Mieszkańcy proszą o progi zwalniające. Nie czują się bezpiecznie

fot. MM
Wielu kierowców przejeżdżając przez #Turzyn nie zachowuje bezpiecznej prędkości. Mieszkańcy chcą, aby w szczególnie newralgicznym miejscu zostały zamontowane progi zwalniające.
Z prośbą o pomoc i interwencję u władz powiatu nakielskiego zwrócili się do radnego powiatowego Pawła Dudy mieszkańcy Turzyna. Już wcześniej informowali o tym, że konieczne jest ich zdaniem zamontowanie progów zwalniających w miejscowości. Szczególnie chodzi o odcinek od bloku nr 5 do tamtejszego placu zabaw. W imieniu mieszkańców, radny Duda złożył interpelację do starosty nakielskiego, w której poprosił o zamontowanie progów. – Z relacji mieszkańców wynika, że jest to niebezpieczny odcinek drogi ze względu na rozwijanie w tym miejscu dużych prędkości przez kierujących pojazdami. W ich ocenie zamontowanie progów zwalniających wpłynie pozytywnie na podniesienie poziomu ich bezpieczeństwa – wyjaśnił radny.
„Poziom bezpieczeństwa jest poprawny”
Jak odniosło się do tego starostwo? Otóż, starosta Tadeusz Sobol przekazał, że Zarząd Dróg Powiatowych sprawdził warunki ruchu w miejscu wskazanym przez mieszkańców. Sprawdzone zostały policyjne statystyki. – Z oceny danych statystycznych otrzymanych z policji za okres trzech ostatnich lat wynika, że poziom bezpieczeństwa na tym odcinku drogi jest poprawny. Na drodze występuje małe natężenie ruchu, o znaczeniu lokalnym – przekazał opinię ZDP starosta Tadeusz Sobol. Jaką decyzję podjęto w sprawie progów, o które apelowali mieszkańcy? – Z uwagi na charakter drogi i jej otoczenie, nie ma zasadności dla wykonania progów zwalniających na terenie miejscowości Turzyn - poinformował Tadeusz Sobol. Progi zwalniające nie są montowane zbyt często, a jeżeli już to tylko w określonych miejscach. – Na drogach powiatowych progi zwalniające wykonywane są w celu poprawy bezpieczeństwa na ogół tylko w rejonie szkół i przedszkoli, gdzie występuje wzmożony ruch pieszych, zwłaszcza dzieci – dodał.
Źródło:
Czytaj również
- Proces beatyfikacyjny ks. Zygmunta Trybowskiego. Pozytywna opinia
- Pożegnanie ks. Tomasza Kapczyńskiego. Podziękowania dla proboszcza
- Dziecięce występy umiliły czas seniorom. To był wyjątkowy dzień
- Wyróżniono cztery osoby. Piotr Woliński uhonorowany Medalem Marszałka
- Pracownik Socjalny Kujaw i Pomorza. Zespół projektowy z Nakła laureatem
Dodaj komentarz
"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.
(czytaj więcej)Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.
(czytaj więcej)Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.
(czytaj więcej)Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.
(czytaj więcej)
Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad
Mieszkaniec , w dniu 19-11-2023 14:06:48 napisał:
odpowiedz
Zainteresowany, w dniu 19-11-2023 14:39:16 napisał:
odpowiedz
Krzysztof, w dniu 19-11-2023 16:31:03 napisał:
odpowiedz
Ania, w dniu 19-11-2023 16:36:24 napisał:
odpowiedz
Tomasz, w dniu 19-11-2023 19:02:42 napisał:
odpowiedz
My, w dniu 19-11-2023 19:30:13 napisał:
odpowiedz
Tubylec, w dniu 19-11-2023 22:17:37 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!