Dziś mamy 2 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

01 października 2023

Sportowe zmagania na stadionie. Za nami Nakielski Mityng Lekkoatletyczny

fot. MM

fot. MM

30 września na stadionie miejskim w Nakle odbył się #Nakielski Mityng Lekkoatletyczny z udziałem zawodowych sportowców. Tego dnia do rywalizacji przystąpili jednak adepci sportu, którzy dali z siebie wszystko.

Biegi na różnych dystansach, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową oraz pokazowe treningi zawodowych sportowców - a to wszystko na terenie nakielskiego stadionu miejskiego. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość przyglądania się poczynaniom Eryka Kołodziejczaka, Dawida Wegnera i Aleksandry Nowaczewskiej, a także zdobycia autografu Norberta Kobielskiego i Pawła Wojciechowskiego. Wyniki Nakielskiego Mityngu Lekkoatletycznego opublikujemy w osobnym artykule.

Niestety przedstawiciele lokalnych mediów (kilka osób) po upływie ok. 15 minut od rozpoczęcia Mityngu zostali zmuszeni do opuszczenia płyty zawodów. Taką decyzję podjął bowiem organizator wydarzenia, czyli Gmina Nakło oraz podlegająca jej spółka Nakielski Sport. Nie podano powodów takiej decyzji. Interweniowała nawet Straż Miejska, która pod presją organizatorów odprowadziła fotoreporterów z areny stadionu na teren przeznaczony dla publiczności. Co jednak ciekawe, nie wszyscy fotoreporterzy oraz operatorzy kamer zostali w ten sposób potraktowani... To nie pierwszy raz, kiedy nakielscy decydenci ograniczają relację publicznych wydarzeń niezależnym mediom - głównie naszej redakcji.

Oceń artykuł: 51 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (6)

  Nakielanin, w dniu 01-10-2023 18:41:07 napisał:

  Czy na trybuny mogą dostać się osoby niepełnosprawne na wózku? Lub rodziny z wózkami z dziećmi?Jeśli nie to jest to moim zdaniem spory błąd. Druga sprawa zadaszenie a właściwie jego brak od prawej strony wejścia na stadion. Zabrakło funduszy?

  odpowiedz

  • 1 (5)

  As, w dniu 01-10-2023 20:10:38 napisał:

  Czy w wolnym czasie można tam rekreacyjnie pobiegać?

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Kkk, w dniu 01-10-2023 21:40:26 napisał:

  Brawo że coś drgnie w lekkiej atletyce. Kiedyś z Nakla był nawet olimpijczyk

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Irenka, w dniu 01-10-2023 22:21:27 napisał:

  Brawa dla włodarzy wreszcie Nakło robi coś pięknego.Młodzież będzie miała co robić.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  Kibic, w dniu 02-10-2023 07:19:03 napisał:

  Organizacja imprezy odwrotnie proporcjonalna do wyglądu stadionu. Stadion piękny - organizacja pod każdym względem tragiczna.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  szuedat, w dniu 02-10-2023 07:51:43 napisał:

  Organizacja imprezy pod WIELKIM ZNAKIEM ZAPYTANIA !!!!!!!!!!!!!!!!.Kto opiekował się dziećmi po skończonych biegach? z tego co widziałem to miały tylko przebiec, a nauczyciele LAURY!!!!!!!!! czy tak ma wyglądać zachęcanie dzieci do uprawiania sportu??? WSTYD OPIEKUNOWIE TYCH DZIECI-WSTYD

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Kibic, w dniu 02-10-2023 16:01:03 napisał:

  Brak organizacji, dzieci były zagubione, nie wiedziały kto startuje, kiedy. Dziewczynka, która przebiła sobie rękę kolcami pozostawiona sama sobie gdzie trenerzy? Miała zawinięta rękę i tyle trzęsła się z bólu, nikt z dorosłych opiekunów nie zainteresował się nią.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Janek, w dniu 02-10-2023 22:38:20 napisał:

  Dlaczego nakielski sport napisał art tylko o Paterku że chłopcy wygrali gmine w klasach 7-8 w pilke nozna a dlaczego nie napisali art że klasy 4-6 gminę w piłkę nożną wygrali chłopcy z Potulic. Przypadek ????

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)