Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

24 maja 2019

Zawody sportowo-obronne. Terytorialsi 8K-PBOT wspierają swoich młoalsi 8K-PBOT wspierają swoich kolegówdszych kolegów

fot.pow

fot.pow

W dniu 28 maja br. odbędą się zawody sportowo-obronne dla klas mundurowych# województwa kujawsko-pomorskiego na terenie Strzelnicy Garnizonowej JACHCICE w Bydgoszczy ul. Rynkowska 9.

Uroczyste rozpoczęcie zawodów nastąpi o godzinie 8.15. Po oficjalnym przywitaniu uczestników oraz zaproszonych gości odbędą się zawody, czyli marszobieg zespołowy z pokonywaniem przeszkód na dystansie 6 km; strzelanie z karabinka 5,6 mm kbks w pozycji leżąc z podpórką oraz rzut granatem do celu. Uroczyste zakończenie zawodów zaplanowane jest na godzinę 17.30. Głównym celem zawodów sportowo-obronnych będzie wyłonienie najlepszego zespołu klas mundurowych województwa kujawsko-pomorskiego. Są to szkoły, które zgłosiły się do wojewódzkich eliminacji w ramach V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych „Żagań 2019”.

Główną ideą programu MON dla klas mundurowych jest wzmocnieniem postaw proobronnych w społeczeństwie oraz wsparcie podsystemu militarnego ze strony organizacji społecznych. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” jest włączona w tą inicjatywę. Pod swoją opieką i patronatem ma Szkołę Techniczną BZDZ w Aleksandrowie Kujawskim. Podczas zawodów będzie można dowiedzieć się jak zostać Terytorialsem oraz porozmawiać o misji i zadaniach 8K-PBOT.

Misją WOT jest obrona i wspieranie społeczności lokalnych. Żołnierze WOT są silnie związani z ludnością i rejonem działań, w którym będą zabezpieczać obywateli i infrastrukturę. W czasie wojny będą wspierać wojska operacyjne w strefie bezpośrednich działań bojowych, a poza nią stanowić siłę wiodącą.

Obecnie w WOT służbę pełni już ponad 20 000 żołnierzy, w tym 17 000  ochotników oraz ponad 3 000 żołnierzy zawodowych.

Formacja cieszy się dużym zainteresowaniem kobiet, które stanowią już 13% jej żołnierzy, to współczynnik globalny, ale ostatnie powołania do służby pokazują, że nawet co piąty żołnierz jest kobietą, na pewno stoi za tym możliwość balansu pomiędzy służbą i dotychczasowymi obowiązkami.

materiał: por. dr Diana Warchocka rzecznik prasowy 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Makijaż na każdą okazję
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Meble łazienkowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)