Dziś mamy 21 września 2018, piątek, imieniny obchodzą:

Aktualności

18 września 2018 0

Na pątniczym szlaku. Młodzież z Mycielewa pielgrzymowała do Kcyni

14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, młodzież z klas trzecich gimnazjum pod # opieką nauczycieli: Renaty Szczepaniak, Joanny Biernackiej-Kozerewicz i Wawrzyna Nowaka udała się na pieszą pielgrzymkę do Kcyni.

(czytaj więcej)
18 września 2018 0

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Gmina Kcynia wspólnie z Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Sp. z o. o. # organizuje objazdową zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz mebli i innych odpadów wielkogabarytowych.

(czytaj więcej)
18 września 2018 0

Zapraszamy na wspólne sprzątanie świata

W ramach Akcji Sprzątanie Świata zapraszamy 21 września od godz. 12.00 do wspólnego # posprzątania zabytkowego cmentarza w Kcyni przy ul. Nakielskiej (przy rondzie).

(czytaj więcej)
18 września 2018 2

Nestle CUP 2018 . Natalia Staśkiewicz brązową medalistką

13 września 2018 roku na Stadionie AZS AWF w Warszawie odbyły się Ogólnopolskie Zawody# ,, Nestle CUP 2018 ‘’ w Lekkiej Atletyce.

(czytaj więcej)
17 września 2018 0

Szukasz pracy i znasz j. niemiecki? To może być praca dla Ciebie!

Firma MTB Trzebińscy jest przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją rur z tworzyw sztucznych. W związku z rozwojem firma ogłasza nabór na stanowisko:

(czytaj więcej)
17 września 2018 0

Na rowerach do Gołańczy. Uczestnicy rajdu na pikniku przy bunkrze

15 września Urząd Miejski w Kcyni we współpracy z Kołem Turystów Górskich im. Klimka Bachledy # oraz Towarzystwem Historycznym w Kcyni zorganizował Rajd rowerowy „Jedziemy na piknik przy bunkrze”. Uczestnicy rajdy docelowo jechali na 11. już edycję Pikniku Militarnego w Gołańczy. Najstarszy uczestnik rajdu miał 82 lata, a najmłodszy 2,5 roku.

(czytaj więcej)
17 września 2018 3

W czasie wolnym ujął kierowcę z promilami. 34-latek stracił prawo jazdy

W stanie po użyciu alkoholu wsiadł za kierownicę opla 34-latek, którego w czasie wolnym #od służby, ujął dzielnicowy z szubińskiego komisariatu. Kierowca stracił prawo jazdy, a ze swojego zachowania będzie tłumaczył się w sądzie.

(czytaj więcej)
17 września 2018 57

Zatrzymano 25-latkę podejrzaną o podpalenia lasów. Zachowanie kobiety oceni sąd

Policjanci z nakielskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 25-letnią mieszkankę gminy #Kcynia do spraw podpaleń lasów. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie zarzutów sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa powstania pożaru. Podejrzanej grozi do 8 lat więzienia.

(czytaj więcej)
16 września 2018 44

Miejska Komisja Wyborcza w Kcyni wybrana. Znamy jej skład

Znany jest już skład Miejskiej Komisji Wyborczej w Kcyni, która zajmie #się przeprowadzeniem zbliżających się wyborów samorządowych, które zaplanowano na 21 października.

(czytaj więcej)
15 września 2018 19

Z Nakła do Kcyni. Celem pielgrzymów było Sanktuarium Krzyża Świętego

15 września z samego rana z kościoła pw. św. Wawrzyńca w Nakle wyruszyła ok. 160-osobowa #grupa pielgrzymów. Celem ich pieszej wędrówki było Sanktuarium Krzyża Świętego w Kcyni.

(czytaj więcej)
14 września 2018 0

Kcyński dzielnicowy na spotkaniu. Promował m.in. program„Dzielnicowy bliżej nas”

Kcyński dzielnicowy podczas spotkani z mieszkańcami sołectwa Żurawia promował program „Dzielnicowy bliżej nas” oraz zachęcał do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
14 września 2018 0

Koło PZN na wycieczce w Inowrocławiu. Czekało na nich wiele atrakcji

W dniu 12 września 2018 roku Koło Powiatowe Polskiego Związku Niewidomych w Nakle zorganizowało wycieczkę do Inowrocławia.

(czytaj więcej)
14 września 2018 0

Modernizacja drogi trwa. Wyremontowane zostaną dwa kilometry

Przejeżdżając przez tę malowniczą miejscowość, można natknąć się na właśnie trwające prace # drogowe.

(czytaj więcej)
14 września 2018 0

Powstanie mural na ścianie liceum. Będzie nawiązywał do tematyki Powstania Wielkopolskiego

Pierwszy mural, który powstanie w Kcyni będzie dotyczył tematyki powstańczej. Prace związane z # przygotowaniem ściany pod malowidło właśnie ruszyły. Mural powstanie na bocznej ścianie sali gimnastycznej przy ZSO w Kcyni.

(czytaj więcej)
13 września 2018 0

Mistrzostwa Świata w Płowdiw. Monika Chabel (Ciaciuch) awansowała do finału

W tym tygodniu zaczęły się wioślarskie Mistrzostwa Świata Seniorów w Płowdiw. Nasz kraj, # tradycyjnie silny w wioślarstwie, reprezentowany jest przez liczne osady.

(czytaj więcej)
13 września 2018 2

Nakielska „drogówka” prowadziła działania „Prędkość”. Nie wszyscy przestrzegali przepisów

Wczoraj (12.09.18r.) policjanci z nakielskiego Referatu Ruchu Drogowego prowadzili na powiatowych drogach działania „Prędkość”#, podczas których sprawdzali, jak kierowcy stosują się do przepisów dotyczących ograniczeń prędkości. Działania zorganizowano z myślą o bezpieczeństwie uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
13 września 2018 2

Kcyński dzielnicowy na spotkaniu w szkole. Uczniowie rozmawiali o bezpieczeństwie

Wczoraj (12.09.18r.) w Szkole Podstawowej w Laskowicy kcyński dzielnicowy spotkał się z dziećmi.# W trakcie spotkania rozmawiał z uczniami o bezpieczeństwie, o zachowaniu na jezdni oraz o odpowiedzialności prawnej nieletnich. Spotkanie zorganizowano w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”.

(czytaj więcej)
13 września 2018 10

Poszukiwany mężczyzna listem gończym. Trafił już za kratki

W jednym z mieszkań na terenie gminy, szubińscy kryminalni zatrzymali 36-latka# poszukiwanego przez sąd listem gończym za przestępstwa kradzieży. Mężczyzna już trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe dwa lata.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)