Dziś mamy 20 czerwca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2024

Z wizytą w Alpakowym Ogrodzie. Zabawy, konkursy i warsztaty

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

3 czerwca klasa 2a i 1b ze Szkoły Podstawowej# im. Jana Czochralskiego w Kcyni pod opieką p. D. Żyto, p. A. Różańskiej, p. A. Modlińskiej oraz p. A. Miszewskiej odwiedziła Alpakowy Ogród w Starym Jarużynie.

Uczniowie poznali zwierzęta gospodarkie, między innymi króliki, kozy, owieczki, alpaki. Dzieci dowiedziały się dużo o życiu zwierząt, zobaczyły także piękne, kolorowe papugi. Miały możliwość nakarmienia zwierząt, a niektóre z nich nawet dały się poprzytulać. Dzieci brały udział w zabawach, grach i konkursach, oraz warsztatach: samodzielnie wykonywali zawieszkę: Alpakę. Podczas spotkania dzieci uczyły się szacunku i empatii do zwierząt. Na koniec naszej wyprawy otrzymaliśmy pyszna watę cukrową oraz dyplomy za aktywny udział w spotkaniu z Alpakami.

Materiał: Daria Żyto / Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)