Dziś mamy 14 sierpnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

27 sierpnia 2019

Kijkowa Kcynia rozbiła bank. Zawodniczki wróciły z medalami

fot. Mirosław Kordyś/Ewa Hałas

fot. Mirosław Kordyś/Ewa Hałas

W niedzielę (25 sierpnia) na terenie skansenu w Osieku nad Not., odbyły się # XXIX Biegi im. Stefana Bąka.

Celem imprezy była m.in. popularyzacja biegania i nordic walking jako najprostszych form ruchu i aktywnego wypoczynku, propagowanie zdrowego trybu życia, upamiętnienie postaci Stefana Bąka – działacza sportowego z Osieka nad Notecią, promocja Osieka nad Notecią i Gminy Wyrzysk w Polsce i na świecie jako miejsca przyjaznego do uprawiania sportu.

Tego dnia biegacze i osoby uprawiające NW, mogli wziąć udział w rywalizacjach:
– bieg na 10 km od 16 roku życia
– bieg na 5 km od 14 roku życia,
– marsz nordic walking na 5 km od 14 roku życia.

Miło nam poinformować, że w NW na 5,5 km:
1 miejsce w kat. OPEN wśród wszystkich startujących kobiet zajęła nasza reprezentantka Ewa Hałas
1 miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Zuzia Leśniewska
3 miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęły: Magdalena Leśniewska i Alicja Kordyś

4 razy podium dla Kcyni! Było niewiarygodnie gorąco, natomiast organizacja zawodów na najwyższym poziomie! Cudowna atmosfera na trasie oraz po zakończeniu rywalizacji.

Nadmienimy jeszcze, że w sobotę (24 sierpnia) w Lubaszu w Wielkopolsce (ok. 90 km od Kcyni), odbył się kolejny etap Korony Zachodu Polski. Zawody typowo NW. Z kijkami wystartowało w nich ponad 300 zawodników i zawodniczek!

Podczas tych zawodów bardzo duży nacisk kładziony jest na prawidłową technikę marszu. Odbywa się video - rejestracja z foto pułapek ulokowanych na trasie zawodów.

Ponadto "co kawałek" spotkać można sędziego, który zwraca uwagę na każdy, najmniejszy nawet błąd w NW. Przyznawane są tzw. punkty do zielonej kartki za wzorcową technikę marszu, jak również mniej przyjemne, żółte i czerwone kartki.  

Kijkową Kcynię w Lubaszu reprezentowała Ewa Hałas, która na 10,4 km zajęła 3 miejsce (uzyskując 1 pkt do zielonej karty).

Cały czas intensywnie trenujemy i przygotowujemy się do kolejnych zawodów.

materiał: E. Hałas

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)