Dziś mamy 17 listopada 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

27 sierpnia 2019

Kijkowa Kcynia rozbiła bank. Zawodniczki wróciły z medalami

fot. Mirosław Kordyś/Ewa Hałas

fot. Mirosław Kordyś/Ewa Hałas

W niedzielę (25 sierpnia) na terenie skansenu w Osieku nad Not., odbyły się # XXIX Biegi im. Stefana Bąka.

Celem imprezy była m.in. popularyzacja biegania i nordic walking jako najprostszych form ruchu i aktywnego wypoczynku, propagowanie zdrowego trybu życia, upamiętnienie postaci Stefana Bąka – działacza sportowego z Osieka nad Notecią, promocja Osieka nad Notecią i Gminy Wyrzysk w Polsce i na świecie jako miejsca przyjaznego do uprawiania sportu.

Tego dnia biegacze i osoby uprawiające NW, mogli wziąć udział w rywalizacjach:
– bieg na 10 km od 16 roku życia
– bieg na 5 km od 14 roku życia,
– marsz nordic walking na 5 km od 14 roku życia.

Miło nam poinformować, że w NW na 5,5 km:
1 miejsce w kat. OPEN wśród wszystkich startujących kobiet zajęła nasza reprezentantka Ewa Hałas
1 miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Zuzia Leśniewska
3 miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęły: Magdalena Leśniewska i Alicja Kordyś

4 razy podium dla Kcyni! Było niewiarygodnie gorąco, natomiast organizacja zawodów na najwyższym poziomie! Cudowna atmosfera na trasie oraz po zakończeniu rywalizacji.

Nadmienimy jeszcze, że w sobotę (24 sierpnia) w Lubaszu w Wielkopolsce (ok. 90 km od Kcyni), odbył się kolejny etap Korony Zachodu Polski. Zawody typowo NW. Z kijkami wystartowało w nich ponad 300 zawodników i zawodniczek!

Podczas tych zawodów bardzo duży nacisk kładziony jest na prawidłową technikę marszu. Odbywa się video - rejestracja z foto pułapek ulokowanych na trasie zawodów.

Ponadto "co kawałek" spotkać można sędziego, który zwraca uwagę na każdy, najmniejszy nawet błąd w NW. Przyznawane są tzw. punkty do zielonej kartki za wzorcową technikę marszu, jak również mniej przyjemne, żółte i czerwone kartki.  

Kijkową Kcynię w Lubaszu reprezentowała Ewa Hałas, która na 10,4 km zajęła 3 miejsce (uzyskując 1 pkt do zielonej karty).

Cały czas intensywnie trenujemy i przygotowujemy się do kolejnych zawodów.

materiał: E. Hałas

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)