Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2021

Motorowerzysta z promilami. Zatrzymany przez policjantów

fot. pow.

fot. pow.

Prawie dwa promile alkoholu miał w organizmie motorowerzysta#, którego zatrzymali policjanci z komisariatu w Mroczy. 57-latek już usłyszał zarzuty i grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Mroczy kontrolując gminne wsie, zwrócili uwagę na jadącego tzw.: „wężykiem” motorowerzystę. Wszystko wskazywało na to, że kierowca jest pijany, dlatego pojazd został skontrolowany.

Bardzo szybko potwierdziły się przypuszczenia mundurowych. 57-latek został sprawdzony alkomatem, który wykazał w organizmie kierowcy prawie dwa promile alkoholu.

Mieszkaniec mroteckiej gminy już usłyszał zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ostateczne decyzje w jego sprawie podejmie sąd.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (4)

    GOŚĆ, w dniu 18-06-2021 17:50:39 napisał:

    Gmina Mrocza, a zwłaszcza "miasto" Mrocza jawi się jako siedlisko wszelkich patologii: pijaństwa, narkomanii, chuligaństwa, chamstwa, wulgarności, czy ulicznego piractwa (motocyklowego). I jeszcze ten wszechobecny bałagan, brud i zielsko. Nic więc dziwnego, że sąsiedzi z okolicznych gmin postrzegają nas jako "zadupie i ostatnie miejsce do zamieszkania". Skala zaniedbań władz lokalnych jest przerażająca ...! Trudno będzie ten stan kiedyś zmienić na lepszy. Na nasze władze w tym względzie liczyć nie można, więc mieszkańcy sami muszą dokonać sanacji !

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Blacharstwo
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Test amortyzatorów
Meble młodzieżowe i dziecięce
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)