Dziś mamy 21 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

27 kwietnia 2023

"Od ziarenka do bochenka." Warsztaty wypiekania chleba

fot. SP Dziewierzewo

fot. SP Dziewierzewo

Dnia 21 kwietnia młodsze dzieci z grupy Kotki i starsze dzieci z grupy Sówki wzięły udział w #warsztatach wypiekania chleba pt. "Od ziarenka do bochenka" prowadzonych przez Panią Zofię Okrutnik w świetlicy wiejskiej w Górkach Zagajnych.

Warsztaty rozpoczęły się od zajęć praktycznych. Dzieci zajęły miejsca przy wcześniej przygotowanych stanowiskach. Pani Zofia dzieląc i rozdając dzieciom wcześniej przygotowane ciasto, omawiała etapy pieczenia bułek. Dzieci samodzielnie formowały z ciasta bułeczki, słuchając instrukcji Pani Zofii. Historię wypiekania chleba w piecu chlebowym przybliżyła dzieciom Pani Anna Okrutnik-Straszewska. Gdy bułeczki się wypiekały dzieci wybrały się ze swoimi wychowawczyniami na pobliski plac zabaw i boisko. Chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej. A mamy naszych przedszkolaków nakryły stoły do wspólnego śniadania. Dzieci po wyczerpującej aktywności na dworze wróciły bardzo głodne i z apetytem zasiadły do jedzenia. Każde dziecko samodzielnie przygotowało swoją bułkę z ulubionymi produktami. Dzieci zajadały ze smakiem swoje wypieki. Mogły również poczęstować się upieczonym chlebem i dżemem przygotowanym przez Panią Zofię.

Tak wielu dobrym sercom zawdzięczamy dzisiejsze zajęcia, dlatego też raz jeszcze serdecznie dziękujemy Pani Zofii Okrutnik za poprowadzenie warsztatów.

Mamom z Żarczyna i Państwu Straszewskim, którzy sponsorowali zakup produktów. Wszystkim Panią, które wzięły udział za zaangażowanie i pomoc w organizacji wydarzenia.

Materiał: Oliwia Kędziora / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)