Dziś mamy 26 października 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

25 września 2021

Piątkowy wyjazd na strzelnicę. Sportowa rywalizacja uczniów z Kcyni

fot. Pola Koniec

fot. Pola Koniec

24 września 2021 roku odbył się szkolny wyjazd na# strzelnicę w Kowalewku.

Jego organizacją zajął się pan Tomasz Suty, który wraz z panem Marcinem Lisieckim pełnili funkcję opiekunów.

Na miejsce dotarliśmy o godzinie 10 i za chwilę rozpoczęła się rywalizacja. Każdy z uczestników miał po 8 strzałów z czego 5 najlepszych strzałów było punktowane. Uczniowie strzelali z kbks-ów w pozycji leżącej z podpórką, co było dla nich nie lada ułatwieniem. Prowadzeniem turnieju strzeleckiego zajmowali się pan Stanisław Kant oraz pani Ewa Karczewska. W tej części nie brakowało podekscytowania i adrenaliny.

Po emocjonującej i zaciętej walce uczestnicy wraz z opiekunami udali się na ognisko, rozpalone przez Kacpra Bączkowskiego. Tu czekały na nich napoje i kiełbaski, o które zadbał pan Ryszard Hanioszyn reprezentujący Urząd Gminy Kcynia.

Dyskusje na temat strzelnicy i wrażeń przerwało najważniejsze dla uczestników wydarzenie – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród przez organizatorów, pana Tomasza Sutego oraz panią dyrektor Katarzynę Kluczyńską.

A oto wyniki: Pierwsze miejsce zajęła Weronika Panasik z 44 punktami, drugie miejsce zajął Kacper Bubacz z 40 punktami i trzecie miejsce zajęła Patrycja Siwiak też z 40 punktami. Ale to nie wszystko. Uczniowie zostali również nagrodzeni za najlepsze skupienie, a byli to: Patrycja Siwiak, Weronika Panasik i Kacper Bączkowski. Zwycięzcy turnieju otrzymali bony o wartości 300, 200 i 150 złotych do wykorzystania na materiały dydaktyczne i sportowe oraz koszulki i kubki. Z kolei osoby z najlepszym skupieniem dostały wojskowe racje żywnościowe.

Po rozdaniu nagród wszyscy wrócili bezpiecznie do Kcyni.

Materiał: Amalia Boniek - Zespół Szkół Technicznych w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)