Dziś mamy 26 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

18 października 2017

Sekcja judo otrzymała maty treningowe. Nie brakowało gratulacji i podziękowań

fot. Ewa Hałas

fot. Ewa Hałas

Wczoraj tj. 17 października 2017 r., nastąpiło uroczyste przekazanie treningowych mat #sportowych, zakupionych dla sekcji judo działającej przy MLUKS Orlik Kcynia. W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Kcyni p. Marek Szaruga, prezes Klubu p. Tomasz Narożny, wiceprezes Klubu p. Bartosz Łyszczarz, członek Zarządu p. Tomasz Mazurek.

Burmistrz pogratulował dzieciom i młodzieży biorącej udział w trwającym wczoraj treningu zaangażowania, pasji, siły oraz wytrwałości w dążeniu do bycia coraz lepszym i odnoszenia coraz większych sukcesów sportowych. Wyraził radość z faktu, iż dzięki zakupionym matom, poprawiony zostanie komfort prowadzonych treningów i bezpieczeństwo zawodników. Prezes Klubu złożył na ręce Burmistrza okolicznościowe podziękowania. Przypominamy, iż sekcja judo finansowana jest w ramach środków budżetowych gminy Kcynia pozyskanych przez Klub w konkursie dotacyjnym. Jej działania w całości skierowane są do dzieci i młodzieży, co jest w pełni zgodne z gminną uchwałą o rozwoju sportu z 2010 roku. Zawodnicy ćwiczą pod czujnym okiem trenera p. Bernarda Ziembikiewicza, który znakomicie przygotowuje ich do zawodów sportowych, podczas treningów mających miejsce 2 razy w tygodniu – we wtorki i czwartki na sali sportowej ZST w Kcyni ul. Jurczyka. W zajęciach udział biorą zarówno dziewczęta, jak i chłopcy.

Nie sposób chyba wymienić wszystkich sukcesów naszych judoków. Do najważniejszych, odniesionych w ostatnim czasie należą:
2016 rok

- 9 medali na III Mistrzostwach Polski Cavalacanti w Luboiniu k/Poznania - w tym 2 złote medale Ignasia Nowaczewskiego i Arkadiusza Mazurka.

- 7 medali na V Mistrzostwach Żnina w tym 2 złote medale Michała Błaszczykiewicza i Grzegorza Krolla,

- 5 medali na VIII Turnieju Judo o Puchar Burmistrza Koronowa w tym złoty medal Michała Błaszczykiewicza.
2017 rok

- III Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy w judo dla dzieci i młodzików. W turnieju wzięli udział zawodnicy z całej Polski, a także z Rosji. Organizatorem zawodów był Bydgoski Klub Sportowy Judo, Miasto Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Judo w Toruniu: złoto wywalczył Michał BŁASZCZYKIEWICZ, brąz Grzegorz KROLL, brąz Anna KROLL, brąz Arkadiusz MAZUREK, 5 miejsce Marek MAZUREK, 5 miejsce Ksawery GÓRECKI

- VI Otwarte Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa Żnina Dzieci w Judo o Puchar Burmistrza Żnina. Turniej odbył się w ramach realizacji zadania „Judo na Pałukach – Szansą dla Każdego”, pod Patronatem Burmistrza Żnina. W turnieju udział wzięło ponad stu zawodników z 15 klubów województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Sekcję judo działającą przy MLUKS Orlik w Kcyni reprezentowało 3 zawodników. Wszyscy zdobyli medale w swojej kategorii wiekowej i wagowej. Michał Błaszczykiewicz wywalczył złoto, Adam Borowski – brąz, Dominik Marks – brąz.

- Międzynarodowy Turniej Judo kategorii dzieci z okazji 760-lecia miasta Gorzowa Wlkp. Klub MLUKS Orlik Kcynia reprezentowało troje zawodników: Zuzanna Woźniak, Marek Mazurek oraz Arkadiusz Mazurek

Zuzanna Woźniak w kategorii 39 kg dziewcząt, rocznik 2007-2008 – srebrny medal
Marek Mazurek w kategorii 39 kg chłopców, rocznik 2006-2007 – srebrny medal
Arkadiusz Mazurek w kategorii 37 kg chłopców, rocznik 2006-2007 – brązowy medal.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim Rodzicom zawodników, którzy wielokrotnie poświęcają swój prywatny, wolny czas, aby móc realizować sportowe marzenia swych pociech.

Judo to ćwiczenia ogólnorozwojowe i wszechstronne. Tworzą one alternatywę dla ciężkich szkolnych plecaków oraz siedzącego trybu życia. Kształtują siłę, szybkość, wytrzymałość, gibkość i koordynację ruchową. Dla dynamicznie kształtującego się młodego organizmu nie ma nic lepszego niż tego typu aktywność fizyczna.

Zajęcia judo realizowane są w ramach dotacji pozyskanej przez MLUKS Orlik Kcynia ze środków budżetowych gminy Kcynia, w otwartym konkursie ofert pn. "Rozwój sportu na terenie gminy Kcynia w 2017 roku".

materiał: Ewa Hałas

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

38. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Konsekwencje zdrowotne i środowiskowe

W kwietniu 1986 r. całym światem wstrząsnęła wiadomość o awarii #w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej położonej na terenie ZSRS, ok. 100 km. na północ od Kijowa. W efekcie błędów operatorów przeprowadzających jeden z testów oraz wad konstrukcyjnych reaktora jądrowego 26 kwietnia 1986 r. o godzinie 1:23 doszło do dwóch wybuchów.

(czytaj więcej)
0

Sprawdzono jakość handlową jaj. Jakie nieprawidłowości stwierdzono?

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów #Rolno-Spożywczych (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej jaj, przeprowadzonej w IV kwartale 2023 r. w sklepach spożywczych i innych punktach sprzedaży detalicznej na terenie całego kraju.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)
0

Poranne ćwiczenia strażaków. Udział wzięło pięć zastępów

W czwartek, 25 kwietnia w godzinach rannych strażacy #prowadzili ćwiczenia na obiekcie przy ulicy Kcyńskiej w Szubinie.

(czytaj więcej)