Dziś mamy 19 sierpnia 2017, sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności

Straty są bardzo duże. Mieszkańcy mogą ubiegać się o pomoc

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że w związku z wystąpieniem w #nocy z 11/12 sierpnia br. gwałtownych zjawisk atmosferycznych na terenie powiatu nakielskiego odnotowano ok. 1000 zdarzeń w postaci głównie poprzewracanych drzew, zerwanych linii energetycznych, uszkodzonych budynków oraz lokalnych podtopień. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2017 40

W jednej chwili stracili dach nad głową. Pomogli im sąsiedzi

Wskutek burzy, która przeszła z piątku na sobotę przez nasz powiat, w dużej mierze #ucierpieli mieszkańcy Gabrielina (gmina Nakło). Ich dom uległ zniszczeniu. Na szczęście mogli liczyć na pomoc sąsiadów.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2017 4

Zdjęcia i filmy mówią same za siebie. Nawałnica niszczyła to, co spotkała na swej drodze

Kilkakrotnie w miniony weekend zamieszczaliśmy zdjęcia szkód, jakie wyrządziła #nawałnica. Dzisiaj zamieszczamy kolejną porcję, gdyż w dalszym ciągu nadsyłacie nam zdjęcia, za co bardzo dziękujemy. Tym razem zdjęcia obrazują takie miejscowości jak. Ciężkowo, Słupy, Królikowo, Rozstrzębowo, Paterek, Mrocza, Kaźmierzewo, Orzelski Młyn.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2017 0

Jutrzejsze obchody będą ograniczone. Decyzję podjął Zespół Zarządzania Kryzysowego

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego Gminy Kcynia podjął decyzję, by w związku ze #skutkami gwałtownych zjawisk atmosferycznych jakie dotknęły Kcynię i okolice, obchody Święta Wojska Polskiego, zaplanowane na 15 sierpnia 2017 roku, zostały ograniczone.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2017 10

Obowiązuje zakaz wstępu do lasu. "Dla nas, leśników, to bardzo duża tragedia"

W wyniku nawałnicy w bardzo dużej mierze ucierpiały lasy Nadleśnictwa #Szubin. Z uwagi na bezpieczeństwo wprowadzono zakaz wstępu. Szkody są bardzo duże.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2017 1

Podczas ulewy kierowcy gubili tablice rejestracyjne. Znalazłeś jakąś?

Podczas nawałnicy, jaka przeszła nad powiatem wielu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne #swoich pojazdów. Jeżeli udało Wam się jakąkolwiek znaleźć, przyślijcie jej zdjęcie do nas. Może dzięki temu znajdzie się jej właściciel.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2017 3

Krajobraz jak po bitwie. Mamy kolejne relacje filmowe (filmy)

Cały czas do naszej redakcji nadsyłane są materiały dokumentujące ogrom zniszczeń, jakie # dokonała piątkowa nawałnica. Przygotowaliśmy także materiał z terenu gminy Kcynia, który obrazuje jak sytuacja wyglądała dzisiaj. Zachęcamy do obejrzenia kolejnych filmów.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2017 73

Brak prądu daje się we znaki. Enea pracuje bez przerwy

Ponad 220 brygad energetycznych Enei Operator bez przerwy pracuje nad usunięciem skutków # nawałnic, które w nocy z piątku na sobotę przeszły nad województwami obsługiwanymi przez firmę. Wszyscy dostępni specjaliści są zaangażowani w akcję. Do przywracania dostaw energii elektrycznej został użyty również specjalistyczny sprzęt, ponad 140 samochodów, prawie 50 podnośników oraz 10 dźwigów.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2017 14

Niszcząca siła żywiołu. Kolejne zdjęcia Internautów oraz (filmy)

Służby cały czas wytrwale pracują usuwając skutki piątkowej wichury. Przedstawiamy kolejne # zdjęcia nadesłane do naszej redakcji, na których widać zniszczenia powstałe przez huraganowe wiatry.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2017 9

Skala zniszczeń jest gigantyczna. Zobacz (film)

Zachęcamy do obejrzenia filmu, który ukazuje skutki nawałnicy, która przeszła wczorajszej nocy # przez powiat nakielski.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2017 1

Gmina Kcynia. Zniszczenia też są duże

Pisaliśmy już dzisiaj o skutkach nawałnicy w gminie Kcynia. Mamy więcej zdjęć, na których widać # zerwane dachy, połamane gałęzie i powalone drzewa przy GCKiB w Kcyni. Podobnie jak ma to miejsce w większości nekropolii w naszym powiecie także na kcyńskim cmentarzu powalone drzewa uszkodziły nagrobki.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2017 0

Skutki nawałnicy w gminie Kcynia. Przesyłajcie zdjęcia!

Przesyłajcie do nas zdjęcia, filmy, relacje, które obrazują jak wygląda krajobraz w gminie Kcynia po wczorajszej nawałnicy, a które opublikujemy na portalu Kcynia24.pl Nasz adres: kontakt@kcynia24.pl

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2017 13

Prawie 1000 zdarzeń. Prądu może nie być nawet kilka dni

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego wydało komunikat skierowany do mieszkańców # powiatu w związku z wczorajszymi gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2017 3

Nawałnica nie oszczędziła gminy Kcynia. Trwa usuwanie szkód

Wichura z intensywnymi opadami deszczu wyrządziła ogromne szkody także w # gminie Kcynia. Na zdjęciach uszkodzone budynki gospodarcze w miejscowości Weronika, Paulina, Kowalewko.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2017 25
Przyślij zdjęcia

Burza szalała nad regionem. Wyrządziła wiele szkód

Powalone drzewa, zalane piwnice, uszkodzone linie energetyczne, wyrwane dachy, zniszczone #auta, zablokowane ulice - to bilans #burzy, jaka przeszła w nocy z piątku na sobotę nad regionem. Strażacy cały czas interweniują.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2017 0

Trwa modernizacja drogi. Położono masę bitumiczną i nowy chodnik

W miejscowości Chwaliszewo trwa modernizacja drogi gminnej.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2017 0

Wybrano starostów dożynek. Przedstawiamy ich sylwetki

9 września w Kołaczkowie odbędą się dożynki powiatowo-gminne. Przedstawiamy #sylwetki tegorocznych powiatowych starostów dożynkowych.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2017 51

Kolejne burzowe ostrzeżenie. Będzie też padać i mocno powieje

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje, że od #godz. 21.00 dnia 11.08 do godz. 6.00 dnia 12.08 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h.

(czytaj więcej)
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Sierpień miesiącem abstynencji tylko w teorii? Praktyka jest inna

Od 33 lat Kościół niezmiennie apeluje, by w sierpniu Polacy odstawili kieliszki i zafundowali #sobie miesiąc trzeźwości. Ilu z Was byłoby w stanie na ten czas zrezygnować z alkoholu?

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)