Dziś mamy 8 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

28 kwietnia 2017

Z Europą na wesoło. Pomysłowość uczniów zaskoczyła organizatorów

fot. Szymon Cybulski

fot. Szymon Cybulski

„Wszyscy uśmiechają się w tym samym języku. Tylko uśmiech jest jednakowy na całym #świecie. Możesz się uśmiechnąć po angielsku, a będzie to znaczyło dokładnie to samo w Tajlandii”.

Dnia 25 kwietnia 2017r., w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni odbył się VII POWIATOWY DZIEŃ KULTURY EUROPEJSKIEJ pod patronatem Starosty Powiatu Nakielskiego p. Tomasza Miłowskiego, oraz Posła do Parlamentu Europejskiego p. Janusza Zemke.

Każdego roku organizatorki p. Agnieszka Maciejewska i p. Agnieszka Bembnista zapraszają do wspólnej zabawy szkoły powiatu nakielskiego. Podczas tegorocznego spotkania gośćmi byli: Zespół Szkół z Dziewierzewa, Szkoła Podstawowa nr 2 z Nakła, Szkoła Podstawowa z Palmierowa, Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Olszewki oraz Zespół Szkół w Mycielewie.

Celem konkursu było zaprezentowanie na wesoło wybranych państw europejskich. Dzięki zaangażowaniu uczestników dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o Anglii, Francji, Włoszech, Grecji i Polsce. Pomysłowość uczniów z roku na rok zaskakuje organizatorów, oprócz piosenek, tańców, skeczy i bajek mogliśmy podziwiać stroje i potrawy charakterystyczne dla danego Państwa.

Tradycją Dnia Kultury Europejskiej jest podział konkursu na dwie części. Pierwsza z nich to prezentacja wybranego państwa, natomiast druga konkurs prac plastycznych. W tegorocznych zmaganiach I miejsce zajął Zespół Szkół z Dziewierzewa, II miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Palmierowa, a na III miejscu uplasował się Zespół Szkół z Mycielewa.

Jury rozstrzygnęło także konkurs plastyczny, w którym I miejsce zajął Damian Michaś z Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Kcyni, II miejsce Martyna Szwedziak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle, a III miejsce Paulina Szarwark z Zespołu Szkół w Dziewierzewie.

Specjalne wyróżnienie i nagroda w postaci tabletu ufundowana przez p. Janusza Zemke, trafiła w ręce Pauli Kociałkowskiej, która podczas spotkania wcieliła się w rolę Adele.

Dzień Kultury Europejskiej charakteryzuje się tym, że nikt nie opuszcza spotkania bez upominku. W tym roku wszyscy uczestnicy, zaproszeni goście, sponsorzy i opiekunowie otrzymali specjalne podziękowania, kwiaty oraz słodkości.

Na zakończenie zaproszono wszystkich zgromadzonych gości do degustacji przygotowanych wypieków i oczywiście skosztowania wyśmienitego tortu.

Koordynatorzy spotkania dziękują p. Markowi Szarudze  -Burmistrzowi Kcyni, p. Annie Borkowskiej - przewodniczącej Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, p. Ilonie Kurdelskiej - dyrektorowi GCKiB w Kcyni, p. Marii Kordyś, p. Barbarze Rogalskiej dyrektorowi ZSS w Kcyni oraz nauczycielom i uczniom ZSS w Kcyni zaangażowanym w pomoc oraz wszystkim uczestnikom i opiekunom z zaprzyjaźnionych szkół. Specjalne podziękowania kierujemy także do naszych sposnsorów, bez pomocy których nie byłoby tak wspaniałych nagród.

Materiał: Agnieszka Bembnista, Agnieszka Maciejewska

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 8 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Dziedzictwo cysterskie w Łeknie. Wyjątkowe w skali europejskiej

Międzynarodowy projekt „Cisterscapes – cysterskie krajobrazy łączące Europę” otrzymał# tytuł Znaku Dziedzictwa Europejskiego (European Heritage Label). Wśród 18 ośrodków cysterskich, które biorą udział w projekcie, jest krajobraz klasztoru łekneńsko-wągrowieckiego. Gmina i Miasto Wągrowiec, otrzymując Znak Dziedzictwa Europejskiego, dołączyły do grona 66 miejsc w Europie uhonorowanych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

(czytaj więcej)
0

Miejsca otoczone czcią. Umieszczono pamiątkową talblicę

13 lat temu dzięki projektowi dofinansowanemu z# Powiatu Nakielskiego i zaangażowaniu mieszkańców Brzózek udało się przeprowadzić rewitalizację starego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w naszej miejscowości.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenie dla owadów zapylających. Większa liczba działań kontrolnych

Pszczoła miodna oraz inne owady zapylające są niezwykle ważną #częścią ekosystemu oraz jednym z ważniejszych czynników plonotwórczych w produkcji roślinnej.

(czytaj więcej)