Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

28 listopada 2023

Otwarcie Areny Biegu na orientację w Potulicach. Nowe miejsce rekreacji

fot. pow.

fot. pow.

W dniu 26 listopada 2023 roku otwarto nową trasę biegów# na orientację pn. Zielony Punkt Kontrolny w Potulicach. Miejsce to powstało dzięki dofinansowaniu przez Zarząd Powiatu Nakielskiego oraz przy współpracy Stowarzyszenia Aktywna Kcynia z Nadleśnictwem Bydgoszcz.

Z tej też okazji Fundacja Bydgoszcz na Orientację, wraz z partnerami: Nadleśnictwem Bydgoszcz i Stowarzyszeniem Aktywna Kcynia zorganizowało bieg na orientację, który miał 3 wersje: trasę krótką (3 km), średnią (5 km) i długą (7 km). W biegu po raz pierwszy wystartowała reprezentacja Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią w składzie: Magdalena Stepka, Emilia Marach i Dawid Konwiński (trasa średnia), na których na mecie oczekiwał starosta nakielski Tadeusz Sobol. Na mecie na uczestników czekał ciepły napój oraz drobna przekąska.

Mapy nowej areny już niedługo będą dostępne na stronie starostwa, na stronie Nadleśnictwa Bydgoszcz oraz Aktywnej Kcyni. Jest to już druga arena Biegów na Orientację w naszym regionie. Odwiedzając obie areny na trasie między nimi znajduje się Przystań Powiat Nakielski gdzie możecie odpocząć i przy okazji skorzystać ze sportów wodnych. Zachęcamy do uprawiania sportu i rekreacji w naszym powiecie.

Materiał: Magdalena Stepka /Starostwo Powiatowe w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 17

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)