Dziś mamy 23 lipca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

10 lipca 2024

"Skrzypek na dachu". Drugi spacer z historią w Kcyni

fot. powierzone

fot. powierzone

"Skrzypek na dachu" – tak brzmi tytuł drugiego# w te wakacje Spaceru z historią, organizowanego przez Dźwiękowe Archiwum Kcyni. Zapraszamy mieszkańców i turystów do udziału w inicjatywie. Spotykamy się w 10 lipca (środa) o g. 18. Początek na kcyńskim Rynku.

Tegoroczna edycja odbywa się pod wspólnym hasłem „Tak jak w kinie” i jest to już 9. rok organizacji Spacerów z historią. Organizowane w Kcyni od 2013 roku co wakacje z kilkuletnią przerwą, gromadzą mieszkańców i przyjezdnych, którzy w trakcie wspólnej wędrówki po Kcyni poznają jej historię. Zawsze w trakcie spaceru jego uczestnicy rozwiązują przygotowane przez prowadzącą zadania i zagadki. Uczestnicy spaceru uczą się także odkrywać piękno architektonicznych detali i poznają ciekawostki dotyczące poszczególnych kamienic.

Środowy spacer zatytułowany jest „Skrzypek na dachu” i jego tematyka nawiązywać będzie do żydowskiego dziedzictwa Kcyni. Wspólnie poznamy miejsca, w których mieszkała społeczność żydowska naszego miasta.

Uwaga! w związku z upałami prosimy o zabranie ze sobą nakrycia głowy i wody.

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych (burze) spacer zostanie przełożony na inny termin. Prosimy śledzić media społecznościowe Dźwiękowego Archiwum Kcyni.

Materiał: Justyna Makarewicz / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wymiana doświadczeń i nowoczesna technologia. Szkolenie żołnierzy

W ostatnich dwóch tygodniach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony #Terytorialnej we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois realizowało szkolenie Critical Knowledge Exchange przeznaczone dla Obserwatorów Ognia.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Wzniesienia kryją tajemnicę. Pozostałości kurhanów i pomniki

Te niepozorne wzniesienia kryją w sobie tajemnicę. Uczyniła je #ludzka ręka. Dziś historia o miejscach pamięci w Leśnictwach Dziewierzewo i Żarczyn.

(czytaj więcej)