Dziś mamy 16 września 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 sierpnia 2019

Kijkowa Kcynia rozbiła bank. Zawodniczki wróciły z medalami

fot. Mirosław Kordyś/Ewa Hałas

fot. Mirosław Kordyś/Ewa Hałas

W niedzielę (25 sierpnia) na terenie skansenu w Osieku nad Not., odbyły się # XXIX Biegi im. Stefana Bąka.

Celem imprezy była m.in. popularyzacja biegania i nordic walking jako najprostszych form ruchu i aktywnego wypoczynku, propagowanie zdrowego trybu życia, upamiętnienie postaci Stefana Bąka – działacza sportowego z Osieka nad Notecią, promocja Osieka nad Notecią i Gminy Wyrzysk w Polsce i na świecie jako miejsca przyjaznego do uprawiania sportu.

Tego dnia biegacze i osoby uprawiające NW, mogli wziąć udział w rywalizacjach:
– bieg na 10 km od 16 roku życia
– bieg na 5 km od 14 roku życia,
– marsz nordic walking na 5 km od 14 roku życia.

Miło nam poinformować, że w NW na 5,5 km:
1 miejsce w kat. OPEN wśród wszystkich startujących kobiet zajęła nasza reprezentantka Ewa Hałas
1 miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Zuzia Leśniewska
3 miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęły: Magdalena Leśniewska i Alicja Kordyś

4 razy podium dla Kcyni! Było niewiarygodnie gorąco, natomiast organizacja zawodów na najwyższym poziomie! Cudowna atmosfera na trasie oraz po zakończeniu rywalizacji.

Nadmienimy jeszcze, że w sobotę (24 sierpnia) w Lubaszu w Wielkopolsce (ok. 90 km od Kcyni), odbył się kolejny etap Korony Zachodu Polski. Zawody typowo NW. Z kijkami wystartowało w nich ponad 300 zawodników i zawodniczek!

Podczas tych zawodów bardzo duży nacisk kładziony jest na prawidłową technikę marszu. Odbywa się video - rejestracja z foto pułapek ulokowanych na trasie zawodów.

Ponadto "co kawałek" spotkać można sędziego, który zwraca uwagę na każdy, najmniejszy nawet błąd w NW. Przyznawane są tzw. punkty do zielonej kartki za wzorcową technikę marszu, jak również mniej przyjemne, żółte i czerwone kartki.  

Kijkową Kcynię w Lubaszu reprezentowała Ewa Hałas, która na 10,4 km zajęła 3 miejsce (uzyskując 1 pkt do zielonej karty).

Cały czas intensywnie trenujemy i przygotowujemy się do kolejnych zawodów.

materiał: E. Hałas

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przegapione wakacje? Jesienią odpoczniesz znacznie taniej

Okres urlopowy dobiega końca, a większość z nas wakacje ma już za sobą. Jednak ci, którzy dopiero planują odpoczynek, nie powinni się martwić.# To właśnie jesienią linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, a noclegi w europejskich miastach stają się zdecydowanie tańsze.

(czytaj więcej)
0

Ile osób nosi twoje nazwisko? Sprawdź w kopalni danych

Zastanawialiście się kiedyś, ile osób w Polsce nosi Wasze nazwisko? A może chcecie wiedzieć, jakie nazwisko jest w Polsce najpopularniejsze? # Mamy odpowiedzi na te pytania. Z pomocą przychodzi nasz portal Dane.gov.pl.

(czytaj więcej)