Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

29 listopada 2023

Aktywność pozalekcyjna. Młodzież uczestniczy aktywnie w zajęciach

fot. powierzone

fot. powierzone

Młodzież z klas o profilu mundurowym, która realizuje program# Edukacja dla Bezpieczeństwa uczestniczy aktywnie w zajęciach pozalekcyjnych organizowanych przez Jednostkę Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku.

Zajęcia mają charakter zbliżony do norm koszarowych panujących w Wojsku Polskim. Można liczyć na codzienną pobudkę o świcie, która rozpoczyna się zaprawą poranną, oraz rozpisanym porządkiem dnia w którym z pewnością nie zabraknie tzw. rejonów i zajęć terenowych. Aktywność pozalekcyjna jest doskonałym sposobem na rozwój zarówno intelektualny jak i fizyczny, co przedkłada się na naukę oraz ułatwia integrację zespołową. Młodzież poprzez swoje postawy i wzajemną rywalizację uczy się między innymi podstaw musztry, strzelectwa, zasad nawigacji w terenie, podstaw przetrwania oraz dyscypliny i pracy zespołowej. Ważnym i nieodzownym elementem zajęć są także elementy patriotyczne powiązane ze świętami narodowymi oraz prelekcje historyczne. Ponadto szereg zajęć odbywa się na terenach leśnych i obiektach JRS oraz podmiotów współpracujących w ramach zawartych porozumień. Niewątpliwym i ważnym aspekt zajęć stanowi bezpośredni kontakt młodzieży z żołnierzami Wojska Polskiego, którzy często realizują swoje przedsięwzięcia w Kowalewku i dzielą się z młodzieżą swoimi doświadczeniami  oraz promują służbę wojskową.

Materiał: JRS Kowalewko

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Fotoksiążka A4 28 stron
51,00PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)