Dziś mamy 8 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

25 września 2021

Piątkowy wyjazd na strzelnicę. Sportowa rywalizacja uczniów z Kcyni

fot. Pola Koniec

fot. Pola Koniec

24 września 2021 roku odbył się szkolny wyjazd na# strzelnicę w Kowalewku.

Jego organizacją zajął się pan Tomasz Suty, który wraz z panem Marcinem Lisieckim pełnili funkcję opiekunów.

Na miejsce dotarliśmy o godzinie 10 i za chwilę rozpoczęła się rywalizacja. Każdy z uczestników miał po 8 strzałów z czego 5 najlepszych strzałów było punktowane. Uczniowie strzelali z kbks-ów w pozycji leżącej z podpórką, co było dla nich nie lada ułatwieniem. Prowadzeniem turnieju strzeleckiego zajmowali się pan Stanisław Kant oraz pani Ewa Karczewska. W tej części nie brakowało podekscytowania i adrenaliny.

Po emocjonującej i zaciętej walce uczestnicy wraz z opiekunami udali się na ognisko, rozpalone przez Kacpra Bączkowskiego. Tu czekały na nich napoje i kiełbaski, o które zadbał pan Ryszard Hanioszyn reprezentujący Urząd Gminy Kcynia.

Dyskusje na temat strzelnicy i wrażeń przerwało najważniejsze dla uczestników wydarzenie – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród przez organizatorów, pana Tomasza Sutego oraz panią dyrektor Katarzynę Kluczyńską.

A oto wyniki: Pierwsze miejsce zajęła Weronika Panasik z 44 punktami, drugie miejsce zajął Kacper Bubacz z 40 punktami i trzecie miejsce zajęła Patrycja Siwiak też z 40 punktami. Ale to nie wszystko. Uczniowie zostali również nagrodzeni za najlepsze skupienie, a byli to: Patrycja Siwiak, Weronika Panasik i Kacper Bączkowski. Zwycięzcy turnieju otrzymali bony o wartości 300, 200 i 150 złotych do wykorzystania na materiały dydaktyczne i sportowe oraz koszulki i kubki. Z kolei osoby z najlepszym skupieniem dostały wojskowe racje żywnościowe.

Po rozdaniu nagród wszyscy wrócili bezpiecznie do Kcyni.

Materiał: Amalia Boniek - Zespół Szkół Technicznych w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Dziedzictwo cysterskie w Łeknie. Wyjątkowe w skali europejskiej

Międzynarodowy projekt „Cisterscapes – cysterskie krajobrazy łączące Europę” otrzymał# tytuł Znaku Dziedzictwa Europejskiego (European Heritage Label). Wśród 18 ośrodków cysterskich, które biorą udział w projekcie, jest krajobraz klasztoru łekneńsko-wągrowieckiego. Gmina i Miasto Wągrowiec, otrzymując Znak Dziedzictwa Europejskiego, dołączyły do grona 66 miejsc w Europie uhonorowanych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

(czytaj więcej)
0

Miejsca otoczone czcią. Umieszczono pamiątkową talblicę

13 lat temu dzięki projektowi dofinansowanemu z# Powiatu Nakielskiego i zaangażowaniu mieszkańców Brzózek udało się przeprowadzić rewitalizację starego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w naszej miejscowości.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenie dla owadów zapylających. Większa liczba działań kontrolnych

Pszczoła miodna oraz inne owady zapylające są niezwykle ważną #częścią ekosystemu oraz jednym z ważniejszych czynników plonotwórczych w produkcji roślinnej.

(czytaj więcej)