Dziś mamy 21 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2024

Ostatni wykład. Prelekcję wygłosił Rafał Bagrowski

fot. GCKiB w Kcyni

fot. GCKiB w Kcyni

Ostatni wykład dla UTW poprowadził prelegent #Rafał Bagrowski, pasjonat dyplomacji, od 2015 roku związany z działalnością na rzecz Studentów, ekspert m.in. z zakresu savoir-vivre, którym postanowił dzielić się z innymi.

Studenci dowiedzieli się m.in. jak można komunikować się z kucharzem w restauracji, co literatura savoir – vivre mówi o piciu kawy, kto miał najszerszą tytulaturę w historii, kiedy się nie witamy oraz w jakiej sytuacji lepiej być spóźnionym. Poznali również formalne ułożenie zastawy stołowej na stole i sztućców po jedzeniu.

Po części wykładowej przyszedł czas na niespodziankę, przygotowaną specjalnie dla studentów a mianowicie występ chóru Akatyst pod kierownictwem Agnieszki Maciejewskiej. Chórzystki otrzymały z rąk Burmistrza Kcyni koszulki promocyjne z logo Kcyni, a wszystko to z okazji obchodzonego w listopadzie ubiegłego roku, 20-lecia działalności.

- W imieniu swoim i samorządu dziękuję za tak godne reprezentowanie nas w skali całego kraju, za dzisiejszy dzień i uświetnienie tej pięknej uroczystości – mówił Burmistrz Kcyni.

Dyrektor Centrum  Ilona Kurdelska dziękowała przewodniczącej UTW Janinie Paszkiewicz, wszystkim słuchaczom oraz Burmistrzowi Kcyni.

Na sam koniec każdy ze studentów otrzymał formalnie dyplom ukończenia kolejnego roku akademickiego.

Materiał: Ilona Kurdelska / GCKiB w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)