zł

Kryminalni z Nakła ustalili personalia złodzieja, który wybrał się na darmowe zakupy do jednej# z miejscowych drogerii. Ostatecznie okazało się, że 53-latek ukradł perfumy warte niebagatela prawie 1600 złotych. Podejrzany już usłyszał zarzuty.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Spływy z okazji 101 rocznicy odzyskania Niepodległości. Mimo jesiennej pogody, kajakarz płynęli

W dniach 10 i 12 listopada 2019 r. Koło Turystów Górskich im. Klimka Bachledy w Kcyni# we współpracy z Dyrektorem Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią oraz dzięki wsparciu Dyrektora Zakładu Poprawczego w Kcyni zorganizowało dwa spływy kajakowe na doskonale znanych w środowisku kajakowym rzekach Słupi i Łobżonce.

(czytaj więcej)
14 listopada 2019 0

Mikołajkowe Spotkanie. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna zaprasza!

Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nakle Nad Notecią# serdecznie zaprasza dzieci z niepełnosprawnościami w tym z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi oraz ich rodziny na coroczne „Mikołajkowe Spotkanie” w dniu 05.12.2019r. o godzinie 13.00, które odbędzie się w Restauracji Ekspresja w Nakle nad Notecią, ul. Rynek 2.

(czytaj więcej)
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)