Dziś mamy 29 czerwca 2017, czwartek, imieniny obchodzą:

Aktualności

21 czerwca 2017 50

Sesja Rady Powiatu. Temat szpitala cały czas na tapecie

XXXI sesja Rady Powiatu Nakielskiego odbyła się 21 czerwca na Przystani Powiat Nakielski. Podczas # niej zarząd powiatu nakielskiego otrzymał absolutorium z wykonania budżetu powiatu za 2016 rok. Nie zabrakło także głośnego ostatnio tematu planowanych zmian w nakielskim i szubińskim szpitalu.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2017 0

Wspólne działania logopedów zaowocowały projektami. Podsumowano rok działalności

W minionym roku szkolnym w PPPP w Nakle nad Notecią powstała Sieć współpracy i # samokształcenia logopedów z terenu powiatu nakielskiego, która swoją działalność rozpoczęła w latach ubiegłych jako spotkania Zespołu Logopedów z gmin: Nakło nad Notecią, Sadki i Mrocza oraz Zespołu Logopedów z gmin: Szubin, Kcynia. Ta forma współpracy została życzliwie przyjęta w środowisku i zaowocowała realizacją wspólnych projektów.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2017 7

Niespokojne popołudnie. Kolizja i wtargnięcie na jezdnię

Dzisiaj, około godziny 15:00 na DK nr 5 doszło do dwóch zdarzeń drogowych między # Rynarzewem a Zamościem.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2017 0

Rywalizowali „O pióro Burmistrza”. Laureaci otrzymali upominki

Już po raz kolejny odbył się Konkurs Językowy "O pióro Burmistrza Kcyni", którego #inicjatorkami były Galina Schulz i Joanna Krzoska z Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2017 0

Turniej pamięci zmarłej Jadwigi Woźniak. Udział wzięły 3 drużyny

W dniu wczorajszym tj. 20 czerwca 2017 roku, w piątą rocznicę śmierci wieloletniej, zasłużonej # nauczycielki Zespołu Szkół w Mycielewie śp. Jadwigi Woźniak, odbył się turniej piłki ręcznej chłopców klas drugich gimnazjum. W turnieju udział wzięły drużyny – Gimnazjum w Chwaliszewie, Gimnazjum w Kcyni, Gimnazjum Nr 3 w Nakle nad Not. oraz gospodarze Gimnazjum w Mycielewie.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2017 0

Ostatnie spotkanie przed wakacjami. Gościem była Anna Wagner

Zagadnieniom polsko-niemieckiego trudnego sąsiedztwa poświęcone było ostatnie #przed wakacjami spotkanie „Ciekawości świata”.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2017 0

Seniorzy rozpoczną przygotowania do sezonu. Zaplanowano sześć sparingów

Seniorzy kcyńskiego Orła w ramach przygotowań do rozgrywek ligowych w #sezonie 2017/2018 rozegrają sześć sparingów.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2017 10
ustalenia policji

Groźnie wyglądające dachowanie. Do działań wezwano wszystkie służby

20 czerwca około godziny 20:00 doszło do zdarzenia drogowego #przy ul. Dworcowej w Ślesinie.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2017 1

Zakupy internetowe nie zawsze są bezpieczne. Policja apeluje

W dalszym ciągu do nakielskiej policji zgłaszają się pokrzywdzeni, którzy zostali oszukani przez # osoby oferujące sprzedaż produktów za pośrednictwem Internetu. Jak najbardziej tego rodzaju transakcje są legalne, jednak należy zwracać szczególną uwagę na historię sprzedawcy oraz opinie klientów. Warto także płacić za przesyłkę przy odbiorze.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2017 1

"Bliżej pasji dalej od uzależnień". Konkurs profilaktyczny rozstrzygnięty

Pod hasłem „Bliżej pasji dalej od uzależnień” nakielscy policjanci zorganizowali już po raz czwarty # Powiatowy Multimedialny Konkurs Profilaktyczny. Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2017 20

Posiedzenie komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Powstanie wodny posterunek policji?

We wtorek, 20 czerwca w sali konferencyjnej KP PSP odbyło się posiedzenie Komisji # Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2017 6

Odsłonięto tablicę śp. Witolda Jurczyka. "Z dumą wspominamy dokonania profesora"

20 czerwca odsłonięto tablicę zmarłego 8 kwietnia 2016 roku profesora Witolda #Jurczyka. W uroczystości udział wzięli gospodarze uroczystości, rodzina i przyjaciele oraz zaproszeni goście.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2017 9

Miasto będzie świętować. Zaplanowano dwie duże imprezy (film)

W najbliższym czasie w Kcyni będzie się działo. Na finiszu jest budowane rondo, a poza #tym miasto obchodzić będzie rocznicę 755-lecia nadania praw miejskich. Atrakcji nie zabraknie.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2017 0

Jak wygląda Twój kosz piknikowy? Weź udział w konkursie i pochwal się nim!

Wakacje to czas spotkań na świeżym powietrzu, a do tego niewątpliwie przyda się #kosz piknikowy. GCKiB w Kcyni ogłosiło konkurs, w którym główną nagrodą jest robot kuchenny, a w jaki sposób można go wygrać? Szczegóły poniżej.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2017 0

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Sprawdź co robić, by się nie nudzić

Nadchodzi długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów okres – wakacje. Na początek #GCKiB w Kcyni zaplanowało wiele atrakcji. Sprawdź, w czym możesz wziąć udział.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2017 5

Bez parasola lepiej nie wychodzić. Może zagrzmieć i popadać

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że dnia 20 czerwca od #godz. 9.00 do godz. 16.00 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 5 do 10 mm, lokalnie do 20 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2017 48

Zmiany w parafii. Odchodzi ks. Marek Januchowski

Wikariusz parafii pw. św. Michała Archanioła w Kcyni ks. Marek Januchowski zostaje #przeniesiony do parafii pw. św. Łukasza Ewangelisty w Bydgoszczy. W najbliższą niedzielę odbędzie się Msza św. dziękczynna.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2017 0

Powiatowo-gminne święto ludowców. Obchodom towarzyszyła piękna pogoda

Wczoraj, w niedzielę 18 czerwca 2017 r. urokliwy Rościmin w gminie Mrocza gościł członków, # sympatyków i przyjaciół Polskiego Stronnictwa Ludowego na uroczystych obchodach powiatowo-gminnego Święta Ludowego.

(czytaj więcej)
0

Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego - NOWOŚĆ!

Medyczny laser Q - Switch wykorzystuje impulsy rozbijające barwniki znajdujące się w skórze. Niezastąpione urządzenie przeznaczone do usuwania tatuażu i makijażu permanentnego.

(czytaj więcej)
0

Biblioteki w liczbach. Jest ich ponad pół tysiąca w województwie

8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. W związku z tym Urząd Marszałkowski #w Bydgoszczy przygotował informacje na temat bibliotek działających w naszym regionie.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)