Dziś mamy 8 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

06 października 2014

Dietetyka dla najmłodszych

fot. Ewa Hałas

fot. Ewa Hałas

Dorośli mają bardzo dużo możliwości poszerzania wiedzy w zakresie żywienia. Są odpowiednie programy w telewizji, poradniki, gazety, portale, natomiast# dzieci w wieku przedszkolnym działają intuicyjnie, a często intuicja w zakresie odżywiania bywa zawodna. Właśnie dlatego warto je ukierunkować na zdrowe żywienie już od najmłodszych lat….

„Dzieci są bardzo kontaktowe i chłoną nowe informacje jak gąbka, mają też nawyk dzielenia się nowo nabytą wiedzą z rodzicami. Mam więc nadzieję, iż po warsztatach, każde dziecko które przyjdzie do domu powie – mamo dlaczego nie zjemy surówki, nie przygotujemy soku ze świeżych owoców. Wiem, że tak się po warsztatach dzieje. W takich chwilach rośnie we mnie poczucie, że warsztaty dla najmłodszych mają ogromny sens” – podkreśla p. Joanna Scheffs z firmy Mój dietetyk, która na zaproszenie Urzędu Miejskiego w Kcyni i we współpracy z dyrekcją przedszkola, przeprowadziła w poniedziałek 6 października, warsztaty dla najmłodszych.

„Zdrowe odżywianie ma wpływ na całe nasze życie. Warto więc zadbać o wiedzę dzieci już w wieku przedszkolnym. Nie można oczywiście zapominać o roli placówki przedszkolnej, w której dziecko spędza najwięcej czasu i spożywa 2 a nawet trzy posiłki dziennie” – dodaje dyrektor p. Beata Szymczak.

Przeprowadzone przez p. Joannę warsztaty to edukacja połączona z zabawą. Dzieci odgadywały nazwy owoców, warzyw, odpowiadały na pytanie kto to jest dietetyk i czym się zajmuje. Były konkursy z nagrodami, quizy i piosenki. Przedszkolaki nie kryły zadowolenia z zajęć i z chęcią podnosiły ręce w górę, odpowiadając na zadawane pytania.

Z raportu opublikowanego w 2010 r. przez firmę Nestlé Polska S.A. wynika, że w codziennej diecie kilkulatków brakuje witamin i składników mineralnych, które powinny być dostarczane w postaci warzyw, owoców czy produktów pełnoziarnistych. Maluchy od najmłodszych lat mają zaszczepiane złe nawyki żywieniowe. Aż 45,7% je posiłki w fotelu przed telewizorem, a 27,6% – w łóżku. Tylko 36,8% rodziców nie daje swoim dzieciom słonych przekąsek, a żywność typu fast food znajduje się w diecie 22% dwu- i trzy-latków.

mat: Ewa Hałas

Oceń artykuł: 22 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Budowa magazynów
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Dziedzictwo cysterskie w Łeknie. Wyjątkowe w skali europejskiej

Międzynarodowy projekt „Cisterscapes – cysterskie krajobrazy łączące Europę” otrzymał# tytuł Znaku Dziedzictwa Europejskiego (European Heritage Label). Wśród 18 ośrodków cysterskich, które biorą udział w projekcie, jest krajobraz klasztoru łekneńsko-wągrowieckiego. Gmina i Miasto Wągrowiec, otrzymując Znak Dziedzictwa Europejskiego, dołączyły do grona 66 miejsc w Europie uhonorowanych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

(czytaj więcej)
0

Miejsca otoczone czcią. Umieszczono pamiątkową talblicę

13 lat temu dzięki projektowi dofinansowanemu z# Powiatu Nakielskiego i zaangażowaniu mieszkańców Brzózek udało się przeprowadzić rewitalizację starego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w naszej miejscowości.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenie dla owadów zapylających. Większa liczba działań kontrolnych

Pszczoła miodna oraz inne owady zapylające są niezwykle ważną #częścią ekosystemu oraz jednym z ważniejszych czynników plonotwórczych w produkcji roślinnej.

(czytaj więcej)