Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2023

Pożegnanie ks. Tomasza Kapczyńskiego. Podziękowania dla proboszcza

fot. MM

fot. MM

1 grudnia w kościele w Witosławiu miała miejsce uroczysta #pożegnalna msza święta proboszcza parafii pw. św. Macieja w Orlu ks. Tomasza Kapczyńskiego.

Parafianie tłumnie przybyli na ostatnie nabożeństwo odprawione przez ks. Tomasza Kapczyńskiego, któremu przy ołtarzu towarzyszył proboszcz parafii pw. św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP w Mroczy ks. dziekan Wojciech Cierniak.

Zarówno odchodzący z parafii proboszcz, jak i zgromadzeni w świątyni wierni - nie kryli swych emocji. Ks. Tomasz Kapczyński skierował do swoich parafian wiele ciepłych słów, dziękując im za wieloletnią współpracę. Parafianie również podziękowali swojemu proboszczowi za blisko 9-letnią posługę kapłańską. W mszy świętej uczestniczyły także liczne delegacje, m.in. lokalnych władz samorządowych, sołectw, szkoły w Witosławiu oraz druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych. Tego samego dnia złożono też szczególne podziękowania za ogromne, bezinteresowne zaangażowanie na rzecz wspólnoty parafialnej organiście Michałowi Sercowowi, odpowiadającemu m.in. za prowadzenie oficjalnej strony parafii na portalu Facebook.

Przypominamy, że ks. Tomasz Kapczyński w dniu 3 grudnia rozpocznie swoją posługę kapłańską jako proboszcz w parafii pw. św. Wawrzyńca w Gołańczy. Z kolei proboszczem parafii pw. św. Macieja w Orlu mianowany został ks. Mirosław Baniecki, który w ostatnim czasie sprawował funkcję wikariusza parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy.

Oceń artykuł: 30 43

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Budowa hal
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Budowa magazynów
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)