Dziś mamy 2 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

30 września 2023

Udany występ w Szczawnie-Zdroju. Kolejny krok do większych sukcesów

fot. MLUKS

fot. MLUKS "Orlik" Kcynia

Dziewczyny wzięły udział w eliminacjach #Grand Prix Polski w Szczawnie-Zdrój. Zagrały mega dobre zawody.

Wiktoria wygrała wszystkie pojedynki w grupie i fazie pucharowej. Julia także zagrała bardzo dobrze. Wygrywając 2 mecze w grupie zajęła 2 miejsce, które dało awans do fazy pucharowej. W pierwszym meczu pucharowym ograła pewnie zawodniczkę z Gliwic. W drugiej, decydującej rundzie, po zaciętej walce przegrała z zawodniczką z Warszawy. "Mamy Wiktorię w turnieju głównym i z tego możemy być dumni. Julia, młodsza o 2 lata i tak gra już bardzo dobrze rywalizując jak równy z równym ze starszymi koleżankami. Bardzo cieszy nas bardzo dobra gra, trenujemy dalej i wierzymy, że każde zawody to kolejny krok do jeszcze większych sukcesów." - przekazał trener Grzegorz Kowalski.

Trzymamy kciuki za jutrzejszy występ. Serdecznie podziękowania dla BS w Kcyni.

Udział w rozgrywkach możliwy jest dzięki dofinansowaniu ze środków budżetowych gminy Kcynia w ramach otwartego konkursu ofert nr 1/2023 "SPORT".

Materiał: Bartek Łyszczarz/MLUKS "Orlik" Kcynia

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)