Dziś mamy 21 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

27 kwietnia 2024

Gromkie brawa od publiczności. Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków

fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Dnia 26 kwietnia bieżącego roku #w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Recytatorski poezji Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Zorganizowany dla dzieci z grup "Biedronki" i "Motylki" w dwóch kategoriach wiekowych 3 - 4 latki i 5 - 6 latki.

Organizatorzy konkursu uroczyście powitali wszystkich obecnych w sali gości. Jury w składzie: Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie - Pani Lucyna Bursztynowicz, Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców - Pani Monika Szymkowiak, Nauczyciel naszej szkoły - Pani Elżbieta Harmaczyńska. Rodziców dzieci biorących udział w konkursie, którzy przybyli do przedszkola na zaproszenie wychowawczyń. Uczestników, którzy z niecierpliwością czekali, by zaprezentować się w przygotowanych utworach literackich. Dzieci, które mocno ściskały kciuki za występy swoich koleżanek i kolegów.

Przedstawiono kolejność wystąpień oraz kryteria oceny każdej prezentacji i wyłonienia laureatów przez jury. Konkurs został uroczyście otwarty! Wszystkie dzieci stając przed niemałą widownią odważnie i pięknie deklamowały poezję Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Sceniczne charakteryzacje nawiązywały do recytowanych utworów. Każde wystąpienie publiczność nagradzała gromkimi brawami. Jury stanęło przed naprawdę trudnym zadaniem, wyłonienia laureatów spośród tylu wspaniałych wystąpień.

Werdykt prezentował się następująco:

W kategorii wiekowej 3 - 4 latki:

I miejsce zajęła Bianka Bryzik

II miejsce zajęła Antonina Piątkowska

III miejsce zajęła Julia Ciesielska

Dzieci wyróżnione za udział:

Ignacy Piątkowski, Anna Śliwińska, Helena Taraska oraz Nikodem Urbaniak.

W kategorii wiekowej 5 - 6 latki:

I miejsce zajęła Paulina Pawlak

II miejsce zajęła Adrianna Babula

III miejsce zajął Aleksander Reiwer

Dzieci wyróżnione za udział:

Julian Bryzik, Lilianna Ciszewska, Maja Demska, Iga Patalas, Sonia Straszewska, Jan Taraska, Wiktor Urbaniak.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Łącznie do konkursu przystąpiło 17 przedszkolaków.

Do głównych celów naszego konkursu należało popularyzowanie poezji dziecięcej oraz rozwijanie zdolności recytatorskich wśród najmłodszych.

Pięknie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie się do konkursu! Tym samym gratulując osiągniętych sukcesów!

Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Organizatorzy: Renata Murawska, Kinga Słapek, Oliwia Kędziora.

Materiał: Oliwia Kędziora / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)