Dziś mamy 11 sierpnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2019

Z myślą o bezpieczeństwie ludzi bezdomnych. Dzielnicowi sprawdzili pustostany

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Utrzymująca się niska temperatura powietrza jest bardzo niebezpieczna, szczególnie dla # osób, które z różnych powodów zostały pozbawione dachu nad głową. Z myślą o bezpieczeństwie osób bezdomnych, mroteccy dzielnicowi sprawdzali pustostany.

W zawiązku z utrzymującą się niską temperaturą, szczególnie w porze wieczorowo-nocnej i w trosce o osoby, które nie mają dachu nad głową, w ostatnich dniach dzielnicowi z komisariatu w Mroczy kontrolowali miejsca na terenie sadkowskiej gminy, w których schronienia szukają osoby bezdomne. Kontrole pustostanów prowadzone były po to, aby informować o możliwościach uzyskania pomocy w różnego rodzaju placówkach.

Nakielska policja apeluje do mieszkańców powiatu, aby nie pozostawać obojętnym. Być może osoby, które z różnych powodów straciły dach nad głową same wstydzą się poprosić o pomoc i trzeba im wskazać jakie placówki i w jakim zakresie świadczą pomoc bezdomnym. O przypadkach osób bezdomnych wymagających pomocy, informować należy pod numerem alarmowym 112.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 11 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Budowa domu pod klucz
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Drukarki fiskalne Innova
2200PLN PROMOCJAPLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)