Dziś mamy 24 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2019

Z myślą o bezpieczeństwie ludzi bezdomnych. Dzielnicowi sprawdzili pustostany

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Utrzymująca się niska temperatura powietrza jest bardzo niebezpieczna, szczególnie dla # osób, które z różnych powodów zostały pozbawione dachu nad głową. Z myślą o bezpieczeństwie osób bezdomnych, mroteccy dzielnicowi sprawdzali pustostany.

W zawiązku z utrzymującą się niską temperaturą, szczególnie w porze wieczorowo-nocnej i w trosce o osoby, które nie mają dachu nad głową, w ostatnich dniach dzielnicowi z komisariatu w Mroczy kontrolowali miejsca na terenie sadkowskiej gminy, w których schronienia szukają osoby bezdomne. Kontrole pustostanów prowadzone były po to, aby informować o możliwościach uzyskania pomocy w różnego rodzaju placówkach.

Nakielska policja apeluje do mieszkańców powiatu, aby nie pozostawać obojętnym. Być może osoby, które z różnych powodów straciły dach nad głową same wstydzą się poprosić o pomoc i trzeba im wskazać jakie placówki i w jakim zakresie świadczą pomoc bezdomnym. O przypadkach osób bezdomnych wymagających pomocy, informować należy pod numerem alarmowym 112.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 6 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Baterie
od 0,90PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Szczotki do włosów tytanowe Termix
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)