Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Sportowe konkurencje pełne emocji

fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie
Dnia 20 września w Szkole Podstawowej# im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w murach naszego przedszkola.
Świętowanie rozpoczęliśmy od złożenia najserdeczniejszych życzeń wszystkim naszym przedszkolakom z okazji ich święta. Następnie wyruszyliśmy na świeże powietrze, gdzie odbyły się zawody sportowe. Dzieci z grupy młodszej "Wiewiórki" i z grupy starszej "Sówki" zostały podzielone na drużyny. Zespoły wzięły udział w sportowych konkurencjach przygotowanych przez swoje wychowawczynie:
- przejście pod i nad liną,
- przeciąganie szarfy,
- rzut woreczkiem do celu,
- wyścig z piłką na łyżce,
- toczenie piłeczki kijem hokejowym,
- czołganie się przez tunel.
Cóż to były za emocje. Radość i satysfakcja z odnoszonych sukcesów malowały się na twarzy każdego uczestnika. Po ukończonych zawodach każde dziecko zostało nagrodzone balonikiem i wafelkiem.
Zwieńczeniem pełnego wrażeń dnia było twórcze malowanie kredą obrazków. W efekcie mamy pięknie ozdobiony, kolorowy chodnik przy naszym przedszkolu.
Materiał: Oliwia Kędziora, Renata Murawska / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie
Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.
Galeria






















Czytaj również
- Pierwszy dzień wiosny. Przedszkolaki odwiedziły Rynek
- Dzień Babci i Dziadka w wykonaniu przedszkolaków! Wielkie święto w szkole
- Wyjątkowy dzień w przedszkolu. Dzieci zaprosiły babcie i dziadków
- Świąteczne wspomnienia. Jedna z najpiękniejszych tradycji
- Dzieci zaśpiewały kolędy i przyśpiewki pałuckie. Wspaniała uroczystość
Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)