Dziś mamy 16 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

19 listopada 2023

Mieszkańcy proszą o progi zwalniające. Nie czują się bezpiecznie

fot. MM

fot. MM

Wielu kierowców przejeżdżając przez #Turzyn nie zachowuje bezpiecznej prędkości. Mieszkańcy chcą, aby w szczególnie newralgicznym miejscu zostały zamontowane progi zwalniające.

Z prośbą o pomoc i interwencję u władz powiatu nakielskiego zwrócili się do radnego powiatowego Pawła Dudy mieszkańcy Turzyna. Już wcześniej informowali o tym, że konieczne jest ich zdaniem zamontowanie progów zwalniających w miejscowości. Szczególnie chodzi o odcinek od bloku nr 5 do tamtejszego placu zabaw. W imieniu mieszkańców, radny Duda złożył interpelację do starosty nakielskiego, w której poprosił o zamontowanie progów. – Z relacji mieszkańców wynika, że jest to niebezpieczny odcinek drogi ze względu na rozwijanie w tym miejscu dużych prędkości przez kierujących pojazdami. W ich ocenie zamontowanie progów zwalniających wpłynie pozytywnie na podniesienie poziomu ich bezpieczeństwa – wyjaśnił radny.

„Poziom bezpieczeństwa jest poprawny”

Jak odniosło się do tego starostwo? Otóż, starosta Tadeusz Sobol przekazał, że Zarząd Dróg Powiatowych sprawdził warunki ruchu w miejscu wskazanym przez mieszkańców. Sprawdzone zostały policyjne statystyki. – Z oceny danych statystycznych otrzymanych z policji za okres trzech ostatnich lat wynika, że poziom bezpieczeństwa na tym odcinku drogi jest poprawny. Na drodze występuje małe natężenie ruchu, o znaczeniu lokalnym – przekazał opinię ZDP starosta Tadeusz Sobol. Jaką decyzję podjęto w sprawie progów, o które apelowali mieszkańcy? – Z uwagi na charakter drogi i jej otoczenie, nie ma zasadności dla wykonania progów zwalniających na terenie miejscowości Turzyn - poinformował Tadeusz Sobol. Progi zwalniające nie są montowane zbyt często, a jeżeli już to tylko w określonych miejscach. – Na drogach powiatowych progi zwalniające wykonywane są w celu poprawy bezpieczeństwa na ogół tylko w rejonie szkół i przedszkoli, gdzie występuje wzmożony ruch pieszych, zwłaszcza dzieci – dodał.

Źródło:  

Oceń artykuł: 8 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (7)

  Mieszkaniec , w dniu 19-11-2023 14:06:48 napisał:

  Przecież tam jest minimalny ruch. Nie długo będą w lesie chcieli progi.

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Zainteresowany, w dniu 19-11-2023 14:39:16 napisał:

  Panie radny a może spróbuję pan pomóc w zamontowaniu takich progów na ul Pobożnego w Kcyni tam są dopiero wyścigi rodziców zawożących dzieci do szkoły

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Krzysztof, w dniu 19-11-2023 16:31:03 napisał:

  Obwodnica koło krzywej także jest bardzo niebezpieczna nie ma progów zwalniających ani przejścia a to droga dzieci do szkoły !!!!

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Ania, w dniu 19-11-2023 16:36:24 napisał:

  Na łuku drogi koło grena jest bardzo niebezpiecznym miejscem ! Zainstalowane jest jedno lustro ! Tam powinny być progi zwalniające albo ograniczenie prędkości do 30km/h

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Tomasz, w dniu 19-11-2023 19:02:42 napisał:

  Przecież to jest droga do nikąd, więc Ci pędzący kierowcy to mieszkańcy Turzyna.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  My, w dniu 19-11-2023 19:30:13 napisał:

  Obwodnica ma być w najbliższym czasie remontowana,wiec na nic wypociny. Jest tam znak ograniczenia prędkości. A piratami to się musi zająć policja,a nie progi.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Tubylec, w dniu 19-11-2023 22:17:37 napisał:

  Zwolenników tych progów jest bardzo niewiele, należą do nich osoby niepotrafiące/niechcące pilnować swoich dzieci i psów, a ponadto jest tam chodnik, który w okresie zimowym nigdy nie jest odśnieżony, ewentualnie jest częściowo, bo jak tłumaczą ,,nie jest to ich obowiązek". Progi te byłyby ponadto uciążliwe dla samochodów, oraz bardzo utrudniałyby przejazdy maszyn rolniczych, które jak wiadomo do lekkich nie należą i musiałyby się praktycznie zatrzymywać.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Budowa hal
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)