Dziś mamy 13 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Wydarzenia

08 lipca 2020 0

124 uczestników na listach startowych. Grano systemem szwajcarskim

1994 zawodników zrzesza Alleppey Team - indyjski klub mieszczący się w mieście Alleppey. #Takie liczby nawet nie śnią się naszym działaczom szachowym. W Indiach to oczywiście norma.

(czytaj więcej)
07 lipca 2020 0

Turniej Rodziców i Przyjaciół klubu KS Czarni Nakło. Uczestniczyło pięć drużyn

W sobotę 4. lipca na stadionie miejskim w Nakle nad Notecią odbył się# 4. Integracyjny Turniej Rodziców i Przyjaciół klubu KS Czarni Nakło pod patronatem Starosty Nakielskiego realizowany z projektu kultura i sport 2020 Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2020 0

Fight Exclusive Night. Marcin Wójcik pokonał Rafała Kijańczuka

Niezmiernie nam miło poinformować, że zawodnik Mundurowego Klubu Strzeleckiego w Kowalewku Marcin Wójcik w trakcie Fight Exclusive Night 13 czerwca br. stoczył zwycięski pojedynek pokonując Rafała Kijańczuka.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2020 0

Prezes KPZSzach Jarosław Wiśniewski wywalczył drugie miejsce

Klub مسابقه شبانه لایچس کشور zorganizował 14 czerwca پیشکسوتان شطرنج ایران Arena (Weterani #Irańskich Szachów Arena) w Iranie.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2020 0

Turniej Wiedzy Quizizz. Pytania przygotował Olaf Jagodziński

Olaf Jagodziński przygotował pytania do VIII Turnieju Wiedzy Quizizz I LO Szubin.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2020 0

Turniej na cześć Piotra Szybowicza. Kiedy w końcu wygra Sudańczyk?

Sprawowanie funkcji prezesa klubu szachowego w czasie epidemii jest dużo bardziej #skomplikowane niż przed epidemią. Codziennie nowe zawody i codziennie ktoś z klubu gdzieś gra. I codziennie nowe artykuły.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2020 0

Spływy Kajakowe Szlakami Papieskimi z okazji rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

W minionym miesiącu obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin wielkiego Polaka, papieża, św. #Jana Pawła II. Obecny rok 2020 jest decyzją polskiego parlamentu Rokiem Św. Jana Pawła II i my w między innymi ten sposób uczciliśmy pamięć tego wspaniałego człowieka.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2020 0

Sukces w afrykańskim państwie. Alan Jagodziński dwukrotnym zwycięzcą

Kolejny sukces odniesiony w afrykańskim państwie, ale dlaczego szachiści upatrzyli #sobie grę w tym właśnie kraju? Po raz pierwszy członek I LO Szubin - Alan Jagodziński został dwukrotnym zwycięzcą turniejów organizowanych w Sudanie.

(czytaj więcej)
11 czerwca 2020 0

Szachiści z powiatu bezkonkurencyjni. Coraz mniej zawodników z Sudanu

Czas na Alan Jagodziński Arena w Sudanie. Tego jeszcze w kinie nie grali. Dla przypomnienia - #w mediach powiatowych informowaliśmy już kilka razy o startach szachistów w afrykańskim państwie Sudan

(czytaj więcej)
05 czerwca 2020 0

Pojedynek w międzynarodowej lidze. W składzie KPZSzach bracia Jagodzińscy

Zawodnicy I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie Alan Jagodziński i Olaf Jagodziński #po raz kolejny zagrali w międzynarodowej lidze szachowej.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2020 0

Bracia znów w akcji. Turniej rozegrany został w Uzbekistanie

W niedzielę 31.05.2020 r. o godzinie 14.00 na portalu Lichess odbył się turniej #szachowy B International Chess Academy Arena w Uzbekistanie zorganizowany przez mistrza międzynarodowego IM, administratora klubu szachowego International Chess Academy z Taszkientu - Elbeka Alikulova.

(czytaj więcej)
30 maja 2020 0

Startowało 49 szachistów z całego świata. Wśród nich bracia Jagodzińscy

Zawodnicy I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie wystąpili po raz drugi w #Turnieju Szachowym Schachlehrerin Arena, który zorganizowała w niemieckim Dortmundzie mistrzyni międzynarodowa Mara Jelica.

(czytaj więcej)
28 maja 2020 1

EUROBAC Nakło organizuje internetowe turnieje brydżowe. Rywalizowało 14 par

W piątek (22 maja) i niedzielę (24 maja) nakielscy brydżyści rozegrali# kolejne turnieje brydżowe na platformie bridgebase. W obu turniejach grało po 14 par reprezentujących powiaty bydgoski, nakielski i sępoleński oraz gości z innych części kraju.

(czytaj więcej)
22 maja 2020 0

Są efekty treningów. Alan Jagodziński na podium

Zawodnicy I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie wystąpili na kolejnym #turnieju międzynarodowym. Dwa miesiące treningu sprawiły, iż osiągnięcia są coraz bardziej interesujące.

(czytaj więcej)
18 maja 2020 0

47 Turniej Szachowy Lichess. Zawodnicy z powiatu w pierwszej dziesiątce

W Bydgoszczy odbył się 47 Turniej Szachowy Lichess MDK 1 z udziałem zawodników #z Niemiec, Francji i Polski.

(czytaj więcej)
16 maja 2020 1

Najlepsze zespoły awansują, a spadków nie będzie. Jak jest w regionie?

Szefowie Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, w tym naszego kujawsko-pomorskiego, #podjęli decyzję dotyczącą aktualnego sezonu. Czekali na nią z niecierpliwością piłkarze, działacze i kibice piłkarscy w regionie. Możliwych było kilka scenariuszy. Ostateczną decyzję podejmą władze Polskiego Związku Piłki Nożnej.

(czytaj więcej)
13 maja 2020 1

Inicjatywa nakielskiej sekcji brydża sportowego. Brydżyści grają w sieci

Z uwagi na pandemię koronawirusa, brydżyści nie mogą tradycyjnie usiąść do zielonych #stolików. Dlatego nakielska sekcja brydżowa organizuje turnieje w sieci.

(czytaj więcej)
08 maja 2020 0

W czasie epidemii kwitnie życie sportowe. Kolejna runda Ligi Szachowej

W Kujawsko - Pomorskim Związku Szachowym i I LO im. Stanisława Wyspiańskiego #w Szubinie w czasie epidemii kwitnie życie sportowe.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)