Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

01 kwietnia 2019

Zakład Poprawczy z Kcyni zdobywa Mistrzostwo Polski. Droga do zwycięstwa…

fot.pow

fot.pow

XXIII Mistrzostwa Polski Pracowników Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich w Barczewie.

W dniach od 29-31 marca 2019 r. w przepięknej scenerii i pogodzie na hali sportowej w Jezioranach rozgrywane były kolejne Mistrzostwa Polski w halowej piłce nożnej. W wyniku losowania drużyna Zakładu Poprawczego w  Kcyni trafiła do grupy B  z gospodarzami imprezy ZP Barczewo, ZP Studzieniec oraz  SdN Szczecin.

W grupie padły następujące wyniki:
ZP Kcynia – ZP Studzieniec  1 - 1
ZP Kcynia – ZP Barczewo  0 - 3
ZP Kcynia – SdN Szczecin  5 – 2

Drużyna z Pałuk zakwalifikowała się do ćwierćfinałów, gdzie już czekała na nich trzecia drużyna z grupy A – ZP Gdańsk. Od tego meczu drużyna z ZP Kcynia wchodziła na coraz wyższe obroty i przypomniała sobie o preferowanym szybkim stylu gry na jeden kontakt. Pokonali kolegów z Gdańska w stosunku bramkowym 4 - 0. W półfinale kcynianie zmierzyli się z bardzo trudnym rywalem, który preferował bardzo atletyczny styl gry. Jednak obrana taktyka i szybka gra z kontrataku pozwoliła ekipie z ZP Kcynia z wynikiem 2 – 0 zameldować się w finale imprezy.

Mecz finałowy zakończył się jednobramkowym wynikiem 1 – 0. Zmierzyły się w nim drużyny ZP Świecie i ZP Kcynia. I tak oto niemożliwe po bardzo przeciętnej grze w grupie zrobiło się realnym. Jak podkreślali obserwatorzy turnieju ZP Kcynia wygrał zasłużenie, gdyż jest to drużyna typowo turniejowa, która rozkręca się z meczu na mecz. Pomimo, że faworyci turnieju ZP Barczewo i ZP Świecie w swoich grupach grali bardzo interesujący futbol to szósty tytuł mistrzowski trafił do zawodników ZP Kcynia.

W małym finale gospodarz imprezy musiał uznać wyższość zawodników ZP Pszczyna, która to wygrała po kolejce rzutów karnych 1 – 1 (1 – 3).

Mistrzowie zagrali w składzie: A. Kozłowski (bramkarz), T. Leśniewski, R. Nowicki, P. Strzępek, M. Pezacki, J. Prybiński, K. Ziarnecki, M. Kubanek i M. Wełnicki.

materiał: Paweł Duda Dyrektor w Zakładzie Poprawczym w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)