Dziś mamy 7 maja 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

17 kwietnia 2024

Zatrzymano trzech mężczyzn i kobietę. Poszukiwani trafili do więzienia

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

W ostatnich dniach, nakielscy policjanci zatrzymali# cztery osoby poszukiwane, które najbliższe miesiące spędzą w odosobnieniu. Za więziennymi kratami odbywać będą kary pozbawienia wolności od 3 miesięcy do ponad roku.

W minioną sobotę (13.04.24), na terenie powiatu nakielskiego, mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn, skazanych prawomocnym wyrokiem szubińskiego sądu, ale unikających odsiadki. Obaj usłyszeli wyrok za przestępstwo kradzieży z włamaniem.

Pierwszy to 31-letni mieszkaniec gminy Kcynia, który w zakładzie karnym odbywać będzie karę jednego roku pozbawienia wolności. Polecenie zatrzymania zrealizowali mundurowi z kcyńskiej komendy.

Kolejnego, 47-letniego mieszkańca Szubina, zatrzymali na terenie miasta, policjanci z miejscowego komisariatu. Mężczyzna najbliższy rok i miesiąc, spędzi w więziennym odosobnieniu.

Tylko w kwietniu, Sąd Rejonowy w Nakle wydał cztery nakazy zatrzymania i doprowadzenia do jednostki penitencjarnej, za mieszkanką Sadek. Mundurowi ustalili, że kobieta prawdopodobnie zamieszkuje na terenie jednej z podnakielskich miejscowości. Tam też w minioną niedzielę (14.04.24) funkcjonariusze ją „odwiedzili". Przebywająca w mieszkaniu 23-latka została wylegitymowana, a sprawdzenie jej personaliów potwierdziło, że jest poszukiwana. Zatrzymana przez funkcjonariuszy z nakielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego kobieta, w odosobnieniu spędzi najbliższe 10 miesięcy.

Drugiego poszukiwanego tego samego dnia (14.04.24), na terenie gminy, ujawnili szubińscy „patrolowcy”. 59-latek odbędzie 3-miesięczną karę izolacji, bo nie stosował się do orzeczonych środków karnych.

Zatrzymani zostali już doprowadzeni do jednostek penitencjarnych, gdzie odbędą kary wymierzone przez sądy.

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

 

Oceń artykuł: 12 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Karol Młot, w dniu 18-04-2024 12:57:08 napisał:

    Co to za lampucera ?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Budowa hal
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Dziedzictwo cysterskie w Łeknie. Wyjątkowe w skali europejskiej

Międzynarodowy projekt „Cisterscapes – cysterskie krajobrazy łączące Europę” otrzymał# tytuł Znaku Dziedzictwa Europejskiego (European Heritage Label). Wśród 18 ośrodków cysterskich, które biorą udział w projekcie, jest krajobraz klasztoru łekneńsko-wągrowieckiego. Gmina i Miasto Wągrowiec, otrzymując Znak Dziedzictwa Europejskiego, dołączyły do grona 66 miejsc w Europie uhonorowanych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

(czytaj więcej)
0

Miejsca otoczone czcią. Umieszczono pamiątkową talblicę

13 lat temu dzięki projektowi dofinansowanemu z# Powiatu Nakielskiego i zaangażowaniu mieszkańców Brzózek udało się przeprowadzić rewitalizację starego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w naszej miejscowości.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenie dla owadów zapylających. Większa liczba działań kontrolnych

Pszczoła miodna oraz inne owady zapylające są niezwykle ważną #częścią ekosystemu oraz jednym z ważniejszych czynników plonotwórczych w produkcji roślinnej.

(czytaj więcej)