Dziś mamy 23 lipca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

17 czerwca 2024

Przestępczość w sieci. Oszust namierzony przez nakielskich kryminalnych

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Blisko 80 zarzutów oszustw, pozwalających uczynić stałe źródło #dochodu, usłyszał 20-latek, którego przestępczą działalność rozpracowali nakielscy kryminalni. Jak ustalili policjanci, mężczyzna oferował na jednym z social mediów do sprzedaży towar „widmo" markowych firm. Kupujący płacili za odzież czy obuwie lecz nigdy swoich zakupów nie otrzymali. Odbywający już karę więzienia za wcześniejsze oszustwa podejrzany może teraz posiedzieć za kratami znacznie dłużej.

Sprawa ma swój początek w lipcu ubiegłego roku. Wtedy kryminalni z Nakła uzyskali informację, że za pomocą jednego z social mediów może dochodzić do oszustw. Z ustaleń policjantów do walki z przestępczością gospodarczą wynikało, że mieszkaniec Nakła (20l.), na założonych wielu fikcyjnych kontach, oferował do sprzedaży markową odzież lub obuwie. Mężczyzna, po otrzymaniu od klientów zapłaty za towar, nie wywiązywał się z umowy, pozostawiając ich z „pustymi rękami".

Skrupulatnie zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy i jego równie żmudna analiza pozwoliła na sformułowanie aż 76 zarzutów oszustw, z których mężczyzna uczynił sobie stałe źródło dochodu.

By mu je przedstawić policjanci pojechali do jednego z zakładów karnych, bo 20-latek został już skazany za wcześniejszą tego typu przestępczą działalność. Teraz za kratami może posiedzieć znacznie dłużej. Za przestępstwa, o które jest podejrzany grozi mu do 12 lat więzienia.

Materiał: st. sierż. Kamil Smoliński, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 30 29

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wymiana doświadczeń i nowoczesna technologia. Szkolenie żołnierzy

W ostatnich dwóch tygodniach Centrum Szkolenia Wojsk Obrony #Terytorialnej we współpracy z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois realizowało szkolenie Critical Knowledge Exchange przeznaczone dla Obserwatorów Ognia.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Wzniesienia kryją tajemnicę. Pozostałości kurhanów i pomniki

Te niepozorne wzniesienia kryją w sobie tajemnicę. Uczyniła je #ludzka ręka. Dziś historia o miejscach pamięci w Leśnictwach Dziewierzewo i Żarczyn.

(czytaj więcej)