Dziś mamy 23 stycznia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

Aktualności

22 stycznia 2020 0

Tomasz Zmudziński odwołany. Orzeł Kcynia ma nowego prezesa

W minioną sobotę odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Klubu #Orzeł Kcynia, na którym odwołano z funkcji Prezesa Tomasza Zmudzińskiego.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2020 4

Pod koniec stycznia odbędzie się sesja. Co znalazło się w porządku obrad?

29 stycznia o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski odbędzie się XVI sesja Rady Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2020 0

Warsztaty Rozwoju Osobistego dla młodzieży. Ilość miejsc ograniczona

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nakle zaprasza na #warsztaty rozwoju osobistego. Szczegóły poniżej.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2020 3

Myślisz o służbie wojskowej? To ostatni dzwonek na ferie w mundurze!

Myślisz o służbie wojskowej? Chcesz wstąpić w szeregi Terytorialsów z 8K-PBOT, i nie #chcesz rezygnować z nauki na korzyść szkolenia podstawowego? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przygotowaliśmy dla Ciebie projekt „Ferie w mundurze”, dzięki któremu uczniowie i studenci bezkolizyjnie odbędą szkolenia podstawowe i przeżyją niezapomnianą przygodę.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 9

Worek z wężem w centrum miasta. Niecodzienne odkrycie

W niedzielę 19 stycznia br. około godz. 9.00 patrol straży miejskiej został skierowany# na ul. Gdańską w pobliżu skrzyżowania z ul. Pomorską w Bydgoszczy w celu potwierdzenia zgłoszenia o porzuconym worku foliowym, w którym miał znajdować się martwy wąż.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 83

Wypadek na obwodnicy. Samochód ciężarowy zderzył się z osobowym

Kilka dni po śmiertelnym wypadku na skrzyżowaniu ulicy Staszica w Nakle z nakielską obwodnicą, #doszło do kolejnego zdarzenia drogowego w tym miejscu, na szczęście nie tak tragicznego. Służby wezwano 21 stycznia o godzinie 17.44.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 5

Legitymacja szkolna w telefonie? Szkoły mogą skorzystać z takiego rozwiązania

Uczniowie niemal czterech tysięcy szkół już się nie martwią, czy nie zgubią lub #zniszczą swoją papierową legitymację szkolną. Mają ją w telefonie. Twoje dziecko też może z takiej korzystać.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 0

Szereg programów wsparcia dla babć i dziadków nie tylko w dniu ich święta

Babcie i dziadkowie – osoby niezbędne w naszym życiu. Dziś coraz częściej łamią #stereotypy związane z wiekiem – pracują, są wolontariuszami, chodzą na warsztaty teatralne i kursy językowe, używają komputera, wstępują w związki małżeńskie. Marszałkowska polityka senioralna uwzględnia różnorodne potrzeby tej grupy wiekowej.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 0

Jutro 75. rocznica wyzwolenia Kcyni. Złożono kwiaty i zapalono znicze

"Kcynię wyzwoliły wojska radzieckie 22 stycznia 1945 r. Ich straż przednia znalazła się #nieopodal miasta już 21 stycznia, jednak główne siły wkroczyły dopiero nazajutrz. Bezpośrednich walk o Kcynię nie było, z wyjątkiem drobnej potyczki, w której zginęło 5 Niemców. Żołnierze radzieccy nie zatrzymali się w mieście, pomaszerowali w kierunku zachodnim" - czytamy w książce "Dzieje Kcyni" pod red. W. Jastrzębskiego. Red.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 0

Pierwsza „Ciekawość świata” już za parę dni. Gościem będzie Wojciech Olejniczak

Z przyczyn niezależnych od organizatora zmianie ulega tematyka pierwszej w tym roku "Ciekawości świata".

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 2

Planowane wyłączenia prądu. Sprawdź kiedy i gdzie nie będzie zasilania

Planowane wyłączenia prądu na terenie # powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 0

Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego. Rywalizowano o Puchar Burmistrza Kcyni

W niedzielę 19 stycznia 2020 r. przy współorganizacji Kcyńskiego Stowarzyszenia #Tenisowego „Nasz Kort” został przeprowadzony Okolicznościowy Otwarty Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Kcyni.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 4

Spotkanie strzelców. Mieli okazję sprawdzić efekty zimowych treningów

Okres jesienno-zimowy to dla każdego strzelca czas na intensywny trening, tak zwany #bezstrzałowy, który opracowany jest indywidualnie dla każdego zawodnika przez instruktorów strzelectwa.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 0

Policjanci szkolili pracowników kcyńskiego Zakładu Poprawczego

Szkolenie dotyczące środków psychoaktywnych przeprowadzili dla pracowników #Zakładu Poprawczego w Kcyni nakielscy mundurowi. Wiedza zdobyta przez słuchaczy ma im pomóc w codziennej pracy wychowawczej.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 0

Kochane Babcie, drodzy Dziadkowie! Składamy najserdeczniejsze życzenia

21 i 22 stycznia to wyjątkowe święta. W te dni świętują Babcie i Dziadkowie!

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 0

Mały ZUS Plus już za dwa tygodnie. Więcej firm skorzysta z niższych składek

Więcej firm skorzysta z niższych składek na ubezpieczenia społeczne. Już 1 lutego #wchodzą w życie zmiany w „małym ZUS” dla przedsiębiorców, czyli tzw. „mały ZUS plus”. To rozwiązanie dla tych firm, których przychód z poprzedniego roku nie przekroczył 120 tys. zł.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 0

Z wizytą na Kresach. Zobacz relację z podróży mieszkańców gminy Kcynia

W dniach 9 -11 listopada 2019 r. grupa mieszkańców gminy Kcynia, których przodkowie pochodzili z# Kresów, wybrała się na Wschód. Pan Piotr Hawro, Romuald Łasut wraz z Wojciechem Mikołajewskim powodowani sentymentem, ale i też potrzebą poznania miejsc, w których mieszkali przed wojną ich rodzice i dziadkowie, pojechali na Ukrainę. Oto ich skromna relacja.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2020 14

8 kolejka w I lidze. Liderzy niezmiennie wygrywają

Kolejne dwa zwycięstwa do swojego dorobku dołożyła Olimpia Tupadły, która nie ma zamiaru #oddać pozycji lidera tabeli. Drugi Dąb Potulice również odniósł zwycięstwo i cały czas liczy na potknięcie rywala.

(czytaj więcej)
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)