Dziś mamy 8 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

18 października 2017

Kolejne spotkanie z uczniami. Tym razem policjanci udali się do Dziewierzewa

fot. KPP

fot. KPP

Wczoraj (17.10) policjanci z Nakła i Kcyni spotkali się na pogadance profilaktycznej z uczniami #Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie. Spotkania z dziećmi współprowadziła przedstawicielka nakielskiego Sanepidu. Mowa była o bezpieczeństwie, ale też odpowiedzialności prawnej nieletnich, dopalaczach i cyberprzemocy.

Wczoraj (17.10.) uczniowie Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie gościli na lekcjach policjantów z nakielskiej jednostki: sierż. szt. Zofię Wrzeszcz oraz asp. Łukasza Król. Mundurowi pojechali do szkoły, aby przeprowadzić z uczniami pogadanki profilaktyczne. Współprowadzącym zajęcia był kcyński dzielnicowy asp. szt. Marek Dubiel oraz p. Aneta Okoniewska z nakielskiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

Zajęcia z uczniami zostały przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych. Uczniowie z klas I – III wspólnie z policjantami uczyły się podstawowych przepisów ruchu drogowego oraz ćwiczyły je w praktyce. Mundurowi informowali jaką stroną drogi powinien poruszać się pieszy, jak winien się zachowywać na jezdni oraz jak należy bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych. Przypominali też jak niebezpieczne w skutkach mogą okazać się zabawy na drodze i informowali jak wystrzegać się niebezpieczeństw związanych z ruchem pojazdów. P. Okoniewska z Sanepidu mówiła o zdrowym stylu życia i o tym jak dbać o zdrowie. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski.

Z uczniami z klas starszych tj.: IV-VII oraz gimnazjalistami policjanci rozmawiali o odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane przez nich czyny. Funkcjonariusze zwracali uwagę, że z chwilą ukończenia lat 13, każdy odpowiada za swoje czyny sam i ponosi odpowiedzialność za łamanie prawa przed sądem rodzinnym i nieletnich. Mowa była także o demoralizacji oraz jej przejawach, a także cyberprzemocy i zagrożeniach związanych z zażywaniem dopalaczy.

Dzieci miały również okazję poznać policyjnego czworonoga, a o pracy z nim i jego tresurze usłyszeć od przewodnika asp. Łukasza Króla.

Materiał: Mł. asp. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią / red.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Budowa hal
Rejestracja BDO
500PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Pamiątka A4
20,00 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Dziedzictwo cysterskie w Łeknie. Wyjątkowe w skali europejskiej

Międzynarodowy projekt „Cisterscapes – cysterskie krajobrazy łączące Europę” otrzymał# tytuł Znaku Dziedzictwa Europejskiego (European Heritage Label). Wśród 18 ośrodków cysterskich, które biorą udział w projekcie, jest krajobraz klasztoru łekneńsko-wągrowieckiego. Gmina i Miasto Wągrowiec, otrzymując Znak Dziedzictwa Europejskiego, dołączyły do grona 66 miejsc w Europie uhonorowanych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

(czytaj więcej)
0

Miejsca otoczone czcią. Umieszczono pamiątkową talblicę

13 lat temu dzięki projektowi dofinansowanemu z# Powiatu Nakielskiego i zaangażowaniu mieszkańców Brzózek udało się przeprowadzić rewitalizację starego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w naszej miejscowości.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenie dla owadów zapylających. Większa liczba działań kontrolnych

Pszczoła miodna oraz inne owady zapylające są niezwykle ważną #częścią ekosystemu oraz jednym z ważniejszych czynników plonotwórczych w produkcji roślinnej.

(czytaj więcej)