Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 kwietnia 2023

"Od ziarenka do bochenka." Warsztaty wypiekania chleba

fot. SP Dziewierzewo

fot. SP Dziewierzewo

Dnia 21 kwietnia młodsze dzieci z grupy Kotki i starsze dzieci z grupy Sówki wzięły udział w #warsztatach wypiekania chleba pt. "Od ziarenka do bochenka" prowadzonych przez Panią Zofię Okrutnik w świetlicy wiejskiej w Górkach Zagajnych.

Warsztaty rozpoczęły się od zajęć praktycznych. Dzieci zajęły miejsca przy wcześniej przygotowanych stanowiskach. Pani Zofia dzieląc i rozdając dzieciom wcześniej przygotowane ciasto, omawiała etapy pieczenia bułek. Dzieci samodzielnie formowały z ciasta bułeczki, słuchając instrukcji Pani Zofii. Historię wypiekania chleba w piecu chlebowym przybliżyła dzieciom Pani Anna Okrutnik-Straszewska. Gdy bułeczki się wypiekały dzieci wybrały się ze swoimi wychowawczyniami na pobliski plac zabaw i boisko. Chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej. A mamy naszych przedszkolaków nakryły stoły do wspólnego śniadania. Dzieci po wyczerpującej aktywności na dworze wróciły bardzo głodne i z apetytem zasiadły do jedzenia. Każde dziecko samodzielnie przygotowało swoją bułkę z ulubionymi produktami. Dzieci zajadały ze smakiem swoje wypieki. Mogły również poczęstować się upieczonym chlebem i dżemem przygotowanym przez Panią Zofię.

Tak wielu dobrym sercom zawdzięczamy dzisiejsze zajęcia, dlatego też raz jeszcze serdecznie dziękujemy Pani Zofii Okrutnik za poprowadzenie warsztatów.

Mamom z Żarczyna i Państwu Straszewskim, którzy sponsorowali zakup produktów. Wszystkim Panią, które wzięły udział za zaangażowanie i pomoc w organizacji wydarzenia.

Materiał: Oliwia Kędziora / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)