Dziś mamy 15 lipca 2025, wtorek, imieniny obchodzą:

16 czerwca 2021

Zabójczy kwadrans. Piłkarze walczyli o każdą piłkę

fot. BDS

fot. BDS

Piętnaście minut, tyle czasu minęło od strzelenia# przez Noteć pierwszej bramki, do strzelenia ostatniej. W pierwszej połowie szubinianie nie istnieli. W drugiej mecz był wyrównany, podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego walczyli o każdą piłkę, ale rywal nie pozwolił już na zbyt wiele. Derby Pałuk zdecydowanie dla piłkarzy z Łabiszyna.

Choć mecz rozegrano przy ulicy Jana Pawła II w Szubinie, jego gospodarzem była Noteć. Jak już wspominaliśmy w ubiegłym tygodniu, na stadionie w Łabiszynie trwają prace remontowe, stąd prośba prezesa klubu Jacka Kowalskiego, żeby spotkanie rozegrać w Szubinie. Atut własnego boiska i fantastyczny doping kibiców niestety nie przechylił szali zwycięstwa na korzyść Szubinianki. W pierwszej połowie notecianie zdominowali grę, co udokumentowali strzeleniem aż czterech goli. Rozpoczął Tomasz Kośmider już w 5`. Dalej strzelali Jakub Krzynówek i Kamil Koronowski dwukrotnie. Tym samym już w 20` Noteć prowadziła 4:0. I choć po zmianie stron na boisko wyszła jakby inna Szubinianka, zmotywowana i walczące, to przeciwnicy, mimo wyraźnego opadania z sił, nie oddali korzystnego rezultatu. Przyznać trzeba obiektywnie, że podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego zasłużyli w tej części pojedynku chociaż na trafienie honorowe, jednak tak się nie stało. Najbliższy szczęścia był Robert Jurek, który wszedł na boisko zaledwie na kilkanaście minut. Kapitan Szubinianki nie jest jeszcze w pełni sił, jednak niewiele brakowało, a wpisałby się na listę strzelców. Niestety, po jego uderzeniu piłka odbiła się od poprzeczki. Mimo głośnego i dobrze zorganizowanego dopingu kibiców Szubinianki, którzy do końca wspierali zespół, Szubinianka przegrała do zera.
- W derbowym meczu zobaczyliśmy dwie nierówne połowy w wykonaniu moich piłkarzy. Po korekcie w przerwie zagraliśmy z zaangażowaniem i lepiej taktycznie. Mozolnie piłkarze zaczynają rozumieć granie. Praca ta przyniesie korzyści tej drużynie w przyszłości - podsumował trener Szubinianki Wiesław Stepczyński.

Skład Szubinianki:
Karol Kobylarz, Dominik Krawczyk, Paweł Staśkiewicz, Michał Machowski, Jakub Donarski, Igor Jakubowski (Kamil Ośka), Damian Czerwiński, Norbert Gorajewski, Miłosz Grobelny (Robert Jurek), Adrian Gorajewski, Bartosz Musiałek (Jakub Spychała).

Oceń artykuł: 10 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (11)

    mariusz, w dniu 16-06-2021 14:41:52 napisał:

    niestety brakuje umiejętności , niektórym niestety również ambicji i zwykłej radości z grania w piłkę szkoda że po tylu latach Szubinianka spadnie do a klasy ...wielka szkoda

    odpowiedz

    • 3 (11)

    klotka , w dniu 16-06-2021 15:36:00 napisał:

    za spadek wine ponosza rowniez trener i prezes klubu , ktorzy nie zrobili nic aby ratowac spadek

    odpowiedz

    • 1 (11)

    kolega, w dniu 16-06-2021 21:09:08 napisał:

    Ten trener to parodia i żenada. Już dawno powinni go wy....ć

    odpowiedz

    • 2 (10)

    klotka, w dniu 16-06-2021 21:58:55 napisał:

    prezes klubu powinien rowniez zrezygnowac

    odpowiedz

    • 3 (11)

    Luki, w dniu 17-06-2021 06:58:54 napisał:

    A wynik podany dopiero, jak dobrze liczę, w 10 zdaniu. Podawajcie wynik w tytule. Co prawda jest co ukrywać bo ta drużyna to porażka.

    odpowiedz

    • 2 (10)

    ktoś, w dniu 17-06-2021 07:44:22 napisał:

    Spadek po ponad 20 latach grania na wyższych szczeblach...i nie powiedziane, że tak szybko powrócą do V ligi, bo inne drużyny się nie położą...ilość zawodników to nie wszystko, trzeba iść w jakość...a młodzi zagrają dwa mecze i już wielkie gwiazdy Szubina!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Budowa hal
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

"Zosia z Pnia". Perełka archeologiczna regionu

W miejscowości Pień, na terenie gminy# Dąbrowa Chełmińska w powiecie bydgoskim, historia przeszłości dosłownie wychodzi z ziemi. To właśnie tam, od ponad dwóch dekad, naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prowadzą intensywne badania archeologiczne, które odkrywają tajemnice codziennego życia, śmierci, a także wiary i obyczajów dawnych mieszkańców tych ziem.

(czytaj więcej)
0

Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.

(czytaj więcej)
0

615. rocznica Bitwy pod Grunwaldem. Symbol zwycięstwa i jedności

15 lipca 1410 roku zapisał się na kartach historii# jako dzień jednego z najważniejszych zwycięstw w dziejach Europy Środkowo-Wschodniej. Tego dnia wojska Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego, dowodzone przez króla Władysława Jagiełłę, pokonały potężny Zakon Krzyżacki w wielkiej Bitwie pod Grunwaldem.

(czytaj więcej)
0

Nieprzyjemny czas dla alergików. Co pyli w lipcu?

Lipiec to sezon wypoczynku, wycieczek i pikników. Niestety #może jednocześnie być nieprzyjemnym czasem dla alergików.

(czytaj więcej)