Dziś mamy 19 października 2018, piątek, imieniny obchodzą:
07 maja 2018

Święto 3 Maja w jednostce OSP. Posadzono dąb pamięci

fot. Ewa Kaczor

fot. Ewa Kaczor

3 maja ratownicy OSP JRS Kowalewko świętowali wspólnie z OSP Gromadno i OSP Sipiory. # Uroczystości rozpoczęły się Mszą Swiętą w intencji Ojczyzny, którą odprawił proboszcz ks. Jarosław Rusnak w Parafii św. Jana Nepomucena w Sipiorach.

 Po nabożeństwie uroczysta procesja na czele pocztami sztandarowymi udała się na pobliski cmentarz, gdzie odbył się apel pamięci strażaków, którzy odeszli w ostatnich latach na wieczną wartę.  Dalsza część uroczystości przeniosła się na teren Bazy Jednostki w Kowalewku, gdzie  na uroczystym apelu komendant Krzysztof Napieralski odczytał listy gratulacyjne i wyróżnienia dla podkomendnych.

Tak podniosłe święto było również doskonałą okazją do zasadzenia dębu pamięci  wpisującego się w ogólnopolskie obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości.  Decyzją Komendy Jednostki Ratownictwa Specjalnego aktu dokonali przedstawiciele Jednostki Strzeleckiej z Człuchowa pod dowództwem Michała Miszczuka. 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja była również doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń.

Krzyż Czynu Zbrojnego Polskiej Samoobrony na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej otrzymali : mjr rez. Witold Błasiak, st. rat. Mariusz Porysiak, st. plut. Michał Miszczuk. Natomiast Odznaka Za Zasługi ZKRP I BWP otrzymał dowódca JOT rat. med. Błażej Treliński, a Brązowy Medal za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju ratownik Robert Światłowski.

materiał: powierzony

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Metkownice
od 179PLN
Botox zmarszczki lwie
Elewacje
MEBLE PIOTR PASIEKA
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Meble pokojowe
Meble młodzieżowe i dziecięce
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)