Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

04 lipca 2019

Strażacki memoriał za nami. Charytatywny cel imprezy

fot. powierzone

fot. powierzone

W sobotę, 29 czerwca odbył się Memoriał im. Mirka Schmidta i Stanisława Bajczyka# w piłce nożnej, którego organizatorem była OSP w Kcyni.

To już tradycja, że strażacki memoriał, do udziału w którym zapraszane są strażackie drużyny odbywa się w Kcyni. W tym roku zespoły grały na boisku Orlik, a impreza miała cel charytatywny – zbierano na leczenie Amelki Zygiel. Drużyny grały w podziale na dwie grupy. Ostatecznie wyniki memoriału prezentują się następująco:
I miejsce OSP Sipiory
II miejsce OSP Łankowice
III miejsce OSP Dziewierzewo
IV miejsce Kartonex
V miejsce OSP Kcynia

W memoriale brały jeszcze udział: OSP Barcin , OSP Żurawia, OSP Potulice, OSP Górki Zagajne oraz jednostki z gminy Gołańcz. Organizatorzy poza pucharami przyznali okolicznościowe statuetki: najstarszy zawodnik Robert Stróżyk, najlepszy bramkarz Piotr Werner i najlepszy strzelec Hubert Braniecki. Podczas imprezy uzbierano kwotę 3.111 zł, którą prezes OSP Kcynia Robert Napierała przekazał rodzicom Amelki. Fundatorem pucharów był m.in. Urząd Miejski w Kcyni.

Materiał: Anna Duda-Nowicka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)