Pożegnanie druha Henryka Jaśkiewicza. "Niewielki wzrostem, ale wielki sercem"

fot. MM
Z głębokim żalem przyjęto w Kcyni wiadomość #o śmierci druha Henryka Jaśkiewicza – wieloletniego prezesa największej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni, zasłużonego działacza społecznego i człowieka, który całe swoje życie poświęcił służbie drugiemu człowiekowi. Odszedł w czwartek, 3 lipca, w wieku 82 lat – a jego pogrzeb odbył się w środę, 9 lipca.
Henryk Jaśkiewicz urodził się w 1943 roku w Polichnie (gm. Nakło nad Notecią). Zdobył średnie wykształcenie w zawodzie elektryka, a swoją przygodę ze strażą pożarną rozpoczął 1957 roku w rodzinnym Polichnie, gdzie piastował funkcję zastępcy naczelnik, by kontynuować ją od 1985 roku w jednostce OSP Kcynia, szybko wdrażając się w jej struktury. Po roku został sekretarzem tej jednostki, a po 2 latach – od 1987 do 2004 roku był jej prezesem. Był czynnym strażakiem, przez wiele lat brał udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Został odznaczony brązowym, srebrnym i złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa. W 1995 roku odznaczony został złotym znakiem związku, a w 2002 roku – medalem im. Bolesława Chomicza. O druha Henryka Jaśkiewicza upomniały się także struktury powiatowe i wojewódzkie OSP. Był członkiem zarządu oddziału powiatowego w Nakle w latach 1998-2006 oraz członkiem prezydium zarządu oddziału wojewódzkiego w latach 1991-2004. Nie można też zapomnieć o tym, że Henryk Jaśkiewicz pełnił również funkcję komendanta gminnego OSP w Kcyni – w latach 1991-2004.
W ostatniej drodze kcyńskiemu druhowi towarzyszyli zarówno członkowie jego macierzystej jednostki, jak i tych zaprzyjaźnionych. Nie zabrakło także delegacji samorządu gminy Kcynia oraz Koła Łowieckiego „Dąb”. W niezwykle ciepłych słowach o śp. Henryku Jaśkiewiczu wypowiedział się m.in. prezes gminnego związku OSP w Kcyni dh Damian Łyszczarz.
Odejście druha Henryka Jaśkiewicza to niewątpliwie wielka strata dla lokalnej społeczności. Bez wątpienia zostanie on zapamiętany jako człowiek oddany służbie, przyjaciel, mentor i autorytet wielu strażackich pokoleń. Rodzinie zmarłego składamy najszczersze wyrazy współczucia.
Galeria
























































































Czytaj również
- Zmarła wieloletnia nauczycielka. Pożegnanie śp. Marty Kołackiej
- Oddany wsi i lokalnej społeczności. Pożegnanie Stanisława Paprzyckiego
- Nie żyje Henryk Jaśkiewicz. Zasłużony działacz OSP i społecznik
- Autorytet polskiej pedagogiki. Nie żyje prof. dr hab. Zygmunt Wiatrowski
- Nie żyje Piotr Piszczek. Był najstarszym mieszkańcem Paterka
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
"Zosia z Pnia". Perełka archeologiczna regionu

W miejscowości Pień, na terenie gminy# Dąbrowa Chełmińska w powiecie bydgoskim, historia przeszłości dosłownie wychodzi z ziemi. To właśnie tam, od ponad dwóch dekad, naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prowadzą intensywne badania archeologiczne, które odkrywają tajemnice codziennego życia, śmierci, a także wiary i obyczajów dawnych mieszkańców tych ziem.
(czytaj więcej)Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.
(czytaj więcej)615. rocznica Bitwy pod Grunwaldem. Symbol zwycięstwa i jedności

15 lipca 1410 roku zapisał się na kartach historii# jako dzień jednego z najważniejszych zwycięstw w dziejach Europy Środkowo-Wschodniej. Tego dnia wojska Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego, dowodzone przez króla Władysława Jagiełłę, pokonały potężny Zakon Krzyżacki w wielkiej Bitwie pod Grunwaldem.
(czytaj więcej)Nieprzyjemny czas dla alergików. Co pyli w lipcu?

Lipiec to sezon wypoczynku, wycieczek i pikników. Niestety #może jednocześnie być nieprzyjemnym czasem dla alergików.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!