Z wizytą w Alpakowym Ogrodzie. Zabawy, konkursy i warsztaty

fot. Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni
3 czerwca klasa 2a i 1b ze Szkoły Podstawowej# im. Jana Czochralskiego w Kcyni pod opieką p. D. Żyto, p. A. Różańskiej, p. A. Modlińskiej oraz p. A. Miszewskiej odwiedziła Alpakowy Ogród w Starym Jarużynie.
Uczniowie poznali zwierzęta gospodarkie, między innymi króliki, kozy, owieczki, alpaki. Dzieci dowiedziały się dużo o życiu zwierząt, zobaczyły także piękne, kolorowe papugi. Miały możliwość nakarmienia zwierząt, a niektóre z nich nawet dały się poprzytulać. Dzieci brały udział w zabawach, grach i konkursach, oraz warsztatach: samodzielnie wykonywali zawieszkę: Alpakę. Podczas spotkania dzieci uczyły się szacunku i empatii do zwierząt. Na koniec naszej wyprawy otrzymaliśmy pyszna watę cukrową oraz dyplomy za aktywny udział w spotkaniu z Alpakami.
Materiał: Daria Żyto / Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria









































Czytaj również
Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety Jędrzejewskiej 21 marca zostanie # podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat odnotowano w # Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami
(czytaj więcej)Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.
(czytaj więcej)