300 złotych dla ucznia. Kiedy ZUS wypłaci świadczenie?

fot. freepik
Od 1 lipca rodzice i opiekunowie z województwa #kujawsko-pomorskiego złożyli prawie 68 tys. wniosków o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start”. W całym kraju do ZUS-u wpłynęło już 1 mln 133 tys. wniosków złożonych elektronicznie.
- Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na uczące się dziecko w wieku do 20 lat lub do 24 lat w przypadku dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością. Nie przysługuje natomiast na dzieci uczęszczające do tzw. zerówek ani na studentów. W ramach programu rodzice – niezależnie od dochodu – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup m.in. zeszytów, długopisów, flamastrów czy innego wyposażenia potrzebnego uczniowi – informuje Krystyna Michałek, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.
- Tylko w ciągu dziesięciu dni rodzice z Kujaw i Pomorza złożyli prawie 68 tys. wniosków o 300 plus. Najwięcej wpłynęło w Bydgoszczy (10,7 tys.), Toruniu (6,1 tys.) oraz w powiecie inowrocławskim (niemal 5,3 tys.) – dodaje rzeczniczka.
300 złotych dla ucznia – tylko do końca listopada
Wnioski o świadczenie 300 plus na wyprawkę szkolną można składać wyłącznie elektronicznie. Dostępne kanały to: Platforma Usług Elektronicznych (PUE/eZUS), aplikacja mZUS, portal Emp@tia lub bankowość elektroniczna. Nabór wniosków trwa do 30 listopada. Po tym terminie złożenie wniosku będzie możliwe tylko w przypadku, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po tej dacie.
Kiedy ZUS wypłaci świadczenie
Rodzice, którzy złożą poprawnie wypełniony wniosek do 31 sierpnia, otrzymają środki do końca września. Osoby, które złożą wniosek później – czyli we wrześniu, październiku lub listopadzie – otrzymają pieniądze w ciągu dwóch miesięcy od daty złożenia. Środki z programu wypłacane są wyłącznie na rachunek bankowy, a pierwsze przelewy zostały już zrealizowane.
Każda osoba, która złoży wniosek, także za pośrednictwem bankowości elektronicznej czy portalu Emp@tia, może śledzić status swojego wniosku oraz uzyskać szczegółowe informacje na jego temat na portalu PUE/eZUS.
Materiał: Krystyna Michałek / regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim
Czytaj również
- Jak używać gaśnicy? Zastosuj się do podstawowych zasad
- Stypendia dla pracowitych uczniów. Od kiedy można składać wnioski?
- W szpitalach potrzebna krew. Kto może zostać dawcą?
- Orzeczenie zastępuje książeczkę. Wyniki badań powinny być aktualne
- O pielgrzymowaniu przy herbacie miętowej. Rozmowa z biskupem
Dodaj komentarz
"Zosia z Pnia". Perełka archeologiczna regionu

W miejscowości Pień, na terenie gminy# Dąbrowa Chełmińska w powiecie bydgoskim, historia przeszłości dosłownie wychodzi z ziemi. To właśnie tam, od ponad dwóch dekad, naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prowadzą intensywne badania archeologiczne, które odkrywają tajemnice codziennego życia, śmierci, a także wiary i obyczajów dawnych mieszkańców tych ziem.
(czytaj więcej)Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.
(czytaj więcej)615. rocznica Bitwy pod Grunwaldem. Symbol zwycięstwa i jedności

15 lipca 1410 roku zapisał się na kartach historii# jako dzień jednego z najważniejszych zwycięstw w dziejach Europy Środkowo-Wschodniej. Tego dnia wojska Królestwa Polskiego oraz Wielkiego Księstwa Litewskiego, dowodzone przez króla Władysława Jagiełłę, pokonały potężny Zakon Krzyżacki w wielkiej Bitwie pod Grunwaldem.
(czytaj więcej)Nieprzyjemny czas dla alergików. Co pyli w lipcu?

Lipiec to sezon wypoczynku, wycieczek i pikników. Niestety #może jednocześnie być nieprzyjemnym czasem dla alergików.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!