Dziś mamy 21 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

12 maja 2024

Dzień Fryzur z Papieru 2024. Udział w międzynarodowym projekcie

fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Nasze przedszkole wzięło udział w Międzynarodowym Projekcie Artystycznym #- Dzień Fryzur z Papieru 2024 realizowanym przez Przedszkole nr 2 oraz Przedszkole nr 85 w Lublinie.

Zadanie polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu fryzur z różnorodnych materiałów papierniczych (np. kartki, krepa, bibuła, tektura, ulotki, gazety, rolki od papieru itp.). Dnia 10 maja bieżącego roku dzieci z grup przedszkolnych "Biedronki" i "Motylki" zaprezentowały swoje niepowtarzalne fryzury. Wśród chłopców dominował irokez, dredy, afro. Natomiast wśród dziewczyn upięcia, loki, fale, zdobione kolorowymi pasemkami. Każdy uczestnik podczas prezentacji fryzury opowiedział o użytych materiałach. Celem tego projektu było tworzenie dzieciom warunków do rozwijania aktywności twórczej i utrwalanie tak ważnego pojęcia, jak "recykling".

Przedszkolaki z grup "Biedronki" i "Motylki" otrzymały pamiątkowe dyplomy od koordynatorów za wzięcie udziału w projekcie.

Zwieńczeniem tego niezwykłego dnia dla naszych przedszkolaków była wspólna imprezka, na której nie zabrakło słodkości i naprawdę dobrej zabawy.

Materiał: Oliwia Kędziora / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)