Dziś mamy 21 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

12 maja 2024

"Niebieskie Igrzyska”. Dobra zabawa i duże zaangażowanie dzieci

fot. Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

fot. Przedszkole Miejskie im.Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni po raz pierwszy zorganizowało# „Niebieskie Igrzyska”, ogólnopolskie integracyjne zawody sportowe, których celem było zwiększenie wrażliwości i świadomości w zakresie zaburzeń ze spektrum autyzmu, a także kształtowania prospołecznych postaw obywatelskich opartych na szacunku i tolerancji.

„Niebieskie Igrzyska” bowiem są formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia, a także Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, realizowanego w miesiącu kwietniu.

16 kwietnia odbyły się sensoryczne „Niebieskie Igrzyska”. Tego dnia wszystkie przedszkolaki były ubrane w kolorze niebieskim, a sale oraz budynek przedszkola m.in. udekorowane pracami plastycznymi wykonanymi przez dzieci, związanymi z tematyką „Niebieskich Igrzysk”.

„Niebieskie Igrzyska” rozpoczęliśmy od części edukacyjnej. Dzieciom został zaprezentowany film pt. „Autyzm” Aleksandry Schulz. Po projekcji filmu odbyła się pogadanka na temat treści filmu oraz doświadczeń dzieci. Następnie przedszkolaki zostały zaproszone do realizacji części sportowej, przejścia po torze sensorycznym. Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy „Hymn Niebieskich Igrzysk”.

W kwietniu odbywały się również warsztaty, w poszczególnych grupach związanych z tematyką autyzmu.

Lokalna społeczność na bieżąco była informowana o wydarzeniach związanych z „Niebieskimi Igrzyskami” realizowanych w naszym przedszkolu. Podczas spacerów przedszkolaki rozdawały mieszkańcom ulotki dotyczące „Niebieskich Igrzysk”. Dziękujemy Urzędowi  Miejskiemu za wydrukowanie plakatów, które zostały zamieszczone w gablotach informacyjnych, witrynach lokalnych sklepów.

Realizacja „Niebieskich Igrzysk” w naszym przedszkolu okazała się gwarancją dobrej zabawy i ogromnego zaangażowania dzieci w proponowane aktywności oraz przekazywane treści dotyczące spektrum autyzmu.

Materiał: Koordynator „Niebieskich Igrzysk”: Iwona Kozłowska / Współorganizatorki: Anika Borowska, Ewelina Chudzik

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)