Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

21 stycznia 2024

Leśny tydzień. Przedszkolaki wykazały się ogromną kreatywnością

fot. Anika Borowska

fot. Anika Borowska

W Przedszkolu Miejskim #im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni dzieci z grupy „Pszczółki” przez ostatni tydzień poznawały zimowy las.

Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jakie ptaki zimują w Polsce, jakie zwierzęta zamieszkują las, które zapadają w sen zimowy, a które nie, jakimi produktami można bezpiecznie dokarmiać zwierzęta oraz kim jest leśniczy.

W ramach realizowanej tematyki dzieci przygotowały w domu z rodzicami informacje o leśnych zwierzętach i w dowolny sposób prezentowaly je przed grupą. Przedszkolaki wykazały się przeogromną kreatywnością i twórczym podejściem do wykonanej pracy. Pragniemy bardzo podziękować rodzicom za zaangażowanie w powierzone dzieciom zadanie oraz poświęcony czas.

Na zakończenie leśnego tygodnia przedszkolaki stworzyły swój własny las zgodnie z  posiadaną wiedzą.

Materiał: Anika Borowska / Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)
0

Wskoczył do rzeki, by ratować nastolatkę. Ryzykował własnym życiem (film)

Starszy aspirant Łukasz Grabowski z Komendy #Miejskiej Policji w Toruniu, ryzykując własne życie, uratował młodą kobietę. Nie zważając na silne prądy i niską temperaturę wody, funkcjonariusz ruszył na pomoc 16-latce, która tonęła w nurcie Wisły.

(czytaj więcej)