Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

Wydarzenia

18 września 2019 1

Sportowa rywalizacja gmin. Dobra zabawa przede wszystkim

W 13 konkurencjach w miniony weekend rywalizowali zawodnicy gmin # Nakło, Szubin i Mrocza w ramach drugiej edycji Pałucko – Krajeńskich Igrzysk Sportowych. Rywalizacja była zacięta, ale chodziło głównie o dobrą zabawę w duchu fair play.

(czytaj więcej)
18 września 2019 2

Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce. Iga Baumgart-Witan mistrzynią na 400m

Pod koniec sierpnia br. w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski w # Lekkoatletyce. Poziom, który zaprezentowały biegaczki na 400 m, w tym nasz terytorials z 8K-PBOT Iga Baumgart-Witan był mistrzowski.

(czytaj więcej)
16 września 2019 0

Dzień Sportu w Wałczu. Olaf Jagodziński laureatem turnieju szachowego

W niedzielę, 15 września podczas Międzynarodowego Dnia Sportu w # Wałczu puchar turnieju szachowego trafił w ręce mieszkańca powiatu nakielskiego, Olafa Jagodzińskiego - ucznia I LO w Szubinie.

(czytaj więcej)
02 września 2019 1

Orzeł Kcynia rozpoczął rozgrywki. Przegrany mecz na wyjeździe

Po kilku latach zmagań w innych grupach, Orzeł Kcynia wrócił do rywalizacji z # innymi zespołami powiatu nakielskiego. Pierwszym rywalem była jednak Wisła Fordon.

(czytaj więcej)
27 sierpnia 2019 0

Mistrzostwa w podnoszeniu ciężarów. Poznaliśmy najlepszych zawodników

24 sierpnia w hali widowiskowo – sportowej w Mroczy odbyły się # Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Podnoszeniu Ciężarów do lat 17.

(czytaj więcej)
27 sierpnia 2019 0

Kijkowa Kcynia rozbiła bank. Zawodniczki wróciły z medalami

W niedzielę (25 sierpnia) na terenie skansenu w Osieku nad Not., odbyły się # XXIX Biegi im. Stefana Bąka.

(czytaj więcej)
26 sierpnia 2019 0

Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej. Zawodnicy rozegrali ciekawe spotkania

Turniej Piłki Siatkowej Plażowej Grad Prix Kcyni 2019 o Puchar Burmistrza # Kcyni został przeprowadzony w dniu 15.08.2019 r. na boisku do piłki siatkowej plażowej w Szkole Podstawowej w Mycielewie.

(czytaj więcej)
24 sierpnia 2019 10

Mistrzostwa powiatu w podnoszeniu ciężarów. Rywalizacja trwa!

Dzisiaj, 24 sierpnia w hali widowiskowo – sportowej w Mroczy trwają # Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Podnoszeniu Ciężarów do lat 17.

(czytaj więcej)
24 sierpnia 2019 3

Mistrzostwa w Podnoszeniu Ciężarów. Sportowa impreza w Mroczy

Już dzisiaj, 24 sierpnia odbędą się# Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Podnoszeniu Ciężarów do lat 17. Zawody rozpoczną się o 11:00 w Hali Widowiskowo - Sportowej w Mroczy.

(czytaj więcej)
23 sierpnia 2019 0

Siatkarze plażowi i strzelcy z Nakła jadą na finały XVI IOSW LZS "Tokyo 2020"

Nakło nad Notecią było organizatorem turnieju# eliminacyjnego - runda II, grupa II - w piłce siatkowej plażowej mężczyzn do finałów XVI Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich LZS "Tokyo 2020", które odbędą się w przyszłym roku na obiektach sportowych Sępólna Krajeńskiego.

(czytaj więcej)
22 sierpnia 2019 14

Piłkarskie święto w Nakle. Czarni zmierzyli się z Zawiszą

Wczorajsze popołudnie przyciągnęło na stadion w# Nakle dawno niewidzianych tak licznie kibiców. A to dlatego, że w ramach regionalnego Pucharu Polski, Czarni zmierzyli się z Zawiszą Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
21 sierpnia 2019 0

Ostatnie zawody cyklu regionalnego. Sukces zawodniczki z Kcyni

W niedzielę odbyły się ostatnie zawody cyklu regionalnego Polskiej Federacji # Nordic Walking. Na 10 km wystartowała reprezentantka Kijkowej Kcyni.

(czytaj więcej)
20 sierpnia 2019 0

Wygrana w wyścigu kolarskim. Kolejny sukces Kacpra Gieryka

Kacper Gieryk, sportowiec z Kcyni zwyciężył w klasyfikacji generalnej # XXVII Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Po Ziemi Konińskiej juniorów młodszych, który odbył się w dniach 16-18 sierpnia br.

(czytaj więcej)
17 sierpnia 2019 0

Turniej Piłki Siatkowej Plażowej. Grand Prix Kcyni

Już jutro odbędą się zawody sportowe Turniej Piłki Siatkowej Plażowej Grand Prix Kcyni 2019 kategoria OPEN.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2019 2

Sukces Kacpra Gieryka. Razem z kolegami zdobył srebrny medal

W dniach 1-3 sierpnia na torze kolarskim w Pruszkowie odbyły się # Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym w kategorii junior młodszy.

(czytaj więcej)
13 sierpnia 2019 0

I Dworskie Przełaje. Sukces zawodników z Kcyni

Kijkowa Kcynia brała udział w wyjątkowych zawodach w Sielcu. Na Dworskich Przełajach można # było biec na 5 i 10 km oraz wystartować w marszu Nordic Walking na 5km.

(czytaj więcej)
12 sierpnia 2019 0

Mistrzostwa Polski Nordic Walking. Zawodnicy z Kcyni dobrze się spisali

10 sierpnia dzielna drużyna z „Kijkowej Kcyni” walczyła na # Mistrzostwach Polski NW w malowniczym Osielsku. Choć pogoda nie dopisała, bo była ciężka jak na chodzenie zawodnicy świetnie sobie poradzili.

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2019 0

Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Weekend pełen sportowych emocji

Już jutro rozpoczynają się# Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. W dniach 9-11 sierpnia 2019 roku 12 najlepszych krajów podczas 3 dniowej rywalizacji na Stadionie Zawiszy w Bydgoszczy powalczy o tytuł najlepszej drużyny europejskiej.

(czytaj więcej)
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)