Dziś mamy 23 lipca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

02 lipca 2024

"Niech żyją wakacje". Letnie przygody przedszkolaków

fot. Ewelina Stoltmann

fot. Ewelina Stoltmann

Lato, wakacje nieodłącznie większości z nas kojarzy się# z podróżami i przygodami. W związku z tym grupa Pszczółek, Motylków, Gromadki Kubusia Puchatka oraz Sówek wyruszyły w tym tygodniu w podróż pod hasłem "Niech żyją wakacje". Dzieci zapoznały się z mapami, przewodnikami oraz GPS oraz ich przeznaczeniem.

"Kamienie mogą być wesołe" to kolejny blok tematyczny gdzie przedszkolaki mogły sprawdzić swoją wyobraźnię i jednocześnie sprawność manualną poprzez malowanie kamieni, które mogą zabrać ze sobą w podróż jaką wyruszą w czasie wakacji i zostawić je w wybranych miejscach aby inni mogli je podziwiać.

Podczas dalszych przygód wakacyjnych dzieci odkrywały "wakacyjne krainy". Miały możliwość stworzenia własnych krain z użyciem zgromadzonych w sali przedmiotów i materiałów i zbudowania ich na bazie poznanych figur geometrycznych.

Oczywiście pomysłowość naszych dzieci nie zna granic.

Materiał: Ewelina Stoltmann / Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wymiana doświadczeń i nowoczesna technologia. Szkolenie żołnierzy

W ostatnich dwóch tygodniach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony #Terytorialnej we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois realizowało szkolenie Critical Knowledge Exchange przeznaczone dla Obserwatorów Ognia.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Wzniesienia kryją tajemnicę. Pozostałości kurhanów i pomniki

Te niepozorne wzniesienia kryją w sobie tajemnicę. Uczyniła je #ludzka ręka. Dziś historia o miejscach pamięci w Leśnictwach Dziewierzewo i Żarczyn.

(czytaj więcej)